לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'שרשור שאלות לסגן נשיא ג'ני (6.1.10, 21.00)'
שרשור שאלות לסגן נשיא ג'ני (6.1.10, 21.00)
<< ההודעה הנוכחית
04/01/2010 | 14:21
63
20
שלום לכולם,

שרשור זה ישמש לאירוח נח טוטק Noah Tutak, סגן נשיא לענייני מוצר בחברת Geni.com. האירוח יתקיים ביום רביעי הקרוב (6 בינואר 2010), בשעה 21.00, ויתנהל בעברית (השאלות יוקראו לנח בע"פ באנגלית וייענו בע"פ באנגלית, משם יוקלדו בעברית).

כל הפרטים על האירוח ועל המתארח מופיעים כאן.

שאלות אשר יישאלו מחוץ לשרשור זה - לא ייענו.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש מנהלי רשומות'
חיפוש מנהלי רשומות
04/01/2010 | 15:13
11
1
שלום,

ברצוני לברר - כאשר אני מוצא רשומה דומה לרשומה שאצלי בעץ אזי פעמים רבות אני מוצא כי האפשרות היחידה הפתוחה בפני הינה "התקשרות למנהל הרשומה" (Cntact Profile Manager) בלבד.

אינני יודע מה הקשר ביני לבין הרשומה הנ"ל ולא תמיד אותו Manager מתקשר.

שאלתי - האם ניתן לחפש את כל הרשומות שאותו  Manager  מנהל?

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קבלת הודעות בדואל על שמות משותפים'
קבלת הודעות בדואל על שמות משותפים
04/01/2010 | 19:37
9
1
מדי פעם אתם שולחים בדואל רשימות שמות המופיעים בעץ שלי ומודיעים שהם מופיעים גם בעצים אחרים.
הדבר עולה בכסף ודי הרבה.

מה מידת האמינות והאמיתות של הצלבת השמות. כמה פרמטרים מתאימים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה אחוז העצים היהודים בכמות הכללית'
מה אחוז העצים היהודים בכמות הכללית
04/01/2010 | 19:39
3
1
של 2 מליון עצים ו70- מליון שמות?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא תמיד ממלאים את סעיף הדת'
לא תמיד ממלאים את סעיף הדת
04/01/2010 | 21:34
2
בפרופיל - על כן קצת קשה לדעת...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אנו יודעים באופן כללי שאחוז היהודים גבוה'
אנו יודעים באופן כללי שאחוז היהודים גבוה
06/01/2010 | 21:25
1
3
יחסית. בנוסף, מבדיקת הטראפיק לאתר, אנו יודעים שמישראל מגיעה תעבורה רבה מאוד יחסית למספר המשתמשים היחסי. בנוסף לזאת, יש לנו דף בוויקי שלנו המתייחס למשפחות רבניות, וממנו יש אינדיקציה על פעילות רבה בהקשר של שושלות יהודיות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'וכעת בדקתי וראיתי שישראל נמצאת במקום השלישי'
וכעת בדקתי וראיתי שישראל נמצאת במקום השלישי
06/01/2010 | 21:27
1
של הטראפיק לאתר (אחרי ארה"ב והודו).
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בג'ני? נדמה לי שזה ב myheritage'
בג'ני? נדמה לי שזה ב myheritage
04/01/2010 | 21:33
3
3
בג'ני ההתאמות החכמות מופיעות כאשר נכנסים לאתר.
אני משתמש בפרו - אינני זוכר באם זה נדרש.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם בג'ני מקבלים הודעות על התאמות'
גם בג'ני מקבלים הודעות על התאמות
05/01/2010 | 15:12
2
2
השאלה המקורית שנשאלה מצוינת כיוון שלעתים נדמה שההתאמות לא ממש מבוססות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'באמת היום קיבלתי'
באמת היום קיבלתי
05/01/2010 | 15:32
1
2
ההתאמות די טובות כאשר יש מספיק מידע. הן אופורטוניסטיות מדיי כאשר חסר מידע.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן, כמו ההודעה שאני מחוברת לברק אובמה'
כן, כמו ההודעה שאני מחוברת לברק אובמה
05/01/2010 | 18:42
3
ולמלכת בריטניה (כמו עוד 30 מיליון בעץ הגדול).

