לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278312,783 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אני שמח לפתוח את האירוח של גלעד יפת'
אני שמח לפתוח את האירוח של גלעד יפת
<< ההודעה הנוכחית
16/03/2009 | 20:25
77
608
גלעד, מנכ"ל MyHeritage ("מורשת ברשת") ניאות להתארח בפורום ולענות על שאלותינו.

במהלך השעה הקרובה, ניתן עדיין להעלות שאלות. מעניין יהיה לשמוע גם שאלות כלליות הנוגעות לגנאלוגיה, מחשבים, אינטרנט ומה שביניהם, ולא רק עניינים הקשורים לתמיכה טכנית במוצרי החברה (אם כי גם אלה רלוונטיות, כמובן).

אני רוצה לקדם בברכה את גלעד, אשר הפורום אינו זר לו, ולאחל לכולנו אירוח מעניין ופורה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שרשור שאלות לאירוח גלעד יפת: 16.3, 20.30'
שרשור שאלות לאירוח גלעד יפת: 16.3, 20.30
15/03/2009 | 14:44
70
12
שלום לכולם

מחר, יום שני, 16.3.09, בשעה 20.30, יתארח בפורום גלעד יפת, מנכ"ל חברת MyHeritage ("מורשת ברשת"), אשר מפתחת כלים מתקדמים לניהול המחקר הגנאלוגי ותוצריו. המוצרים המוכרים ביותר של החברה הם, כך נדמה:
תוכנת MyHeritage Family Tree Builder, המותקנת על המחשב האישי ומסייעת בניהול המחקר הגנאלוגי ובהתקדמות בו
מערכת האתרים MyHeritage Family Pages, המאפשרת לבנות אתר משפחתי, וסביבו להקים רשת משפחתית
אך חשוב להזכיר את שאר הכלים:
MyHeritage Research - מנוע חזק לחיפוש חכם בכ - 1,500 מאגרי מידע גנאלוגיים בלחיצת כפתור אחת
SmartMatching - אלגוריתם להתאמה בין עצי משפחה (פועל הן בתוכנה והן במערכת האתרים)
SmartResearch - אלגוריתם למחקר של אדם מסוים - או של כל העץ - במאות מאגרי מידע (פועל בתוכנה)
כלים חכמים לתיוג תמונות ולזיהוי דמיון בין אנשים על פי תמונות
על כל הנ"ל ניתן ללמוד בדף-הבית של החברה.

על כל אלו ועוד, כדאי (ומומלץ) לשאול את גלעד, כאן בפורום. אפשר (ומומלץ) לשרשר שאלות כבר עכשיו.

ארנון

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נושאים'
נושאים
15/03/2009 | 14:57
1
23
בעיקר - נושא הפרטיות.
מאוד מפריע לי שאין אופציה בלחיצת כפתור אחת לא להעלות אנשים חיים לאתר. עקב כך, אני נמנע מלהעניק חברות לבני משפחה - בני משפחה מצד אחד לא צריכים (לדעתי) לראות פרטים על בני משפחה מצד אחר. האפשרות הקיימת לבחור אנשים מסויימים בלבד ב publishing היא מאוד לא נוחה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטיות'
פרטיות
16/03/2009 | 23:09
22
שלום,

נושא זה של הגדרות פרטיות מתקדמות, הוא נושא מורכב, וניתן לדון בו רבות ולערוך עליו כנסים. אף פעם לא ניתן יהיה לרצות את כל הדרישות בכיוון זה. ההגדרות של "מי יכול לראות את מי" יכולות להפוך ניהול של אילן יוחסין למסובך באופן בלתי סביר למנהל האתר עצמו, עד כי לא ימצא את ידיו ורגליו בהגדרות. האדמיניסטרציה של אתר משפחתי פשוט תצריך תואר דוקטור במדעי המחשב או בלוגיקה. ניסינו להוסיף זאת לפני מספר שנים, זה התגלה כמסובך מדי וירדנו מזה. תאר לך: מסכי הגדרה אינסופיים שבהם מגדירים כללים: איזה שדות לצנזר כאשר מצנזרים, מתי לצנזר, את מי לצנזר, ואז מגדירים יוצאים מהכלל: אנשים שכן מותר להם לראות אחרים למרות הכללים הקודמים, כי זה בן דוד רביעי שדוקא כן קרוב למשפחתו הרחוקה, ויש אנשים שאף אחד לא יכול לראותם, כמו הדודה הפרנואידית, פרט לילדים שלה שכן רוצים לראות אותה, אבל לא הבת האמצעית איתה הדודה לא מדברת, שלא לדבר על הפרדוקסים שבהם לא ברור איזה יוצא מן הכלל גובר על השני, כי הבן דוד הרביעי סחבק של כולם ומותר לא לראות הכל, אבל את הדודה אסור לאיש לראות, אז האם את פרטיה באילן הוא יוכל לראות, וכו. צריך יהיה מחשב על לרוץ על האילן כדי להפעיל את כל הכללים ולברר לכל משתמש מה מותר להראות לו מתוכו. שאילתות יהפכו לאיטיות, האילן עצמו יחרוק מרוב איטיות. תודה, אבל לא תודה.
אז מה בכל זאת ניתן להמליץ: אם יש לך משפחה שבה אתה מעדיף "למדר" אגפים שונים זה מזה, כדאי לשקול פתיחה של כמה אתרי משפחה במקום אחד, ואז בכל אחד מהם כולם יראו את כולם, אולם כל צד לא יראה את השני. אם אתה לקוח פרימיום, נשמח להעניק לך מנוי לכמה אתרים גם אם רכשת מנוי רק לאחד, אם זה מה שיפתור את הצרות שלך בחיים. לגבי צנזור אנשים לפני העלאתם לאתר: זה מנוגד לרצון שלנו לאפשר להתאמות חכמות לעשות את פעולתן. הללו יאבדו מחצית מכוחן לאחר צנזור שכזה ומי שייפגע מכך הם המשתמשים עצמם. ממילא, אנשים חיים לא יוצגו לאנשים מחוץ למשפחתך. אם אתה לא סומך על קרובי משפחה מסוימים, עדיף שלא להזמין אותם לאתר.
המלצתי בענין זה: אם זה באמת חשוב לך, ייצא גדקום, העבר אותו דרך תוכנת צנזור שתסיר אנשים חיים, ואז ייבא אותו לאתר.

הסתייגות: אם נקבל ממספר רב של משתמשים את הבקשה להוסיף צנזר כזה, נשקול להוסיף זאת.
הסתייגות להסתייגות: מה אם אדם מסויים לא מוגדר כמת באילן? לא חבל לצנזר אותו, אם "סביר שהוא מת"? למשל, לא ידוע עליו כלום, אבל יש לו נכד שנולד בשנת 1880, או אחותו נישאה לגבר שנפטר בשנת 1891. העסק מסובך!

אני חושב שבאופן כללי, יותר פרודוקטיבי לחזק את האלגורתמים שמחברים בין אילנות יוחסין של משתמשים שונים, ולאפשר להם לשתף ולחבר מידע באופן נח יותר, מאשר להשקיע 2 שנות פיתוח במנגנונים של הסתרת מידע בתוך אותה משפחה בין קרובי המשפחה לבין עצמם.

הכי חשוב: מי שפרטיות חשובה לו ביותר, יכול להימנע משימוש באינטרנט ולשמור את אילן היוחסין שלו על מחשבו הפרטי בלבד, והכלים שלנו מאפשרים לו לעשות זאת.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שחזור קבצים'
שחזור קבצים
15/03/2009 | 15:06
3
12
האם ניתן לשחזר קובץ שהיה באתר המשפחתי שלי שנפתח כשהכנתי את האילן יוחסין הראשון? מחקתי אותו ושמתי מחדש אחד מעודכן יותר, ורק אז הבנתי שניתן להכניס את אותו אילן דרך התוכנה... הוא היה באנגלית ווקיבלתי הודעות Smart Maches רבות, אבל לא ניתן להשוות בין אילנות היוחסים כי שלי מחוק...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תמיכה MyHeritage'
תמיכה MyHeritage
15/03/2009 | 18:37
1
32
שלום,

במידה והקובץ עדיין נמצא באתר המשפחתי, ניתן להוריד אותו למחשב כך:

יש ללכת לדף אילן יוחסין > נהל אילנות יוחסין.
לאחר מכן יש ללחוץ על 'יצוא קובץ GEDCOM' ולבחור באילן הרלוונטי.

אם הפרויקט עדיין נמצא במחשב (הוא אמור להיות בתיקייה Mydocuments\Myheritage) אז כמובן שניתן לפתוח אותו עם התוכנה Family Tree Builder, ולהפיץ אותו לאתר.

במידה והאילן לא קיים בתוכנה ולא באתר, לא ניתן לשחזר אותו.

בברכה,

נועם \ MyHeritage
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה! הקבוץ לא נמצא בשום מקום, כי המחשב עבר'
תודה! הקבוץ לא נמצא בשום מקום, כי המחשב עבר
15/03/2009 | 18:44
8
פירמוט. אני אחפש בגיבויים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חבל על גדקומין דאבדין ולא משתכחין'
חבל על גדקומין דאבדין ולא משתכחין
16/03/2009 | 21:21
16
שלום,

מהתיאור שלך נראה שהשחזור חסר סיכוי, מה שמחקת- מחקת. יש יוצא מן הכלל אחד. לפעמים במייהריטאג' אנו מנסים להגן על משתמשים מפני טעויות של עצמם. אם מפיצים מהתוכנה לאתר אילן יוחסין, מספר רב של פעמים, אנו שומרים מדי פעם גיבוי אחד שלו בצד, אותו ניתן לשחזר אח"כ עבור המשתמש לפי בקשתו (הדבר כרוך בטרחה לא קטנה). אם מתקבלת הוראת מחיקה, האילן נמחק, אבל אם הפצת קודם לכן כמה פעמים, יכול להיות שנשמר בצד גיבוי חירום אחד כזה. אוכל לבדוק עבורך אם תשלח לי במסר את הדוא"ל איתו נרשמת למייהריטאג' ושבעזרתו הפצת את האילן המקורי שלך. יתכן שיתמזל מזלך ויימצא גיבוי עבורך. אם בנית את האילן באופן מקוון ואז מחקת אותו, או ייבאת גדקום ואז מחקתו אותו, השחזור אינו אפשרי.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שני אחים נישאו לשתי אחיות'
שני אחים נישאו לשתי אחיות
15/03/2009 | 19:25
1
15
איך אני מכניס עובדה זו לעץ שלי ב- myheritage ?

תודה מראש
בן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האחים והאחיות'
האחים והאחיות
16/03/2009 | 21:35
18
שלום בן,

אני מבין משאלה אחרת שלך, שיש לך כעת עץ מקוון ולא עץ שהופץ מתוכנת Family Tree Builder. דוקא בתוכנה קל למדי להגדיר את הקשר שתיארת: מוסיפים את האנשים ואח"כ מגדירים את קשרי הנישואין בינהם ע"י פעולות Attach ולא Add. בעברית זה נקרא הצמדה. למשל, ניתן ליצור תחילה את המשפחות עם האחים והאחיות ואח"ב להצמיד לכל אדם בן או בת זוג מבלי להוסיפם לעץ. או שניתן להגדיר את קשרי הנישואין כרגיל ואח"כ להצמיד כל אדם כילד במשפחה קיימת וכך ליצור את קשרי האח ואחות.

לצערי, באילן המקוון אינו תומכים עדיין בהצמדה. זה בראש סדר העדיפויות לגרסה הבאה של האילן המקוון, יחד עם תמיכה נאותה באימוץ.
נא המתן מספר חודשים עד שנסיים להוסיף זאת ואז תוכל להגדיר את הקשר המשפחתי החסר.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המרה אוטומטית של תאריכים'
המרה אוטומטית של תאריכים
15/03/2009 | 20:47
2
12
אני משתמש בתוכנה עוד מימיה הראשונים, שמחתי גם לקנות את גירסת הפרמיום שלה, שהביאה לי המון מידע שלא שיערתי מעולם שאגיע אליו.

ועדיין יש לי הצעה לשיפור:

קיימת בתוכנה אופציה להמיר תאריך עברי ללועזי ולהיפך בלחיצת מקש. אלא שלצורך כך צריך להיכנס לחלון התאריך המסויים ולבצע את ההמרה. למה שלא יוסיפו כלי שימיר באופן אוטומטי את כל התאריכים שבאילן, בדוגמת אשף התרגום שמתרגם אוטומטית את כל השמות שבאילן משפה לשפה?

תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה נכון לעשות זאת'
לא נראה לי שזה נכון לעשות זאת
15/03/2009 | 23:09
11
יממה עברית מתחילה עם שקיעת השמש ולא דווקא בחצות הליל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המרה אוטומטית של תאריכים'
המרה אוטומטית של תאריכים
16/03/2009 | 21:12
11
שלום חיים,

כמו שכתב Carmelra, לא כדאי להמיר תאריכים אוטומטית.

למשל, אם יש לך תאריך א' בתמוז תשל"ז, הוא יומר ל-17 ביוני 1977 אם האירוע התרחש לפני שקיעת החמה, או ל-16 ביוני 1977 אם האירוע התרחש אחריה. כיוון שהרבה פעמים לא ידוע לגבי ארועים בעבר, באיזו שעה התרחשו, המרה נכונה תיצור טווחים כגון:
בין 16 ביוני 1977 ל-17 ביוני 1977, וזה יכניס "רעש" רב לאילן.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Photodex: חזון רחוק או מציאות קרובה'
Photodex: חזון רחוק או מציאות קרובה
15/03/2009 | 21:05
1
13
שלום, גלעד, ותודה על שהסכמת להתארח בצל קורתנו.

