לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1218512,185 עוקבים אודות עסקים

פורום מכבי חיפה

ברוכים הבאים לפורום של קבוצת העשור - מכבי חיפה. בפורום זה אתם מוזמנים לדבר על חדשות, כתבות, תמונות, חוויות, רכילויות, משחקים, אוהדים או כל דבר שקשור לקבוצת הכדורגל ולקבוצת הכדורסל בעיר. שימו לב! לפורום יש חוקים, אותם תוכלו למצוא במאמרי הפורום. אנא שמרו על חוקים אלו ויהיה לכם יותר מהנה בפורום. אנא הקפידו לכתוב הודעות בקומונה החברתית בלבד. יצירת קשר המלצות או הצעות לגבי הפורום יתקבלו בברכה, אך אנא הקפידו לעשות זאת בפניה אישית ופרטית, ולא על גבי הפורום. ניתן לפנות אלינו בכל נושא בדרכים הבאות: Cade Foster דוא"ל: lioriko34@hotmail.com מסנג'ר: elke@bezeqint.net אסִי דוא"ל: asimtapuz@walla.com אייסיקיו: 192631965 מסנג'ר: asim@tapuz.co.il תהנו  אריאל דוא"ל: ariel.a@nana10.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכבי חיפה

ברוכים הבאים לפורום של קבוצת העשור - מכבי חיפה. בפורום זה אתם מוזמנים לדבר על חדשות, כתבות, תמונות, חוויות, רכילויות, משחקים, אוהדים או כל דבר שקשור לקבוצת הכדורגל ולקבוצת הכדורסל בעיר. שימו לב! לפורום יש חוקים, אותם תוכלו למצוא במאמרי הפורום. אנא שמרו על חוקים אלו ויהיה לכם יותר מהנה בפורום. אנא הקפידו לכתוב הודעות בקומונה החברתית בלבד. יצירת קשר המלצות או הצעות לגבי הפורום יתקבלו בברכה, אך אנא הקפידו לעשות זאת בפניה אישית ופרטית, ולא על גבי הפורום. ניתן לפנות אלינו בכל נושא בדרכים הבאות: Cade Foster דוא"ל: lioriko34@hotmail.com מסנג'ר: elke@bezeqint.net אסִי דוא"ל: asimtapuz@walla.com אייסיקיו: 192631965 מסנג'ר: asim@tapuz.co.il תהנו  אריאל דוא"ל: ariel.a@nana10.co.il
x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את חוקי הפורום - לחצו כאן
הודעות OFF נא להעביר לקומונה החברתית - לחצו כאן

המשחק הבא: 
כדורגל:
ליגת העל, מחזור 11:
מכבי תל אביב - מכבי חיפה

כדורסל:
ליגה, מחזור 6:
מכבי נתניה - מכבי חיפה

המשך >>

לצפיה ב-'ליגת האלופות - מחזור 2.'
ליגת האלופות - מחזור 2.
30/09/2009 | 12:12
100
1
לצפיה ב-'כבר חדשות רעות: גולסה ב"מעכב"'
כבר חדשות רעות: גולסה ב"מעכב"
30/09/2009 | 12:40
6
ע"פ דורון בן דור סקאוטים מאירופה יעכבו מקרוב אחרי גולסה (ציטוט מ ONE, לא נגעתי). אם לא הבנתם, תקראו שוב.

אני מקווה שנזכה לראות את גולסה בירוק לפחות עוד עונה אחת (אני יודע שיש צבא וזה אבל לא בונה על זה).

כשהוגרלנו לבית הזה הימרתי על 0/9 נקודות בחוץ. אני כל כך רוצה להוציא תיקו היום אבל אני באמת לא מאמין. שיהיה בהצלחה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יש את צה"ל'
יש את צה"ל
30/09/2009 | 12:51
לצפיה ב-'התכוונת-מעקב-'
התכוונת-מעקב-
30/09/2009 | 12:58
4
לצפיה ב-'ימסטול. אני יודע את זה. זה בן דור המעוכב'
ימסטול. אני יודע את זה. זה בן דור המעוכב
30/09/2009 | 13:00
לצפיה ב-'הוא לא התכוון לכלום.'
הוא לא התכוון לכלום.
<< ההודעה הנוכחית
30/09/2009 | 13:09
2
הוא סך הכל ציטט.

