לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1280412,804 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'לחוקרי בודפשט - מנוע חיפוש של רישומי נישואין'
לחוקרי בודפשט - מנוע חיפוש של רישומי נישואין
25/03/2011 | 07:37
24
43
באדיבותה של בת' לונג שהודיעה לי עליו. מדובר ברישומי נישואין אזרחיים בבודפשט בלבד.
http://www.hatvany-online.net/MyProgs/crmbp/marria...
חפשו ותיהנו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
25/03/2011 | 08:36
6
6

WOW
אני מחפש בנרות פרטים על דוד של אבא והאתר הזה הביא לי כל מה שרציתי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם הורים וגם עוד אח שלא ידעתי עליו '
גם הורים וגם עוד אח שלא ידעתי עליו
25/03/2011 | 08:53
5
11
תודה תודה על הקישור.

יש משהו דומה גם למקומות אחרים מחוץ לבודפשט?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמחה בשמחתך... גם לי יש מציאות'
שמחה בשמחתך... גם לי יש מציאות
25/03/2011 | 09:50
6
הלוואי שהיו אינדכסים לערים אחרות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עב - אני בעננים... איזה אוצר'
עב - אני בעננים... איזה אוצר
25/03/2011 | 10:04
3
9
החיפוש נותן פרטים [בהונגרית כמובן]  בסיסיים.
לאחר שעה גיליתי שאפשר ללחוץ על קישור בתחתית כל תוצאה ולהגיע לצילום של הרישום המקורי. ושם יש עוד פרטים חשובים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אתה... אתה חמוד אתה.'
אתה... אתה חמוד אתה.
25/03/2011 | 10:26
2
6
איך שאני אוהבת את ההרגשה הזאת!!!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הפרויקט הזה הרבה יותר גדול!!!'
הפרויקט הזה הרבה יותר גדול!!!
25/03/2011 | 10:45
1
6
אם תלכו ללינק הבא תגלו גם אינדקס לידות ועוד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.hatvany-online.net/Compgen/default.aspx...
בהצלחה!!!!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אלפי תודות. זאת ממש פריצת דרך'
אלפי תודות. זאת ממש פריצת דרך
25/03/2011 | 15:47
6
השפה ההונגרית היא מכשול, אבל יש היום שני דברים שמאפשרים איך שהוא להתגבר על המכשול.
1.  Google translate - תרגום זוועה, אבל עוזר להתמצא.
2. אישתי דוברת ההונגרית שלא נעים כל רגע לשאול אותה...

שבת שלום
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איזה כיף לחוקרי בודפשט...'
איזה כיף לחוקרי בודפשט...
25/03/2011 | 15:46
5
10
האם תוכלי להאיר את עינינו באילו שנים מדובר ואילו סוגי חיפושים אפשר לבצע?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כרגע יש תוכן ממשי רק ברישומי הנישואין'
כרגע יש תוכן ממשי רק ברישומי הנישואין
25/03/2011 | 15:58
4
7
רק בחלק מהרשימות יש צילום הרישום המקורי.
רשימת הלידות בחיתוליה - כמה אלפי שמות.
רשימת הנפטרים גם די ריקה.
עושה רושם שעובדים על זה ממש עכשיו.

החיפוש מאד יפה. או שמחפשים "כללי" ואז השם המבוקש נבדק מל כל השדות. או שמחפשים "מורחב" ואז ניתן לצמצם את החיפוש לשדה מסויים.

