לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1255112,551 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'פליקס ליבמן - מי מכיר, מי יודע?'
פליקס ליבמן - מי מכיר, מי יודע?
<< ההודעה הנוכחית
02/11/2009 | 15:01
23
81
שלום לחברי הפורום,
אני מבקרת מפורום שכן, ובאתי במיוחד כדי לבקש את עזרתכם באיתור קצה חוט שיוביל לאדם מאוד מסוים.
אני מנסה לאתר את פליקס ליבמן מתל אביב, ששרת בצבא הבריטי במלחמת העולם השניה.
מדובר, ככל הידוע לי בקצין הנדסה, המעורב במעשה גבורה מדהים באזור אל עלמיין שבמצרים.
לא הצלחנו למצוא מידע לגבי האיש ואני מחפשת כל קישור/רעיון שיכול להוביל אותי לאיתורו.
לא ידוע לי אם האיש רק הגיע מתל אביב (אולי חי בה שנים מעטות בלבד לפני המלחמה) או ממש נולד בה.
אודה לכל מי שינסה לעזור.
תודה מראש
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על מעשיו במלחמת העולם השנייה...'
על מעשיו במלחמת העולם השנייה...
02/11/2009 | 16:46
4
13
ובפרט בקרב ביר-חכים, תוכלי למצוא מידע כאן (לקראת סוף המסמך) וגם פה וגם בקישור זה.
ויש עוד לינקים ברשת העוסקים בו.

היות ופליקס ליבמן היה כנראה מייג'ור (רב סרן) בבריגדה היהודית, אפשר להתחיל מארכיון הבריגדה בארץ (חלק מארכיון צה"ל) או מארכיונים בריטיים על הלוחמים במלחמת העולם השנייה.
אני מניח שבארכיון בריטי זה או אחר שמור מסמך עם כתובתו האזרחית בת"א ו/או מספר הזהות המנדטורי שלו.
מכאן כבר אפשר אולי להמשיך להתגלגל דרך משרד הפנים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תתעלמי מה"כאן" השני שמסומן בלינק.'
תתעלמי מה"כאן" השני שמסומן בלינק.
02/11/2009 | 16:55
7
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/11/2009 | 20:50
2
6
את הסיפור מצא ידידי מאיר מינדל באמת אצל פייר קניג (בספרו). משם הוא התחיל לחפש.

חשבנו דווקא על ארכיון ההגנה, אבל אולי ארכיון צה"ל טוב יותר כדי לחפש שם חומר.

נבדוק איתם. תודה על הכיוון.

לגבי ארכיונים בריטים - אם לא נמצא כלום בארץ, במספר כיוונים הנבדקים כרגע, כנראה שלא תהיה ברירה. אם כי בלי מספר אישי אני לא בטוחה שיש סיכוי לקבל מידע, בלי להגיע ללונדון ולנבור בארכיון באופן אישי. מה שכרגע בלתי אפשרי עבור שנינו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עוד כיוון למחקר...'
עוד כיוון למחקר...
02/11/2009 | 21:30
5
איגוד החיילים המשוחררים בישראל.

הם מייצגים את המתנדבים הארצישראליים לצבא הבריטי, ויש להם רשימה של 341 חוגרים וקצינים שקיבלו עיטורים בריטיים (כולל הפרטים האישיים). אם פליקס ליבמן קיבל מדליה על מעשיו, אולי הוא ברשימה.

שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ארכיונים בארץ הארכיון הבריטי לחיפוש ואיתור'
ארכיונים בארץ הארכיון הבריטי לחיפוש ואיתור
02/11/2009 | 21:33
19
אם פליקס ליבמן היה חייל בבריגדה מן הסתם כבר אמרו לכם, שנין למצא חומרים ומסמכים בארכיון "ההגנה" בתל אביב, שד'  רוטשילד. ניתן לעיין ברשומות התיקים דרך האינטרנט.. ארכיון זה מחזיק בחומר רב מאד אודות לוחמים ממחלת העולם השניה וחומר על היחידות השונות.
היכנס לארכיון "ההגנה" בצד ימין של הדף יש קישור ל "תיקים", נכנסים לשם ולמטה בדף "רשימת חטיבות בארכיון":
חטיבה 33 בארכיון עוסקת בהתנדבות לצבא הבריטי ובה 131 תיקים הקשורים לבריגדה ולההתנדבות.