רבים מן הכלים אותם מציעה חברתכם היו נדמים לפני חודשים ספורים כחזון-רחוק-ממימוש. בפרט, האלגוריתם למציאת התאמות בין עצי משפחה - עליהם שוחחתי לפני שנים מעטות בתקווה עם כמה חברי פורום - מהווה מהפכה בנוגע לרגע לו מייחלים רבים מאתנו: הרגע בו מישהו מתדפק על דלתנו (המטאפורית) ונופל על צווארנו בקריאות "אנחנו משפחה!".

כעת, נדמה לי שהמהפכה הבאה עשויה לבוא מכיוון התמונות. כבר למן הימים הראשונים של פעילותכם הגלויה, היה ברור שיש משהו מיוחד ביחס שלכם לתמונות. הכלים המשעשעים של "זהה את הידוען שבך" ושל "למי דומה הילד יותר: לאמא או לאבא?", ממחישים את הפוטנציאל הזה היטב. כלי התיוג החדשים במערכת האתרים המשפחתיים מבהירים היטב את הכיוון.

ואם כך, שאלתי: האם ייתכן שבקרוב נוכל לזנוח את החיפושים בשיטת Soundex, ואפילו את אלו בשיטת Megadex, ולעבור לחיפוש בשיטת Photodex, היינו חיפוש אנשים לפי תמונתם? היום ברור לי שהחלום האוטופי הנ"ל קרוב מתמיד להפוך למציאותי, ולכן נותר לי לשאול רק זאת:
1. מתי, להערכתך, תתבסס התשתית הטכנולוגית אשר תאפשר חיפוש, ברמה טובה, של אנשים לפי תמונות?
2. כמה תמונות (של אנשים שונים), להערכתך, דרושות כדי שכלי כזה יעבוד בצורה יעילה? כמה תמונות-אנשים יש כיום במערכת (אם מותר לך לגלות)?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש אנשים בתמונות'
חיפוש אנשים בתמונות
17/03/2009 | 00:07
12
שלום ארנון ותודה על ההזמנה,

שמרתי את השאלה המעניינת שלך לסוף.
את חיפוש השמות הרגיל אף פעם לא נזנח כנראה, כיוון שאנשים רבים לא הותירו מאחוריהם תמונות, וכל שנותר הוא שמם, ולעיתים כמה עובדות נוספות. עצוב הדבר, אך לכן עבודת הגנאלוגים כה חשובה, כיוון שאנו מצילים אנשים רבים מתהום הנשייה.

חיפוש שמות לא ייזנח, אך חיפוש תמונות יכול לשדרג אותו, ולחשוף בפני גנאלוגים רבים גילויים חדשים, נוספים.
.
נושא החיפוש בתמונות אכן שלהב את דמיוני מאז שנת 2002 ודחף אותי למעשה להקים את החברה ולנסות להגשים רעיון זה וחידושים נוספים. מאד רציתי, אז וגם היום, לגלות תמונות נוספות של סבי וסבתי מצעירותם, מתקופה בה לא הכרתי אותם, אבל חשתי כי אוכל ללמוד הרבה עליהם אם רק אוכל לראותם בתמונות מאז. תמונות אלה מצויות אצל משתמשים אחרים, והאתגר הוא – למצוא אותם.

בתחום זה יש בעיה קשה, והיא בעיית הפרטיות. הכח האדיר לחפש ולזהות אדם ע"פ תמונתו בלבד, עשוי, אם ינוצל לרעה, לפגוע עוד יותר באי הפרטיות המצטמק והולך של כל אחד מאיתנו. לפיכך החלטנו שחיפוש כזה במייהריטאג', כאשר יתאפשר, יוגבל תמיד רק לאנשים שנפטרו, מה שיקטין במידה ניכרת את בעיות הפרטיות.

חיפוש פרצופים אפשרי, מבחינה טכנולוגית, ולדעתי אנחנו מן המובילים בעולם במימושו. אף היה לנו פיילוט עובד שלו, ובמסגרתו חיפשתי תמונה של קרוב משפחה שלי בקרב כל התמונות במייהריטאג'. הפיילוט הצליח: לאחר כ-5 שעות סריקה נמצאה במקום הראשון תמונה נוספת של קרוב זה באתר משפחתי שהתגלה כשייך לקרוב משפחה אחר שלי. שאר הההתאמות שנמצאו קיבלו ציון נמוך יותר והיו התאמות סרק. היתה זו התאמת התמונות החכמה הראשונה. הקשיים בדרך למימוש הם כלכליים וטכנולוגיים. חיפוש תמונה לחברה כמונו שאיננה בעלת משאבים לא מוגבלים כמו גוגל, מצריך חוות שרתים יקרה ומספר שעות סריקה לכל חיפוש, כדי לכסות סדר גודל של עשרות מליוני פרצופים. היותו של החיפוש איטי פוגעת מאד בחווית השימוש. השלמת פיתוחה של תכונה כזו יקר ולא ברור אם ימצאו מספיק משתמשים שיהיו מוכנים לשלם עבורו, מה גם שסיכויי ההצלחה של כל חיפוש אינם מובטחים. זה עשוי לדחות את השלמת הפיתוח, בימים אלה של משבר כלכלי גלובלי. המשבר מאלץ כל חברה להתמקד בפיתוח מוצרים שיש להם ביקוש מידי: "יותר רזון - פחות חזון".

לאתר מייהריטאג' מועלות כל יום למעלה מ-50 אלף תמונות גנאלוגיות ומשפחתיות, המכילות אנשים. זהו קצב של כ-18 מיליון תמונות בשנה, והוא גבוה מקצב העלאת התמונות לכל אתר גנאלוגי אחר, כולל אנססטרי. עד כה הועלו עשרות מיליוני תמונות כך שבהחלט יש כר נרחב להשוואה עבור חיפוש פרצופים. אבל בינתיים רק כ-20% מהתמונות תויגו מבחינת הפרצופים המופיעים בהן, וההשוואה לאנשים שלא תויגו קשה יותר, כיוון שהמערכת לא התאמנה כראוי על לימוד פרצופם (לשם כך נחוץ תיוג של מספר דוגמאות ושיוכן זו לזו, תוצאות מעולות מושגות עם 10 פרצופים ומעלה עבור אותו אדם, אם כי לפעמים גם תמונת פרצוף אחת תספיק). הטכנולוגיה עצמה צריכה שיפורים, כדי להתמודד טוב יותר עם אתגרי זיהוי הקשורים לשינויי זוית של הפנים, סיבוב, הפרשי גיל, תאורה משתנה, שיער פנים, משקפיים, הסתרה חלקית, ועוד. לדעתי, אנו במרחק של שנה עד חמש שנים מהופעתן הראשונה של מערכות אינטרנטיות מוצלחות של חיפוש פרצופים רחב-היקף.

בשורה התחתונה, אני מקווה שנזכה אנו להגשים את החזון הזה, בזירה הגנאלוגית, אולם יתכן שזה יארך עוד מספר שנים ובדרך נפתח תחומים אחרים שיש להם שימושיות מידית יותר, ובינתיים העולם יתרגל יותר לאובדן הפרטיות הקשור לחיפוש פרצופים, ואז כשתכונה זו תהיה זמינה לגנאלוגים אצלנו, היא תתקבל בזרועות פתוחות יותר.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עצי משפחה + תמונות '
עצי משפחה + תמונות
15/03/2009 | 21:56
1
10
שלום,
  ישנם פורמטים רבים ויפים של עצי משפחה , עם המון פרטים.  וניסיתי גם לעצב את המסגרת ואת הנתונים שיכנסו לכל ריבוע וזה יופי
אני זקוקה למטרות טיוטה ולמטרות ראיון  לעץ פשוט  ממש המכיל רק שמות  ולא מכיל פרטים נוספים הכי חשוב שיודפס בקלות  ועדיף שיודפס על דף אחד .( הפורמט של דף כתוב כמו בדוחות  DESCENDANT SUMMARY לא ברור לחלק מהמרואיינים שלי )  המדיע שנדרש הוא בדיוק המידע ה שבדו"ח DESCENDANT SUMMARY - רק ההדפסה צריכה להיות בדיוק כמו עץ.
האם קיים דו"ח כזה ? ניתן לעצב אותו בעצמי?

שיוך תמונות לעץ:
לאחרונה התחלתי לשייך תמונות לעץ. לרוב מדובר בתמונה סרוקה שאני "גוזרת"ממנה אדם  ושמורת בנפרד.
השיוך עובד  לכולם , פרט לאדם אחד בעץ. במקרה זה לא הצלחתי  לשייך תמונה , למרות שעשיתי בדיוק אותו דבר. יותר מכך , מחקתי ושייכתי מחדש.  כאשר נכנסים לעריכת תמונות לאדם - התמונה מופיעה שם אולם בתצוגת העץ למסך  - היא לא מופיעה כלל. ( פניתי לתמיכה - לפני מליון שנה.... )

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרשים, ושיוך תמונות'
תרשים, ושיוך תמונות
16/03/2009 | 23:27
12
שלום נאוה,

אשמח אם תשלחי לי (לאחר החלפת פרטים במסר) דוגמא לשרטוט של תרשים כזה כפי שהיית רוצה לקבל.אז אוכל לתת לך המלצה למשהו דומה, או אולי נוסיף בעתיד תרשים כזה לתוכנה. קשה לי להבין את כוונתך כשאת מתארת תרשים ויזואלי באופן מילולי בלבד.

שיוך תמונה לעץ: לא נשמע שאת עושה זאת נכון. אל תגזרי אנשים החוצה מתמונות, ע"י ייצור תמונות פרצוף מיניאטוריות נפרדות!! זו שגיאה שכן היא גוזלת מכל תמונה כזו את ההקשר שלה, האנשים שהופיעו יחד בתמונה, וכן צורכת ממך מאמץ מיותר. זה היה נחוץ בתוכנות גנאלוגיה ישנות ומיושנות, שאבד עליהן הכלח, אבל לא כאן! במקום זאת, העלי לתוכנת Family Tree Builder תמונות שלמות, גם תמונות קבוצתיות. העלי אותן למסך התמונות, לא עבור אדם מסויים. התוכנה יודעת גם לייבא תמונות מהדיסק שלך ואפילו תמונות שנשלחו אליך בדוא"ל ל-Outlook או Outlook Express. אח"כ ערכי כל תמונה, וסמני מי מופיע בה.המדריך למשתמש מסביר איך לעשות זאת.  אם תגדירי לאנשים שונים שהפרצוף שסימנת להם הוא התמונה האישית שלהם, התוכנה תגזור עבורך את הפנים אוטומטית ותשתמש בהם בתרשימי האילן, מבלי לזהם את אוסף התמונות בגזרי פנים מיותרים. אם תבצעי תהליך זה אני בטוח שהוא יתקן מעצמו את הסיטואציה שנוצרה עבור האדם חסר התמונה שתיארת ולך יהיה אוסף תמונות היסטורי מוצלח יותר.

ספוילר: אנו מוסיפים לאתר בשבועות הקרובים מערכת מצגות מתקדמת שתאפשר להציג אלבומי תמונות באתר במגוון סוגי Slideshows מלהיבים, ולשלוח לינק למצגת כזו לקרובי משפחה, כך שכדאי יותר מבעבר להשקיע באיסוף תמונות היסטוריות לתוך האילן.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תיקיית Myheritage במחשב, שמירת קבצים מ-FTB'
תיקיית Myheritage במחשב, שמירת קבצים מ-FTB
15/03/2009 | 22:50
2
8
בעבר כל הקבצים שניהלתי בתוכנת FTB היו נכללים תחת התיקייה Mydocuments\Myheritage. בצורה נוחה.
בעקבות השידרוג האחרון של התוכנה, מלבד התיקייה הכללית של Myheritage, כל קובץ קיבל תיקייה בפני עצמו בתוך 'המסמכים שלי', Myheritagekohen,  Myheritagelevi, וכן הלאה. התיקיות הללו, כל אחת מהן מכילות תיקיה של Database, אך היא ריקה. העומס של התיקיות הללו קצת מכביד.

האם זה קרה רק אצלי, או גם אחרים נתקלו בזה?
האם יש צורך בתיקיות הללו, או שאפשר למחוק אותן?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תיקיות'
תיקיות
16/03/2009 | 21:40
1
9
שלום בני,

זה נשמע כמו באג, לא נתקלתי עדיין בתופעה כזו, ולדעתי ניתן להסיר את הספריות הריקות ללא חשש. ודא שהן באמת ריקות תחילה!
נפקח עין לראות אם בעיה זו מופיעה אצל משתמשים אחרים. אני מבין שפרט לספריות המיותרות שצצו, הספריות הרגילות עודן במקומן?