ארנון - זו לא שאלה. סתם תגובת ביניים פנימית כזו בין החבר'ה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על התאמות'
על התאמות
06/01/2010 | 21:24
5
בשלב מוקדם של שנה שעברה התחלנו עם מערכת ההתאמות, ועברנו כמה סבבים של התאמות האלגוריתם. הוא השתפר מאוד, אך ברור שהוא עדיין לא מושלם. אנו משתמשים בצירוף של שם האדם, משפחתו המיידית של האדם ותאריכים (לידה/פטירה). לא מדובר בהשוואה פשוטה של נתונים, אלא בחישובים מורכבים.

בנוסף, כל משתמש (פרו) שמקבל התאמה שאינה נראית לו, יכול לסמן שההתאמה אינה טובה, והיא לא תיראה שוב לשאר המשתמשים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התייחסות לתשובתך'
התייחסות לתשובתך
06/01/2010 | 21:20
5
ראשית, אתייחס לכך מצדנו, מערכת האתר:

1. אנחנו בשלב של העברת פרופילים רבים לתצורה "פרופיל שיתופי". פרופילים אשר נחשבים "רחוקים" למדי ממי שהזין אותם (למשל, סבא של סבא וכו'), ואשר עשויים להיות בעלי עניין לקהל גדול של משתמשים - יהפכו באופן אוטומטי ל"שיתופיים" (Shared Profile), ואז תוכל לראות הרבה אודותם. אנחנו בתחילתו של תהליך זה.

2. אנו עומדים לנשל מנהלי פרופילים אשר לא היו פעילים במשך זמן רב (לפי רישומי הכניסה לאתר), וכך הפרופיל יהיה פנוי לניהול.

כעת, קיים פתרון לחיפוש פרופילים המנוהלים על ידי אדם מסוים: לחץ על לשונית Relatives, בתפריט משמאל, פתח את Profile Information, ואז תראה שדה מעליו כתוב: Show only managed by. בשדה זה תוכל להזין את מספר המשתמש של מנהל הפרופיל הרצוי. המספר מופיע בשורת הכתובת (URL) כאשר אתה מביט בפרופיל של מנהל הפרופיל הרצוי. נסה זאת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מספר הערות - הצעות שיפור'
מספר הערות - הצעות שיפור
04/01/2010 | 20:04
5
9
1. היה יכול להיות מאוד נחמד באם הייתה אפליקציית צ'אט - המאפשרת שיחה עם בני משפחה אונליין.
2. הייתי שמח לו הייתה אפשרות להשתמש בריבוע המסומן סביב פני אדם לצורך תיוגו בתור תמונת הפרופיל - בצורה כזאת היה נחסך מאמץ עריכה של חיתוך פני אדם מתוך תמונה הכוללת מספר אנשים.
3. אין כל אפשרות לדעת האם הודעה שנשלחה למשתמש אחר הגיעה ליעדה ונקראה. באם אינני מקבל תגובה - האם עליי לפרש זאת כחוסר עניין, או שהמייל לא עדכני.
4. מדוע להציג אנשים כמקושרים איתי, באם אין אפשרות להציג מהו קשר זה? ההודעה מתסכלת?
5. היה נחמד לו היה "צייד פרופילים" אוטומטי - ניתן להזין לו שמות אותם מחפשים, ובמידה והם מתווספים, או מתעדכנים, תישלח הודעה.
6. בחיפוש מתקדם היה מועיל חיפוש עם * (החלפת אותיות בכוכביות). כמו כן, ציון נפרד לחיפוש soundex או metaphone לשם פרטי ושם משפחה.
תודה
סורין
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אתה לא מתחשב במתרגמים ובקריינים '
אתה לא מתחשב במתרגמים ובקריינים
04/01/2010 | 21:12
4
5
לצפיה ב-'אני יכול לתרגם זאת לאנגלית על מנת להקל'
אני יכול לתרגם זאת לאנגלית על מנת להקל
04/01/2010 | 21:31
3
4
לצפיה ב-'Additional desired features, remark'
Additional desired features, remark
05/01/2010 | 08:44
2
3
Features
1. It would be great if Geni had the option to chat with family members online, as in Facebook
2. Use the tagged face of a person as his profile picture instead of using the bigger picture or having to edit a shared picture to produce individual profile pictures
3. Automatic "profile hunter" - will notify the user if a desired name has been added, or profile has  changed, or user joined Geni
4. Notification of read messages sent to other Geni users
5. Expanding the advanced search such that the soundex or metaphone matching might operate separately on name and surname. Also, enabling wild-card matching
6. A better backup option. Gedcom does not preserve the profile photos.
One remark:
Please do not present a profile as connected to me if you are not able to find the connecting path .
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התייחסות להערותיך לפי מספריהן'
התייחסות להערותיך לפי מספריהן
06/01/2010 | 21:31
1
3
1. צ'אט הוא דבר שבחנו, אנו מעוניינים בו ומבינים את הצורך בו. עם זאת, זה לא יהיה מיידי.
2. יקרה בקרוב.
3. הצעה מצוינת, רשמתי אותה, היא חדשה לנו
4. רשמתי.
5. אנו רוצים זאת גם. עם זאת, מדובר באתגר טכנולוגי גדול מן המצופה, כך שייקח זמן עד ליישום ההצעה הזו.
6. אנו נציע זאת בעתיד למשתמשי פרו.
לגבי הערתך: מעניין. רשמתי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'החלפת קובץ Gedcom'
החלפת קובץ Gedcom
04/01/2010 | 20:28
2
3
נח שלום,