דורון בן דור, מר עיתונאי, הוא זה שצריך להפנות אליו את החצים (עדיף להפנות אליו שוטגאנים וסכינים שלופים).
לא רק שהוא לא עיתונאי בכלל, האידיוט לא יודע להבדיל בין 'מעקב' ל'מעכב'
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-' לא ידעתי'
לא ידעתי
30/09/2009 | 14:21
1
לא האמנתי שבן דורון ירד לכזה שפל...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'סליחה מבקשים ביום כיפור'
סליחה מבקשים ביום כיפור
30/09/2009 | 15:11
ולצערך, הוא עבר לפני יומיים.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'בורדו (צרפת) מול מכבי חיפה'
בורדו (צרפת) מול מכבי חיפה
30/09/2009 | 12:59
17
אצטדיון: אצטדיון שבאן דאלמה, בורדו, צרפת
יום ושעה: רביעי, 20:45
שופט: אריק בראמחר (הולנד)
שידור: ערוץ 22, ספורט5 HD
מסגרת: ליגת האלופות, מחזור 2

פרק 2 של החלום יפתח הערב בעיר היין של צרפת.
בורדו, האלופה המקומית, תארח את האלופה הירוקה מהכרמל כחלק מהמחזור השני של שלב הבתים של ליגת האלופות. מכבי חיפה ובורדו מגיעות כששניהן ממוקמות בראש הטבלה בליגות המקומיות, ושנייהן מכוונות לאותו יעד בדיוק - נקודות. בעוד בורדו תקבל כל תוצאה שאיננה ניצחון כאכזבה, בצד הירוק ישמחו להשיג נקודות ראשונות בשלב הבתים 09/10. מכבי חיפה, כזכור, נחלה הפסד ביתי בתוצאה 3:0 לענקית הגרמנית, באיירן מינכן. בורדו הצליחה להשיג תיקו חשוב מול יובנטוס בטורינו, ומגיעה למשחק הערב כשהיא עם יתרון פסיכולוגי על יובה מאחר ולקחה ממנה נקודות בביתה.

בורדו, מועדון שהוקם בשנת 1881 (החלה לשחק ב-1919), מחזיק ב-6 תארי אליפות מקומיים, 3 גביעי צרפת ו-3 גביעי ליגה. באירופה הקבוצה הצליחה פחות, כאשר לזכותה עומד גביע אינטרטוטו אחד בשנת 1985. לעומת זאת, הישיגה הגדול ביותר הוא העפלה לגמר גביע אופ"א בשנת 96', אז הפסידה לחברת בית נוספת - באיירן מינכן.

האליפות האחרונה של בורדו מיוחדת מאוד מאחר והיא קטעה רצף אליפויות ארוך (7 שנים) של ליון. בורדו, קבוצה צעירה עם מאמן צעיר ושאפתן, הראתה עליונות מעל הליגה ביחד עם מארסיי, והאליפות הוכרעה ממש בפוטו-פיניש. במדיה של הקבוצה מחבל האקיטן משחקים כוכבים כמו אלו דיארה הקפטן הצעיר, פרננדו קבנאגי הארגנטיני, ירוסלב פלאשיל הצ'כי, מאוורן צ'מאק המרוקני וכמובן יוהאן גורקוף, הכוכב הצרפתי שחזר ממילאן. בשורותיה משחק גם אחד מהכשרונות הגדולים של צרפת ושחקן שכבר מגיל 15 סומן כ'תיירי הנרי הבא', והוא כמובן יקיר כל שחקני הפוטבול מנג'ר, הנרי סאייבה (Henri Saivet).