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה, הספריות הרגילות במקומן,'
תודה, הספריות הרגילות במקומן,
16/03/2009 | 22:42
6
לצפיה ב-'הדפסה הדפסה הדפסה'
הדפסה הדפסה הדפסה
15/03/2009 | 23:05
1
8
מנסיוני בתוכנה בהדפסה יש בפנינו שתי אפשרויות: (א) עץ מלא הפרוס על עשרות גליונות של A4; (ב) עץ בעמוד אחד שלא רואים שום דבר.  מתי נראה יותר גמישות בהדפסה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הדפסה'
הדפסה
16/03/2009 | 22:00
12
שלום יהודה,

אם התרשים שאתה מנסה ליצור או להדפיס הוא עצום, אז אכן יש בעיה כזו. או שנפרוס את התרשים על הרבה עמודים קטנים (רוב המשתמשים חיים עם זה בשלום), או שיודפס על פלקט אחד. כאן נכנסת לתמונה מגבלה טכנית של PDF שאינה קשורה אלינו: המימדים של PDF מוגבלים ל-200 אינטש. לכן, תחת מגבלה זו, הגופנים (פונטים) קטנים והתרשים עלול להפוך לבלתי קריא, כאשר הוא מכיל פרטים רבים מאד.
נסה לשמור את התרשים שלך לקובץ JPEG במקום PDF לאחר יצירתו כדף אחד, ואז אולי לא תהיה בעיה עם גופנים קטנים (יתכן, אינני בטוח). אפשרות אחרת: נסה לסדר ידנית את הקוביות בתרשים לאחר יצירתו, כך שיתפוס פחות מקום, ואז אולי שמירה כ-PDF בדף אחד לא תקטין את הגופנים כיוון שה-200 אינטש יספיקו.

בהצלחה,
גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מאד נהנה מהתוכנה שלכם. מספר שאלות והצעות'
אני מאד נהנה מהתוכנה שלכם. מספר שאלות והצעות
15/03/2009 | 23:07
4
16
שלום גלעד,

דבר ראשון אני רוצה לברך אותך ואת שאר החברה על ההצלחה הנוכחית ואני מאחל לכם הצלחה בהמשך. כאיש תוכנה וחובב גנאולוגיה אני שואל את עצמי לא פעם "איך אני לא חשבתי על זה בעצמי לפני עשר שנים כשנעזרתי בתוכנות בוסריות כל כך?". (התשובה היא כמובן שכנראה הייתי עסוק בענינים אחרים ולא היה לי את המעוף... )

שאלותי והערותי:
1) תמיכה טכנית - לאחרונה ניכר שיפור עצום בנושא התמיכה שלכם. ניתן לראות זאת גם ב FAQ באתר, בפורומים שלכם, בתשובות לפניות באימייל ואפילו פה בפורום. המצב הקודם היה בלתי ניסבל, מתסכל ולעיתים מביך. חברה רצינית חייבת תמיכה טובה וכרגע אתם בכיוון. נקודה קטנה עדיין לשיפור היא הפורומים. למרות שסוף סוף יש שם תשובות לשאלות, הפורומים הם מאד לא שימושיים. כמעט בלתי אפשרי למצוא בעיות דומות והמעקב אחר הנושאים השונים מאד בעייתי. אני מניח שאתם מודעים לכך.

2) מתי צפויה הגירסה שבה יתאפשר סינכרון בין ה FTB ל Family Pages? כלומר, בין התוכנה המקומית לאתר עצמו. המצב הנוכחי מאד מגביל. לעניות דעתי, סינכרון כזה יגרום להרבה יותר משתמשים להוסיף פרטים רבים יותר ובכך יאפשר לכם גידול רב יותר (גם בהכנסות)
זן התכונה שלדעתי הכי חסרה לכם כיום.

3) השינוי שעשיתם במודל העיסקי נראה לי הגיוני והכרחי (גם אני שדרגתי לפרמיום, מה שמגיע - מגיע). הדבר היחיד שנראה לי מוזר הוא המגבלות שלכם על נפח האיחסון. המון תוכנות חינמיות נותנות היום שטח איחסון רב יותר. המגבלה של 500MB ללקוח משלם היא ממש מגוחכת. קשה לי גם להאמין שזו תהיה סיבה של מישהו לשדרג (בניגוד למגבלת מספר האנשים בעץ המופץ )

4) האם יש לכם כוונה לשלב את כלי התיוג החכמים גם ב FTB?

5) כמו נאוהג, גם אני חושב שצריכה להיות אפשרות לתרשים עץ משפחה פשוט (ללא כל השריקות והצלצולים). אני חושב שראיתי תרשימים כאלו ביצירת דו"ח ספר. זו צריכה להיות אפשרות בתפריט התרשימים.

6) אני מאד אוהב את ההתאמות החכמות שלכם. זו בעיני אחת התכונות שמבדילות ומשדרגות אותכם לעומת המתחרים. לעומת זאת, אני קצת מאוכזב מהמחקר החכם שהוסף לאחרונה. כבר הסברת שחלק מהבעיה היא שג'ואישג'ן חסמו חלק ממאגרי המידע. חבל אך עדיין יש דברים שאני לא מצליח או לא מבין איך לעשות. איך ניתן לציין ש"מחקר חכם" שמצאתם הוא נכון או טעות? איך ניתן לבצע הרצה מחודשת של בדיקת התאמות חכמות? כלומר, אני מניח שמדי פעם יש עוד מאגרי מידע שמתווספים לחיפוש.

7) אופציה נחמדה לאתר יכולה להיות הצגה של מפת העולם עם ציון המיקומים השונים של בני המשפחה עליהם (עם אפשרות לניווט והדפסה)

לסיכום, אני מודה לך על ההתיחסות,  אני גאה בהצלחתכם (כחברה ישראלית) ומאחל לכם כל טוב.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה, זהו? אלו כל השאלות/הערות?!'
מה, זהו? אלו כל השאלות/הערות?!
15/03/2009 | 23:21
1
7
לצפיה ב-'יש עוד, צריך לתת צ'אנס גם לאחרים '
יש עוד, צריך לתת צ'אנס גם לאחרים
16/03/2009 | 00:19
5
לצפיה ב-'לכרמל'
לכרמל
17/03/2009 | 00:25
1
11
הנה הערותי

1) תודה, אכן אנו עושים מאמצים ניכרים להמשיך ולשפר את השירות. בקרוב נשיק מערכת CRM למעקב אחר טיפול בבעיות של משתמשים, אשר תייעל את השימוש בדוא"ל. שיפורי תוכנה נוספים בפורומים אופיינו ומתוכננים להמשך

2) זה יקח קרוב לודאי בין 3 ל-6 חודשים

3) תודה על המשוב, נביא זאת בחשבון

4) כלי תיוג אוטומטיות יישארו כנראה באתר ולא ב-FTB כי ממילא הם מצריכים את חוות השרתים שלנו ולא יכולים להתבצע במחשב של המשתמש. אגב, אנו מפתחים כרגע (מזה כ-5 חודשים) תייגן מוצלח הרבה יותר מהנוכחי והוא יועלה לאתר בעוד מספר שבועות

5) לגבי "תרשים עץ משפחה פשוט", אם תוכל לתת לי דוגמא ויזואלית כזו ממקור אחר או משרטוט, זה מאד יועיל

6) המחקר החכם הופץ בגרסה 1.0 ובהמשך השנה נשדרג אותו רבות ונוסיף קונפירמציות ועוד (ראה תשובתי בפורום בכותרת "העתיד").

7) ספוילר: אנחנו עובדים על זה כרגע! מפות מדהימות = הפתעה נעימה שתחכה לכולם בגרסה הבאה של FTB

תודה על המשוב,
גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות. יש למה לחכות. דוגמא לתרשים'
תודה על התשובות. יש למה לחכות. דוגמא לתרשים
17/03/2009 | 01:10
5
פשוט מצורפת. זהו תרשים שהוצאתי מדו"ח הספר ב FTB.

הייתי מוריד גם את המספרים. הכוונה היא לאפשר הצגת תרשים עץ בצורה הפשוטה והנקייה ביותר. כמובן שצריך לאפשר תרשימי אבות, צאצאים, משפחה קרובה, אבות ובנים...

אני יודע שזה נראה "פשוט" מדי וחסר ברק. אך יש לכזה תרשים חשיבות עצומה.

תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התאמות'
התאמות
16/03/2009 | 00:10
2
12
קיבלתי מייל ובו הודעה על התאמות בין העץ שלי לעץ נוסף.
האם ישנה דרך למצוא את הקשר של בעל העץ לעץ שלי מבלי לחפש ולחקור שעות?
(והכוונה לא לאנשים המשותפים אלא לאדם שבעצמו בעל העץ.. במקרה שלי ישנם קשרי נישואין עם שם משפחה דומה וקשה להבין מי שייך לאיפה)

תודה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התאמות'
התאמות
16/03/2009 | 21:27
1
12
שלום,

שאלה מעניינת. אין דרך אוטומטית כזו. אני מציע שתשלח הודעה לבעל האילן השני ותבררו את הקשר יחד.
נחוצה לכם נקודת חיבור, כלומר עוגן או התאמה חכמה ששניכם מסכימים עליה שהיא נכונה. או אז, תוכל לקבל מהאתר את הקשר בינך לעוגן, ואת הקשר בינו לעוגן, ומכאן ייגזר הקשר בינכם. אם יש הרבה התאמות חכמות בינכם, קרוב לודאי שמדובר בעוגן מסויים וקרובים סביבו, ובכל מקרה מדובר בסוגייה שאינה קשה לפתרון.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/03/2009 | 21:39
5
שלחתי הודעה לבעלת העץ, אך עדיין לא קיבלתי תגובה.
לאחר מאמץ קטן הצלחתי להבין לבד איך אנחנו קשורות (סבא של בעלה אח של סבא שלי)

תודה שוב
גלי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'MEGADEX מול BMPM של באידר ומורס, העתיד לאן?'
MEGADEX מול BMPM של באידר ומורס, העתיד לאן?
16/03/2009 | 08:33
1
9
תוכנת עץ המשפחה באנססטרי.קום אף היא בעלת אלגוריתם למחקר מהסוגה של ה SmartResearch (סורקת את מאגרי האנססטרי.קום "בלבד", אם אינני טועה) מאפשרת שילוב ממצאי ה'מחקר החכם' (בכפוף להחלטתו של בעל העץ) באופן אוטומטי במסד הנתונים של האדם הנחקר. האם גם ב'מורשת ברשת' מכוונים ליכולת הזו?

תודה,

איל.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'העתיד'
העתיד
16/03/2009 | 20:32
7
שלום איל,

בהחלט כן, יכולת כזו בתכנית שלנו. החזון שלי הוא לבצע שילוב מרתק ומלהיב בין מחקר חכם והתאמות חכמות. למשל, אם תקבל התאמות חכמות והמשתמש השני "הצמיד" לאנשים שהותאמו ממצאי "מחקר חכם" תוכל להנות מכך ולייבא גם את הממצאים האלה ישירות, מבלי להריץ את המחקר בעצמך, ולהחליט אם לשתול אותם גם בפרוייקט שלך. למשל, מניפסט נוסעים מאתר אליס איילנד או לינק למסמך ב-footnote.com. זה יהפוך את האינטרנט מהררים של אילנות יוחסין ופיסות מידע בלתי תלויות ובלתי מאומתות, לאריג איכותי ומקושר של מידע רלוואנטי, שבו המשתמשים עושים סדר ובונים מסד נתונים קולקטיבי איכותי הרבה יותר.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש שמות בעברית ב-MyHeritage Research'
חיפוש שמות בעברית ב-MyHeritage Research
16/03/2009 | 09:24
1
13
גלעד שלום,
כאשר אני מנסה לחפש (באיות מדוייק) שמות בעברית (חלקם שמות נדירים למדי) באמצעות MyHeritage Research, אני מקבל במאגרים שונים, עשרות אלפי תוצאות (באנגלית) שאינן רלוונטיות כלל.
האם יש בעיה בחיפוש שמות בעברית
תודה
אלי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש שמות בעברית'
חיפוש שמות בעברית
16/03/2009 | 20:34
11
שלום אלי,

הממ... כנראה שיש בעיה כזו, אולי בעיית קידוד. תן לי בבקשה דוגמא ספציפית לשני שמות כאלו המניבים תוצאות שגויות ונחקור זאת מיד. רצוי להנמיך ציפיות כיוון ש-99% ממאגרי המידע המקוונים אינם מכילים כלל רשומות בעברית. נסה בינתיים לבצע את החיפוש ישירות במייהריטאג':
http://www.myheritage.com/genealogy-center
כיוון שהאתר מכיל יותר נתונים בעברית ממרבית האתרים האחרים.

בברכה,
גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מספר שאלות'
מספר שאלות
16/03/2009 | 10:50
1
7
גלעד שלום,

ראשית תודה על נכונך להתארח בפורום, וחשוב מזה - תודה על התוכנה !

ברשותך, מספר שאלות:

בדומה לסורין, ששאל לפניי, גם אני מוטרד בשאלת הפרטיות.
אני משתמש בתוכנה, ולאחרונה אף שידרגתי למנוי פרמיום, אך לא העלתי עץ לאתר, וגם אין לי כוונה לעשות זאת.
אני מריץ מחקר חכם על העץ, וברקע רץ גם אלגוריתם ההתאמות, כאמור בלי להעלות את העץ לרשת.
שאלתי - האם משתמשים אחרים יכולים לקבל התראות על התאמות המצויות בעץ שלי (ומעבר לזה, גם לצפות במידע מהעץ שלי), גם אם לא העלתי אותו לרשת ?
אם כן, האם יש דרך למנוע זאת ?