לאחר שהעליתי לאתר Geni קובץ Gedcom, אין באפשרותי להחליף אותו ולהעלות קובץ מעודכן/חדש מאוחר יותר, כשאני רוצה לעשות זאת, עלי לבקש מאנשי התמיכה של GENI למחוק את העץ ואת כל הפרטים שלי ורק לאחר מכן אצליח להעלות קובץ חדש.

לפי מה שכתבו לי אנשי GENI לפני למעלה משנה, תהיה אפשרות מתישהוא להעלות קובץ Gedcom מעודכן שיחליף את הקובץ באתר ישירות ע"י המשתמש ומבלי לעבור דרכם, האם הנושא טופל/מטופל ?

תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על ג'דקום'
על ג'דקום
06/01/2010 | 21:34
1
3
אחד הפרוייקטים הגדולים שאנו עובדים עליו הוא "רשימת שינויים" לעץ (Revision History), כולל שמירת מיזוגים. ברגע שנסיים את זה, נוכל גם לאפשר העלאה של ג'דקומים מעודכנים (כיוון שהמידע אודות השלכות העדכון יישמר).
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שימוש ב- FACEBOOK'
שימוש ב- FACEBOOK
04/01/2010 | 23:49
3
2
קיים כיום שיתוף מסוים בין Geni לבין Facebook.
האם ניתן בחיפוש רשומות לבצע חיפוש גם ב- Facebook ?
האם ניתן לבצע זימון (Invite) גם לרשומות הנמצאות שם?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על פייסבוק וג'ני'
על פייסבוק וג'ני
06/01/2010 | 21:37
2
4
אנו משתמשים ב"פייסבוק קונקט" Facebook Connect. כרגע, ניתן להיכנס לדף ההזמנה ולהזמין חברים מפייסבוק שיהיו חבריך בג'ני. אנו עובדים על תרחיש על פיו ניתן יהיה להזמין לעץ שלך בני משפחה דרך פייסבוק, כך שהם יוכלו במהירות להצטרף לג'ני ולהשתתף בעריכת העץ.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Facebook'
Facebook
06/01/2010 | 21:41
1
3
שלום,
תודה על התשובה. אולם, שאלתי כוונה לבצע חיפוש שיתן תשובות גם מתוך facebook כלומר- הגדלת מאגר האנשים הפוטנציאליים לחיפוש.
  תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מעניין. לא חשבנו על זה. אין לי מושג אם'
מעניין. לא חשבנו על זה. אין לי מושג אם
06/01/2010 | 22:08
1
מבחינת אתר פייסבוק זה מותר. אבדוק זאת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תפקידי "מלאכים" ב-geni'
תפקידי "מלאכים" ב-geni
05/01/2010 | 11:03
1
3
שלום נוח. תודה רבה שהינך מקדיש מזמנך לפורום.
כמשתמש Pro אני משוטט הרבה בעצים המקושרים אליי אך בפרופילים המרוחקים ממני. פעמים רבות התוכנה מזהה שלפרופילים מסוימים יש התאמות שמות עם פרופילים אחרים בעצים שונים אך מגלל שאין לי אישור עריכה אני לא יכול לחבר את העצים (גם כשברור ע"פ מידת ההתאמה שהפרופילים זהים לגמרי)
אני מציע בזאת שתציעו למספר נבחר של משתמשי geni תפקיד התנדבותי שאני קורא לו "מלאך" שיעבור בין העצים ויציע לחבר בין פרופילים זהים. מנהלי אותו פרופיל יקבלו הודעה מ-geni שנמצאו פרופילים זהים ומומלץ לחברם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש לנו משהו דומה כבר עכשיו...'
יש לנו משהו דומה כבר עכשיו...
06/01/2010 | 21:42
5