בארכיונים הבריטים בלונדון הכי טוב - שוב דרך האינטרנט לPRO הארכיון הבריטי המרכזי. ניתן לערוך חיפוש מקוון, אבל צריך לדייק בהגדרות. נראה לי שאת המסמכים הקשורים בו תמצאו(?) דרך שם היחידה או מספר היחידה, חטיבה וכו'.
טוב להתחיל בהגדרה "  Jewish Brigades "

יש גם חיפוש לפי שם..הלוואי שתצליחו.
אין חייבים לנסוע ללונדון , כי יש הרבה מסמכים שהארכיון הבריטי הפך למקוונים.
ניתן גם להזמין מסמכים דרך האינטרנט, לשלם ולקבלם בדואר.יש מערך אבטחת כרטיס אשראי.
ושוב, חיפוש מדוקדק, ככל שיעלה על רוחכם להעיז להגדיר, בכדי לקבל את התיקים ו/או המסמכים.
בהצלחה,
לאה
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עוד אזכור של פליקס ליבמן'
עוד אזכור של פליקס ליבמן
02/11/2009 | 21:27
8
בספרו של בנימין פינקוס.

אגב, האם ידוע לך בן כמה היה לערך בתקופת מלחמת-העולם השניה?
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'Rochester NY '
Rochester NY
02/11/2009 | 22:04
4
7
אולי כאן טמון הפתרון שיסייע באיתורו של פליקס ליבמן.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'Felix G. Liebman'
Felix G. Liebman
02/11/2009 | 22:18
1
14
אכן כן, אם תחפשי באתר שצירפתי את השם Felix Liebman, מתקבלות 2 תוצאות, האחת אכן ב-Rochester NY. אפשר לנסות לשלוח לו מכתב ע"פ הכתובת המופיעה באתר.

שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מתנצלת, השם מופיע תחת הכתיב Liebmann'
מתנצלת, השם מופיע תחת הכתיב Liebmann
02/11/2009 | 22:20
2
עם שני n בסוף.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ממשיך מכאן, ומוביל לבנו ולכלתו'
ממשיך מכאן, ומוביל לבנו ולכלתו
03/11/2009 | 08:27
1
7
תודה, שרי, על איתור הכתבה הזו. אני מוכרח להודות - וזה ממש לא קשור לעניין - שלמראה הקשישים החביבים, יקירי המלחמה, היושבים להם בחדר ספון עץ ורחב ידיים, חברים באיזשהו מועדון של "יוצאי קרב...", אני אומר לעצמי שרק באמריקה זה יכול להיות (טוב, אולי גם באירופה, אבל בטח לא כאן, במחוזותינו).

ולעניין...

חיפוש באתר Veromi.info העלה רק תוצאה אחת אודות אדם בשם Felix Liebmann, הוא בן 85 ומקושר, בין היתר לרוצ'סטר Rochester, ניו-יורק. אני ממשיך מתוך הנחה שאנו מחפשים את צאצאיו של אדם זה. קשורים אליו, בין היתר:
Goeffrey E Liebmann, לא מצוין גילו
Betty O Liebmann, בת 80

חיפוש המשך ברשת מעלה את הידיעה הזו, אשר הופיעה בשנת 1989 בניו-יורק טיימס, לפיה נישאו שני עורכי-הדין הניו-יורקים, Geoffrey Edward Liebmann ו - Gayle Pamela Levy, ומצוין כי החתן הוא בנם של פליקס, גם הוא עו"ד, ושל המנוחה בטי. עוד מצוין כי הכלה שומרת על שם נעוריה.

