לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1232212,322 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'המצבות המחודשות של בתו ובנו של הצדיק מבוטשאטש'
המצבות המחודשות של בתו ובנו של הצדיק מבוטשאטש
07/10/2008 | 16:49
20
53
ר' אברהם דוד, כפי שצולמו בבית הקברות בבוצ'אץ'.

לאיזו שנה מתייחס הפסוק: 'והגידו שמים טוב צדקה' לפ"ק

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אם לא טעיתי בחישוב - 1879 (ו-1880)'
אם לא טעיתי בחישוב - 1879 (ו-1880)
07/10/2008 | 18:12
5
9
זאת על פי 640 בגימטריה ועוד 1239 עבור החודשים הראשונים של השנה (ו-1240 לחודשים הבאים).
מתאים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה. שכחתי משיטת החישוב הזו. הסיכום הוא אכן'
תודה. שכחתי משיטת החישוב הזו. הסיכום הוא אכן
07/10/2008 | 20:28
4
7
640. מבחינת תוחלת החיים של המין האנושי זה בתחום המתקבל על הדעת. אינני יודע את שנת לידתה אבל אביה נולד ב 1771.

איל.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'זה גיוני אם כך. 1880 או כפי שדייקה ט א שיכול '
זה גיוני אם כך. 1880 או כפי שדייקה ט א שיכול
07/10/2008 | 20:41
3
8
להיות 1879 היא השנה הנכונה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ב' חנוכה ה'תר"מ = כו' כסלו = 11.12.1879'
ב' חנוכה ה'תר"מ = כו' כסלו = 11.12.1879
07/10/2008 | 22:16
2
10
אינו משתמע לשתי פנים. האומנם?

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'זה יכול להיות גם ערב לפני כן'
זה יכול להיות גם ערב לפני כן
07/10/2008 | 22:36
1
4
אם נפטרה ערב לפני כן, אחרי השקיעה, זה כבר כ"ו כסלו, אך אם זה לפני חצות התאריך הלועזי עשוי להיות עדיין 10 בדצמבר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אכן כן. איל.'
אכן כן. איל.
07/10/2008 | 22:39
5
לצפיה ב-'שימו לב לסגנון החדוש. כמדומני שהמצבות החדשות'
שימו לב לסגנון החדוש. כמדומני שהמצבות החדשות
07/10/2008 | 22:48
9
ניצבות בחזית המצבות הישנות.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'להזכירכם, אידל שרה רעכיל בעלת פוטנציאל להיות'
להזכירכם, אידל שרה רעכיל בעלת פוטנציאל להיות
07/10/2008 | 23:05
1
19
אם סבתו של יגאל אלון, לאה שוורץ.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ואם זה כך'
ואם זה כך
07/10/2008 | 23:17
6
הרי שהיא גם בעלת פוטנציאל להיות הסבתא רבתא של אלכס נייגר, בעלה של ויקטוריה ברד"ש, אחות סבתי.

אגב, מי חידש את המצבות? בתמונה ניתן לראות שהמדובר במישהו מניו-יורק, אך הצמחייה מסתירה את הכיתוב בתחתית המצבה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם אתה קשור לצדיק מבוטשאטש '
האם אתה קשור לצדיק מבוטשאטש
10/10/2008 | 05:53
2
16
כלומר האם קיים קשר לעץ המשפחה שלך או שההתעניינות היא בגלל העיירה

תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בגלל העיירה והרצון לקשור את יגאל אלון לשושלת'
בגלל העיירה והרצון לקשור את יגאל אלון לשושלת
10/10/2008 | 06:48
1
16
לצפיה ב-'תודה ו'
תודה ו
10/10/2008 | 07:19
1
לצפיה ב-'חידוש מצבתו של נכד הצדיק, יצחק, בנו של ישראל'
חידוש מצבתו של נכד הצדיק, יצחק, בנו של ישראל
<< ההודעה הנוכחית
12/10/2008 | 08:12
7
71
לייב. כמדומני שמדובר בניקוי משטח המצבה המקורית (מה שנותר ממנה), ניקוי השקעים של האותיות וצביעתן.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
12/10/2008 | 13:09
לצפיה ב-'מדהים, תודה רבה על התמונות !!'
מדהים, תודה רבה על התמונות !!
13/10/2008 | 02:08
5
9
לצפיה ב-'מכיר את המשפחה המחדשת מברוקלין ניו יורק? איל.'
מכיר את המשפחה המחדשת מברוקלין ניו יורק? איל.
13/10/2008 | 09:49
4
19
לצפיה ב-'לא הצלחתי לקרוא מי שיפץ..'
לא הצלחתי לקרוא מי שיפץ..
13/10/2008 | 10:36
3
7
.אבל סביר שאני לא מכיר.

אני מניח שהמשפצים הם צאצאי ישראל ליב, שכן הכיתוב למטה מופיע על המצבה שלו ולא של אחותו. האמנם ?
בכל מקרה, אני בטח לא מכיר אישית.

המשפחות ה"מוכרות" בספרות הרבנית של צאצאי ישראל ליב הן בד"כ דרך שתיים מבנותיו. אחת היתה נשואה לבנו של ר' שמעון מירוסלב. אחרת היתה נשואה לר' שמחה שפירא מלנצוט. לא אתפלא אם המשפצים מברוקלין מגיעים מצאצאי אחד הענפים האלה.

עד כמה שאני יודע, הצאצאים מבנו יצחק ידועים פחות, וראיתי במאורי גליציה שכמעט כל מה שידוע עליהם נלקח מהקדמות ספרי הרב מבוטשטש שהביאו לדפוס. ומצבם עוד "טוב" .. משפחתי מגיעה לישראל ליב דרך בנו שעלה לארץ, עליו אני לא יודע כמעט דבר  ..

אפשרות אחרת היא שמחדשי המצבה הם אכן צאצאי האחות אידל שרה רעכיל. מהם ידועים בייחוד אדמו"רי שץ (משפחת מושקוביץ) שגם הם הוציאו לאור מספרי הרב מבוטשטש במהלך השנים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה רבה, לא הכרתי.'
תודה רבה, לא הכרתי.
13/10/2008 | 12:49
1
8
על פניו נותן תמונה טובה מאוד של הידוע. האתר שלך ? אתה יודע של מיהו (אני מניח של משפחת לרמן ?)
נראה לי שבסה"כ עדיין ידוע מעט על צאצאי אברהם דוד מבוטשטש, יחסית לצאצאי אדמו"רים אחרים.
מקווה שבעתיד עוד יהיו מציאות ..
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא שלי ואיני יודע של מי. כיצד אתה מתקשר בדיוק'
לא שלי ואיני יודע של מי. כיצד אתה מתקשר בדיוק
13/10/2008 | 16:19
9
לישראל לייב?

איל.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

13:18 | 19.11.18 נירה גרנט
11:59 | 19.11.18 לובה פילקו
13:19 | 17.11.18 ezmeralda90
22:18 | 15.11.18 אורחים בפורום
15:27 | 15.11.18 אורחים בפורום
14:58 | 15.11.18 ויינבלום
10:49 | 14.11.18 prigat22
09:19 | 14.11.18 אורחים בפורום
14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