משתמשי פרו יכולים לראות התאמות של אנשים מן העץ שלהם, כולל התאמות לפרופילים שאינם בעץ שלהם. כשמשתמש כזה רואה התאמה שנראית לו נכונה - הוא יכול לסמן אותה (כנראה כתוב שם: Request a merge), ואז מנהל הפרופיל מן העץ של המשתמש מקבל הודעה על המציאה. אם הוא מאשר אותה - המנהל השני (מן העבר השני של ההתאמה) מקבל הודעה, ואם הוא מקבל אותה - יש התאמה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמות משפחה של נשים'
שמות משפחה של נשים
05/01/2010 | 13:08
4
4
שלום, נח, ותודה על שהסכמת להתפנות ולהתארח אצלנו

פעמים רבות בחיפושיי באתרכם, אני נתקל בשמות נשים המופיעות עם שם המשפחה בנישואיהן ולא עם שם נעוריהן. לעתים, מוסיפים המשתמשים את שם הנעורים בסוגריים. מבחינה גנאלוגית, תופעה זו מקשה על איתור נשים. נדמה לי שהבעיה טמונה בממשק הבסיסי להזנת המידע, בו שדה שם המשפחה מכונה "שם משפחה" ולא "שם נעורים".

אשמח לשמוע את התייחסותך לנושא זה, ובפרט:
1. האם אתם מודעים לתופעה?
2. האם אתם מנסים "לחנך" את משתמשיכם להקפיד על תיעוד שם הנעורים של נשים?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'השאלה צריכה להישאל עבור נשים וגברים'
השאלה צריכה להישאל עבור נשים וגברים
05/01/2010 | 15:09
1
5
למה לקפח את הגברים ששינו שם משפחתם לפני או אחרי הנישואין?
בעבר זה היה מקובל מאד בארץ לעברת את השם. היום יש מקרים שבהם הזוג הצעיר מאמץ לו שם משפחה חדש (לפעמים שילוב של שני השמות המקוריים) ולכן שם הנעורים קיים גם לגברים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'"שם נעורים" זה מושג מיוחד'
"שם נעורים" זה מושג מיוחד
06/01/2010 | 13:12
5
שמתאר את שם האשה לפני נישואיה.
יש תוכנות שורשים שמאפשרות "שינוי שם", בלי קשר לנישואין.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תופעה זו מתרחשת בעיקר בעצים חדשים'
תופעה זו מתרחשת בעיקר בעצים חדשים
06/01/2010 | 21:46
1
5
לאחר שעורכים את העץ, יש שני שדות לפרטים אודות אשה: שם נעורים ושם משפחה. אנו יודעים שרבים מן המשתמשים לא מקפידים על זאת ומזינים בשני השדות את שם הנישואים או בשניהם - את שם הנעורים. עם זאת, חיפוש (הן פשוט והן מתקדם) מחפש בשני השדות של שם המשפחה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
06/01/2010 | 21:48
2
כל משתמש יכול לשנות את הגדרות התצוגה של פרופילים כך שיופיע שם הנעורים בלבד או שם הנישואין בלבד וכו'. שינוי זה ישליך על האופן בו הוא רואה את הפרופילים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חסר לי מאד ציון של אנשים'
חסר לי מאד ציון של אנשים
05/01/2010 | 20:10
1
4
שנרצחו בשואה, לא מצאתי סמל שיציין זאת, האם בכל זאת יש סמל שידגיש והאם ניתן להוסיף במידה ואין ?
תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אנו שוקלים סוגיה דומה ומתלבטים בין 2 חלופות'
אנו שוקלים סוגיה דומה ומתלבטים בין 2 חלופות
06/01/2010 | 21:50
2
1. הוספה של סמלים. עשויים להיות סמלים שונים שיעניינו אנשים שונים (למשל: סימון אנשים שנהרגו בקרב).
2. הוספה של תגים לפרופילים.

