לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278412,784 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'שאלות לאירוח רנה סטיניג: מחקר בניו-יורק'
שאלות לאירוח רנה סטיניג: מחקר בניו-יורק
<< ההודעה הנוכחית
15/03/2011 | 21:42
24
6
שלום לכולם,

ביום חמישי, 17 במרץ 2011, בשעה 20:00, נארח כאן את Renee Steinig, מומחית למחקר גנאלוגי בעיר ניו-יורק. אירוח זה הוא ראשון בסדרת אירוחים שתלווה אותנו בחודשי האביב.

האירוח של רנה יתקיים באמצעות שיחת סקייפ, ולכן השאלות תישלחנה בעברית, והתשובות תוקלדנה גם הן בעברית. אתם מוזמנים להעלות כאן כבר עכשיו את שאלותיכם בכל סוגיה הקשורה למחקר בעיר ניו-יורק.

שימו לב: בקשות לחיפוש לא תענינה מטרת האירוח אינה לתת למתארחת שאלות לפיצוח, אלא להבין בעזרתה כיצד ניתן לפצח תעלומות שכאלו. עם זאת, מוטב לכלול פרטים רלוונטיים ומדוייקים ככל האפשר בגוף השאלה. לדוגמא: אין טעם לשאול: "איך אני יכול למצוא את הדודה שלי שהגיעה לניו-יורק?", אלא עדיף לשאול: "איך אני יכול להתחיל ולחפש את הדודה שלי, רוזה כהן לבית גלברג, בת שמעון ודינה, אשתו של מרטין, ילידת 1887, שהגיעה לניו-יורק כרווקה בשנות העשרה של המאה ה-20, ומאז נעלמו עקבותיה?" (כל הפרטים בדוגמא זו - בדויים ).

על המתארחת: רנה היא בעלת נסיון של למעלה מ-30 שנה במחקר גנאלוגי, כולל היכרות יוצאת-דופן עם מקורות מידע מקוונים רבים ועם מקורות מידע ניו-יורקיים רבים; היא מייסדת-שותפה ונשיאה-לשעבר של האגודה לגנאלוגיה יהודית של לונג-איילנד (Jewish Genealogy Society of Long Island), חברה במשך שנים רבות באגודה לגנאלוגיה יהודית של ניו-יורק (Jewish Genealogical Society), ופעילה בקבוצת המחקר "גשר גליציה". רנה נולדה לאם יוצאת צ'רנוביץ (Cernauti, אוקראינה) ולאב שהיגר מגרמניה אשר נפגשו ונישאו בניו-יורק, והתגוררה במשך כל השנים באזור ניו-יורק. רנה מוכרת לרבים מחברי הפורום להם עזרה מאחורי הקלעים במשך השנים, ותמיד עשתה זאת באדיבות, בנחמדות ובידענות רבה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' שאלה לרנה סטייג'
שאלה לרנה סטייג
16/03/2011 | 10:07
1
2
אני כ"כ שמחה על האירוח שלך ועל הנכונות לקחת בו חלק ולתרום מכל אשר את יודעת ומנוסה בו.
שמחה שחבריי בפורום "יטעמו" מעט מיכולותייך.ובעיקר ייהנו מהצנעה שבך!  

איך אני יכולה להתחיל ולחפש חברה טובה, פולה פפיס Paula Pepis או Peppis זה שם נעוריה,ילידת ניו-יורק לערך בין
1950 - 1952/3 ,?
פולה ארחה אותי בקיץ 1968 בבית הוריה בברוקלין . הייתי חלק ממשלחת של "נוער לנוער" והתארחנו ע" ארגון "בני ברית" - B.B.Y.O זה שם תת הארגון ב"בני ברית" ש כל עיסוקיו עם נוער יהודי בארה"ב  והקשר שלו  לארץ.

שמרנו על קשר והוא ב מהלך השנים נותק.
אני יודעת שנישאה בראשית שנות ה70 של המאה ה 20 כי תמונתה מיום זה עימי.לבד מהמילים "מזכרת מ"...אין ציון תאריך ושם נישואיה. כלום.

