לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1232012,320 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'יש למישהו את שורשיו המשפחתיים של השר משה מונט'
יש למישהו את שורשיו המשפחתיים של השר משה מונט
<< ההודעה הנוכחית
31/10/2008 | 18:39
12
11
שלום אני בן מכיתה ז בפתח תקווה ואני השנה חוקר את שורשי אז גיליתי שמשה מונטיפיורי היה הסבא רבא של הסבא רבא של אבא שלי עכשיו בשביל להכניס אותו לעץ אני צריך את הקשר המשפחתי עד אז אודה לכם עם תענו לי בן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום בן'
שלום בן
31/10/2008 | 19:34
2
על מנת שחברי הפורום יוכלו לעזור לך, ועל הדרך גם תפיק תועלת מפרוייקט השורשים, אני ממליצה לך לקרוא את המדריך המודגש בצבע אדום מעל ההודעות "צעדים ראשונים בפורום - שאלות ותשובות".
אחרי שתקרא את המדריך, תספק את הפרטים הנחוצים, יוכלו להפנות אותך למקורות בהם תוכל למצוא מידע.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'למונטיפיורי השר לא היו ילדים...'
למונטיפיורי השר לא היו ילדים...
31/10/2008 | 21:24
6
שלום בן!

אשמח אם תספר קצת כיצד גילית על הקשר לשר משה מונטפיורי. יכול להיות שהקשר הוא דרך אחד מאחיו או בני-דודיו, אך וודאי לא ייתכן כי הנך צאצא ישיר שלו, כיוון שכאמור לשר לא היו מעולם ילדים...

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דוקא כן'
דוקא כן
31/10/2008 | 23:49
5
3
השבוע שמעתי שיחה ברדיו עם גב' אחת, שחקרה את המשפחה והיא סיפרה שאכן היה למונטיפיורי בן, אלא מה? לא מאשתו. הבן נולד לסוכנת הבית של מונטיפיורי לאחר פטירתה של יהודית מונטיפיורי. מונטיפיורי תמך בגידולו אולם סיפר לו על הקשר ביניהם רק לפני מותו. הילד גדל עם אמו שלהבנתי לא היתה יהודיה וכך גם הבן.
איל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הנה כמה פרטים נוספים על הפרשיה הזו'
הנה כמה פרטים נוספים על הפרשיה הזו
01/11/2008 | 07:23
4
2
לפי התשובה המופיעה כאן, שם עוזרת-הבית הוא: Louisa Thoroughgood Walden ושם בנם המשותף: Joseph Walden. בנו של יוסף: George.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לפיכך בין בן לבין שושלת השר מפריד דור בודד.'
לפיכך בין בן לבין שושלת השר מפריד דור בודד.
02/11/2008 | 08:36
3
2
בן

הדר - אבא של בן

אברהם - סבא של בן

יעקב - סבא רבא של בן

? - סבא רבא של אבא של בן

ג'ורג'

יוסף  Walden  נ1863-1922

מונטי, 'השריף של לונדון',  1784-1885, הסבא רבא של הסבא רבא של אבא של בן
-
איל.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אפילו בוויקיפדיה כתבו על כך. איל.'
אפילו בוויקיפדיה כתבו על כך. איל.
02/11/2008 | 09:13
2
2
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הם משהו הוויקיפדים האלו... '
הם משהו הוויקיפדים האלו...
02/11/2008 | 10:27
2
אני מוכרח להודות שהשרשור הזה הוא מן הסוג של השרשורים-המרתקים-שאיני-יכול-להתאפק-עד-שישובו-השואלים-ויעירו-על-הדברים. אני מקווה שהשרשור הזה לא יהיה מן הסוג של השרשורים-המרתקים-שאיני-יכול-להתאפק-עד-שישובו-השואלים-ויעירו-על-הדברים-ובסוף-מתאכזב-מאוד-כשהם-לא-שבים...

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' שובב'
שובב
02/11/2008 | 13:44
2
לצפיה ב-'טוב בלית ברירה נאלצתי לקרוא לאבא של בן שיבוא'
טוב בלית ברירה נאלצתי לקרוא לאבא של בן שיבוא
03/11/2008 | 16:09
2
לטפל בפצועים שנותרו בשטח כתוצאה מהפצצה שבנו השליך.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אדם מונטיפיורי עובד כמנהל היצוא של'
אדם מונטיפיורי עובד כמנהל היצוא של
04/11/2008 | 12:32
2
2
יקב "כרמל מזרחי"
למיטב זכרוני הוא צאצא של אחיו של משה מונטיפיורי.
אפשר ליצור איתו קשר (דרך היקב)
אולי הוא יודע משהו

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המון תודות לכל המגיבים...'
המון תודות לכל המגיבים...
04/11/2008 | 12:47
1
3
שלום חברים
שמחתי לראות את ההרתמות הנהדרת שלכם לעזור
בפתרון השאלה של בני בן.
בן מאותגר בימים אלה עם עבודת שורשים מטעם חטיבת הביניים
והוא לקח זאת מאוד מאוד ברצינות.
אדאג להעביר אליו את כל האינפורמציה שסיפקתם בטובכם.
רק בריאות ובשמחות...
הדר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רגע רגע ומה עם לזרוק לנו כמה עצמות?'
רגע רגע ומה עם לזרוק לנו כמה עצמות?
04/11/2008 | 14:53
2
האם אתה מאשר את נכונותה של השושלת כפי שפרטתי?

האם אביו של יעקב היה אברהם והגיע לארץ מבולגריה? (ותודה ל Zogu)

האם אברהם הוא בנו של ג'ורג'?

איל.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:18 | 15.11.18 אורחים בפורום
15:27 | 15.11.18 אורחים בפורום
14:58 | 15.11.18 ויינבלום
10:49 | 14.11.18 prigat22
09:19 | 14.11.18 אורחים בפורום
17:45 | 13.11.18 אורחים בפורום
14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום
16:02 | 09.11.18 נירה גרנט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