אנו עדיין מתלבטים בין שתי האפשרויות הללו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור-חיפוש אנשים ב-Geni'
איתור-חיפוש אנשים ב-Geni
06/01/2010 | 01:50
5
4
שלום ,
מדוע כשאני מנסה לאתר אדם שהכנסתי ל-Geni ושאני נחשבת כ-Maneger של אותו אדם
תשובת המערכת - שאדם זה אינו קיים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כדי שהשאלה תהיה יעילה יותר, האם תוכלי לתת'
כדי שהשאלה תהיה יעילה יותר, האם תוכלי לתת
06/01/2010 | 05:56
3
3
דוגמא קונקרטית?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דוגמא לחיפוש ב-Geni'
דוגמא לחיפוש ב-Geni
06/01/2010 | 19:03
2
6
למשל אני מחפשת מישהו מבני המשפחה שנישא למישהיא ואני מעוניינת להמשיך את העץ המשפחתי שלה שהפסקתי יום קודם.אולם כשאני מחפשת אותו אני רושמת את שמו ומציינת שהחיפוש ייעשה בחיפוש האדם שאנוכי משמשת כ-Maneger שלו אולם לצערי התשובה היא שלילית.( ומאחר ויש  במשפחה מספר אנשים עם אותו שם הייתי אמורה לקבל בעת החיפוש את כל האנשים המופיעים עם אותו שם אולם לשווא). המערכת לעיתים נותנת לי את כל האנשים עם שם שנשמע כמו השם שאני מחפשת אולם לא האדם שאני מחפשת ורובם "אינם" מקושרים אלי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן. נכון.'
כן. נכון.
06/01/2010 | 20:19
5
לצפיה ב-'שתי הערות בקשר לשאלה זו'
שתי הערות בקשר לשאלה זו
06/01/2010 | 21:55
6
1. אינדוקס הפרופילים מתבצע בערך אחת ליום, כך שפרופילים חדשים עשויים שלא להיות נגישים לחיפוש במשך 48-24 לאחר הוספתם.

2. בנוסף, יש כרגע באג בחיפוש אחר פרופילים, והוא צפוי להיות מתוקן בעוד יום או יומיים.

עצה שקשורה לשאלתך: השתמשי ב - Bookmark שבאתר כדי לסמן פרופילים אותם את רוצה לשמור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לפעמים עוברים מספר ימים עד שזה מתעדכן'
לפעמים עוברים מספר ימים עד שזה מתעדכן
06/01/2010 | 08:52
3
לצפיה ב-'Family News'
Family News
06/01/2010 | 09:00
1
2
Hi Noah - good to see you here with us
(ארנון - אני כותבת בעברית כי זו שפת הפורום וגם באנגלית כדי להקל עליך)