חיפוש המשך לזה מעלה את כרטיס הביקור של גייל ושל ג'פרי במשרדי העו"ד הגדולים בהם הם שותפים כיום. וכעת, נותר רק לכתוב להם דוא"ל... וכיוון שהם עו"ד בכירים, אני ממליץ על דוא"ל ראשון קצר וקולע, שידבר מאוד אל הרגש שלהם ושיבהיר בדיוק את מטרת הפניה. אגב, Geoffrey Liebmann הנ"ל מופיע גם באתר Geni.com.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ראיתי אתמול את המאמר בניו-יורק טיימס'
ראיתי אתמול את המאמר בניו-יורק טיימס
03/11/2009 | 10:44
7
אבל חיכיתי ראשית לתגובה. ממה שאני מבינה הכוונה להגיע אל האיש עצמו, אבל בהחלט קל יותר עם דוא"ל, ובהחלט יתכן שיהיה קל יותר "להגיע" אליו דרך צאצאיו תחילה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ארכיונים בריטיים'
ארכיונים בריטיים
03/11/2009 | 17:40
6
5
רק לאחרונה איתרתי את התיק האישי של דודי
ששירת בצבא אנדרס. אפילו מדליה לה היה זכאי קבלנו.
הארכיונים הבריטיים מסודרים וכל אחד מהם עוסק ביחידות מסויימות.
ישנם כללים מי זכאי לקבל החומר ואילו מסמכים צריך להגיש.

נקודת התחלה מצויינת:
www.veterans-uk.com
בהצלחה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חבר'ה - אתם פשוט נפלאים'
חבר'ה - אתם פשוט נפלאים
03/11/2009 | 17:56
5
8
כמות העזרה שהצעתם, כך במהירות הבזק, היא מדהימה.

פליקס ליבמן מהקרב על הבליטה לא נראה לי קשור - החבר שאני מחפשת שרת בהנדסה אצל הבריטים ב-42' באזור אל עלמיין.
ברשותכם - אני מצרפת את הכתבה שכתב ידידי מאיר מינדל מנגבה על האיש.
ההתחלה, האמצע והסוף

אבל בכל מקרה - אעשה כהצעתכם, גם לגבי ארכיונים וגם לגבי ארגון החיילים בארץ ועורכי הדין בארצות הברית - אפילו אם אינם קרובים, אני מניחה שיסכימו להגיב.

תודה, תודה ושוב תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הבריגדה הוקמה רק ב-44'
הבריגדה הוקמה רק ב-44
03/11/2009 | 18:35
6
כך שפליקס התגייס לצבא הבריטי, לא לבריגדה, לפני כן.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' ונשמח אם תדווחי '
ונשמח אם תדווחי
03/11/2009 | 19:12
4
אם וכאשר תאתרו את פליקס ליבמן אותו אתם מחפשים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שירת בצבא הבריטי'
שירת בצבא הבריטי
03/11/2009 | 22:05
1
6
לפי הכתבה
King's West African Rifles

וזה כנראה האתר שלהם

אפשר לנסות לפנות אליהם
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ושוב תודה לכם'
ושוב תודה לכם
04/11/2009 | 16:27
5
במיוחד שמחתי לראות שהכתבה עניינה עוד אנשים ולא רק אותי.
למען ההגינות עלי להסביר כי אני מחפשת את האיש, משום שהסיפור שבה את ליבי.
אני שמחה מאוד לסייע לידידי מאיר מינדל שכתב את הכתבה בבטאון השריון.

אכן - אני יודעת שהוא לא שרת בבריגדה, לפחות לא בזמן הקרבות באל עלמיין. אבל, אני חושבת שעדיין האתר של וותיקי הצבא הבריטי יכול להיות רלוונטי, גם לגבי מי שלא שרת בבריגדה. אבדוק בקפדנות יותר היום.

אשמח מאוד לחזור לפורום הנהדר הזה ולדווח לחבריו על ההצלחה באיתור - בתקווה שאכן נצליח לעשות זאת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ותודה לך על הקישור לכתבה'
ותודה לך על הקישור לכתבה
05/11/2009 | 15:51
4
כתבה מרגשת מאוד בהצלחה לך
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פליקס ליבמן נוסף'
פליקס ליבמן נוסף
04/11/2009 | 19:27
1
4
הוא מייג'ור פליקס-יוסף ליבמן, יליד ת"א (1910) שלאחר הקרבות בצפון אפריקה, סופח לחיל המשלוח הדרום-אפריקני והשתתף בנחיתה בסיציליה ובפעולות נועזות שונות שם.
לקראת סוף המלחמה, צורף המייג'ור לבריגדה היהודית שאז הוקמה ובמסגרתה פעל ברחבי גרמניה ובלגיה והגיע לבסוף להולנד, שם שוכנה מפקדת הגדוד שלו בבית ישן ליד האג, יום אחד הגיעה לבית נערה שטענה שהבית היה שייך למשפחתה והוחרם ע"י הנאצים.

