לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'ארכיון ITS בבאד-ארולסן, יד ושם - ומה שביניהם'
ארכיון ITS בבאד-ארולסן, יד ושם - ומה שביניהם
<< ההודעה הנוכחית
17/01/2008 | 19:15
7
903
שלום לכולם

לפני ימים אחדים, קראנו על אדם שחשף מידע על גורלו של אביו באמצעות המאגר של שירות האיתור הבינלאומ (ITS) בבאד-ארולסן Bad Arolsen, גרמניה. עוד קודם לכן, התעדכנו בתשובות שקיבלו חברי הפורום אשר פנו לקבלת מידע מן הארכיון, והתאכזבו לקבל תשובה לקונית בסגנון "לא איתרנו כל מידע". בניגוד לאדם שסיפורו פורסם ב"הארץ", אשר פנה לקבלת מידע ל"יד ושם", פנו חברי הפורום ישירות לארכיון בגרמניה.

היום, בשיחת הבהרה עם צבי ברנהרדט מ"יד ושם" (סגן מנהל שירותי מידע ויעץ וראש יחידת עיבוד הנתונים בהיכל השמות), הובהרו לי כמה נקודות אשר חשוב להביאן כאן:

היכן מצוי החומר החדש
החומר החדש אשר נפתח לעיון מצוי, קודם כל, בארכיון בגרמניה, אך על פי ההסכם החדש - עותקים ממנו אמורים להימסר לכל המדינות החתומות על ההסכם, וביניהן ישראל. "יד ושם" כבר החל לקבל העתקים מן החומר, אך לא קיבל את כולו עדיין.

מה החידושים בחומר
ראשית, הכרטסת אותה אנו מכירים מ"יד ושם" (ומ"בית ווהלין") הוחלפה בחדשה, עדכנית יותר. בנוסף, האיתור בה נוח יותר (ומי שהתנסה באיתור שמות בכרטסת הקודמת יודע עד כמה המשימה מתישה), אם כי עדיין לי ניתן לאתר אדם ישירות על פי חיפושו.

ומה בדבר רשימות חדשות
יש ויש, אם כי מספרן אינו עצום והן לא ניתנות לחיפוש פשוט. ניתן לחפש שמות ולקבל כי הם מופיעים ברשימה מסוימת, אך איתור השם ברשימה הזו עדיין אינו פשוט.

חיפוש באמצעות "יד ושם"
באמצעות אנשי "יד ושם", ניתן לחפש בכרטסת החדשה ובכל הרשימות, כולל ברשימות שטרם הגיעו אליהם (כיוון שהאינדקס של הרשימות נמצא במלואו ב"יד ושם"). ניתן לבקש חיפוש, באמצעות האתר של "יד ושם" (מיד קישור), ובהמשך ניתן יהיה לעיין בחומר באולם הקריאה. העלאת החומר לאינטרנט לא אפשרית כרגע, כיוון שאיסור זה הוא חלק מן ההסכם שנחתם.

ומה עוד?
המידע המלא, כולל "שאלות ותשובות" וטפסי בקשה לחיפוש מידע (מקוון ולא-מקוון) נמצאים באתר מיוחד באתר "יד ושם".

זהו, אני חושב...
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התשובה שלך מרגיעה ובונה'
התשובה שלך מרגיעה ובונה
17/01/2008 | 19:38
1
10
תודה מכל לב על האמור למעלה.
תודה על היוזמה לדבר עם "יד ושם" ולקבל תשובה תשובה..
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לשם רענון הנושא:'
לשם רענון הנושא:
17/01/2008 | 22:10
10
אנא פרטו מה סוג המידע המצוי בבאד-ארולסן.

תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
17/01/2008 | 23:15
1
3
שטיגרתי כמה בקשות, לפי ההפרשים בין מספריהן יד ושם צריכים לגייס המוני עובדים...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם בבאד ארולסן מחכים חודשים/שנים...'
גם בבאד ארולסן מחכים חודשים/שנים...
18/01/2008 | 06:47
16
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע.'
תודה רבה על המידע.
18/01/2008 | 10:20
5
לצפיה ב-'אני פניתי לבאד אורסלן ישירות כמו אחרים כאן'
אני פניתי לבאד אורסלן ישירות כמו אחרים כאן
20/01/2008 | 18:49
13
ועדיין מצפה לתשובה כלשהי מהם. האם ייתכן שבגלל הזמן הארוך שאני מצפה יש סיכוי לתשובה חיובית (שאלה רטורית).

אריה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה בדיוק ניתן למצוא בארכיון הזה?'
מה בדיוק ניתן למצוא בארכיון הזה?
21/01/2008 | 09:10
12
במידה והם אכן מאתרים את השם שננתי להם איזה מידע ניתן למצוא שם? רק על המחנות בו שהו הקרובים?
תודה.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