במכבי חיפה מגיעים עם הראש בעננים. למרות ההפסד המאכזב מול באיירן, הצליחה הקבוצה לאחד כוחות ולנצח את היריבה העיקרית במירוץ על האליפות השנה, הפועל ת"א בתוצאה 2:1 במשחק חוץ. באותו משחק הראתה חיפה עליונות על הקבוצה האדומה והניצחון ובעיקר התצוגה המרשימה תרמו רבות למצב הרוח המרומם וכמויות הביטחון האדירות איתן יגיעו למגרש הערב מול 34 אלף אוהדים.
בנוסף, העובדה כי הקבוצה מעולם לא הפסידה לנציגה צרפתית לא פוגעת בהרגשה של הקבוצה.
ביחד עם המועדון, הגיעו מאות אוהדים ירוקים מישראל ועוד מאות אוהדים יהודים מכל רחבי צרפת, והקבוצה צפוייה להיות מגובה ע"י כאלף אוהדים.

במהלך יום הכיפורים נשלח עוזר המאמן, גיורגי דראסיליה, לעקוב אחרי בורדו במשחק הליגה שלה, בו ניצחה 1:0 את ראן. עוזר המאמן העביר את ההתרשמויות שלו לצוות המאמנים ולשחקנים.
ובצד המקצועי, ההרכב החזק ישחק במלואו. ג'ון קולמה חוזר מהשעיה, וכל השחקנים כשירים. זה אומר שההרכב יכיל את ניר דוידוביץ' בשער, אייל משומר ופיטר מסיללה כמגנים, דקל קינן וז'וזה טישיירה בעמדות הבלם, בירם כיאל וג'ון קולמה בקישור האחורי, אייל גולסה, יניב קטן ומוחמד גאדיר בקישור ההתקפי וולאדימיר דבלאשווילי בעמדת חלוץ החוד, כאשר שלומי ארבייטמן וגוסטבו בוקולי ממתינים מהספסל.

יאללה חיפה, בואו נראה להם מאיפה משתינה הצפרדע

הרכב משוער: דוידוביץ', משומר, קינן, טישיירה, מסיללה, כיאל, קולמה, גאדיר, גולסה, קטן, דבלאשווילי.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הגיע הזמן לנעול תשער!!'
הגיע הזמן לנעול תשער!!
30/09/2009 | 13:11
היום הגיע הזמן שהשער של מכבי חיפה יינעל!, אף כדור לא נכנס אליו היום!!!
היום לא עושים טעויות, לא מרחיקים כדורים בצורה גרועה, היום הכל יעבוד חלק, ואם בורדו רוצה לנצח, שיבואו לנצח עם גולים מטורפים שאי אפשר לעצור!1
ואם לא , שיפתחו לנו רגליים פעמיים ונכבוש פעמיים.

היום באמת יש לי הרגשה חזקה שנחזור עם לפחות נקודה מהמפגש הזה מה שיפתח את המאבק על המקום השלישי!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'השם של השופט די משעשע'
השם של השופט די משעשע
30/09/2009 | 14:01
מזכיר את אלכס וזורי ברמכר ממכבי הרצליה, קרוב שלהם?
ד"א לשחקן המרוקאי של בורדו קוראים מרואן צ'מאח.
נקווה לטוב
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'פשוט תענוג כל מקום בעיר מדברים על המשחק'
פשוט תענוג כל מקום בעיר מדברים על המשחק
30/09/2009 | 14:25
11
ולענייננו, ראיתי אתמול את המשחק של רובין קאזאן מול אינטר וצריך לעשות מה שקאזאן עשתה, צופפה ולא נתנה שטח בכלל לשחקנים של אינטר, יצאה להתקפות בלי לפחד והשיגה תיקו מכובד. נכון הם שיחקו בבית אנחנו בחוץ אז מן הסתם נתקוף פחות אבל צריך פשוט למנוע שטח מהצרפתים.
גורקוף הוא לא שחקן שבא לקבל כדור כל כך, הוא יותר מחכה שהכדור יגיע אליו לכן סגירה נכונה עליו ופשוט לא לתת אפשרות למסור לו תגרום לשיבוש רציני בהתקפה הצרפתית.
יאללה חיפה שלנו תעשו אותנו גאים הערב בע"ה, ירוק עולה אני איתך במלחמה!!!