מאוחר יותר נישאו הנערה ויוסף-פליקס ליבמן, כנראה גם שנשארו לחיות את חייהם בהולנד.

כל הנ"ל ממקורות שונים, במידה ונראה לך שזה האיש, ניתן לנסות ולהמשיך לבדוק.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נראה שזה בדיוק האיש "שלי"'
נראה שזה בדיוק האיש "שלי"
05/11/2009 | 18:57
6
כל הפרטים מתחברים.
אבדוק שוב באתר וותיקי הבריגדה - כי חיפשתי שם יחסית בקצרה.
אבל אם הצטרף לבריגדה באמת - זה האיש!

אם יש לך עוד שביבי מידע על האיש הזה - אשמח מאוד לקבלם.
זה כנראה הנכון.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אימות פרטי זמן מקום של הקרב בפיקוד רס"ן ליבמן'
אימות פרטי זמן מקום של הקרב בפיקוד רס"ן ליבמן
06/11/2009 | 11:09
2
8
אשמח אם מאיר מינדל יאיר את עינינו אשר לנתוני הזמן ומקום של קרב הגבורה בפיקודו של רס"ן ליבמן ופיקודיו, המהנדסים היהודים מ"קלעי המלך הדרום אפריקאים".

על פי המפה הנ"ל Mechini נמצאת באמצע הדרך מבנגזי לטוברוק, צפונית מערבית לביר חכים, בעוד מינדל מציין את מיקומה 50 מייל מזרחה לביר חכים.

על פי מינדל כוחות צבא 'צרפת החופשית', הפורצים את המצור הגרמני על ביר חכים ונסוגים מזרחה לכיוון אל עלמיין, חוברים בתאריך 2.7.1942, לשרידי הכח של רס"ן ליבמן ב Mechini (ושוב עניין מיקומה של Mechini על פי המפה המצורפת צפונית מערבית לביר חכים). על פי תאור קרב ביר חכים בוויקיפדיה (העברית, כאנגלית, וככל הנראה גם הצרפתית), פריצת המצור והנסיגה הצרפתית לכיוון אל עלמיין מתוארכים ללילה שבין ה-10 ל-11 ביוני 1942.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי זמן ומקום'
לגבי זמן ומקום
06/11/2009 | 11:42
1
5
תודה איל,
גם אני לא לגמרי סגורה לגבי המקום המדויק של מקילי (לדעתי מקיל) והדיוק בתאריכים.
המקור של מאיר הוא ספר הזכרונות של פייר קוניג.
הוא הבטיח לשלוח אלי (אנו גרים במרחק מה אחד מהשני) צילום של הדפים הנוגעים לסיפור בספר באנגלית. הצרפתית שלי אינה מספקת לקריאה במקור. מצאתי התייחסות לסיפור ברשת במספר אתרים - כולם מצטטים את קניג, כמו שבקלות תוכל לראות בעצמך.
חיפשתי פרטים מתאימים בספר על אל עלמיין ועדיין לא מצאתי. אני צריכה לחפש יותר ברצינות, בספרים אחרים ואז אולי אוכל לתת תשובות מדויקות יותר.
במקביל אציע למאיר להכנס לפורום שורשים משפחתיים ולהתכתב אתך ועם אחרים. אם כי, נראה שפורמים אינם "כוס התה" של מאיר.
מבטיחה להמשיך ולבדוק, וכמובן לעדכן.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' לפורום הנהדר הזה'
לפורום הנהדר הזה
10/11/2009 | 19:34
6
נמצאה האבדה.
פירוט בהודעה חדשה, ברשותכם, משום שזו כבר לא "תקפוץ"
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

21:19 | 22.04.19 אורחים בפורום
21:33 | 21.04.19 1 מזמושץ
17:51 | 21.04.19 y נ ת
14:19 | 21.04.19 ron-g
20:53 | 18.04.19 אורחים בפורום
14:07 | 17.04.19 לובה פילקו
11:50 | 17.04.19 אורחים בפורום
12:41 | 14.04.19 אורחים בפורום
22:11 | 10.04.19 אורחים בפורום
13:19 | 09.04.19 אורחים בפורום
07:35 | 09.04.19 ron-g
07:35 | 09.04.19 ויינבלום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