Solotvino - האם יש להם ארכיון משלהם?

אתגר10

New member
Solotvino - האם יש להם ארכיון משלהם?

ברצוני לבקש מסמכים בני פחות ממאה שנים וגם יותר ממאה שנים
אשמח לקבל ממי שיודע את כתובת הארכיון והעירייה
תודה מראש ושבת שלום לכל החברים

אתגר10

New member
תודה רבה על הקישור, עזר מאוד, אך האם יש אתר שאפשר למצוא בו

כתובות גם בארצות אחרות?

אני לא כ"כ מבינה את שאלתך

האם אתה שואל איך ניתן למצוא את הכתובת של ארכיון מסוים?
שערכתי חיפוש באתר הנ"ל מצאתי מספר עיירות בשם דומה אך לא באיות שכתבתה. יעזור אם תכוון אותנו לעיירה אותה אתה מחפש.

אתגר10

New member
סמדר תודה רבה מראש, באתר שקישרת אותי אליו מצאתי את העיירה

אותה אני מחפשת והאיות הנכון שלה היום הוא SOLOTVYNO שנמצא היום באוקריינה טא הסביר נכון את מיקום העיירה
השאלה שלי אם אני רוצה למצוא ארכיונים לערים נוספות איך אני מוצאת, כי לפי הקישור זה לא מכסה למשל את רומניה שאני חוקרת את ORADEA
שוב תודה וערב טוב ושקט

שרי סילבר

Active member
האם בדקת בויקיגניה? כמדומני שבעבר ראיתי שם
התייחסות לארכיונים שונים ברומניה, כולל כתובות.

האמת שאיני יודעת היכן מצוי הקישור לויקיגניה כעת, עם המעבר לגרסה החדשה של תפוז, אבל מן הסתם יהיה מי שיוכל לסייע בכך.

שרי סילבר

Active member
בינתיים גיליתי את מיקומה של הויקיגניה
בראש-הדף יש שורה כחולה, שמתחילה עם "הודעה מהנהלת הפורום". בקצה השמאלי של השורה מופיע "המשך". אם תלחצי שם, השורה תתרחב, ותוכלי לראות קישור אל הויקיגניה. נסי לבדוק מה קיים שם ביחס לארכיונים ואיתור-תעודות ברומניה.

שרי סילבר

Active member
אתר עם ריכוז של מידע אודות הקהילות היהודיות ברומניה
אני מקווה שהמידע עדכני, שכן אני עצמי לא התכתבתי עם הארכיונים הללו.

בנוסף, כדאי לקחת בחשבון שעלולה להיות מגבלת-שפה, ולכן עדיף להיעזר בדובר-רומנית, שיוכל לתרגם עבורך דוא"ל/מכתב ו/או לשוחח טלפונית. מקווה שיוכלו להיות לך שם לעזר, ותוכלי להבין היכן מרוכזים המסמכים הרלוונטיים עבורך, ולמי צריך לפנות.

הנה הקישור:
http://www.jewishfed.ro/index.php/date-de-contact-comunitati

ט א

New member
בהמשך לתשובות של סמדר - האם כוונתך לסולוטבינו במרמרוש,

הסמוכה לסיגט - מעבר לנהר הטיסה? בשמה ההונגרי Aknaszlatina.
אם כן אז השגתי משם רישומים.
קהילה נוספת עם שם דומה היתה באוזר סטניסלבוב - לא הרחק ממרמרוש, אך בגליציה (פולין לפני מלחמת עולם שניה).

אתגר10

New member
אכן הכוונה היא ל AKNASZLATINA , אשמח אם תוכל לשתף כיצד השגת

מהם את הרישומים
תודה רבה וערב טוב ושקט לכולנו

ט א

New member
רישומים מאקנסלאטינה / solotvyno

לפני כשנתיים, השגתי רישומים מהשנים 1910 ואילך ממשרדי הרישום בעיר (עירייה). עשיתי זאת בסיוע של חוקר אוקראיני, ולא פניתי ישירות אליהם.
רישומים מוקדמים יותר מוחזקים בארכיון בבאיה מארה ברומניה. פרויקט המיפתוח של ספרי הרישום מבאיה מארה אמור היה להקיף את כל ספרי הרישום ששרדו, ואפשר לחפש במאגר הונגריה. כפי שתראי בקישור, הרישומים עבור סולוטבינו מפוזרים על פני ספרים רבים, והחיפוש מאד קשה. אני לא מצאתי את הרישומים המבוקשים במאגר הדיגיטלי.

בהצלחה,

אורית

למעלה