אני רוצה להתייחס ל-GENI כפלטפורמה לשמירת קשרי משפחה. במשפחה שלי האתר הפך לבמה ליצירת קשרים עם קרובי משפחה עליהם לא ידעו, תזכורת נוחה אודות ימי חג ושמחה ואפשרות לשלוח לכולם ברכות בלי צורך בכתובת אימייל. (וכו וכו). הבעיה היחידה היא שאין לי כלים לעצב את החדשות למשפחה או לשלוט בתכיפות החדשות שיגיעו אליהם. האימייל מ-GENI הוא רשימה של UPDATES ולא "עיתון" חדשותי כפי שהייתי רוצה לעצב.
הפונקציה FAMILY NEWS היא שורה אחת ארוכה שמקשה על עריכת הטקסט ואין בה אפשרות להכניס לינק בתוכה (יש אפשרות להוסיף לינק באתר אבל לא בחדשות).
האם יש לכם בתכנית לאפשר עיצוב של העיתון המשפחתי?   והאם אפשר יהיה לפתוח הרשאות לפרופיל שאני פתחתי למישהו אחר כדי שאוכל לשנות לו את ה-SETTINGS במקום שהוא ישתגע קודם ממתקפת האימיילים היומיים?

In my family, GENI became the stage for creating connections with relatives they did not know about, convenient events reminder, etc.. Following feedback from family members, I wish to shape the family news and control its frequency.
Email from GENI is a list of UPDATES whereas I wish to format the "newspaper".
FAMILY NEWS is one long line that makes text editing very difficult, I cannot add links in the text (can add link outside it).
GENI default SETTINGS is on daily whereas everyone wants it weekly. (referring them to their SETTINGS is not the solution in my family)
Question: Do you have a plan to allow the design of a family newspaper - both format and frequency?    Thanks
(for whatever it's worth - I am a PRO)  x

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הניוזלטר יוצא פעם בשבוע'
הניוזלטר יוצא פעם בשבוע
06/01/2010 | 21:59
4
הודעות אחרות - ייתכן ונשלחות כל יום. הניוזלטר מותאם לכל משתמש (למשל, על פי מקומו בעץ), כך שממילא קשה לדבר על הגדרות-משתמש שיתאימו לניוזלטר, שכן הוא מותאם לכל משתמש.

קישורים והודעות המופצים למשפחה בג'ני - מופיעים בניוזלטר, אך אין אפשרות (וכנראה לא תהיה בעתיד הקרוב) להוסיף לו באופן עצמאי קישורים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כמשתמש אדוק בג'ני...'
כמשתמש אדוק בג'ני...
06/01/2010 | 12:33
4
4
וכמי שרתם לא מעט מבני משפחתי ברחבי הגלובוס, מכל קצוות תבל, יש לי שאלה, שנתקלתי בה, כמי שהתחיל למלא את עץ המשפחה:

כאשר התחלתי, לפני כשנה, ומצאתי לא מעט בני משפחה, הן בקנדה, הן בארגנטינה והן במקומות אחרים, קרה לי, כי לצערי חלק מהאנשים נפטרו מהעולם, ובעצם לא נותרה לי האפשרות לשנות/לערוך פרטים אודותם, מכיון שכבר נרשמו עם כתובת מייל בג'ני.

האם ניתן לפשט את תהליך העריכה לגבי אנשים, בפרט כאלו, שלצערנו, נפטרו, לפחות פרטים בסיסיים, כגון תאריך פטירה, מקום פטירה, מקום קבורה, מבלי להזדקק לתמיכה של ג'ני (שאגב היא מדהימה וקואורפרטיבית).

כמו כן, מודה על הניסיון למצוא קשר ביני ובין ידוענים מרחבי העולם. עד עתה, ללא הצלחה (אם כי....... יש קירבה רחוקה לגברת שבשל קירבתה לאחד מהאנשים החזקים בתבל, הגיעה לפני שנים לכותרות....).

מודה על התשובות.

חגי ליכטיג
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מדוע אין את האפשרות לצרף קבצים כ....'
מדוע אין את האפשרות לצרף קבצים כ....
06/01/2010 | 21:36
2
3
doc? ppt? ו/או אחרים?

