שאלה בסיסית ממישהו שלא מבין בכדורגל

DoronModan

New member
שאלה בסיסית ממישהו שלא מבין בכדורגל

קודם כל ברכות לאוהדים ולקבוצה על הזכיה בגביע.
אולי זה יישמע הזוי, אבל מכיוון שאני לא מבין כלום בכדורגל ורוצה להבין יותר - לפני כמה ימים זכתה ב"ש באליפות. מה ההבדל בין המשחקים והזכיות של הפועל ב"ש והמשחק הזה של מכבי חיפה?

השאלה לא ברורה.....

גביע זה הרבה פחות משחקים. . . והרבה עניין של מזל ,ביום המשחק.
אליפות...זה לאורך כל השנה.....

DoronModan

New member
קודם כל תודה על התשובה

אבל אני מוכרח לומר שגם תשובתך לא ברורה (לי). אם כי אני מתחיל להתקרב.
אולי צריך להסביר לי יותר בפשטות, ומהבסיס

למשל מה זה אליפות ומה זה גביע.
איזה משני ההשגים בשני המשחקים שציינתי נחשב השג גדול יותר? ממה שהתרשמתי מהתקשורת הרגשתי כאילו מדובר בשתי חגיגות שוות בחשיבותן אבל אני מבין עכשיו שזה לא כך.

DoronModan

New member
אז מכבי חיפה זכתה בגביע המדינה

והפועל ב"ש זכתה באליפות המדינה.
מה ההבדל (בשניהם יש המילה מדינה)

הנה ההסברים:

גביע המדינה בכדורגל הוא המפעל השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי אחרי אליפות המדינה.
משחקי המפעל משוחקים בשיטת נוקאאוט, כאשר המנצחת עולה לשלב הבא והמפסידה מודחת מהמפעל. במפעל יכולות להשתתף כל קבוצות הכדורגל הרשומות בהתאחדות לכדורגל. במפעל 13 סיבובים החל מהסיבוב הראשון בו מופיעות קבוצות מליגה ב' וליגה ג' בלבד, עד לגמר הגביע בו מוכרעת הזוכה. הקבוצות אשר נרשמות למפעל מצטרפות לסבב המשחקים בשלבים שונים. המפגשים בכל סיבוב נקבעים על ידיהגרלה, בה נקבעת גם הקבוצה המארחת את המשחק. החל מעונת 2014/15 משוחקים משחקי רבע הגמר בשיטת בית וחוץ
.

ליגת העל בכדורגל (ליגת Winner בשמה הרשמי) היא הליגה הבכירה ביותר בכדורגל בישראל.
הליגה נוסדה בשנת 1931, אך השם "ליגת העל" נקבע לראשונה בעונת 1999/2000. עד אז נקראה הליגה הבכירה בשם "הליגה הלאומית" (החל משנת 1953) ולפני כן "ליגה א'". מכבי תל אביב היא הקבוצה היחידה המשתתפת בליגה מאז תחילתה.

DoronModan

New member
ואו תודה עופר

בסוף אני עוד אוהב כדורגל. ואני אזכור איפה ומתי קיבלתי את ההסברים הראשונים

למעלה