ובהמשך לנושא הפרטיות. בעקבות מציאת התאמות חכמות לעצים אחרים, הצלחתי לדלות מידע (חלקי יותר או פחות) מעצים אחרים , גם כאלו שדרשו הרשמה/הרשאה מהבעלים של העץ (וזאת מבלי לקבל הרשאה כזו).
האם אין דרך לחסום "הרמטית" גישה כלשהי למידע בעץ שהועלה לאתר ?

בהקשר למחקר החכם - הפנתי כבר שאלה בנושא לתמיכה וגם קיבלתי מספר עצות, אך הבעיה לא נפתרה.
מאז ששדרגתי לפרמיום הרצתי את המחקר החכם על העץ במשך שעות רבות (לילות שלמים), אך ההתקדמות איטית/אין התקדמות כלל (הושלמה חקירה של פחות מעשרה שמות בעץ, מתוך 1200 כשבחלק מהמקרים התוכנה פשוט נתקעה).
נסיונות שונים (כולל הורדה של הגירסה האחרונה מהאתר והורדה של כמות האנשים הנחקרים בו"ז למינימום) לא פתרו את הבעיה.
האם אני עושה משהו לא נכון ??

תודה,
עודד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מספר תשובות לעודד'
מספר תשובות לעודד
16/03/2009 | 20:39
8
שלום עודד,

ותודה על שאלותיך הבהירות והמועילות.

> שאלתי - האם משתמשים אחרים יכולים לקבל התראות על התאמות המצויות בעץ שלי (ומעבר לזה, גם לצפות במידע מהעץ שלי), גם אם > לא העלתי אותו לרשת ?

אתה יכול להיות רגוע, התשובה היא לא. אתה כרגע משתמש בהתאמות חכמות במוד חד-סיטרי שהוא, סליחה על הביטוי, אגואיסטי יותר, שבו אתה נהנה מהתאמות עם אילנות המעוניינים בשיתוף, אך כל המשתמשים האחרים לא מקבלים התאמות מול האילן שלך, לא יכולים לראות אותו, ובעצם אם אתה לא תיצור קשר עם אחרים, אף אחד לא ייצור קשר איתך. לו כל המשתמשים היו פועלים במוד הזה, אזי לא היו לנו כלל התאמות חכמות, כיוון שלא היו אילנות להשוות מולם. למרבה המזל, אתה במיעוט!

כמו כן, עליך לדעת שאתה מקבל התאמות חכמות נחותות יותר. זאת כיוון שההתאמות מתקבלות בזמן אמת רק על קטעים קטנים באילן שאתה עורך, מוסיף או משנה. לו היית מפיץ את כל האילן, היו הכלים האוטומטיים שלנו מנתחים אותו offline במלואו ומשווים את כל-כולו לאילנות האחרים במשך 24 שעות ע"י מספר רב של שרתים רבי עוצמה, מה שמניב בדרך כלל תוצאות טובות יותר במאות אחוזים. כמו כן היינו משווים מולו בכל פעם שמשתמש אחר מוסיף אילן חדש. אתן לך דוגמא: נניח שהוספת אדם פלוני לעץ שלך ולא קיבלת התאמות בזמן אמת (אנו מכנים אותן התאמות אד-הוק) כי לא היו התאמות כאלה. ונניח שמחרתיים קרוב משפחה רחוק שלך יפיץ לאתר אילן התואם לשלך דרך אדם פלוני זה, ובו מידע יקר ערך עבורך. אתה, במוד הנוכחי, תפספס אותו, והוא יפספס אותך, כיוון שהוא הפיץ אחרי שהוספת אתה את האדם הפלוני. לעומת זאת, אם תפיץ את האילן שלך, לא תפספסו זה את זה ללא קשר לסוגיה מי הפיץ קודם. מכיוון שיש באתר כמעט 7 מיליון אילנות מופצים, לדעתי תוכל לשרוד הפצה בשלום ואף להנות מכך, אולם רצונו של האדם כבודו.

> ובהמשך לנושא הפרטיות. בעקבות מציאת התאמות חכמות לעצים אחרים, הצלחתי לדלות מידע (חלקי יותר או פחות) מעצים אחרים , גם > כאלו שדרשו הרשמה/הרשאה מהבעלים של העץ (וזאת מבלי לקבל הרשאה כזו). האם אין דרך לחסום "הרמטית" גישה כלשהי למידע
> בעץ שהועלה לאתר ?

הפעולה שקראת לה "דליית מידע" נקראת "שיתוף בין קרובי משפחה". מי שמעלה אילן לאתר ומתיר לו להשתתף בהתאמות חכמות, מאפשר לשתף פיסות ממנו עם בעלי אילנות אחרים שחופפים לו, ורק המידע החופף ניתן לשיתוף, וקרובי משפחה שנפטרו הצמודים לו, ובכל מקרה לא אנשים חיים. למשל, אם יש לך סבא-רבא ז"ל שמופיע באילן אחר תוכל לקבל מידע נוסף עליו מן האתר האחר, ואם יש לו אחיין חי המופיע באילן האחר אך לא אצלך, תקבל אינדיקציה על קיומו (כדי לדרבן אותך ליצור קשר עם בעל האתר ולברר דרכו פרטים נוספים) אך לא פרטים נוספים. ניתן להעלות אילן לאתר ולחסום אותו מהתאמות חכמות (יש מסך בו ניתן להגדיר זאת). אך אליה וקוץ זה, אם מנעת מאחרים לבצע התאמות חכמות מול האילן שלך אחרי העלאתו, לא יושווה האילן שלך לאילנות האחרים. יש גבול לכל תעלול. אני ממליץ לך לבחון גישה יותר חיובית/אלטרואיסטית: פחות להיות "דולה מידע במחשכים", ויותר לפנות ישירות לבעלי האילנות האחרים כדי לשתף עמם מידע באופן פעיל. ואז יתכו שתזכה למידע מלא ומפורט יותר, כיוון שיתכן שהאילן המופץ שלהם לא מכיל את כל המידע הידוע להם.

בקשר לבעיה שלך עם המחקר החכם: נשמע שיש כאן בעיית ביצועים או יציבות. אין לי פתרון קסם כיוון שזו ללא ספק בעיה ספציפית למחשב שלך. אני מציע לנסות להעביר את הפרוייקט למחשב אחר שלך, ללא התמונות, ולהריץ המחקר החכם שם. את הממצאים (בלבד) ניתן כפי הנראה להעביר חזרה למחשב שלך. אם אתה לקוח פרימיום, התמיכה שלנו יכולה לנסות להריץ אצלנו את המחקר החכם עבורך ולהעביר אליך קובץ מתומצת עם הממצאים בהם תוכל לצפות על המחשב שלך. זה מסורבל, ואני מתנצל על כך, אבל זה מה שאני יכול להציע.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובות לשאלות מהשרות ועוד..'
תשובות לשאלות מהשרות ועוד..
16/03/2009 | 12:11
18
15
יופי של תוכנה.
אך אליה וקוץ בה.
השירות כל כך מאכזב ומתיש את תפעול האילן. לא כולם בקיאים ברזיו של המחשב ושאלות רבות צצות ועולות.
מס' פעמים פניתי. תשובה YOK .
היום, כנראה לרגל האירוח, ענו לי. תשובה שהיא כולה פרסומת לחברה. לא עניינית ואינה מתאימה לפרטים ששלחתי.

למעלה מכך -מבקשת אולי הפעם לזכות לתשובות "בוערות"
הראשונה מתייחסת לשאלות ששאל oded 3
2 ) כל העת מופיעה הודעת שדרוג  לפרמיום. כבר עשיתי זאת!!!!!!!!!!!
למה הההודעה חוזרת שוב ושוב?

3) האם בני משפחתי שקבלו את האישור להיכנס לאתר יכולים לשנותו לאנגלית? או שעלי לשלוח את האילן שוב באנגלית?
4) בבואי להזמין את 110 בני משפחתי לאחדה אילנות עולה בחלקו, ושוב בחלקו פפנקס הכתובות. נאלצתי למרות כל ההוראות, שבוצעו ע"י בעלי שיחיה, המבין היטב בתפעול מחשבים, לכתוב 52 הזמנות ידנית.
5) מדוע smart match  אינו מגיע עם תשובה, זאת למרות הבטחה לחזור עם תשובה.

ואנא, אולי אפשר לפנות לשורת שלכם בעברית???????????
מן הסתם, לא בגלל שקשה עם אנגלית,
בישראל, אתם יודי מדברים וכותבים בעברית. הדבר מסרבל  את ההליכים.
ומעל לכל
תמיכה לחברה הגובה כסף מן הראוי, שתגיע . מתי שהוא...
לאה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שרות, ונושאים נוספים'
שרות, ונושאים נוספים
16/03/2009 | 20:44
17
13
שלום לאה,

כפי שהובהר קודם לכן, לקוחות פרימיום מקבלים שירות טוב יותר מלקוחות אחרים, פשוט מכיוון שנוצר תור ארוך מאד של פניות לטיפול והלקוחות החינמיים נמצאים בתחתיתו. אין כאן כוונה להתיש אף אחד, אלא שהחברה שלנו חייבת להתפרנס כדי לשרוד, ולא ניתן להתפרנס ע"י החזקת צוות של עשרה מהנדסים שיענו כל היום לפניות של לקוחות שלא משלמים. כן עונים לכולם, בסופו של דבר, אולם מי שאינו לקוח משלם צריך להביא בחשבון שהתמיכה בו עשויה להתעכב..

נראה מכתיבתך שהתוכנה לא מזהה ששדרגת. לכן קופצות הודעות שדרוג, והשירות שאת מקבלת איטי.
מדוע זה קורה? להערכתי, נרשמת למייהריטאג' פעמיים, עם שתי כתובות דוא"ל שונות. באחת מהן, יתכן ששדרגת. אולם בתוכנת Family Tree Builder  נרשמת בעזרת כתובת דוא"ל אחרת הקשורה לאתר משפחתי אחר, לא משודרג לכן כרגע התוכנה שלך לא משודרגת ולא יכולה לזהות ששדרגת. שימי לב, אם את פונה לתמיכה של מייהריטאג' בדוא"ל, עשי זאת מחשבון הדוא"ל ששדרגת, ולא מאחר, אחרת איך נזהה אוטומטית שאת לקוחת פרימיום?

שלחי לי במסר את פרטי החשבון שאיתו נרשמת לתוכנה. הוא רשום במסך "האתרים שלי" בתפריט "הפצה" בתוכנה. מיד אבדוק לך אם אכן שדרגת (אולי התשלום שלך נכשל ולא עבר כלל?) ונוכל בקלות ללבן סוגיה זו. יש לנו כלים לשדרג באופן מרוחק את התוכנה שלך אם את זכאית לכך, כך שבעייתך תיפתר.

> האם בני משפחתי שקבלו את האישור להיכנס לאתר יכולים לשנותו לאנגלית? או שעלי לשלוח את האילן שוב באנגלית?

אם הפצת את האילן מן התוכנה לאתר, קרובי משפחתך לא יכולים לשנותו באתר. אם בנית אילן דו לשוני (עברי-אנגלי), אז דוברי האנגלית מביניהם יוכלו לצפות זו באנגלית, ודוברי עברית יכולים לעיין בו בעברית. הנושא של שינוי אילנות מקוונים שהופצו לאתר באופן שהשינויים יסונכרנו חזרה לתוכנה, מתוכנן ונמצא בביצוע, אך טרם הושלם. אין צורך שתשלחי הזמנות חוזרות או תפיצי את האילן שוב. בינתיים, צייני לקרובי המשפחה שאם הם מעוניינים להוסיף מידע, שישלחו אליך את העדכונים ואת תבצעי אותם בעצמך.

> בבואי להזמין את 110 בני משפחתי לאחדה אילנות עולה בחלקו, ושוב בחלקו פפנקס הכתובות. נאלצתי למרות כל ההוראות, שבוצעו ע"י בעלי שיחיה, המבין היטב בתפעול מחשבים, לכתוב 52 הזמנות ידנית.

לא ברור לי מה כאן הבעיה. רשימת חברי האתר מוצגת בדפים וניתן לדפדף בהם. אם ישנם הרבה חברים, דפדפי לדף הבא כדי לראותם. מהי בדיוק הבעיה בה נתקלת? שליחת הזמנות היא עניין פשוט, ניתן להזין הרבה כתובות דוא"ל של מוזמנים ולהזמין את כולם בקליק אחד. ניתן גם לייבא פנקס כתובות מתוכנת הדוא"ל שלך ולבחור ממנו את מי להזמין.

> שאלת: מדוע smart match  אינו מגיע עם תשובה, זאת למרות הבטחה לחזור עם תשובה.

למה את מתכוונת שההתאמה החכמה אינה מגיעה עם תשובה? איזו תשובה? ואיזו הבטחה? התאמה חכמה היא התאמה שנמצאה בין אדם באילן שלך לאדם אחר באילן של משתמש אחר. יצירת קשר עם אותו משתמש אחר אפשרית, אך לא מובטחת. כל משתמש יכול לענות או להתעלם כטוב בעיניו. האם את לא מקבלת כלל התאמות חכמות? קרוב לודאי שאחרי שנפתור את נושא השדרוג שלך, בעיה זו תיפתר מעצמה.

