רציתי לחכות קצת לפני הביקורת

colio 1

New member
רציתי לחכות קצת לפני הביקורת

חיכתי כי רציתי בעיקר לתת זמן תרגול לקבוצה ,מה שנקרא זמן הרצה .
האמת היא שעכשיו אחרי חודשיים (פחות או יותר ) מאז פתיחת הליגה, אני שמח מאוד .
התהליך הוא ארוך ולכן לדעתי גם עכשיו צריך לתת לדברים זמן להתחבר אבל
כולם מדברים על השינוי גישה ,שינוי מחויבות ,שינוי של תהליך חדש.
הכי תענוג לי זה לראות שחקנים שרצים ורודפים אחרי כל כדור אצל היריב, עושים תאקלים ,יורדים לגליצים וכמובן נראים כמו קבוצה שמאומנת היטב.
כן משהו השתנה ,משהו חדש ,משהו שלא היה פה שנים .
הלוואי וזה ימשיך ככה.
יש בחיפה השנה קבוצה של גברים שגורמת לי לחשוב שגם בליגה ב -עם הסגל של שנה שעברה הם לא היו מצליחים לעשות שום דבר ,כי הם לא היו מחויבים בכלל .
לגילוי נאות -אני הייתי מהתומכים ברוני לוי ואני עדיין חושב שהוא מאמן טוב ,אבל אין ספק שהפטורים שלו והשינוי של המאמנים הוא הדבר הכי טוב שעשו בכרמל זה שנים .

הדרבי יצביע על הכיוון האמיתי . .

arieciub

New member
גם אני חושב שההבדל בין השנה לשנה שעברה זה רוני לוי שאיננו.

לגילוי נאות, אני לא הייתי מהתומכים שלו.
אני חושב שהוא מאמן גרוע, עוד מהקדנציה הראשונה שלו למרות האליפויות.

colio 1

New member
זה מדהים

כמה שמולנסטיין יודע לתת הברקות בזמן ששום מאמן ישראלי אחר לדעתי לא היה יודע לדגדג את קצה היכולת של הסגל הזה .
פשוט הוא כל הזמן מוצא עוד ועוד שיטות והרכבים שעובדים מצוין בקבוצה.
שום סיכוי שרוני לוי היה מצליח לעשות זאת לפי דעתי .
אני רואה את התקציר של המשחקים ופשוט רואים איזה הבדל זה משנה שעברה .
רוני לוי מקסימום היה מביא אותנו למרכז עם שפשוף קל בחלק העליון של הטבלה .
-לגבי המשחק מול הפועל חיפה -ברור שצריך המשכיות אבל אני לא חושב שדווקא במחזור הבא יקבע עם חיפה חזרה בוודאות או שלא .לא צריך ליצור רושם של להיות או לחדול .חייבים לנצח אבל התהליך הזה הוא ארוך.
נקווה שבסוף השנה הזאת נראה אותו קוצר את הפירות

arieciub

New member
חלק מהעניין לדעתי

שרוני לוי הוא לא בעל אופי מחבק אלא סוג של רודן.
חלק מההצלחה ( בדומה לצהובים מת"א) זה הצוות הזר שלא מחוייב לעיתונאי זה או אחר ולא מעניין אותו מה כותבים עליו (עיין ערך בן דור).
פחות אינטרסנטים בוחשים בצלחת.

colio 1

New member
שמע

ככשמעתי את השם הזה דורון בן דוד לא ממש הבנתי מי הוא ואיך הוא קשור בכלל.
קצת גוגל עזר לי לעשות סדר ולגלות כמו כולם שהוא מקורב בצורה לא נכונה.
האם יש עוד משהו עליו? האם הוא באמת הרקיב את הקבוצה?
צוות זר זה הדבר הכי טוב שקיים כאן.
אבל לא צוות כמו סטוייקביץ שבניון היה לוחש לו כל הזמן מה לעשות ואיפה לעשות פיפי .
לעניות דעתי בניון הוא השחקן הכי פחות נחוץ לחיפה השנה .טוב שהוא והכבוד שלו עזבו את חיפה .
אם איך שהוא מתנהג אני לא אתפלא אם חלק מהכישלון שנה שעברה היה שלו .
כישלון רב .

arieciub

New member
צוות זר הכוונה לא לשחקהים אלא למאמנים למינהם ולמנג'ר.