אלך איתך בטוב אלך איתך ברע!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'העניין הוא אחר..'
העניין הוא אחר..
30/09/2009 | 15:08
10
אינטר במהותה היא לא קבוצה שיושבת על השער של היריבה שלה, כשהיריבה לא לובשת פסים שחור-אדום עם ספונסר של Bwin.

גם בבית שלה, אינטר תעדיף לשחק איטי ומגעיל ולעקוץ (או במילים אחרות, לשחק כדורגל איטלקי) מאשר לדרוס ולהרוג את היריבה. העניין הזה התחזק כאשר מוריניו הגיע לשם.
בנוסף, השחקנים הרוסים הרבה יותר פיזיים מהחבר'ה שלנו. קל להם להסתגר ולהתגונן ולצאת למתפרצות, לנו זה קצת יותר קשה.

בשורה התחתונה אנחנו צריכים להשתדל להוציא אותם מריכוז ע"י מסירות קצרות בין הקישור האחורי למגנים לגולסה, לא למהר לשום מקום וכמובן - לנסות לעקוץ. האגפים שלנו, כשהם מתוחזקים ע"י גאדיר בימין וקטן בשמאל ומסיללה ומשומר (איכס) קצת מאחורייהם, הם אגפים מסוכנים ביותר וצריך לדעת לנצל אותם. אחרי שמוציאים אותם מריכוז ומשגעים להם את השכל עם מסירות קצרות ומדויקות (מסירה לרגל, לא לשלוח שחקנים לרוץ 20 מטר בשביל להשיג כדור) צריך לתת מסירה אחת מהירה לשחקן אגף ומשם לנסות לשבור אותם.