אפשר לכתוב לשרות התמיכה שלנו גם כעברית. אנו מעסיקים מהנדסי תמיכה דוברי אנגלית (בעיקר עולים חדשים: בכך אנו מסייעים להם להתאקלם לארץ ולהתפרנס בכבוד). זאת כיוון ש-99% מהלקוחות שלנו אינם דוברי עברית. אנו מציעים תמיכה טכנית גם במספר שפות נוספות. כמה ממהנדסינו דוברים עברית היטב, ברמה שאינה נופלת משלך ("בישראל, אתם יודי מדברים וכותבים בעברית." כך כתבת). כך שתמיכה בעברית אכן ניתנת. לעומת זאת, אם תכתבי באנגלית מבחר האנשים שיוכלו לענות לך יהיה רחב יותר ויתכן שתיעני מהר יותר. אנו חברה ישראלית עם כוונות ברורות להצליח בחו"ל מבלי להזניח את משתמשינו בישראל, ולראיה, דו השיח שאנו מנהלים עכשיו.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-':-אני ממש מופתעת, הלזה ייקרא שירות???????'
:-אני ממש מופתעת, הלזה ייקרא שירות???????
18/03/2009 | 18:06
16
13
תשובתך מעידה על מערך השירות שלכם.
והנה כמה הערות
1.) לא נרשמתי פעמיים לMyHeritage ויש לנו כתובת מייל אחת. לידיעתך.
2 ) לסבר את עיניך, איני רשומה באתר אחר. ואם כן, אין זה מעיניינך! אולי אתה זוכר שאנו במדינה חופשית המתירה לרכוש מוצרים כאוות נפשו של הקונה. ו...מה לעשות  הבינותי היטב שיש לשלוח דוא"ל אחד, בכדי להירשם.
3) קניתי במיטב כספי את הפרימיום. התוכנה ממשיכה "לייעץ" לי לחזור לרכוש. כן, בכרטיס אשראי והקבלה מצוייה עימי.
4)הבינותי היטב איך להפיץ. כאשר אני מעלה את פנקס הכתובות, וכך כתבתי לך, אני מעלה את מחציתו ואיני יכולה לסמן את יתר חברי משפחתי. זו הסיבה שנאלצתי לרשום ידנית כל אחד ואחד.
5) כולי הערכה לחברתכם אשר קולטת עולים מארה"ב ומספקת להם תעסוקה. עברית זו שפת המדינה ושפתך גם.

אני יודעת שמהנדסיכם דוברי עברית.
אבל אני תמהה על ההתנשאות, הבוטות והיהירות שבכתיבת תשובה זו.ויותר מכך על רמת השירות, שלדאבוני לה זכיתי עד כה.

6) אכן קבלתי הודעת "תמיכה" בדמות פרסומת לחברתכם ו...לא תשובות לשאלות ששאלתי, ענו מחברתכם ביום בו התארחת בפורום. הדבר אינו מפליא אותי, אבל תשובה בפעם ההיא....לא קבלתי.
כאשר סיימתי לשאול אותך,עת התארחת בפורום כבר חזרו מהתמיכה, שוב עם פרסום לחברה ו"עיגול" תשובות.

ו...אני עדיין לקוחה, שלא קבלתי כל תמיכה ועצה מכם. למרות כספי היושב בקופת חברתכם. אני נאלצת לחכות בסבלנות לתשובות שתגענה.
האמנם, תגענה?
ימים יגידו.
לאה

6)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
18/03/2009 | 21:05
15
15

התבקשת לשלוח אלי במסר את כתובת הדוא"ל שלך כדי שאסייע לך, ולא עשית זאת! בלי הכתובת לא אוכל לסייע לך. אינני יכול לנחש מהי כתובת הדוא"ל איתה נרשמת לאתר, מתוך 30 מיליון כתובות הדוא"ל של המשתמשים הרשומים שלנו. לכן אינני יכול לבדוק את הפרטים הנוגעים אליך, למרות רצוני לעזור לך.

אני חוזר בפשטות: אם את מעוניינת בסיוע, שלחי אלי במסר את כתובת הדוא"ל איתה נרשמת למייהריטאג'.

בנוסף לכך, אין לנו שום ענין באילו אתרים אחרים באינטרנט את נרשמת: עשי כרצונך. לא קראת היטב את תשובתי וסילפת אותה. ציינתי, שאני מעריך, שאם אכן קנית מנוי, ואם התוכנה איננה מזהה את השדרוג, אז יתכן שאת רשומה אצלנו פעמיים עם שתי כתובות שונות, מה שהוביל ליצירת שני אתרים משפחתיים שלך אצלנו, האתר הראשי שלך, ואתר משפחתי אחר שלך אצלנו. אין לכך שום קשר לאתרים אחרים באינטרנט שאינם במייהריטאג'. לעיתים קרובים זה יכול לקרות בטעות, נניח שנופלת טעות כתיב בכתובת הדוא"ל שהכנסת, או שפעם אחת כתבת walla.com ופעם אחרת walla.co.il או משהו דומה וכך יצא שאת רשומה תחת שתי כתובות שונות, השדרוג מתבצע דרך כתובת מסוימת והתוכנה רשומה תחת כתובת אחרת. זה קרה לאלפי אנשים ויתכן מאד שגם לך. אם נפלה טעות כזו, קל לתקן אותה. וגם אם לא, קל לשרדג מרחוק את התוכנה אצלך, ברגע שנדע מי את (כתובת דוא"ל, לא שם ושם משפחה) . לגבי שאר הבעיות בהן נתקלת, ניתן לפתור אותן ברגע שנדע מהו האתר המשפחתי שלך. אגב, ברגע שנדע מי את, נחזיר לך את הכסף ששילמת, איננו מעוניינים בו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובה לתגובה'
תגובה לתגובה
18/03/2009 | 23:26
1
13
גלעד שלום,

התייחסותך איננה בדיוק מכובדת ובטח לא הסייפא שבה (ציטוט) "ברגע שנדע מי את, נחזיר לך את הכסף ששילמת, איננו מעוניינים בו".

בתגובתך הראשונית לבעיות שהעלתה לאה, ניצלת שגיאת הקלדה של משפט שהיא כתבה עם שגיאת כתיב וציינת (ציטוט) "כמה ממהנדסינו דוברים עברית היטב, ברמה שאינה נופלת משלך".

יש משהו ציני ואפילו מעט משפיל בהתייחסותך הנ"ל, אני לא מצפה לתשובה מתנשאת מעין זו מאחרון אנשי השירות ובטח ובטח שלא ממנכ"ל החברה.

הבנתי מתשובתך שמכיוון שלמעלה מ-99% מהמשתמשים אינם דוברי עברית, גם מערך השירות שלכם מותאם לכך ומי שיפנה אליכם בעברית ימתין זמן רב יותר למענה.

לא כל כך משכנע, יש חברות קטנות כמו מיקרוסופט למשל שמספר המשתמשים המבקשים ומקבלים תמיכה בעברית הוא חלקיק של חלקיק האחוז ומעולם לא שמעתי מהן (לא בצורה מקוונת ולא בטלפון) נימוק מוזר כזה.

תזכור שחברות לא מעטות קמו ונפלו על נושא התמיכה והשירות, גם שכהמוצר שלהן היה מעולה.

מן הראוי היה שתבדוק לעומק ואף תפנים יותר את הטענות שהועלו, נושא זמן התגובה חוזר כחוט השני גם בשרשור זה וגם בהזדמנויות לא מעטות כאן בפורום.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיקרוסופט'
מיקרוסופט
19/03/2009 | 11:12
12
אני מסכים שיש עוד הרבה מקום לשיפור ותודה על המשוב.

תודה על ההשוואה לחברת מיקרוסופט אותה אתה מכנה חברה קטנה, אני רואה זאת כמעין מחמאה. במיקרוסופט עובדים כ-90,000 איש, שזה בערך פי 300 מכמות העובדים שלנו. רק בישראל יש למיקרוסופט קרוב לודאי  פי 10 עובדים מאיתנו, ויש למיקרוסופט גם הרבה מאד לקוחות בישראל ופי אלף יותר הכנסות מאיתנו מישראל. כך שאם אתה מצפה מאיתנו לרמת השירות שלהם, זה סימן טוב. למיקרוסופט יש באופן כללי הרבה, הרבה יותר כסף ומשאבים מאיתנו. הלוואי שהיו לנו המשאבים שיש להם והלוואי שיכולנו להקים מערך תמיכה גדול כשלהם. אגב, אינני בטוח שהתמיכה שלהם כל כך טובה. ניסית פעם לקבל תמיכה עבור שירות הוטמייל שלהם? אני ניסיתי וזה היה בלתי אפשרי במשך חודשים. אני לא ראיתי בינתיים אף מנכ"ל של חברה אחרת מבלה בפורום כמו זה שעות מזמנו כדי לענות אישית לפניות, כך שאנו באמת מנסים לשפר את הקשר עם המשתמשים. מתוך כאלף פניות שמגיעות אלינו כל יום, פחות מאחוז אחד הן בעברית, מה שאומר שכח אדם המגויס לתמיכה אצלנו חייב לדעת אנגלית (ושפות אחרות) כשפת אם. הלוואי שיותר ישראלים היו מסוגלים להתכתב באנגלית ללא שגיאות כלל, אבל למרבה הצער זו לא המציאות, מה שמכוון אותנו בעיקר לגייס עולים חדשים לתמיכה, שלעיתים אינם דוברים עברית כלל, או שאינם דוברים עברית היטב. אסור לחברה שהשוק העיקרי שלה אינו בישראל להתפשר ולהושיב בתמיכה עובדים שהאנגלית שלהם פחות ממעולה. כבר ראיתי הרבה מאד חברות ישראליות המתכתבות עם לקוחותיהן בחו"ל באנגלית רצוצת שגיאות באופן מביש, ובסופו של דבר נכשלות עקב כך. הדגש הוא שמי שיכתוב לנו בעברית גם כן ייענה, ובמקרה של לאה דנן, ישנה בעיה כלשהי אותה אני מנסה לברר, שבעקבותיה המערכת שלנו אינה מזהה אותה כנראה כלקוחה ששדרגה ומכאן העכוב. עם מעט סבלנות נוכל לטפל בכל הבעיות שבהן נתקלה לאה, ולקוח לא מרוצה יקבל את כספו בחזרה לפי המדיניות שלנו, שגם היא לא מאפיינת את כל חברות האינטרנט. אם תנסה לקבל ממיקרוסופט בחזרה בכל זמן שהוא תשלום כי אינך מרוצה מהמוצר או מהתמיכה שלהם, לא בטוח כלל שתצליח. מכל מקום, אנו ננסה להיות חברה קטנה המעניקה שירות של חברה גדולה, למרות שהדרך ליעד זה עוד ארוכה. בחודשים הקרובים נמשיך לבצע שיפורים רבים במערך התמיכה שלנו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'במסר אליך המייל שלנו'
במסר אליך המייל שלנו
18/03/2009 | 23:51
12
8
לא כתבתי שתי כתובות. כך כתבתי בעברית פשוטה. כתובת אחת. ושוב כתובת אחת.
ואני מבקשת שוב להזכירך שאיני רשומה בשתי כתובות שונות. אלא  באחת. כתבתי זאת בהודעה הקודמת.
מה לעשות אני  יודעת לכתוב בברור את המייל שלי.

איך אינכם יודעים כמהנדסים טובים מה כתובת המייל שלי, אם כל יומיים שלושה בא עידכון של ימי הולדת של בני משפחותינו?
אני מניחה שכמנכ"ל החברה אתהמודע לכך, שהמייל עם התזכורות יודע את הכתובת האחת.

ולעיקר הדיון - אני עדיין שואלת "
מתי תענה תהמיכהשלכם לשאלותיי?
וזה הרי עיקר הדיון פה ובשרשור שעבר מלפני יומיים.
טפל נא בתמיכה.
ושוב אני מזכירה לך, שבמסר אליך, יהיה המייל שלנו.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'והודעתי על המסר, לגלעד.'
והודעתי על המסר, לגלעד.
18/03/2009 | 23:53
7
לצפיה ב-'המסר אינו מכיל הכתובת'
המסר אינו מכיל הכתובת
19/03/2009 | 10:38
10
9
לאה, קיבלתי ממך בינתיים דרך מערכת תפוז רק מסר אחד (אתמול) שהוא עותק מדויק של התגובה שלך בפורום, והוא אינו מכיל את הדוא"ל שלך. נא שלחי את הכתובת שוב במסר נפרד, אפילו כמה פעמים ליתר בטחון. מערך התמיכה שלנו מקבל אלפי פניות חדשות כל שבוע כך שאינני יכול לחקור מדוע פניה מסוימת שלך בעבר לא נענתה בלי לדעת מהי כתובת הדוא"ל ממנה נשלחה.  איננו יכולים לדעת גם מהי כתובת הדוא"ל שלך מתוך העובדה שאת מקבלת עדכוני ימי הולדת כל כמה ימים, כי המערכת שלנו שולחת אותם באופן אוטומטי לרוב המשתמשים, ונשלחים למעלה ממאה אלף התרעות ימי הולדת *כל יום*. אנו מעונינים לסייע לך אבל דבר ראשון, אנו צריכים לדעת באופן דיגיטלי "מי את" ולשם כך אני צריך שתאמרי לי מהי הכתובת איתה נרשמת למייהריטאג'.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חככתי בדעתי לא מעט בנושא'
חככתי בדעתי לא מעט בנושא
19/03/2009 | 10:55
9
9
בתנ"ך כתוב שמשה רבינו נענש בגלל כעסו על העם הרעב והצמא במדבר. זהו לקח לכל מי שרוצה להנהיג = סבלנות, אורך רוח, קשב ללקוחותיך. נתנה לך כאן במה אדירה לפגוש לקוחות, להבין את הקשיים שלהם ולשפר את המוצר.
אחרי שקראתי את תשובתך ללאה הרגשתי כמו Melitz ותהיתי: האם אני רוצה להיות לקוחה של חברה כזאת? חברה ישראלית שנותנת עדיפות נמוכה לדוברי העברית? חברה שמדגישה את היותי מיעוט קטן ובלתי נחשב - אחת משלוש מאות מליון לקוחות (או משהו כזה - אל תתפוס אותי במספר)? חברה שמפלה לרעה לקוחות פוטנציאליים כיוון שהם עדיין לא משלמים? שים לב, יתכן שאם תתנו תמיכה יפה ללקוחות הפוטנציאליים הם יצטרפו ואתה מחמיץ את הנקודה הזאת. אתה לא משדר נדיבות אלא משהו אחר שלא מצאתי לו ביטוי הולם כרגע.  סתם נקודה למחשבה, אני עדיין מהרהרת בנושא, אני אדם איטי לאחרונה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הגישה הרווחת והנפסדת בארץ בקרב נותני השרות'
הגישה הרווחת והנפסדת בארץ בקרב נותני השרות
19/03/2009 | 14:23
8
12
למיניהם היא העדפת לקוחות חדשים על חשבון זניחת הלקוחות הותיקים כיוון שהם לכאורה כבר 'מונחים בכיסו' של נותן השרות. (אחד ממאפיניו של ה'קפיטליזם החזירי').

