שרשור שאלות לאירוח: בני הספל

אז איזה עוד שאלות נשארו../images/Emo35.gif ../images/Emo6.gif

שלום, בני
נדמה לי שענית כאן על שאלות רבות, ואני רק מקווה שיהיה עוד על מה לענות ב - 17.00...
ארנון

avitalit

New member
יש לי עוד שאלה ...

לגבי מיסגור מסמכים . לפני כשנה מסגרתי בין 2 זכוכיות נטו (בלי קרטון ביצוע..) כתובות ישנות מנייר דמוי קלף בנות כ 80 שנה . הכתובות עברו הרבה ידיים ויש עליהן קפלים , כתמי שמן וקצת לכלוך. האם יש דרך לטפל במסמכים לפני מיסגורם ( חיטוי? ציפוי?) האם זוהי דרך אופטימלית לשימור? תודה

wow1

New member
שימור מסמכים באמצעות למינציה ( אם

זה המינוח ) בעד ונגד. ודבר נוסף: ואם כבר השתמשתי בצלוטייפ להדבקת מסמכים? תודה איל.

כוכה

New member
מה לעשות עם שקופיות?

אותן היינו נוהגים להציג בעזרת מקרן אי פעם???

כוכה

New member
מה לעשות עם שקופיות?

אותן היינו נוהגים להציג בעזרת מקרן אי פעם???

כוכה

New member
תעודות ופוסטרים

איך מחזיקים בבית. מגולגלות בקופסה גלילית, מיושרות, איך????

רק מיושרות.

יש מגירות לתכניות של ארכיטקטים. אם זה מגולגל נוצר לחץ בלתי שווה על הסיבים.

תשובות

זכוכית: זה בסדר..הרי יצירות אמנות שמורות בתוך זכוכית. רצוי ליישר את הקצוות לפני הלחיצה בין שתי הזכוכיות. אם הזכוכית מצד אחד, יש להקפיד שהניירות והבריסטול יהיו מנייר נטול חומצה. כדי ליישר קצוות של תמונות כדאי לקחת משייף ציפורניים (לא לשיוף אלא להרמת הקפל...) וזכוכית מגדלת. לא תאמינו כמה קיפולים יש בתוך קיפול אחד תמים... מכתבים: בוודאי שיש להסיר מהמעטפה המקורית כי סביר להניח שמעטפות מהחצי הראשון של המאה הקודמת ובעיקר בשנות השלושים - חמישים, הן מנייר מכיל חומצה. ככל, מעטפות לא לבנות מסוכנות יותר ממעטפות לבנות. יש להסיר בזהירות סיכות ומהדקים. שיקופיות דינן כדין תמונת צבע מבחינת השימור כפי שהוסבר קודם.

Melitz

New member
בענין סרטי 8 mm לבני שלום, ציינת שסרטי 8 מ"מ ניתנים להסבה רק בחו"ל, רציתי רק לציין שביצעתי מספר פעמים הסבת סרטי 8 מ"מ (שהיו אגב ישנים מאד) לקלטות וידאו בארץ בחברת M.D.K והתוצאה היתה משביעת רצון ומעל לציפיות כולל עריכה והוספת פס קול ומוסיקת רקע. בברכה אלי

yossi halachmi

New member
MDK

לאלי שלום, האם תוכל לציין את כתובת חברת MDK. גברת אחת, אם שכולה, מבקשת זאת כדי לשמור סרטים המראים את בנה בחייו. חשוב, דחוף. תודה מראש, יוסי הלחמי

ברוך הבא לבני../images/Emo70.gif ../images/Emo20.gif

בני אתנו - ואנחנו מתחילים רשמית את האירוח השני של הפורום
ארנון

כמה מילים על סוגי נייר

כשאני אומר נייר מכיל חומצה או נטול חומצה, אני מתכוון למה שקרוי בלשון הלא מקצועית, מכיל עץ ונטול עץ. הכוונה בעצם לחומר הנקרא ליגנין הנמצא בתוך העץ. זה החומר שגורם להצהבה או התפוררות. בתהליך ייצור הנייר מכניסים חומר אשר מנטרל את הליגנין (ומייקר את התוצרת). לכן עיתונים, השורדים מעט זמן, הם מנייר מכיל ליגנין וחומצתיים. עיתונים של פעם לחוץ לארץ, אלה עם הדפים הדקיקים, הם מנייר נטול ליגנין ולא חומצתיים. כללית יש להזהר מתקופת מלחמות, צנע, וכו´ כמו בארץ שלנו בשנות השלושים - חמישים. אז ייצרו הרבה סוגי נייר ללא סילוק הליגנין. ומאידך כדאי להעריך ולהוקיר את המחברות של ילדותנו שהתהדרו בכתובת "נטול עץ".

הכתב הנעלם (מנייר הפקס)

האם יש דרך כלשהי לגרום להפסקת ההיעלמות של הכתוב על דפי הפקס שקיבלתי, פרט ללצלם אותם
ארנון

רק לצלם או לסרוק.

אני רוצה לציין שבפקסים החדשים, עם הנייר הרגיל הבעייה נפתרה. נייר השיכפול והנייר מהפקס הם נטולי חומצה.

כוכה

New member
מזכרות מבד

ידידנו א77 הציג בפנינו פרוכות ישנות ורקומות, אותן מצא בבתי עלמין נשכחים במזרח-אירופה. כיצד היית מייעץ לו לטפל בבד???

לא יודע...זה עניין למוזיאולוגים

ויש כאן ענייני צבע. לכן אני חושש לתת עצות מטעות...

למעלה