כן, זה לא יהיה פשוט בכלל, אבל לדעתי זה אפשרי. בורדו קבוצה חזקה מאוד, בטח בבית שלה. אבל אנחנו מכבי חיפה, אנחנו לא מפחדים מאף אחד.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-' ועדיין'
ועדיין
30/09/2009 | 15:19
2
בורדו שוכבת על שער יריב היא לא קבוצה טובה יותר מאינטר הרגילה לדעתי, ככה שזה עדיין אפשרי מה שכתבתי.
חוץ מזה מסכים איתך לחלוטין מסירות והחזקת כדור זה המפתח הערב.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ואם זה היה בן דור זה היה כמובן'
ואם זה היה בן דור זה היה כמובן
30/09/2009 | 15:37
1
אחזקת כדור
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'גם כדור צריך לתחזק למלא אויר וכאלה:'
גם כדור צריך לתחזק למלא אויר וכאלה:
30/09/2009 | 16:00
לצפיה ב-'נכון ביותר'
נכון ביותר
30/09/2009 | 16:51
6
ניתוח מצויין. הבעייה היחידה היא היכולת המנטאלית לבצע אותו. צריך קור רוח, שלא היה נגד ביירן, ואני מקווה שהפעם הוא יהיה. אם יניב קטן, או דבלישווילי, שיגיעו שוב, והם יגיעו, מול השוער במצב קורץ אני מקווה מאד שהביצים הקשות לא יגרמו להם לתת פס חלש לידיו של השוער (תוצר של פחד), אלא בעיטה מלאה שתרים את הרשת. הכל עניין של ביצים. ואני חוזר שוב - מול גרמנים אנחנו מתקשים למצוא את הכוחות האלו. אולי מול צרפתים נצליח יותר.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אה כן ועוד משהו: דקל קינן'
אה כן ועוד משהו: דקל קינן
30/09/2009 | 16:53
5
עם הכדור הארוך הראשון שלו, אני עלול לשבור את הטלוויזיה. אנא, למי שיש קשר איתו (טלפתי או אמיתי) שיעביר לו את המסר: לא לכדורים ארוכים!!!! (ושיסביר את זה גם לטישיירה ולשוער שמאחוריו). כדי לשחק משחק מסירות ולהחזיק כמה שיותר בכדור, צריך להמנע לחלוטין מהכדורים הארוכים האלהו - שכולם - אבל כולם - מתסיימים בהתקפה מתפרצת ומוחצת על השער שלנו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'זה נכון מאד'
זה נכון מאד
30/09/2009 | 18:12
3
תרחיק כדור רק אם אתה תחת לחץ אם לא תתחיל התקפה, ואגב שמתי לב שיניב יותר מחפש את המסגרת מאשר את הפינה, תנסו להיזכר בגול מול עכו-בעיטה לידיים של השוער שהשמיט את הכדור, מול באיירן פעמיים מצב בעיטה פעמיים לאמצע איפה שהשוער עמד, מול הפועל גם היה לו מצב מעולה והוא בעט לאמצע. זו טעות עדיף לבעוט חזק לפינה ואז אולי זה יהיה בחוץ מאשר למרכז שזה אמנם במסגרת אבל בידיו הבטוחות של השוער, נו מה לעשות קראסו והשוער של עכו הם לא ממש באותו לבל...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'זו לא טעות'
זו לא טעות
30/09/2009 | 19:18
2
יניב קטן שחקן מצויין שיודע לבעוט היטב, למסור היטב, לנוע עם ובלי כדור. הבעייה היא שברוב המקרים הוא - ולא רק הוא - מקבלים רגליים קרות במשחקים מלחיצים ומרגשים. זה בד"כ קורה במשחקים כמו זה שהיה מול ביירן,  ההחמצות שלו, ובעצם של רוב השחקנים (בוקולי, מהבחינה הזו היהי צריך לשחק היום), במשחקים כאלה הן עניין מנטאלי ולא עניין של יכולת. ביכולת הוא לא נופל מרוב השחקנים שיעמדו מולו היום ואני מקווה שהערב זה גם יבוא לידי ביטוי. חבל ששוב הוא אמור לשחק בתפקיד שמייעדים לו העיתונאים - מתחת לחלוץ, מה שדוחק את גולסה לאגף והופך את שניהם לפחות אפקטיביים.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יש בזה משהו'
יש בזה משהו
30/09/2009 | 19:30
1
יניב ברמה של כל שחקן בכיר בליגות אירופאיות, יכול להיות שבאמת הוא לחוץ מדי במעמדים האלה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ואם הייתי צריך חיזוק לדברים'
ואם הייתי צריך חיזוק לדברים
30/09/2009 | 22:54
בא הערב הלא נכון של יניב קטן והראה כמה שצדקתי, לצערי הרב.!! אם אלישע לוי היה יותר אמיץ, מוציא את קטן סביב דקה 65, מכניס את בוקולי לאגף ונותן לגולסה לנהל את העסק מהמרכז, מכבי חיפה הייתה מבקיעה.
אם לורן בלאן הוציא את הכוכב הגדול שלו, גם אלישע היה יכול לעשות את זה. יחי ההבדל הקטן....
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אני כבר מזמן לא מתעצבן ממנו ,בלם בינוני'
אני כבר מזמן לא מתעצבן ממנו ,בלם בינוני
01/10/2009 | 00:29
וצריך להשלים עם זה ,אל תצפה ממנו לגדולות ונצורות, אני עדיין שואל איפה הוא היה בגול שקיבלנו
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הקבוצה הטובה בבית מול הקבוצה'
הקבוצה הטובה בבית מול הקבוצה
30/09/2009 | 18:25
1
החלשה בבית.

