דרבי. מחזור 13 בליגת העל: הפועל חיפה - מכבי חיפה

Benedictus3

New member
כאוהד מכבי מלידה

אני יכול להעיד על כך שבחיפה מעולם לא הייתה שנאה בין מחנות האוהדים. יריבות, מאבקים בהחלט אבל לא שנאה ולא אלימות. בשונה ממך אני חושב שיש מקום לקבוצה נוספת בחיפה בליגה העליונה. אנחנו מטרופולין של למעלה מחצי מליון איש ויש מקום לשתי קבוצות, במיוחד לאור העובדה שלהפועל יש כמה אלפי אוהדים רדומים שלא באים למשחקים. בעונת האליפות שלהם הם אמנם לא הצליחו למלא את קרית אליעזר אבל רבבה הם הצליחו להביא ולכך מסוגלות מעט מאד קבוצות בארץ. השנאה שלהם למכבי חיפה נובעת בעיקר ממעמד האנדרדוג שלהם... אני מכיר הרבה אוהדי הפועל שמעריכים ומכבדים את ההצלחות של מכבי.
באשר לפסקה השנייה - מסכים לגבי בן בסט, חולק קצת על סוגיית היכולת של השאר. אני חושש שיש כאן אימון לא נכון או שהם עושים דווקא למאמן. חוסר תנועה - זו הבעיה היחידה במשחק ההתקפה של מכבי חיפה וזה דבר שאמור להפתר באימון

Cade Foster

New member
מקום לקבוצה נוספת ברור שיש

אבל לחיפה מגיע הרבה יותר מהפועל בתור הקבוצה השניה של העיר.
&nbsp
אם נעשה את ההקבלה לתל אביב אז הפועל חיפה דומה הרבה יותר לבני יהודה מאשר להפועל ת״א. אפס מסורת למעט אליפות אחת מקרית, די מעט קהל (ואם אותו קהל נטש במהלך השנים בגלל חוסר ההצלחה שלהם אז זה רק מעיד על אופי הקהל. אוהדים אמיתיים יש להפועל חיפה בכמויות קטנות בהרבה מהרבבות שאתה מתאר). גם את בני יהודה אני מוצא קבוצה מיותרת לגמרי.

Benedictus3

New member
בעניין המסורת

אוהדי הפועל הוותיקים לא יסכימו אתך. עד האליפות הראשונה שלנו, המאזן העירוני נטה בבירור לטובת הפועל. הירידה שלהם לליגה הארצית - לראשונה בתולדות הקבוצה - בדיוק בשנה שאנחנו עלינו ממנה, שינתה את המאזן והשהייה הארוכה שלהם בליגה השנייה בשנות השמונים והתשעים, עם גיחות קצרות בלבד, הדירה את רגלי האוהדים מהמגרש. אבל צריך לזכור שהיסטורית הפועל חיפה היא קבוצה עם שורשים עמוקים. נדמה לי שהמעבר לקרית חיים באמצע שנות השישים הוא המקל הראשון בגלגלי הקבוצה. התדרדרות חברת העובדים היא המקל השני בגלגלי הקבוצה, והזדקנות האוהדים הוותיקים ואי צמיחתו של דור חדש בתקופת המעבר הארוכה - גם הם לא הוסיפו בריאות למועדון הזה. גם ההבלחה של רובי שפירא הייתה זמנית ולא הוציאה מספיק אוהדים מהחורים...ההתנהלות של הפועל חיפה והשינויים החברתיים והכלכליים שעברו עליהם, דומים במידה רבה למה שעבר על הפועל ירושלים, שגם היא נהנתה מקהל לא קטן עד תחילת שנות שמונים, עת החלה הדעיכה בעקבות הריסת מגרש קטמון המיתולוגי, והמהפך הפוליטי ב 1977
ובכל זאת אנחנו כאוהדי מכבי צריכים לקוות שהמועדון הזה יתאושש וימצה ולו במעט את הפוטנציאל שיש לו.

למעלה