האם אינך חושבת שלקוחות משלמים זכאים לקדימות על פני פוטנציאלים שאינם משלמים? הרי לא מדובר פה על תקופת ניסיון מוגבלת בזמן. לרשות הלא משלמים עומדת תוכנה עובדת עם מרבית הפונקציות שעומדות לרשות הלקוחות המשלמים, ללא הגבלת זמן.

אז למען שימור הלקוחות הותיקים יתכבדו אלו שעדיין לא שילמו וימתינו.

לטעמי 'דוברי העברית' הרוויחו מקיומה של 'מורשת ברשת', שלא היה לה קיום לולא הייתה מוטת יצוא.

איל.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אינך מכיר את כל הפרטים וחבל שסתם תאמר דברים'
אינך מכיר את כל הפרטים וחבל שסתם תאמר דברים
19/03/2009 | 15:16
7
9
איל.
אין כאן עניין של מי ששילם יותר או שצריך לזכות ביותרת שומת לב ותמיכה.
גם כאשר לא שילמתי ושלחתי בקשות לסייע ולהתייעץ לא נעניתי.
ושוב - אומר גם לך, שאני חודשים משתמשת בתוכנה, והתשובה של התמיכה מיהרה להגיע ביום בו גלעד התארח.
יש פה מספיק חברים היודעים ומבינים , כדרכי בקודש איעזר בהם.
הבינותי מדבריו היהירים גם ל מליץ, שמתן שירות אינו בעדיפות עליונה. דייני מהויכוח.
מפתיע אותי סגנון הניהול שלו.
חבל.
ו...עדיין למרות פנייה נוספת.
תמיכה? יוק.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ל WOW1 '
ל WOW1
19/03/2009 | 15:51
5
42
יתכן שהחברה צריכה לאמץ טרמינולוגיה אחרת וסטנדרטים מחייבים של שירות.
למשל: המשלמים, או לקוחות הפרימיום, יקבלו תשובות מהתמיכה תוך X ימים או שעות והמעגל השני יקבל תשובות תוך X+ ימים או שעות. אבל לשדר ללקוחות משהו כמו "לא שילמת אנא המתן עד בוא המשיח או המהנדס דובר השפה הנכונה" - זו גישה לא נכונה בעיני. לומר ללקוחה שהיא אחת משלושים מיליון גם זה לא נכון כי הלקוחה מקבלת הרגשה שהיא לא חשובה כי יש עוד הרבה כמוה. עולם העסקים כיום הוא ממוקד לקוח ולא ממוקד ביכולת של נותן השירות, אבל לא ארחיב בגישה זו. כמו כן, המלצות עוברות מפה לאוזן וגם ברשת - ראה מה קרה בגלל לקוחה לא מרוצה אחת!
אלה כאמור הרהורים שלי שעלו בעקבות האירוח ובעקבות ניסיוני הצנוע מאוד בעולם העבודה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חברה, חברה, אולי תורידו קצת את כמות הקיטור?'
חברה, חברה, אולי תורידו קצת את כמות הקיטור?
19/03/2009 | 16:20
4
7

ברור לכולם ש- My H היא תוכנה טובה ועובדה שרבים מכם משתמשים בה.
לא ראיתי מנהלי חברות (של תוכנות אחרות) מתנדבים להתארח בפורום שלנו ולהקדיש מזמנם כדי לפתור לחברים את הבעיות שעלו אצלם עקב שימוש בתוכנה.
אני מבין שהקצף יצא על מערך התמיכה שלהם ואני מוכרח לומר שאיני מבין על מה אתם מדברים.
שלחתי מייל למערך התמיכה שלהם מספר פעמים והם עזרו לי תוך מספר ימים לפתור כל בעיה שעלתה וזאת עוד לפני ששלמתי ושדרגתי לפרמיום.
יתכן ואצל אחדים מכם קרו תקלות באינטראקציה עם מערך התמיכה שלהם ואני בטוח שבעקבות כל מה שנכתב כאן הם ינסו לטפל ולשפר אבל מכאן ועד להתנפלות הזו - רב המרחק.

כדי להסיר כל ספק - אין לי חלק בבעלות על החברה או על התוכנה, איני מכיר את גלעד או מי מהאחרים העובדים אצלו ואני גם לא מקבל מהם שכר כאיש יחסי הציבור שלהם.

בן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חבר'ה חברה, יאללה יאללה'
חבר'ה חברה, יאללה יאללה
19/03/2009 | 16:38
3
7
מנהלי חברות שמחים להתארח כאן ובכל מקום כי זו במה נפלאה עבורם לשווק את המוצר (איפה הזמנים בהם מוצר מסחרי הוקצה מחמת מיאוס בפורומים?). אף אחד לא עשה כאן טובה לאיש, כולם נהנו וגם האורח.
אני שמחה שקיבלת שירות טוב והלוואי שכולם יוכלו להעיד זאת על עצמם.
אף אחד לא התנפל, עלו רעיונות די מועילים, אם לשפוט את המסר שקיבלתי מהחברה.
אני לא רוצה שמישהו יטיף לי מוסר ויבקש ממני או מאחרים להוריד את כמות הקיטור. זה שלנו והרווחנו אותו ביושר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אם כך, אשמח אם יתארחו פה גם המנכ"לים של GENI'
אם כך, אשמח אם יתארחו פה גם המנכ"לים של GENI
19/03/2009 | 21:43
2
8
Ancestry ושאר החבר'ה הגדולים...
לא נראה לי שהם יקפצו על המציאה (עם כל הכבוד לפורום הזה, ויש המון כבוד)

ברור שכולם מרוויחים מכזה ארוח. בעיקר הפורום.

לי כן נראה שנעשה פה "עליהום" לא בהכרח מוצדק. השרות שלהם היה די גרוע אך השתפר מאד בשבועות האחרונים (לא נראה לי שזה בזכות הארוח הפורום הזה...)

קראתי מספר פעמים את תשובותיו של גלעד ואני חייב להודות שאני לא מבין על מה הזעם והקצף. התשובות מפורטות מאד, כנות, מטובלות בהומור ולא מתנשאות. להיפך, יש פה הכאה על חטא ורצון אמיתי לעזור. תנו לו צ'אנס.

לגבי העברית והתמיכה בעברית, אני כמובן תומך נלהב בעברית ואחת הסיבות לשימוש בתוכנה שלהם הוא היכולת להזין נתונים (גם) בעברית.
מצד שני, כאשר יש לקוחות רבים בכל העולם, והמשאבים דלים, יש למקד את המאמצים בשפות הנפוצות יותר (אנגלית, צרפתית, ספרדית). בעיני, התמיכה בעברית היא בונוס. הלקוח אמנם תמיד צודק, אבל צריך להבין גם את החברה הישראלית שמנסה לשרוד בעולם הגדול.
מי שזה לא מספיק לו, יכול לנסות את התמיכה בעברית של המתחרים שלהם.

גילוי נאות: הכותב אמנם לא קשור ל My Heritage אבל עבד כעשר שנים בחברת תכנה ישראלית עם לקוחות בכל העולם, הרבה פחות לקוחות. התמיכה שלנו הייתה רק באנגלית...

נ.ב  לאה, שלחת כבר את האימייל שלך?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני בטוח שהם ישמחו להתארח'
אני בטוח שהם ישמחו להתארח
19/03/2009 | 23:42
6
הרי זהו בדיוק קהל היעד הממוקד שלהם

אני לא מרגיש שנעשה כאן איזשהו עליהום, ההיפך הוא הנכון, האירוח היה מכובד ומקצועי למעט 2 משפטים של גלעד שמוטב היה שלא היו נכתבים מכיוון שהם לא היו מקצועיים בעליל ואינני רוצה להרחיב יותר (הם נכתבו גם בשיא הרצינות וללא שמץ של הומור).

ללקוחות מותר להיות נזעמים וקוצפים ולהביע את דעתם, לאנשי החברה בכל הרמות - לא, זהו חלק מהמקצועיות, נקודה.

ולגבי העברית, התמיכה בעברית איננה בונוס כלל וכלל, החברה משווקת את מוצריה במשהו כמו 34 שפות (נכון להיום אם אינני טועה) וכל הכבוד על כך אך צריך לזכור שאם אתה מציע (בגלוי - בדף הבית) את המגוון הלשוני הזה, עליך גם לתת את התמיכה בהתאם, ההסבר שרמז במפורש שמבקשי התמיכה העברית ייאלצו אולי לחכות יותר בתור, הוא ממש לא רציני ולא מקצועי.

אני מבין טוב מאד את הצורך לשרוד בג'ונגל העסקי הגלובלי אבל דחילק, אנחנו מדברים כאן על חברה רצינית עם אנשי מקצוע וניהול רציניים, חברה שגייסה כבר מיליוני דולרים ממשקיעים (וכל הכבוד על כך, אני באמת מפרגן ), חברה עם מוצרים טובים, פיתוח שילוב טכנולוגיות ליבה וקהל יעד פוטנציאלי עצום.....

ובלי גילוי נאות כנראה אי אפשר, אני לא עובד ולא עבדתי בחברת תוכנה כלשהיא אך אני כן קשור ל-My Heritage - אני לקוח שלהם (פרימיום - שילמתי) וכשכזה אני באמת רוצה בהצלחתם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התגלתה האבידה '
התגלתה האבידה
20/03/2009 | 01:54
14
לאה,

למרות שעד לרגע זה לא קיבלתי ממך את כתובת הדוא"ל שלך במסר או בדרך אחרת, הצלחתי בתהליך בלשי למצוא את הכתובת, ע"י ניחוש האופן שבו את מאייתת את השם באנגלית ואח"כ ערכתי מחקר גנאלוגי על שם זה ודרכו איתרתי את כתובתך. ואז התגלה בדיוק מה שחשבתי: פרט חשוב שלא ציינת אותו. יש לך לא פחות מארבעה אתרי משפחה שונים במייהריטאג'. אחד מהם שדרגת לפרימיום בתאריך 8 בפברואר 2009 (שמו Just Web Site) והעלית אליו חמישה אילנות יוחסין שונים. אבל את שלושת האתרים האחרים לא שדרגת - Sidi, Teicher וגם Zuckerman. חלקם (Sidi וגם Zuckerman) חורגים מהמכסה המקסימלית של אתר חינמי. לכן קיבלת הודעות בדבר הצורך לשדרג אותם.

הבהרה: שדרוג במייהריטאג' הוא יותר מסטטוס אישי. מה שמשדרגים הוא אתר משפחתי שלם, וזה מאפשר לכל בני המשפחה שמוזמנים אל האתר להנות ממנו ללא צורך בתשלום כלשהו מצידם. להבדיל מאתרים אחרים כמו ג'יני שבהם השדרוג אישי בלבד. אלא מה, מי שמשדרג אתר משפחתי אחד אינו מקבל שדרוג אוטומטי לכל אתר משפחתי אחר שיקים במייהריטאג', אחרת יכול היה משתמש, בתיאוריה, להקים הרבה אתרים כאלה לאחר תשלום אחד, ואז לתת למשתמשים אחרים להשתמש בהם לצרכיהם בחינם. כמו כן אם מנוי פרימיום טוב ל-2500 אנשים באילן, יכול היה משתמש כזה בתיאוריה להקים 10 אתרים במחיר אחד ולהעלות לכל אחד מהם אילן יוחסין אחר של 2500 איש, וסה"כ 25,000 איש, תוך עקיפת המודל הכלכלי של האתר. לכן אם משתמש מפעיל כמה אתרים הזקוקים לשדרוג, עליו לשדרג אותם בנפרד.