פולה והוריה לחצו עלי קשה להתקשר לטלפון של בת דודתו של אבי. (המחשה לדבר עם מישהוא זר, שלא כ"כ בטוחים שהוא קרוב, ו"את מי זה מעניין לדבר עם אנשים על משפחה"....אלו היו רק חלק ממחשבותיי אז בנעוריי...)
הכל היה בסימן שאלה כי משפחת אבי לא ידעו שיש להם בת דודה בארה"ב.

הלחץ ההוא בערב האחרון לשהייתנו בארה"ב, הביא לפגישה נרגשת עם בת דודה של אבי.
מאז 1968 אבי, וכל משפחתנו המורחבת, הכרנו את אח סבי,   דודו של אבי, בני דודיו וילדיהם ונכדיהם!!
אנו בקשר עם ה"שבט" שם, של ביקורים , טלפונים, הכל מכל.

רציתי לומר לפולה ולהוריה תודה, עת אשהה בחודש הבא בניו יורק! ואולי אף להיפגש איתה ועם משפחתה.
לעיתים כנראה לחץ של טלפון אחד - משנה המון בחיים.

וכמאמר המנהל "ומאז נעלמו עקבותיה"...

יש לי שם נעורים, גיל משוער ומקום "קטן" - ברוקלין של 1968.
תודה רנה!
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה! נמצאה "האבידה" !'
תודה! נמצאה "האבידה" !
17/03/2011 | 06:40
2
ראשית תודה גדולה גדולה  לארנון על החיפושים מאחורי הקלעים.
וה"פריצה" הייתה אמש עם סיועו של ronrabin , פשוט לנסות לאתרה דרך הGeni. com
נמצא אחיה בברוקלין
וגם היא.אמנם בקליפורניה.
מחכה לתשובות  מה ג'ני ומהפייס בוק.

תמיד ידעתי שהעזרה הכי גדולה היא פה.
וסליחה על "הטרטרת"  רנה וארנון.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רעיונות להתגבר על חוסר במידע'
רעיונות להתגבר על חוסר במידע
16/03/2011 | 16:35
5
5
שלום ,
במשפחתי המורחבת מספר תעלומות, לכולן מכנה משותף:
1. המידע הזמין מועט ולא מדויק
2. אין את מי לשאול
3. השמות של האנשים שאותם אני מחפשת הם מאד נפוצים ולכן חוסר במידע מקשה מאד.

למשל :
1.  חמותי ז"ל הראתה לי תמונה של זוג שעליה כתוב מאחור : "לזכרון עולם  מאחיך מוריס ומינקה , ניו יורק 1922" היא טענה שהזוג בתמונה הם הדוד שלה ואישתו MAURICIO  או MORRIS (או כל איות אחר ) LAUPER/LAUFFER ואישתו MINA. התמונה צולמה בניו יורק לפני שחמותי נולדה , היא מעולם לא הכירה את הזוג. המידע כאן חסר מאד: אין שנת לידה, אין שנת הגירה, אין מידע אם  מוריס היגר נשוי  או רווק, גם יכול להיות שהוא רק אחיה למחצה של אם חמותי.

2. אח של סבתא רבתא שלי, WEISZBERGER SAMUEL  נולד  18.11.1878 ב Rokito, Humenne   הוריו DAVID ו- SAROLTA MOSKOVITS .  נעלם לחלוטין - שמועה אומרת שהיגר לאמריקה.  שוב לא ידועה שנת הגירה, מצב משפחתי , השם מאד נפוץ ( חיפוש  כוללני  לפי WEISZBERGER או WEISSBERGER במאגרים כמו ANCESTRY מוציא רשימות ענק רובן לא רלוונטיות -  בחלק הגדול אין מידע אודות ההורים , או על שנת הלידה ואנחנו גם יודעים ששנת לידה לא תמיד דווחה נכון ...) חשוב לציין שאבי ז"ל - שהכיר היטב את סבתו ואחיה ולא ידע על קיומו , אני גיליתי זאת בחיפוש במאגר של המורמונים .

