לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1287312,873 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'לנער ענפים יבשים'
לנער ענפים יבשים
<< ההודעה הנוכחית
29/05/2013 | 18:20
9
191
יש לי בעץ המשפחה ענף קרוב שהוא חור שחור.
המידע על הענף הזה דל מאוד. ממש אין במה להיאחז, ועל כן התייאשתי ממנו לפני שנים רבות,
אבל למדתי כאן, שלפעמים כדאי לעבור שוב ולנער גם ענפים יבשים. אולי...
ובכן, לסבי היה אח שנולד כנראה בקרינקי (ליד ביאליסטוק) כנראה בשנת 1894.
שמו היהודי: יהודה/יודל/אידל  אקשטיין/עקשטיין.
בסביבות 1920 הוא נשא אשה, ניתק קשרים עם רוב המשפחה ועבר מזרחה, כנראה לחרקוב,
וכנראה עסק שם בטקסטיל (הרבה "כנראה" - מידע מכלי שלישי, וכבר מזמן אין את מי לשאול).
אין לי מושג אם היו לו צאצאים. אולי היו לאבי בני-דודים שלא הכיר. ואולי מישהו הגיע לארץ...?

אחיו של הנעלם, סבי, נספה בשואה.
אחותו של הנעלם, בילא דוידוביץ' עלתה ארצה בשנות השלושים, וכנראה שמרה על קשר עם אחיה יהודה עד שנות החמישים.
זה כל מה שיש.
האם יש למישהו רעיון - היכן וכיצד לחפור?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לפי דך עד עבור Josef Eksztein '
לפי דך עד עבור Josef Eksztein
30/05/2013 | 10:23
1
100
שבילה דוידוביץ מילתה אנחנו אמורים לחפש יהודה Eksztein בן מאיר אברהם ומלכה רחל.
נכון ?
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נכון'
נכון
30/05/2013 | 15:06
49
יוסף הוא האח הרביעי, נוסף ליהודה הנעלם, לבילא ולסבי (משה מרדכי).
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש עוד דף מיהודה אקשטיין Ramat HaKovesh. '
יש עוד דף מיהודה אקשטיין Ramat HaKovesh.
30/05/2013 | 11:57
5
78
אני לא בטוחה  שמדובר על אותו יהודה שמילה את הדף , אבל שווה לבדוק , כי משפחה שלו (אח,איתו של אח עם ילדים ) מעיר קרינקי.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וזה לא'
וזה לא
30/05/2013 | 15:15
4
52
הדור אינו מתאים (יהודה שלנו היה כבן חמישים בתקופת השואה),
והשמות אינם מתחברים לי.
אני לא פוסל את האפשרות שמדובר בקרובי משפחה רחוקים יותר,
אבל בוודאי אין זה יהודה שאנחנו מחפשים.

אם המשפחה, מלכה רחל, הייתה בת ר' אידל (לפי צילום מצבתה שיש בידי),
ונראה שיהודה "שלנו" נקרא על שמו.
כלומר: העובדה שהיה עוד יהודה אקשטיין בקרינקי אינה נובעת מסב משותף...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כתבתה שבילא התכתבה עם יהודה'
כתבתה שבילא התכתבה עם יהודה
30/05/2013 | 15:27
3
49
יש מכתבים? מעטפות? כרטיסים? תמונות?
הוא שלך לה אולי מהשהו?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אין שום דבר'
אין שום דבר
30/05/2013 | 16:06
2
48
כל הסיפור ידוע לי מקרוב משותף שנפטר לפני 20 שנה.
אני מנסה, במקביל, לאתר את הצאצאים של בילא.
לפחות 40 שנה לא היה בינינו קשר...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'היתי כותבת לצלב '
היתי כותבת לצלב
30/05/2013 | 16:52
1
60
האדום. כי אם בלא חיפשה את יהודה אחרי מלחמה אז יכול לבית שיש להם כתובת האחרונה שלו..
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/05/2013 | 17:02
34
לצפיה ב-'אקשטיין נוסף'
אקשטיין נוסף
02/06/2013 | 23:47
35
שלום

משפחתו של סבי היתה גם כן אקשטיין, מן העיירה יאנוב פודלסקי, 130 ק"מ מדרום לביאליסטוק. הם עברו בשנות ה-30 לווארשה. עסקו בחיתוך זכוכית ומראות. שמות הגברים היו מרדכי, טוביה, פסח.

לפי המפה של
JRI Surname Distribution Mapper
השם אקשטיין לא היה נפוץ כ"כ באזור ביאליסטוק.

צור איתי קשר אם לדעתך יש משהו מן המשותף.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

11:35 | 25.02.20 אסף פוירשטיין
12:12 | 24.02.20 shmulikzini
13:48 | 22.02.20 אורחים בפורום
10:45 | 21.02.20 קרמרוצקי1
07:11 | 21.02.20 אורחים בפורום
22:33 | 19.02.20 eliahu21
16:13 | 19.02.20 אורחים בפורום
05:48 | 19.02.20 דני ענבר1
18:20 | 18.02.20 אורחים בפורום
14:24 | 18.02.20 ארנון הרשקוביץ
08:52 | 18.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