כיוון שהבעת אי שביעות רצון, למרות שזו נבעה חלקית מאי-ההבנה שתוארה לעיל, לפנים משורת הדין החזרתי לך לפני כמה דקות את מלוא כספך ע"י refund. כמו כן, לפנים משורת הדין, שדרגתי את כל שלושת אתריך הנוספים לפרימיום. ארבעת האתרים עומדים עתה לרשותך באופן משודרג, ובחינם. עם זאת, אזכיר לך שרכשת מנוי לשנה אחת בלבד, כך שבעוד שנה מהיום, תצטרכי להחליט אילו מהאתרים (אם בכלל) לשדרג.

כעת, לסיכום הפרשה: אני מתנצל על כמה משפטים שכתבתי שעדיף היה בהחלט לא לכתוב אותם.
אם יש בעיות טכניות נוספות המציקות לך, הואילי לשלוח לי פרטיהן במסר או בדוא"ל (שלחתי לך במסר את כתובת הדוא"ל האישית שלי) כדי שאוכל להמשיך ולסייע לך.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דברי, זאת ניתן ללמוד ממבנה השרשור, כוונו לעב.'
דברי, זאת ניתן ללמוד ממבנה השרשור, כוונו לעב.
20/03/2009 | 06:37
9
לצפיה ב-'מחיקת מספר אנשים בפעם אחת מתוכנת FTB'
מחיקת מספר אנשים בפעם אחת מתוכנת FTB
16/03/2009 | 13:04
1
6
שלום גלעד,
אני חושב שכבר ראית את אילן היוחסין המבורדק שלי, כשעזרת לי לפני מספר שבועות.עכשיו אני שובר את הראש, איך ניתן למחוק מספר אנשים מאילן היוחסין במכה ולא אחד אחד? הסיבה לרצון שלי למחוק מספר אנשים ביחד, היא שהכנתי את העץ בתוכנה GENOPRO. היו באותו קובץ מספר גליונות: אחד בעברית, אחד בצרפתית, אחד בגרמנית ואחד לא קשור. כשהעברתי את הקובץ לFTB, זה יצר לי בלאגן רציני ביותר... כי כל הגליונות חוברו לאחד... אחרי שמחקתי מספר אנשים ידנית, הופיעו הודעות כמו: ל___ אין בן זוג ולא ניתן למחוק אותו. מה עושים עכשיו? האם להעתיק מהGENOPRO לGEDCOM מחדש, אבל רק את החלק בעברית?
תודה,
יוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברדק קל'
ברדק קל
16/03/2009 | 20:49
4
שלום יוני,

יתכן מאד שעם אילן יוחסין מבורדק כשלך, עדיף להתחיל נקי "טאבולה ראסה".

אין דרך נוחה למחוק מספר רב של אנשים מהעץ, מחיקה היא תהליך מסוכן שיש לבצע בקפידה.

אם בכל זאת אתה רוצה לנסות, גבה תחילה את האילן שלך. נראה לי שכדאי לך באופן כללי לאמץ מדיניות גיבוי פעילה יותר (אפרופו אילן אחר שלך שציינת שהושמד ללא זכר). אח"כ, ייצא את האילן שלך לאקסל בעזרת תכונת ייצוא לאקסל החזקה בתפריט עריכה שבתוכנת Family Tree Builder. ייצא בצורה זו רשימת משפחות ורשימת אנשים. עבור באקסל או באדיטור אחר על הרשימות ומחק כאוות נפשך. אח"כ פתח פרוייקט חדש וייבא לתוכו את קבצי האקסל שיצרת. עם קצת מזל, יתכן שתקבל את האילן הרצוי לך. שים לב שייצוא לאקסל ישמר רק שפה אחת של הנתונים. נדמה לי שזה רצוי לך במצב הנוכחי. אם זה לא מצליח, ואתה רואה שאתה מסתבך, חזור לגיבוי שלך ונסה את אפשרות ב': מחיקות ידניות אחד-אחד, או אפשרות ג': טאבולה ראסה. לגבי אפשרות ג': אל תייבא דבר מג'נופרו כי האילן שלך מבורדק שם, פשוט בנה אותו מחדש עם Family Tree Builder וודאי תסיים בתוך מספר שעות.  ראה תשובתי לאלה למטה, לגבי בניית אילן דו-לשוני, ופעל לפי הנחיות אלה.

בהצלחה!
גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה בקשר לשדרוג לפרימיום'
שאלה בקשר לשדרוג לפרימיום
16/03/2009 | 14:03
2
5
שלום גלעד,
בדקתי באתר, וראיתי שהמחיר הוא 4.95$ לחודש, אבל החיוב הוא שנתי. האם יש אפשרות לשלם על מספר חודשים ולא שנה שלמה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שדרוג'
שדרוג
16/03/2009 | 20:55
1
5
שלום!

כרגע אין אפשרות לרכוש מספר חודשים מצומצם במקום שנה אחת. יתכן שבשנה הבאה נאפשר מנויים חודשיים (יקרים יותר) לצד מנויים שנתיים משתלמים יותר, אולם אינני יכול לציין תאריך יעד בו מנויים חודשיים יתווספו לבטח. אפשרות אחרת היא שנישאר עם מנויים שנתיים בלבד בתוספת תקופת ניסיון ראשוני חינמית. מה שבטוח הוא שאם תקנה מנוי שנתי כיום ולא תהיה מרוצה ממנו מכל סיבה שהיא במהלך החודש הראשון, נחזיר את מלוא כספך. זו המדיניות שלנו. לשמחתנו מעט מאד משתמשים מתחרטים על רכישת מנוי. כמו כן, המנויים לא מתחדשים אוטומטית אז אין מצב שבו "תשכח מהמנוי" ותגלה לתדהמתך כעבור מספר שנים שהמשכנו לחייב אותך. במקום זאת, בתום המנוי נודיע לך, ואתה תבחר אם לחדש אותו. אגב, מחיר המנוי השנתי יורד אם רוכשים מספר שנים מראש: 20% הנחה לשנתיים, ו-50% הנחה ל-5 שנים.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה גלעד!'
תודה גלעד!
17/03/2009 | 17:42
8
לצפיה ב-'תצוגת רשימת אנשים+פרטים אישיים עברית\אנגלית'
תצוגת רשימת אנשים+פרטים אישיים עברית\אנגלית
16/03/2009 | 15:11
3
244
שלום גלעד!

העברתי מתוכנת דורתרי באמצעות קובץ GEDCOM את המידע לתוכנת MyHeritage Family Tree Builder,
המידע המקורי הגנאולוגי בתוכנת הדורתרי נרשם בעברית ואגלית.

-בתוכנת MyHeritage Family Tree Builder בהצגת רשימת אנשים כללית, יש מספר פרמטרים להצגת הרשימה, אחת מהם לפי מספר- בפועל אין קשר וסדר בין מידרוג העץ מהאיש הראשון והלאה, גם רישום אב משפחה רעייתו לא מופיעה אחריו, האם יש דרך להסדיר זאת.

-בהצגת אדם בעץ באופן חזותי בדף ראשי (ללא כניסה לתוך הדף) קיבלתי רק את המידע בעברית, זאת לעומת דורתרי שהציגה באופן מלא את כל המידע הבסיסי של האדם בעברית ואנגלית באותו חלון תצוגה, האם יש דרך לקבלת מידע בתצוגת חלון אחת לשתי שפות שנבחרו שפה ראשית ושפה משנית.

תודה והמשך מוצלח!

אלי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תצוגת רשימת אנשים באילן יוחסין'
תצוגת רשימת אנשים באילן יוחסין
16/03/2009 | 20:58
2
5
שלום אלי,

ברשימת האנשים בעץ המספרים נקבעים ע"פ הסדר בו בנית את העץ. ניתן למיין את הרשימה כפי שציינת לפי שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, ושדות נוספים. המיון ע"פ המספר חסר ערך לפעמים, אלא אם בנית את האילן תוך שהתחלת מן האנשים החשובים לך ביותר, ואז הם יוצגו ראשונים.

בשורות טובות! יש תכונה חזקה שעשויה להיות לך שימושית מאד. מעטים מכירים אותה.
ניתן למיין את הרשימה לפי דרגת הקרבה אליך, כך שאתה תופיע ראשון, אח"כ משפחתך הקרובה ביותר, וכך הלאה. כדי להנות ממיון כזה, הגדל את רוחבה של רשימת האנשים ע"י גרירה, ואז ייחשפו שדות נוספים ברשימה הניתנים למיון. אחד מהם הוא שדה קירבה. מיין לפיו. כדי שהקרבה תהיה אליך, קבע עצמך תחילה ב"אדם הבית". בצע זאת ע"י קליק עכבר ימני עליך בעץ ובחר אדם > קביעת אדם הבית. כעת מיון הקירבה יתבצע כלפיך. מובן שניתן לבצעו כלפי אחרים. נדמה לי, שזה בדיוק מה שאתה מחפש. המיון אוטומטי כך שעם גדילתו של אילן היוחסין שלך, נכונות המיון תישמר ולא תצטרך לערוך את סדר הרשימה באופן ידני.

בהקשר זה אספר לך על תכונה מעניינת נוספת, שאינה מוכרת למשתמשים רבים. ברשימת האנשים יש גם טאב שנקרא "עץ", הוא פחות שימושי מהרשימה, אולם הוא מאפשר לך להביט ברשימת האנשים לפי ענפי המשפחה הראשיים. כשהוא נבנה בפעם הראשונה, רץ אלגוריתם מתוחכם יחסית ולכן מעט איטי, שמוצא את המשפחות הקדמוניות עם הכי הרבה צאצאים, וממפה את צאצאיהם. נוצר מעין יער של עצים מהאילן שלך. כל אדם עשוי להופיע בו יותר מפעם אחת. בקליק ימני ניתן לעבור מתת-אילן של קרוב כלשהו לתת-האילן של בן/בת זוגו. טאב "עץ" לא מומלץ לשימוש יומיומי, אלא אם קיבלת אילן יוחסין לעיון מאדם אחר, ואינך מכיר היטב את האילן שקיבלת.או אז, תצוגה זו נוחה מאד ומאפשרת לך להבין טוב יותר את האילן, ולהבחין מיד במשפחות הראשיות או ענפי המשפחה העיקריים שבו.

לגבי הצגת אדם במסך האילן הראשי בשתי שפות, לפני שנכנסים לעריכה: טכנית, מסובך להציג בו-זמנית שתי שפות במסך זה, והדבר מגדיל את הגודש (clutter) במסך כיוון שיש צורך לעשות זאת עבור האדם הראשי וגם בן/בת זוגו, וזה בא על חשבון היכולת להציג פרטים נוספים כמו כמות דורות גדולה יותר. לכן בחרנו לפשט את התוכנה ולהימנע מכך. אם הנתונים חשובים לך בשתי שפות, תוכל לראות אותם בקליק כפול, או לייצר דו"ח דו-לשוני. המעניין הוא שאתה הראשון המעלה נקודה זו לאחר כמה שנים טובות שהתוכנה קיימת בשוק, כך שכנראה שתכונה מעניינת זו, שימושית ככל שתהיה, איננה בעלת חשיבות קריטית למשתמשינו. עקב האתגרים הטכנולוגים הרבים לעומת הערך המוסף הנמוך יחסית, לא נראה שנוסיף זאת לתוכנה בעתיד הנראה לעין.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תצוגת רשימת אנשים באילן יוחסין'
תצוגת רשימת אנשים באילן יוחסין
17/03/2009 | 11:48
39
, גלעד על תשובתך לפנייתי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
17/03/2009 | 12:23
1
לצפיה ב-'הרשאות לחברים בעץ המשחה'
הרשאות לחברים בעץ המשחה
16/03/2009 | 16:42
2
1

1.  בעבר, כשעבדתי עם התוכנה, היתה לי אפשרות להזמין בני משפחה לראות את עץ המשפחה ולדווח לי (בפקס, במייל, בטלפון) על מידע שהיה להם ועל צאצאים שעליהם לא ידעתי.
עכשיו, אחרי ששדרגתי (ושלמתי בכיף!) ישנה פונקציה של "הזמנת חברים לעץ". ההזמנה הזו נעשית ישירות מתוך התוכנה אבל אליה וקוץ בה. כל אחד מהמוזמנים יכול לעשות בעץ כאוות עיניו. להוסיף אנשים (וגם למחוק אותם) לשנות פרטים ואפילו להמיט חורבן שלם על עבודה שנמשכה חודשים רבים.
לא זאת כוונתי. אני אמנם מעוניין שרבים מבני המשפחה יכנסו לאתר, יצפו בעבודה שהשקעתי ויוסיפו דרכי בלבד אינפורמציה, ישלחו אלי תמונות סרוקות להוספה, מבלי שתהיה להם אפשרות לחרב לי את כל העבודה.

2.  מה ההיגיון לתת בתוכנה אפשרות להזמין אנשים שנפטרו כבר במאה ה-17? האם יש מישהו שמצפה לקבל מייל מגן עדן?
צריך להיות איזה מסנן שיוציא מכלל המועמדים להזמנה, לבוא ולחזות בכל החומר, את כל אלו שכבר מתו.