הפרטים ב database לא כוללים את כל מה שרשום במסמכי המקור.  מצאתי במסמכי המקור גם תאריכי לידה ומקומות מגורים, ואפילו עיסוק - כל אלה נמצאים רק במקור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תאריכים - כנראה רק לפני 1940'
תאריכים - כנראה רק לפני 1940
25/03/2011 | 15:59
3
4
לצפיה ב-'אך ממתי?'
אך ממתי?
25/03/2011 | 16:03
2
5
לצפיה ב-'תשובות והסברים'
תשובות והסברים
<< ההודעה הנוכחית
25/03/2011 | 16:19
1
86
אחרי ש"טחנתי" את האתר הנה התשובות.
רישום אזרחי קיים בהונגריה מאוקטובר 1895. עד אז היה רישום של הרבנים אותו אנו רואים ב All Hungary Databse של הג"ג. הערת ביניים לתשומת לב החוקרים: הרישומים הרבניים לא הופסקו ולמעשה נוצרו שתי מערכות מקבילות, כאשר יהודים רבים דאגו להירשם בשני המקומות! לפחות במשפחה שלי...
כרגע רוב הרישומים באתר המדובר הם של נישואין ויש מעט רישומי לידות. הכוונה ליצור גם אינדקס פטירות.
הסברים ותרגומים:
Kerület = רובע
Lekérdezés módja = שיטת חיפוש. יש שתי שיטות: altalanos – שיטה כללית ו – reszletes – חיפוש מורכב.
בחיפוש המורכב: צד שמאל הוא הצד של החתן. אפשר לחפש לפי:
שם משפחה Családneve
לפי שם פרטי Keresztneve
שם משפחה של אבי החתן Apja családneve
שם פרטי של אבי החתן
כנ"ל הפרטים של אם החתן.
בצד ימין אפשר לחפש לפי פרטי הכלה.
במרכז למטה: לפי שנת הנישואין Házasságkötés éve
לאחר מכן הקישו על הצג תשובה  lekerdezest vegrehajtani
או על מחק פרטים  lekerdezest torolni
אם תקליקו על Kapcsolat az anyakönyvhöz תוכלו לצפות במסמך המקורי (לא כל המסמכים זמינים לצפייה).
באתר יש הפניות לכל מיני מקורות - הכל בהונגרית כמובן.
ובקשר להערה של ארנון: כיף לחקור בהונגריה, מדינה מסודרת עם חוקים נוחים ושפע של מקורות זמינים, חלקם אף מקוונים.
הערה - בראשון בינואר 2012 צפוי להיכנס לתוקף תיקון חוק שיגביל את החיפוש ברישומים האזרחיים רק לרישומים בני 100 ויותר. כדאי לנצל את הזמן.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
25/03/2011 | 17:22
2
לצפיה ב-'תודה רבה, את אלופה יישר כח'
תודה רבה, את אלופה יישר כח
26/03/2011 | 11:18
3
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
26/03/2011 | 19:42
4
איזה יופי - עכשיו יש התקדמות חדשה עם משפחת דריילינגר.
אבדוק את הפרטים שאותרו עם הקרובה שמתמצאת במידע על הענף הזה.

שבוע טוב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם רק לי זה לא עובד?'
האם רק לי זה לא עובד?
27/03/2011 | 10:48
4
4
לצפיה ב-'גם לי זה לא עובד. מה הנוסחה להצלחה?'
גם לי זה לא עובד. מה הנוסחה להצלחה?
27/03/2011 | 11:00
לצפיה ב-'זה כנראה זמני'
זה כנראה זמני
27/03/2011 | 11:18
2
6
כי אתמול זה עבד, היום מתקבלת הודעת שגיאה (גם באקספלורר וגם בפיירפוקס)
תנסו מאוחר יותר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עכשיו עובד'
עכשיו עובד
27/03/2011 | 15:31
1
2
אולי האתר הלך לנוח ביום המנוחה של הנוצרים...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מצאנו את הדוד של רעייתי'
מצאנו את הדוד של רעייתי
27/03/2011 | 21:47
4
לעב תודות.
מצאנו את רישום נישואיו של JUDA APOTHEKER דודה של רעייתי בשנת 1933.ברישומי NEVEK הוא מופיע בתור יהודה לייב LIPOT אפוטקר.על פי NEVEK רעייתו MARTA שרדה את השואה(ילידת 1895) ואנו מנסים להתחקות על עקבותיה ואולי יש ילדים.
שולח לך בנפרד מסר.
יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פתרון תעלומה '
פתרון תעלומה
28/03/2011 | 16:32
2
7
ראשית אתר גדול.