הדבר יקל, בהנחה שיש שיתוף פעולה עם בני משפחה מחו"ל.

תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אנו עומדים להשיק את מודולת המסמכים'
אנו עומדים להשיק את מודולת המסמכים
06/01/2010 | 22:04
1
2
אשר תאפשר להעלות מסמכים (PDF ותמונות) ולקשר אותם לפרופילים. הדבר אמור לעלות כבר החודש, זהו אחד הפרויקטים הגדולים המתנהלים כרגע אצלנו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'>ודה רבה בשמי ובשם בני משפחתי.'
>ודה רבה בשמי ובשם בני משפחתי.
06/01/2010 | 22:07
3
לצפיה ב-'כאשר זה קורה לך, שלח לנו דוא"ל'
כאשר זה קורה לך, שלח לנו דוא"ל
06/01/2010 | 22:02
2
לכתובת help@geni.com, ואנו נאפשר עריכת הפרופיל. כלומר, תהליך ידני לפתרון בעייתך אפשרי כבר עכשיו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מברך את נח על הגיעו לפורום'
אני מברך את נח על הגיעו לפורום
06/01/2010 | 21:03
2
1
מיד נתחיל במענה על השאלות הקיימות. אם יש עוד - זה הזמן

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תמונות מתוך facebook'
תמונות מתוך facebook
06/01/2010 | 21:43
1
2
האם ניתן להציע להשתמש גם בתמונות מתוך facebook בחיפוש אנשים ואף לאחר מכן - לשתול אותן ברשומות הרלבנטיות?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רבות מזה תלוי במה שמותר לנו לעשות מבחינת'
רבות מזה תלוי במה שמותר לנו לעשות מבחינת
06/01/2010 | 22:05
3
פייסבוק. בכל מקרה, אנו מתכוונים להרחיב את הממשק בינינו לבין פייסבוק עוד השנה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה התוכניות לעתיד?'
מה התוכניות לעתיד?
06/01/2010 | 21:50
1
3
קודם כל, תודה על ההענות להופיע בפורום שלנו.

טוב, אתה לא חייב לגלות את כל הסודות אבל כיוונים כלליים לגבי התוכניות יתקבלו בברכה.

האם יש לכם כוונה להעמיק מעט יותר בתחום הגנאולוגי מבחינת האפשריות של האתר? למשל האפשרות להצמיד נתון מידע מסוים מאתר אחר לפרופיל מסוים או תיעוד עובדות מסוימות באמצעות מסמכים כאלו ואחרים.

תודה.

Hi,
Many thanks for joining our Forum.

Will you be able to share with us a few of your (Geni's) future plans?

Do you plan to enhance your genealogy capabilities? For example, the option to attach a piece of information from another site to a profile within the Geni site or the option to add more facts about a person with attachments or records about these facts?

Thanks!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה מצוינת'
שאלה מצוינת
06/01/2010 | 22:07
4
כאמור, אנו עומדים להשיק מודולה של ניהול קבצים, כך שתוכל להוסיף תעודת לידה, תמונות וכו'. אחד מסוגי ה"מסמכים" שיתאפשר הוא דף-אינטרנט, כך שתוכל להוסיף קישורים לפרופיל. בהמשך, נוסיף אפשרות לתעד מקורות לפרופילים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מילות סיום'
מילות סיום
06/01/2010 | 22:12
10
4
ראשית, תודה על העניין הרב שלכם בג'ני ובפידבק שלכם.

כעת יש לנו יותר מ - 4 מיליון משתמשים, יותר מ - 70 מיליון פרופילים. העץ הגדול ביותר מכיל יותר מ - 30 מיליון פרופילים (המחוברים כולם איכשהו). המטרה שלנו לשנה זו: להפוך את ג'ני למקום שיאפשר חיבורים פשוטים יותר בין אנשים ובנייתו של עץ משפחה עולמי.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' גדולה לנח על התשובות המעניינות'
גדולה לנח על התשובות המעניינות
06/01/2010 | 22:14
9
1
וכמובן, על הרצון הטוב להתארח בצל קורתנו הצנועה (או שלא צנועה, שכן ישראל היא בהחלט מעצמה ג'ני-ת, כך מסתבר...).