בשני המקרים הללו - אני מחפשת טיפ, איך להמשיך מעבר ל- אליס איילנד ואתרים כמו FOOTNOTE וANCESTRY , כאשר ברור שמדובר על תחילת המאה ה-20 .

מקרה נוסף :
בת דודה של אמא שלי , נולדה PIROSKA GESMAY בהונגריה בת ל- ROZA QUITNER  ו VILMOS. שנת לידה - לא ידועה  יכול להיות 1910 . בשלב מסויים נישאה ל- JENO GOLDBERGER.  לפי המידע הקיים, לאחר מלחמת העולם השניה, כשהיא כבר אלמנה( לא ברור אם חזרה לשם נעוריה או לא )  היא פגשה חייל אמריקאי והגיעה איתו לארה"ב ככלת מלחמה ( בעל מס. 2 ) .   בשלב מסויים התחתנה בארה"ב עם בני , שם משפחה לא ידוע , לא ברור אם הוא החייל האמריקאי הנ"ל או בעל מס. 3 .  

האם יש אפשרות למצוא  כלות מלחמה ?
האם בכלל ניתן להתחקות אחרי הגירה לארה"ב בסוף שנות ה-40 ותחילת שנות ה-50 של המאה ה20 או שהמידע חסוי עדיין?

תודה

נאוה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי מוריס ומינקה'
לגבי מוריס ומינקה
17/03/2011 | 20:22
2
4
אסייג ואומר כי מרבית מן התשובות שלי מבוססות על גישה לאנססטרי. בארה"ב, אם אין לך מינוי - ניתן לגשת לאתר מספריות רבות. ניתן גם להירשם לשבועיים של ניסיון חינם באתר.

הייתי מחפשת מפקדים של 1920, 1930. כיוון ששם המשפחה אינו ידוע, אני מזכירה כי ניתן לחפש על ידי Wildcards, תוך שימוש ב"כוכבית" (*). במקרה דנן, ניתן לחפש אחר השם: Lau*er. סביר ששם הבעל הוא: Morris, לא סביר שהוא Mauricio בניו-יורק. הייתי מחפשת את שם האישה כ: *Min.

ולמעשה, אם מחפשים - מוצאים מועמדים:
Morris ו - Minnie, שם משפחה: Laufer.

כדי לסנן תוצאות, כדאי להיעזר בשם הילד, כיוון שייתכן והוא קרוי על שם אחד האבות הקדמונים הידועים.

אנשים רבים שוכחים להיעזר בכרטיסי הגיוס למלחמות העולם. בפרט, בכרטיסים המתייחסים למלחה"ע השניה, מופיע שם האישה. כדאי לחפש גם שם, בהינתן שגילו מתאים. ברישום של מלחה"ע II (כונה "גיוס הזקנים"), נרשמו בני 65-45 (לפי גילם באפריל 1942), כלומר ילידי 1897-1877. יש גם חריגים, כמובן. ובכל מקרה, אנשים אלו לא נלקחו להילחם בחזית, אלא בעיקר לעבודות משרדיות. בכרטיסים אלו יש את תאריך הלידה המדויק, שעשוי לסייע באיתור במאגר הפטירות של הביטוח הלאומי. לעתים, יש גם את עיר הלידה, לעתים רק מדינה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תוספת לתשובה, מרנה'
תוספת לתשובה, מרנה
18/03/2011 | 03:40
1
4
שלום, נאוה

רנה ביקשה ממני להעביר לך תוספת זו לתשובתה:

"במפקד 1920, תמצאי את Morris Laufer, בן 32, יליד אוסטריה, היגר 1913, התאזרח 1919; אשתו Minnie, בת 27, ילידת אוסטריה, היגרה 1914; בנם, George, בן 4 חודשים, יליד ניו-יורק. המשפחה התגוררה בברונקס Bronx. מוריס היה Fur cutter.