כנראה שזה לא ייגמר בטוב (-:
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'שמע אני לא הייתי אומר את זה'
שמע אני לא הייתי אומר את זה
30/09/2009 | 19:05
אני לא חושב שבורדו היא הקבוצה הכי חלשה בבית...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יאללה איזה התרגשות '
יאללה איזה התרגשות
30/09/2009 | 18:32
יש לי פרפרים
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ב-ה-צ-ל-ח-ה'
ב-ה-צ-ל-ח-ה
30/09/2009 | 14:06
משחק סופר חשוב להמשך הבית אם עדיין יש יומרות למשהו.
אני באופן אישי תמיד שואף למעלה וחושב שגם מכבי חיפה באופיה היא כזו.
יש לי ריח ורדים של הפתעה באויר, לא יודע אם ניצחון, אך בהחלט לחזור משם עם תוצאת תיקו זו סוג של הפתעה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יכולים לסיים את המשחק היום במקום שני..'
יכולים לסיים את המשחק היום במקום שני..
30/09/2009 | 17:02
בנצחון שלנו ונצחון של באיירן - או תיקו בינהם
יאללה שימישכו את המשחק מול באיירן אבל הפעם בלי להגיע לשלב שנכנעים, כן אם שמים לנו גול אנחנו יכולים לעשות מהפך ל2:1 ואנחנו לא צריכים לקבל בראש.זה לא האופי של הקבוצה שלנו
קדימה, מלחמה
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'חמישה מפתחות למשחק הגנתי נכון'
חמישה מפתחות למשחק הגנתי נכון
30/09/2009 | 19:01
1. להניע כדור:
בראש ובראשונה, כמו שאמרתי לפני באיירן וכמו שבן ציין כן בצורה מדויקת, צריך להניע כדור בצורה מסודרת, פשוטה ומהירה מרגל לרגל. זו גם מן הסתם הדרך היעילה ביותר למנוע התקפות של בורדו.

2. קו הגנה גבוה:
אני לא אבקש לחץ על כל המגרש כי לצערי מכבי חיפה לא מסוגלת לעמוד בקצב כזה ברמות האלה, בוודאי שלא במשך כל המשחק. מה שכן קריטי ביותר זה שקו ההגנה שלנו יהיה גבוה ככל הניתן ושלא נילחץ אל השער, דבר שיזמין הרבה התקפות בצבע בורדו (או כחול) ושליטה מוחלטת שלהם.

3. ביטול השליטה של בורדו במרכז המגרש:
לבורדו יהיה יתרון של שחקן במרכז השדה (הם משחקים עם משולש באמצע) אל מול בירם וקולמה. הדבר האחרון שאנחנו רוצים לראות היום זה את דיארה מגיע מאחור פנוי ומחלק כדורים על מגש. קטן ופוינס יצטרכו לחלק ביניהם את העבודה של ריצה אחריו. אולי אלישע מתכנן קישור של 3 שחקנים עם קולמה מאחורי כיאל וגולסה (כבר ראינו את זה העונה)?

4. לצופץ באמצע:
בורדו תוקפת הרבה עם מסירות קצרות דרך האמצע. לכן צריך כמה שיותר לצופף (כמו שדימנו קייב ניסו לעשות אתמול) ושדקל וטקסיירה ישחקו כמה שיותר קרוב אחד לשני כדי למנוע כדורי עומק.

5. סגירה אלכסונית של המגינים:
דבר שגם משומר וגם מסיללה לא ממש מצטיינים בו וזה מאד קריטי נגד הצטרפות של שחקני הכנף שלהם.

מבחינה התקפית אני לא מצפה להרבה. לצערי אני לא רואה אותנו מגיעים להרבה מצבים (ואני לא אזכיר את זה שביציע אמרתי שלא נכבוש והשאלה היא אם או כמה נספוג), נקווה אולי לאיזה שי לחג מתנת ההגנה הצרפתית.