תודה למשתתפים בדיון שהתפתח כאן.

הצעות לאירוחים נוספים תתקבלנה תמיד.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/01/2010 | 22:33
1
תודה לנח על שהחכים אותנו (אני אישית כבר קיבלתי טיפ שימושי אחד).
מעבר לכך, הכלי וכיווני ההתפתחות שלו מהווים כר נרחב לאיחוד משפחות ולהיכרות עם קרובים מאד רחוקים (אישית כבר מצאתי אנשים במקסיקו, אוסטרליה, איטליה וכד' - מעבר להתפרסות המשפחה הידועה כבר כיום).

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ותודה גדולה גם לך. '
ותודה גדולה גם לך.
06/01/2010 | 22:34
1
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/01/2010 | 00:42
2
לצפיה ב-' מכל ה'
מכל ה
07/01/2010 | 03:05
5
לצפיה ב-'ותודה גם ממני'
ותודה גם ממני
07/01/2010 | 09:00
4
בקריאה של השאלות והתשובות אני יודעת ש... יש לי הרבה מה ללמוד על ג'ני. אני לא שולטת במושגים הבסיסיים של "מיזוג" ו"ניהול" וכו'. ביום חמישי קיבלתי פנייה מאישה שהתעניינה בעץ שלי. מסתבר שאני ואמא שלה בנות דוד מדרגה שלישית.  אנחנו בשלב הנמרץ של החלפת והשלמת מידע. הבוקר קיבלתי בקשה ל"מיזוג" ואין לי מושג מה רוצים ממני. אשמח אם מישהו יסביר מה המשמעות מה היתרונות ומה הסיכונים. אין לי חשק שמישהו יתחיל להוסיף לי מידע לא רצוי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיזוג'
מיזוג
07/01/2010 | 09:35
3
2
משמעותו איחוד שני העצים.
היתרון הוא שאין צורך לשכפל מידע.
החסרון, יש צורך לפתור סתירות במידע.
מי שמנהל את פרופיל שמוזג, לאחר המיזוג, הוא זה שתרומתו לפרופיל הייתה גדולה יותר.
הבעייה האמיתית היא כאשר יש סתירה חריפה במידע, וכל אחד עומד על שלו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיזוג - תיקון'
מיזוג - תיקון
07/01/2010 | 10:41
2
3
לאחרונה שוחרר עדכון שמאפשר מספר מנהלי פרופיל גם יחד.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סליחה מראש על השאלות הנובעות מחוסר ניסיון:'
סליחה מראש על השאלות הנובעות מחוסר ניסיון:
07/01/2010 | 11:24
1
4
עדיין לא הבנתי מה משמעות המיזוג? האם האתר שלי מתבטל ובמקום שני אתרים יש אתר אחד עם מנהל אחד (זה שביקש למזג)? אני רוצה לשמור על עצמאותי. תודה מראש על ההסברים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לכל אחד יש אתר אישי '
לכל אחד יש אתר אישי
07/01/2010 | 12:24
5
המציג את העץ מנקודת המבט שלו.
אבל העץ הוא משותף - כלומר המטרה היא שלא יהיה שכפול מיותר של פרופילים.
לדוגמא: מצאתי שאיש שאני משתף פעולה איתו בחקר השורשים בעיר שבה נולדתי, קשור אליי דרך דוד של אמא שלי, הנשוי לבת דודה של אבא שלו.
בעץ שלי היו הדוד ואשתו. גם בעץ שלו. היום הפרופילים משותפים, ולמעשה נוצר עץ גדול יותר, כך שבמגבלות ההרשאות, אני יכול לנווט מהעץ שלי אל העץ שלו. העבודה המשותפת היא רק על החלק המשותף.
לדעתי הגישה הזאת היא יותר אלגנטית, מאשר שמישהו יעתיק ממך מידע לתוך העץ שלו.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