אני אנסה לקצר, מדובר במשפחת וייסברגר שלי ( סבתא רבא שלי ) .
נקודת מוצא: עףץ שצייר אבא שלי שכלל את כל האחיות של סבתא שלו ואחיה היחיד ,  בני הזוג , הילדים ובני זוגם והנכדים ( הדור שלו ) - אבא הכיר אישית את כולם . אבל לא ידע מי היו ההורים של סבתא שלו ולא איפה היא נולדה.  
בשלב ראשון מצאתי באתר של המורמונים את מודעת האבל על מותו של יוסף וייסברגר -אח של סבתא רבא שלי . שם היו רשומות האחיות המתאבלות  כפי שאבי הכיר אותן , ובסוף שם של אח- שלא היה ידוע לנו כלל שמואל.
אבא שלי לא ידע דבר  על אח , אבל שנמעתי אחר כך מנכדה אחרת שהאח הזה נסע לארצות הברית מזמן ונעלם שם.
עב - העלתה כאן במסורת האתרים המדהימים שהיא מעלה את האתר של הארכיון העירוני של בודפשט - שם מצאנו תביעה בה הנתבע הוא בית החרושת לליקר HAZAI  ומנהלו יוסף וייסברגר ( בוודאות אח של סבתא מכיוון שהוא היה וייסברגר היחיד שניהל את בית החורשת הזה ) מכאן גיליתי את שם אמו שרה /שרלוטה מוסקוביץ ואת העובדה שנולד ב- HUMENNE סלובקיה.  
במהלך חיפושים באתר של המורמונים מצאתי ב-HUMENNE  המון רשומים של וייסברגר ושל מוסקוביץ ובינהם שני רישומי לידה בתאריכים אמיתיים של הבנים ו3- רישומי לידה מאוחרים של חלק מהבנות  עם שמות פרטיים לא מוכרים. הבנות "נפלו" לפי התאריך המדווח ברישום הלידה המאוחר  ל"חור" - שנים שבהן לא נולד לזוג וייסברגר  - מוסקוביץ אף ילד.
לכן הנחתי שיש ילדים נוספים שלא ידענו עליהם ואולי גם הן נעלמו באמריקה או נפטרו.

האתר החדש מציג רישום של שתיים מתוך 3 הבנות הנוספות- הוא מציג גם את שמות הבעלים
- הפתעה -
הבעלים מוכרים לי !!! מתוך העץ של אבא !!!!  כלומר האחיות הללו דווחו בתעודות הלידה שלהן  ובתעודות הנישואין שלהם בשמן העברי וחיו ב- UJPEST  בשמן הכללי ( כך הכיר אותן אבא שלי ) .
יש כמובן הבדל בין תאריך הלידה המדווח ברישומי הלידה והנישואין ( שהם לפחות מזדהים ) לבין השנים כפי שהכיר אותם אבי - אבל אפשר להניח כי הרישומים /הדיווח שירתו כל פעם מטרות אחרות כלומר אף פעם לא נדע מתי בדיוק נולדו הבנות הללו. ולמה התאריכים לא מתאימים .

עכשיו נותר לגלות מי האחות השלישית  שנרשמה בשם עברי !
אני כבר משוכנעת שמספר האחיות זהה למה שאבא שלי אמר . ונותר רק למצוא את SAMU

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נאוהג - איזו נחת עשית לי. שיהיה בהצלחה.'
נאוהג - איזו נחת עשית לי. שיהיה בהצלחה.
29/03/2011 | 14:38
2
לצפיה ב-'ברכות לכל מוצאי-המציאות '
ברכות לכל מוצאי-המציאות
29/03/2011 | 18:49
5
עושה חשק לקבל שורשים באיזור ההוא...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש רק צמד מילים אחד בהונגרית שיכול להתאים '
יש רק צמד מילים אחד בהונגרית שיכול להתאים
29/03/2011 | 21:47
9
Istenem Uram !

גם לי היתה תגלית.

עב, תודה !
האם ידוע לך מי האיש שהעלה את החומרים, אילו חומרים הועלו וכיצד (כלומר, איך זה שהחומר הזה פתוח לקהל הרחב....).

תודה,

רוני
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

18:34 | 06.12.19 נירה 451
11:25 | 05.12.19 קיפוד על גלגלים
12:07 | 04.12.19 אורחים בפורום
22:22 | 01.12.19 ענברי 123
01:01 | 01.12.19 catlady61430
23:29 | 29.11.19 אורחים בפורום
06:44 | 29.11.19 amnonatzmon2
21:53 | 28.11.19 Mupirocin
18:11 | 28.11.19 ron-g
16:54 | 25.11.19 אורחים בפורום
19:36 | 24.11.19 אורחים בפורום
18:12 | 24.11.19 prigat22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