בשורה התחתונה, אני מקווה לראות את מכבי חיפה עושה את המקסימום (וטיפה מעבר) שהיא יכולה. לא מפתח ציפיות, אולי הם יגיעו בהמשך הערב.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הרכב בורדו להערב!!!'
הרכב בורדו להערב!!!
30/09/2009 | 19:57
2
                                   ---- קאראסו-שוער-----

טרמולינה--------------פלאנוס---------------סיאני-------------------צ'למה----

וונדל-------------------------------------- דיארה---------------------------------פלסיל    

שאמאק--------------------גורקוף----------------------------------קוואנהי.

שאמאק    וקוואנהי יהיו בהתקפה כאשר גורקוף ישחק מתחת לשניהם, כפי שניתן לראות המערך הוא 4-3-3

כמו שאתם רואים זהו שינוי אחד מההרכב שפתח בטורינו כאשר פרננדו יורד לספסל וקוואנהי תופס את מקומו.

מזג האוויר בבורדו בהיר, הטמפרטורה 24 מעלות, עם 37% לחות
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אפשר גם לומר שזה 4-3-1-2'
אפשר גם לומר שזה 4-3-1-2
30/09/2009 | 19:57
1
לצפיה ב-'ואם כבר במערכים עסקינן'
ואם כבר במערכים עסקינן
30/09/2009 | 23:26
ני חושב שהאדום שלבירם הוא ברכה בתחפושת לקראת יובה. אני יוצא מכאן בקריאה נרגשת אל אלישע: ב-21/10 אנא ממך, עלה במערך של 4-3-3.

קולמה משחק את האחורי מאחורי שני השחקנים היחידים בקבוצה שיש להם את הביצים והיכולות להחזיק ולהוביל כדור כמו שצריך יחד עם משחק הקרבה הגנתי: גוסטבו בוקולי ואייל גולסה.
בצד ימין גאדיר, בצד שמאל קטן וולאדי בשפיץ.

אנא אלישע, אני פונה ללב שלך, שחק עם המערך הזה באולימפיקו ואני אעשה לך ספונג'ה בבית מידי יום שישי עד שארית חיי.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לכל אורך המשחק היה רשום על זה 1-0'
לכל אורך המשחק היה רשום על זה 1-0
30/09/2009 | 22:36
במיוחד שמולך עומדת קבוצה שתמתמחה בתוצאות של 1-0.
תגובות בהמשך.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'המחצית השנייה שלנו הייתה בושה'
המחצית השנייה שלנו הייתה בושה
30/09/2009 | 22:39
סך הכל תפסנו את בורדו ביום הכי חלש שלהם! רפאלוב החמיץ בצורה מזעזעת! חצי שני רק בורדו החזיקה בכדור ובקושי הגיעה למצבים (כי שיחקנו בונקר) ואז מקרן דבילית בא הגול. לא נתפס לי השינוי ביכולת בין המחציות פשוט לא מובן...אוף איזה מתסכלללללללל!!!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'חבל'
חבל
30/09/2009 | 22:52
4
היינו יכולים להוציא לפחות תיקו מהמשחק הזה, והפסדנו אותו רק בגלל נאיביות.
יום חלש בטירוף של בורדו ומכבי חיפה הייתה צריכה לנצל את זה. חבל שבמחצית השנייה נלחצנו לשער בלי סיבה.

יש לאלישע לוי בעיה רצינית- אין לו שום שחקן שיכול לעלות מהספסל ולהוסיף משהו למשחק של הקבוצה. אבל זה באשמתו הישירה של אלישע, שהביא רכש מגוחך.

משחק מצויין של טיישרה. מודה שטעיתי איתו.
מנגד, לצערי נראה שגם טעיתי עם דבא'- הבנאדם כבר לא משחק כדורגל בכלל. אני מתחיל להצטער על השחרור של בלו.