colio 1

New member
כן גם אני התכוונתי לזה

והשנה הזרים נראים עד עכשיו כמו זרים מעולים עם מחויבות

Benedictus3

New member
כדאי לקחת קצת אויר

רואים על הדשא קבוצה... נכון.
אם שחקנים רצים יותר ורוצים יותר (או פחות) זה בהחלט יכול להצביע על השפעה של מאמן.
עם זאת, צריך לעבור עוד כברת דרך בריפויה של הקבוצה מהנזק העצום שגרם לה הבעלים שלה בחמש השנים האחרונות.
בחירת הזרים עדיין עלובה. ואצק שחקן טוב וגם קגלמכר, אם סוף סוף תמצא לו המשבת הנכונה, יכול להיות פגיעה סבירה. השאר בינוניים ולא יכולים לסחוב קבוצה.
ההגנה משחקת רע מאד. דקל קינן - איש יקר ואהוב - הוא בעיה קשה מאד במרכז ההגנה, כפי שהיה מאז שלבש לראשונה את מדי הקבוצה. אפשר ויש שינוי במעמדם של אנשי התקשורת סביב המועדון, אבל אם דקל קינן משחק סימן שהם עדיין בוחשים (ואם לא הם - יעקב שחר שכנראה במאת מנסה להפסיק להיות מנהל מקצועי אבל יש לו עוד שרידים שלא הצלחנו להפטר מהם).
גם הרכש הישראלי רע ביותר. אבו עביד ומוגרבי כמעט ולא משחקים, לא בגלל שמישהו שרוצה ברעתם: הם פשוט שחקנים חלשים מדי שנרכשו בכחלק מהעסקעות האפלות של הבעלים, ועכשיו - כמו עשרות קודמיהם - יושבים על הספסל או ביציע. זה נושא שחייב שינוי בהקדם - אולי עוד במהלך העונה. רכישת שחקנים ישראלים רק בגלל שהם נכונים מקצועית!!
מעבר לזה, על צד החיוב, שחקנים צעירים ממצים את עצמם ומקבלים בטחון מהמאמן והם בהחלט יכולים להפוך לפקטור משמעותי בבניית הקבוצה בשנתיים-שלוש הקרובות. שחקן כמו איסמעיל ריאן צריך להיות פרוייקט כמו רפאלוב.. להערכתי הוא גם יבשיל הרבה יותר מהר מרפאלוב.
שחקן כמו מוחמד עוואד צריך להיות משולב יותר ויותר... הילד הזה הוא הראשון שאני רואה מבין שחקני הנוער עם פוטנציאל להיות אלון מזרחי הבא.
נטע לביא חייב לעבוד על הבטחון העצמי ביציאה קדימה. יש לו את זה אבל לא מספיק עוצמתי... המאמן יכול וצריך לשפץ אותו!!
סאן מנחם הוא שחקן קדמי לא רע... עוד עבודה על חיזוק מנטאלי ונקבל יופי של שחקן.
אפילו שובל גוזלן מתגלה כמי שמסוגל להפיק מעצמו יותר אם עובדים איתו נכון.
אלה הצדדים החיוביים ואין להתעלם מהם.
השנה הפועל באר שבע (אני מאד מקווה) תיקח אליפות, אבל בשנה הבאה אפשר יהיה בהחלט לפנטז אם המגמה של טיפוח צעירים ואימונם הנכון בשילוב רכש זרים נכון והמנעות מרכישה מניפולטיבית של ישראלים, תמשך.

Benedictus3

New member
ויש עוד סימן טוב

הערב הקשבתי במכונית לתכנית הספורט של הרדיו האזורי, עם אושיות כמו מאיר איינשטיין, קופמן, מליניאק וכמובן גדול הדור, חתן פרס פוליצר לעיתונות חוקרת וביקורתית האדון הגאון האינטליגנטי וה שנון - יוני הללי. האושיה התקשורתית הזו דיווחה בזעם ובעילגות אופיינית על האופן שבו הנהלת מכבי חיפה ממדרת את העיתונאים (או אלה רואים את עצמם עיתונאים) ומונעת מהם לרכל ולשדל שחקנים אינפנטילים להדליף מחדרי ההלבשה. איזה דיון מתלהם התפתח שם והאידיוט הצווחן קופמן (שאני לא מבין איך ערוץ שידור נותן לו מיקרופון) אפילו השווה בין המידור של מולנסטיין את העיתונאים להסגרת היהודים על ידי העם ההולנדי לידי הנאצים.
הירידה שלהם מהפסים היא הוכחה לכך שמכבי חיפה התחילה להתנהל כמו מועדון כדורגל מקצועני אמיתי ולא כמו שוק של עיתונאים שמלקקים לשחר ומרכלים עם חביבי הבוס בחדרי ההלבשה ומסייעים לו להחריב את הקבוצה. הבוס עלה ליציע, הוא שותק יותר וכמוהו גם העיתונאים העלובים שהי צמודים לו לישבן.

colio 1

New member
זה סימן מצוין -כמה שיותר מידור

אבל אני לא מסכים איתך לגבי הזרים של חיפה העונה .
וצאק וכגאלמכר הם בהחלט משדרגים את חיפה העונה , מה לעשות שבארץ לא ראיתי שנחתו השנה זרים כמו מסי או נייאמר . לגבי פלט למרות שהוא לא באנקר ,שמתי לב שיש לו 2 גולים וגם 2 בישולים אם אני לא טועה בליגה אז הוא בנתיים בהחלט סביר , עם גובה כמו שלו יש יתרון אדיר .
לגבי רוקביצה אני לא בטוח : אין ספק שמדובר בשחקן טוב מאוד אבל בנתיים הוא עוד לא מספיק חד ליד השער .צריך לתת לו זמן בתקווה שיתן תפוקה בהמשך .
לגבי אלו שבאו ? אממ אבו עביד הזה לא ראיתי אותו בכלל אז אין לי דעה , מוגרבי נתן דקות מצוינות מול הפועל תל אביב, צריך הזדמנות להוכיח , לדעתי מוגרבי יותר טוב מעזרא למשל , אבל יש בהחלט משהו בזה שהם לא מתעלים על עצמם ועובדה שהם לא בהרכב, ושלא סופרים אותם

למעלה