האם הנ"ל יכולים להתאים לאנשים אותם את מחפשת? את שנת הלידה של מוריס שלך תוכלי להעריך, אם אינך יודעת, לפי שנת הלידה של חמותך ושל הוריה. אם אכן אלו הם מועמדים, חפשי ב -PeopleFinders.com את George Laufer, יליד 1919; הוא היה קרוי גם Joseph, וב - SSDI תמצאי אותו (כנראה) תחת Joseph G. Laufer, נפטר 2005."

ותוספת משלי: אם זוהי אכן משפחתך - אשמח לסייע בהמשך איתור הצאצאים.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'זו אפשרות סבירה ביותר '
זו אפשרות סבירה ביותר
18/03/2011 | 13:29
1
שנת הלידה של מוריס לפי המפקד הזה היא 1888 וזה סביר כי שנת הלידה המחושבת של אם  חמותי היא 1882 .
אני ממש אשמח לכל עזרה בהמשך האיתור
כל מה שאני יכולה להוסיף שכנראה שם האב של מוריס הוא יעקב .
לגבי שם האם  - היה שם במשפחה סיפור של שני נישאין  אני לא יודעת אם לאם חמותי ולמוריס יש אותה אמא . בכל מקרה סבת חמותי היא לאה.  

נאוה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי וייסברגר'
לגבי וייסברגר
17/03/2011 | 20:25
1
מומלץ לחפש בכרטיסי הגיוס אותם הזכרתי בתשובה שמעל, וכיוון שיש לך תאריך לידה מדויק - הסינון יכול להיות פשוט. למרבה הצער, חיפשתי ולא מצאתי את שמואל שם.

חשוב לשים לב לצורות האפשריות של שם המשפחה כפי שמופיע ברישומים בארה"ב. אולי ללא ה - Z.

אפשר גם לחפש בכרטסת הגיוס של מלחה"ע II על פי מקום לידה. חשוב לנסות צירופים שונים, אף פעם איננו יודעים אילו טעויות נפלו ברישומים.

ייתכן גם והשם Samuel השתנה.

לצערי, אני לא מאוד אופטימית לגבי חיפוש זה, אך חייבים לנסות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי Piroska'
לגבי Piroska
17/03/2011 | 20:31
2
רבים מכירים את מאגר אליס איילנד, אך הוא מסתיים בשנת 1924. רבים לא יודעים שבאתר אנססטרי (ובאתרים אחרים אולי) יש רישומים אשר הולכים קדימה עד 1957. עם זאת, פליטים רבים הגיעו על גבי ספינות צבאיות, ורישומים מספינות אלו לא תמיד זמינים. ספינות אלו נקראות, לעתים רבות, על שם גנרל כלשהו. ככל הנראה, כפי ששמעתי מהיסטוריונית של התקופה, לא היה דרוש לרשום נוסעים בספינות אלו.

כדאי לחפש לפי שם משפחה, תאריך לידה משוער, תאריך הגעה ככל הנרא משנת 1945 ואילך. ישנן תוצאות לא מעטות, וצריך לסנן אותן לפי פרטים נוספים אשר יש בידייך.