בן

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חברים, הרשאות שוב על הפרק'
חברים, הרשאות שוב על הפרק
16/03/2009 | 21:03
1
4
שלום בן,

זה ענין אישי, אבל נוכחנו שישנם משתמשים כמוך המעדיפים שאף אחד "לא יגע" בעץ המקוון מלבדם.  יש לשים לב כי בתצורת עבודה כזו קשה יותר לזכות בשיתוף פעולה מוצלח. יש סיכוי גדול יותר לקבל מידע כאשר קרוב משפחתך "מתלהב" מהפרויקט ויכול לתרום בעצמו, ובאופן ישיר. כאשר מזמינים קרובי משפחה, המסוגלים להוסיף מידע, לעיתים קרובים מנהלי האתר מופתעים לטובה, שהעץ מתחיל לגדול ולקבל חיים משלו מעבר לציפיותיהם: בעיקר מבחינת התווספות אנשים צעירים/חיים מהדורות החדשים ובד"כ פחות כלפי מעלה לכיוון ההיסטורי. למשל אם בן דוד שלישי שלך מוסיף פרטים על משפחתו, הידועים לו טוב יותר מאשר לך, בד"כ זה חיובי. מכל מקום, אין ספק שחסר באתר כיום מנגנון שימנע ממוזמנים לשנות פרטים בעץ אם מנהל האתר חפץ בכך. בעבר שקלנו מנגנון מודרציה מסובך (לאפשר שינויים אך להקפיא אותם עד לאישור מנהל האתר). פסלנו זאת מכיוון שהסיבוכיות של מנגנון כזה גדולה ביותר. עוד מנגנון שחסר לנו הוא מנגנון דיווח פרטני: מי עשה מה בעץ. בדף הבית של אתר משפחתי ישנו דיווח כזה בזעיר אנפין, למשל "משתמש א' עדכן בעץ את פרטיהם של אנשים ב' וג'". אך זה לא מספיק כי לא ניתן לראות בדיוק אילו שינויים בוצעו במהלך העדכון הנ"ל. יתכן שנוסיף מנגנון דיווח פרטני כזה בעתיד היותר רחוק.

אנו שוקלים ברצינות בעקבות הבקשה ממך, שהגיעה לאחרונה גם ממשתמשים נוספים, לאפשר למנוע באופן גורף ממשתמשים שהזמנת מלשנות את העץ. נוסיף זאת במהלך השבועיים הבאים לאתר. ברירת המחדל תהיה, שמותר למוזמנים לשנות את העץ, אולם בקליק אחד תוכל לשנות זאת. אם תרצה לאפשר למשתמשים מסויימים בכל זאת לערוך את העץ ולא ליתר, תוכל להפוך אותם למנהלי אתר כמוך (אפשרות הקיימת כיום, ואם שדרגת משתמש אחר לדרגת מנהל אתר, אתה יכול לשלול זאת ממנו בהמשך).

מייהריטאג' נבנתה כמערכת קהילתית שיתופית. חבל לפגוע בשיתופיות כיוון שזה הופך את האתר המשפחתי למעין "ארכיון" שיש לו מנהל אחד, וכל השאר רק צופים לא פעילים, במקום למרכז משפחתי תוסס. ארכיון עלול לא לעורר ענין בקרב בני המשפחה לאורך זמן והשימוש בו עלול לדעוך. מסיבה זו, למרות התכונה שנוסיף קרוב לודאי כדי לאפשר לך ולמנהלי אתר אחרים למנוע ממשתמשים מוזמנים לשנות את העץ, אני ממליץ להימנע מלהמשיך במורד חלקלק זה ולא לבקש למנוע ממשתמשים מוזמנים להוסיף תמונות או לתייג אנשים בתמונות. אגב, ניאלץ לשנות את ניסוח הדוא"ל שנשלח בעקבות הזמנת חברים לאתר, אם כיבית את האפשרות שלהם לשנות את העץ. במקום לבקש מהם לתרום מידע, הדוא"ל יציין שהם מוזמנים להנות מן העץ (ותו לא).

לגבי הזמנת קרובי משפחה שנפטרו: היכן נתקלת במצב כזה? אנו משתדלים למנוע זאת. אם אפשר, נא פרט התסריט המדוייק שבו הציע לך האתר או התוכנה להזמין קרוב שסימנת כנפטר, כדי שנתקן זאת.
ככל הידוע לי, ובדקתי זאת שוב כרגע, התוכנה והאתר לא יציעו לך כתובת דוא"ל להזמנה אם היא משוייכת לקרוב שנפטר.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרשאות '
הרשאות
17/03/2009 | 12:28
3
...אנו שוקלים ברצינות בעקבות הבקשה ממך, שהגיעה לאחרונה גם ממשתמשים נוספים, לאפשר למנוע באופן גורף ממשתמשים שהזמנת מלשנות את העץ. נוסיף זאת במהלך השבועיים הבאים לאתר. ברירת המחדל תהיה, שמותר למוזמנים לשנות את העץ, אולם בקליק אחד תוכל לשנות זאת. אם תרצה לאפשר למשתמשים מסויימים בכל זאת לערוך את העץ ולא ליתר, תוכל להפוך אותם למנהלי אתר כמוך (אפשרות הקיימת כיום, ואם שדרגת משתמש אחר לדרגת מנהל אתר, אתה יכול לשלול זאת ממנו בהמשך).

פתרון נחמד שראיתי באחד הבלוגים: תאפשרו לחברים להוסיף פרטים, אך כל הוספה תצריך אישור של מנהל האתר. כך, תימנע האפשרות לתקלות.

באחד העצים שלי, בן משפחה הוסיף לאתר משהו שגרם לבעיה. נאלצתי להוסיף את זה ידנית ל - FTB ולהפיץ מחדש. יש היגיון מאחורי הרצון למנוע מאחרים לעדכן את העץ.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעיות בתצוגה - טקסט, תמונות ושאלות ללא מענה'
בעיות בתצוגה - טקסט, תמונות ושאלות ללא מענה
16/03/2009 | 18:47
4
5
גלעד שלום, תודה על נכונותך להתארח בפורום, ואילו שאלותי:

1. .בתצוגת תרשימי עץ משפחה – עץ אבות, עץ צאצאים וכל שאר סוגי העצים, הטקסט מופיע בשתי השפות כל ניסיונותיי לבחור שפה אחת בלבד לא צלחו.
2.  בכל סוגי הדו"חות  בעיה דומה, חלק מן הטקסט מופיע בעברית וחלק באנגלית בו זמנית.
3. התמונות נעלמו (וזו לא פעם ראשונה אך לבטח זו פעם אחרונה) וגם  השתיים שנשארו לא ניתן לשלבן בעץ וגם לא בדו"חות.
4. בהמרה ל-PDF התוצאה זהה ובנוסף לא ניתן לשלב תמונות

דוא"ל שנשלח אליכם בנושא זה (באנגלית) לא זכה לתשובה, חבל. יש הרבה יתרונות לתוכנה, היא קלה מאוד גם למתחילים, אסתטית  ונוחה אך בעיות מהסוג שהזכרתי אינן מעודדות שימוש בה. הפסקתי להזין נתונים לתוכנה זו עד שתיפתרנה הבעיות אותן הזכרתי.

תודה
אלה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעיות מבעיות שונות, או: גבעת חלפון כן עונה'
בעיות מבעיות שונות, או: גבעת חלפון כן עונה
16/03/2009 | 21:05
3
6
שלום אלה,

השאלה היא אם בנית נכון את העץ שלך מבחינת דו-לשוניות. בניה נכונה פירושה להיכנס לתפריט כלים>שפות ולבחור שתי שפות נתונים לפרוייקט שלך, נניח אנגלית ועברית. ואז כל מסכי הזנת הנתונים הופכים לדו-לשוניים וניתן להכניס אנגלית ועברית בנפרד.
בניה לא נכונה של אילן דו-לשוני היא פשוט להכניס "מדי פעם" שמות באנגלית ובשאר הפעמים בעברית ולהניח שאנחנו יודעים לנתח מה הכנסת ולצנזר שמות מדי פעם.ככה לא בונים חומה/אילן! אם בנית את העץ נכון, אז בכל מסכי התרשימים ניתן להיכנס להגדרות, ולבחור אם ליצור תרשים או דו"ח בעברית, באנגלית או בשתי שפות גם יחד! כמובן שזה רלוואנטי גם אם בשפות שלך הם רוסית וספרדית, למשל. אם בנית את העץ לא נכון, הגדירי את שתי שפות הנתונים ותקני את העץ. יש לנו גם אשף תרגום די חכם שיודע לתרגם שמות מאנגלית לעברית ולהיפך.
אני ממליץ לך לקרוא את המדריך למשתמש של התוכנה (300+ עמודים באנגלית), הוא מבהיר היטב כיצד לבנות אילנות דו-לשוניים ומפרט על תכונותיה הרבות של התוכנה, הגלויות והנסתרות יותר, לשימושך.

לגבי הדיווח שלך על היעלמות תמונות, אצטרך נתונים נוספים כדי לסייע לך, לא מוכרת לנו בעיה כזו אצל משתמשים אחרים. אם את מייצרת PDF והתמונות אינן מופיעות בו, האם בחרת לכלול אותן? איזה סוג תרשים או דו"ח ניסית לייצר? נא הבהירי זאת. לגבי הדוא"ל ששלחת לתמיכה, נא צייני עבורי במסר מתי שלחת אותו ומאיזה דוא"ל ואברר מדוע לא נענית כיאות.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעיות מבעיות שונות, או: גבעת חלפון כן עונה '
בעיות מבעיות שונות, או: גבעת חלפון כן עונה
16/03/2009 | 21:41
2
2
תודה גלעד על תשובתך, בניית העץ הייתה על פי ההדרכה-  שפה ראשית אנגלית ושפה מישנית עברית. כל הנתונים הוזנו באנגלית ורק מאוחר יותר תרגמתי לעברית.  כנ"ל לגבי שאר הפעולות. בעבר לא היו בעיות, העץ והדו"חות הופיע בשפה אחת אך לפני מספר חודשים החלו בעיות הזהות.וכך לגבי התמונות, הצרה  שכל התמונות שהזנתי פשוט נעלמו ואינן.כאמור אילו בעיות בנות מס' חודשים בלבד.מה עושים?

תודה,
אלה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעיות'
בעיות
16/03/2009 | 21:51
1
8
שלום אלה,

לגבי התמונות שנעלמו, נסי לחפש אותן בדיסק, יתכן שהן עברו לתיקיה אחרת איכשהו והתוכנה אינה מוצאת אותן.
אם הפצת את הפרוייקט לאתר משפחתי, תוכלי להוריד אותן ממנו חזרה למחשב שלך.
לגבי השפות שאינן מופיעות בדו"חות כפי שאת רוצה: באיזה תרשים או דו"ח מדובר? בתרשימים, ישנו מסך הגדרות מפורט, ובו דף שפות בו ניתן להגדיר אילו שפות יופיעו בתרשים. האם ניסית זאת? אם אין פתרון, כתבי לי מסר ואמסור לך כתובת הדוא"ל שלי, תוכלי לשלוח אלי את הפרוייקט שלך כדי שאבחן מה השתבש ומה ניתן לעשות.

גלעד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעיות '
בעיות
16/03/2009 | 21:59
1
תודה גלעד, מדובר הן בדו"חות והן בתרשימים. גם לגבי התמונות, ידוע לי שהן היו צריכות להיות מאוחסנות בתיקייה אחרת, וכך היה בעבר אך לא הפעם. הפרוייקט כולו נמצא על גבי המחשב, מעט ממנו הפצתי באתרכם. שולחת לך מסר ומודה על עזרתך.

אלה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה ארנון, אני לרשותכם!'
תודה ארנון, אני לרשותכם!
16/03/2009 | 20:30
5
לצפיה ב-'עדכון ויקיפדיה וויקיגניה'
עדכון ויקיפדיה וויקיגניה
16/03/2009 | 21:28
1
13
גלעד,

בתמורה לאירוח, לסבלנות ולתשובות המפורטות, אתן לך טיפ צנוע חינם לעזרה בשיווק המוצר...

רבים מאיתנו נעזרים בהשוואת מוצרים ותוכנות גנאולוגיות באתרים כמו ויקיפדיה (שם אתם כרגע חסרים) וגם ויקיגניה (בשוק המקומי...).

מדובר בעריכה פשוטה וכל עוד תעשו זאת בצורה הוגנת ואמיתית, המידע שתוסיפו יישאר. זהו פשוט אתר נוסף ויעיל לשיווק התוכנה. בעיקר כשיש תוכנה טובה עם הרבה תכונות ייחודיות וחזקות.

בהצלחה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על הטיפ'
תודה על הטיפ
16/03/2009 | 21:44
9
לצפיה ב-' רבה לגלעד על התשובות מאירות-העיניים'
רבה לגלעד על התשובות מאירות-העיניים
16/03/2009 | 22:42
1
5
על הסבלנות, על הדיוק בפרטים, על הניסוחים הבהירים, ועל הנכונות להגיע לכאן ולענות ישירות לשאלותינו, בלי תור - ישר לראש סדר הקדימויות.

לכל השואלים ולכל המשתתפים באירוח

לילה טוב,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המון תודה לגלעד'
המון תודה לגלעד
17/03/2009 | 00:26
2
קראתי עכשיו את כל השאלות ואת כל התשובות המפורטות והבהירות של גלעד ו...החכמתי.

תודה

בן

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המון תודה על התשובות המפורטות. '
המון תודה על התשובות המפורטות.
17/03/2009 | 01:17
6
נראה לי שכל שאלה זכתה להתיחסות. כל הכבוד.  הנושא הזה מרתק ויש למה לצפות.

צרפתי תרשים בתודתי לתשובתך למעלה.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
12:39 | 12.10.19 ani1603
18:23 | 10.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
11:42 | 07.10.19 dan912
10:18 | 07.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