ייתכן גם והגברת התאזרחה בארה"ב. החל משנות העשרים המוקדמות של המאה ה - 20, בערך כשנשים קיבלו את הזכות להצביע, הן הפסיקו ליהנות מאזרחות בן-זוגם והתאזרחו בעצמן. לכן, כדאי לחפש גם ברישומי התאזרחות, אולי רק עם השם הפרטי. ייתכן, כמובן, והשם שונה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שינוי בשמות פרטיים ושמות משפחה בתהליך ההגירה'
שינוי בשמות פרטיים ושמות משפחה בתהליך ההגירה
17/03/2011 | 11:21
3
3
שלום רנה
במהלך השנים חיפשתי את קורותיה של אחות סבו של בעלי  Gisha Liba לבית Kossover שהיגרה לניו יורק בגפה בשנות העשרה של המאה הקודמת.
ילידת 1885 לערך והגיעה לניו יורק מ-Derevna פולין והיום בלארוס.הוריה היו:Shail and Frida Sara Kossover
חיפשתיה במקורות כמו Ancestry,Elis Island ,ואז הנחתי שהיא החליפה את שמה או שהחליפו לה את שמה בתהליך ההגירה.
נודע  לי כי נישאה לאדם בשם Dvidson (אולי זה גם שם שהושאל ע"י פקידי ההגירה.) נולדו להם שני בנים אחד מהם נקרא נפתלי הרצל דוידסון.
אחד מבניו של אותו נפתלי הרצל נקרא דויד אהרון.
השאלה בכללותה:איך מוצאים אנשים "שהחליפו" את שמם במהלך תהליך ההגירה.
האם אוכל לקבל טיפים איך אוכל להמשיך ולחפש אחר אותה גישה- ליבה דוידסון לבית קוסובר.
רוב תודות
עדנה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובתי'
תשובתי
17/03/2011 | 20:38
2
4
זו הזדמנות מצוינת להדגיש כי שמות השתנו בארה"ב. אין סיכוי כי האשה הזו נקראה באמריקה "גישה ליבה". לעתים, כשלאנשים היו שני שמות באירופה - השם השני הוא זה שהפך לשם המקובל בארה"ב. נתקלתי בתופעה זו פעמים רבות. לעומת ארה"ב, שם השם האמצעי הוא כמעט חסר-שימוש-יומיומי, באירופה - השם השני היה בעל חשיבות. במשפחת בעלי, היה "נפתלי הרץ" שהפך בארה"ב ל"הארי" (ווריאנט של "הרץ"), והיה "אברהם מאיר" שהפך ל"מאייר". במקרים רבים, השם הראשון היה העברי, והשני - היידי, ולרוב אנשים היו מכונים בשמם היידי, וייתכן וזהו המקור לתופעה.

אם יש סיכוי שהאישה נישאה בניו-יורק, כדאי לבדוק את אינדקס הכלות באתר ItalianGen.org.

ההצעה השניה היא לחפש באנססטרי לפי שם משפחה, ובלי שם פרטי (לאור ההערה למעלה), אשר היתה "אשה של..." ושאשר נולדה בסביבות 1885 (אך עם חופש גדול של לפחות 5 שנים). ברשימת התוצאות, כדאי לסנן שמות פרטיים שמתחילים ב - G או ב - L, ולבחון את מקום הלידה.

צריך להיזהר מאוד לגבי שמות מקומות במפקדים - במפקד מופיע השיוך המדיני שהיה נהוג באותה התקופה.

כדאי גם לסנן על פי שם הילד, אך לא לצפות ל"נפתלי הרץ". אולי "הרץ" הפך ל"הארי", ואולי "נפתלי" הפך אפילו ל"נורמן".

במקרים רבים, אנשים נישאו בארה"ב לבני-זוג מאותו מקום מוצא. הייתי, לכן, מחפשת במאגר של אליס איילנד "דוידסון" מאותו אזור, ואפילו ב - JGFF חוקרי "דוידסון" מאותו אזור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/03/2011 | 22:22
1
תודה רנה.
אנסה לישם את הצעותייך.
עדנה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הידד-מצאתי'
הידד-מצאתי
20/03/2011 | 08:46
מצאתי את צאצאיה של אותה "גישה ליבה" אחות סבו של בעלי שמה אכן הוחלף בהליך ההגירה ל-GUSSIE ,
מסתבר שמקור בכלל לא אכזב לפתירת תעלומות כאלה הוא אתר GENI.
שם מצאתי את הענף הנעלם ,כבר יצרתי קשר עם הנינה של GUSSIE.תקנתי לעצמי טעויות במידע שהיה לי עד כה והעיקר ענף חדש של כ-100 איש צץ לו בעץ.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Ellis Island -עזרה!'
Ellis Island -עזרה!
17/03/2011 | 12:42
1
16
ברשימות של Ellis Island מופיע שמה של Rochel Tobias  מוילקומיר בת 19,רווקה
הגיע  מהמבורג לניו- יורק ב-22.12.1911.
בוילקומיר היו הרבה משפחות בשם משפחה זה.אני חוקר משפחות טוביאש מוילקומיר והסביבה.
איך ניתן למצוא שם אביה ושם האיש אליו היא הגיע?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התשובה יכולה להיות פשוטה למדי'
התשובה יכולה להיות פשוטה למדי
17/03/2011 | 20:41
5
האם הסתכלת במניפסט המקורי? המניפסט המקורי אמור לציין את הפרטים הללו, ולמעשה הוא אכן מציין זאת (הצצתי ). מצויין כי היא הגיעה לאחיה, Jacob Tobias, ויש הכתובת שלו.

מכאן, הייתי מחפשת את רישום הנישואין שלה (באינדקס הכלות באתר ItalianGen.org).

כיוון נוסף - לחפש את אחיה במפקדים, למשל בזה של 1910 (כיוון שהוא כבר היה בארה"ב 1911, למרות שייתכן והגיע רק מעט לפניה), ובזה של 1920.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פנייה מארה"ב'
פנייה מארה"ב
17/03/2011 | 15:59
5
1
פנתה אלי גברת מארה"ב בשאלת קרבה משפחתית
שם המשפחה לא נפוץ והמקור מאותה עיר - גרודנה
אין לה שום מסמך או תמונה מסבא שלה בגרודנה
הוא יליד 1883 וסבי בערך ב 1876 - אבל ידועים לי כבר האחים שלו , כך שהם אינם אחים.
ידוע לה שבני משפחה שלו בארה"ב שינו את שמם לגיבסון אבל היא לא יודעת היכן למצוא אותם
שמו של אח שלו כנראה זכור לה
איך אנחנו יכולות להגיע לצומת המשפחתית שמקשרת בינינו?
איפה אפשר למצוא פרטים על סבא רבא כאשר הסבא הוא יליד 1883 ו   1876?
תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גרודנו הוא מקום גדול...'
גרודנו הוא מקום גדול...
17/03/2011 | 20:50
4
9
ראשית, חשוב לזכור כי "גרודנו" הוא מקום גדול, וייתכן שכשאומרים "גרודנו" - מתכוונים לא לעיר, אלא לסביבה, ואולי אפילו למחוז כולו.

כדאי לחפש במאגרי מידע שונים את שם המשפחה, וייתכן כי תגלי כי הוא אינו נדיר כ"כ. הייתי מתחילה במאגר הבילרוסי של ג'ואישג'ן. אפשרות נוספת היא לחפש במאגר של "יד ושם": האם שם המשפחה מופיע במאגר בסביבות גרודנו, וכך תוכלי לקבל אינדיקציה נוספת לשכיחותו. לאותה מטרה - ניתן לחפש גם באתר אליס איילנד.

עוד הצעה שעולה בראשי כעת, למרות שאני לא בקיאה בנושא: ניתן לערוך בדיקת דנ"א כדי למצוא אם יש קשר דם. במקרה הזה, דרושה בדיקה של הענפים הזכריים.

לגבי שינוי השם: במקרים רבים, אנשים שינו את השם בעת ההתאזרחות. במאגר ההתאזרחויות, יופיע לרוב השם החדש. היו גם מקרים של שינוי שם באמצעות פנייה לבית משפט. במקרים רבים, עם זאת, שינויי השמות לא נערכו באופן רשמי.

כדאי גם לחפש ברישומי הגיוס של מלחה"ע II אחר "גיבסון" מגרודנה (בהנחה שבשנת 1942 הם כבר הופיעו בשם זה).
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא את רישומי הגיוס של מלחה"ע II'
איפה אפשר למצוא את רישומי הגיוס של מלחה"ע II
17/03/2011 | 21:12
3
2
לצפיה ב-'באנססטרי, ובאתרים נוספים (רובם בתשלום)'
באנססטרי, ובאתרים נוספים (רובם בתשלום)
17/03/2011 | 22:03
2
4
עם זאת, החיפוש - ברוב המקרים - מתאפשר ללא הרשמה, ולפעמים אפשר באמצעותו לבחון אם יש תוצאות רלוונטיות. כמו כן, ניתן להירשם לשבועיים ניסיון חינם לאנססטרי.

אגב, לא ציינת מהו שם המשפחה המשותף לך ולגברת האמריקאית. אולי אנחנו נוכל לסייע בעניין.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רישומי-הגיוס של מלע"ה ה-II'
רישומי-הגיוס של מלע"ה ה-II
17/03/2011 | 22:45
1
3
עלו (איני יודעת אם כולם, אבל לפחות בחלקם) באתר של המורמונים בפיילוט של המסמכים. שווה לנסות.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אצלי, לפחות, הדף אינו עולה'
אצלי, לפחות, הדף אינו עולה
17/03/2011 | 22:47
בדף הראשי יש להיכנס לחיפוש הרקורדס, ושם לפיילוט.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' ברוכה הבאה, רנה, לפורום שלנו '
ברוכה הבאה, רנה, לפורום שלנו
17/03/2011 | 20:05
ערב טוב בישראל, אחה"צ טובים בארה"ב

אני שמח לפתוח את האירוח עם רנה סטיניג. בשעה הקרובה, תענה רנה על שאלות הגולים. אנא, נסחו את שאלותיכם על פי כל הכללים הנהוגים במקומותינו, ואנא קראו את ההודעה הראשית בשרשור זה, כדי להבין היטב את מהות האירוח.

אני רוצה להודות לרנה על שניאותה לבוא ולסייע באופן בלתי-אמצעי לכל חברי הפורום אשר מבקשים עזרה במחקר בניו-יורק.

שיהיה לכולנו אירוח נעים,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על חיפוש אנשים: הערה כללית'
על חיפוש אנשים: הערה כללית
17/03/2011 | 21:04
2
3
חשוב שאנשים יכירו את האתר PeopleFinders.com. המינוי יקר למדי, אך גם בלי מינוי אפשר ליהנות מאוד מאתר זה. חשוב לדעת שגם אנשים שמתו נמצאים בו. אם מוצאים אדם שנפטר, נניח ברישומי SSDI, כדאי לחפשו שם, וכך להגיע לקרובי משפחה פוטנציאליים.

אני משתמשת באתר זה רבות. המידע לאתר זה (ולאחרים דומים) מגיע מרישומי אשראי, רישוי, הצבעות.

בעלי מינוי יכולים לחפש לפי תאריך לידה, או באמצעות חיפוש מורכב.

האתר מציג גם כתובות היסטוריות (אך אי אפשר לחפש על פיהן). לגבי הרישומים למשל, הופיעו כתובת שעזבתי בשנות ה-70 של המאה ה-20, יש כתובת של הבת שלי...

בהקשר זה, מעניין כי באמצעות האתר של סטפן מורס, ניתן לחפש אנשים לפי תאריך לידה, ואפשר גם לבקש בתוצאות חיפוש רגילות כי תאריך הלידה יוצג (אך ניתן לעשות זאת רק פעמיים ביום, כדי לא להעמיס על השרת). ניתן גם דרך האתר שלו לחפש בני זוג. חיפושים דומים ניתן גם לעשות בחיפוש ב - Public Records באתר אנססטרי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' לרנה על האירוח ועל העצות המועילות'
לרנה על האירוח ועל העצות המועילות
17/03/2011 | 21:08
1
אישית, אני חושב שמכל תשובה לכל שאלה ניתן ללמוד, וגם במקרה הזה - למדתי כמה דברים חדשים.

בשבוע הבא (חמישי, 24 במרץ), נארח כאן את Pamela Weisberger, אשר תסייע לנו בכל הקשור למחקר בגליציה. הפרטים - כאן.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה גדולה על העצות !'
תודה גדולה על העצות !
17/03/2011 | 21:56
למדתי הרבה. דברים מועילים, יעילים, חכמים, חשובים ומרתקים.עולם ומלואו.
ושוב -
תודה!
לאה
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
12:39 | 12.10.19 ani1603
18:23 | 10.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
11:42 | 07.10.19 dan912
10:18 | 07.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