בקשר לרפאלוב- עד שהוא לא חוזר לנעול נעליים שחורות או לבנות שישאר על הספסל.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לא הפסדנו בגלל נאיביות'
לא הפסדנו בגלל נאיביות
30/09/2009 | 22:59
3
הפסדנו כי לא ניצלנו את היתרון הטכני שהיה לנו על בורדו. עם כל הכבוד לגרקוף ולשאר החברים, אין להם הרבה שחקנים כמו גולסה וגדיר. אלישע נותן להם לשחק מצד אחד - וזה אמיץ ונבון מצידו, אבל הוא לא סומך עליהם עד כדי כך שיתן להם גם להוביל את המשחק של מכבי חיפה.
אילו גולסה היה מוביל את המשחק הערב ולא יניב קטן, היינו מצליחים להבקיע כבר במחצית הראשונה. יניב קטן הוכיח בפעם המי יודע כמה שהתפקוד שלו במרכז המגרש הוא בעייתי מאד למשחק המעבר. אני לא מתפלא על העיתונאים שלא מבחינים בכך וגם לא על הפרשנים הגדולים. אני כן מתפלא על אלישע לוי שלא שם לב לכך. אני מתפלא על אלישע שלא הבחין בכך שבמשחק האגפים היינו יכולים לגמור את בורדו היום, והרבה לפני הדקה השמונים. אני מאד מקווה שאישע ילמד ויפנים ויתן לילדים המוכשרים שלו לנהל את המשחקים הבאים, כי הם מוכשרים לעשות את זה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'"היתרון הטכני שהיה לנו על בורדו"'
"היתרון הטכני שהיה לנו על בורדו"
30/09/2009 | 23:10
1
אין חיה כזאת בנדיקטוס, אל תשלה את עצמך.

משום מה בכדורגל הישראלי טכניקה נתפסת כדריבל טוב על היריב שלך, לכן כנראה תמיד שחקן ישראלי יחשוב שכדי להתקדם הוא חייב לעבור את היריב שלו עם איזה ביסיקלטה או כדור בין הרגליים.

זה אולי ההבדל בינינו לבין באיירן, בורדו ויובה. אנחנו בונים יותר מידי על מהלכים אישיים ופחות מידי על מהלכיים קבוצתיים.

כשאנחנו מגיעים למצב זה חייב להיות אחרי מהלך יפה של גולסה שהשאיר מאחור את השחקן שלו או בגלל הטעייה נחמדה של רפאלוב. זה כמעט נראה לפעמים שהשחקן הישראלי עשה לעצמו חוק שהוא חייב לעבור את היריב שלו ורק אז לשחרר את המסירה.

לעומת זאת. ריברי, דייגו וגורקוף יודעים לעשות את הדריבלים האלה לא פחות טוב אבל הם לא תמיד משתמשים בזה. כי הקבוצה שלהם מספיק טכנית כדי להתקדם באמצעות משחק מסירות מהיר ותנועה ללא כדור, כך שהם לא חייבים לעבור שלושה שחקנים כדי לשחרר מסירה.

יש לנו שחקנים טכניים? כן. אנחנו הקבוצה הכי טכנית בישראל? בהחלט. יש לנו יתרון טכני על קבוצות כמו באיירן ובורדו? ממש לא.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'משחק קבוצתי וטכניקה אישית'
משחק קבוצתי וטכניקה אישית
01/10/2009 | 07:43
הוא משהו שבכדורגל הישראלי נראה אחרת לגמרי. כאן אתה צודק לחלוטין. קבוצה שלא נעה ללא כדור לא יכולה להתמודד ברמות כאלה. אבל, מכבי חיפה של אתמול לא שיחקה כמו קבוצת כדורגל ישראלית ממוצעת אלא כמו קבוצת כדורגל אירופית ממוצעת. בשונה מהאופן שבו שיחקה ביירן מינכן ברמת גן, בורדו הציגה משחק שלא היה בו יותר מדי סדר ותכנון - כיאה לקבוצה אירופאית מדרג גבוה מזה של מכבי חיפה. אני לא משלה את עצמי לרגע. בכל זמן נתון בורדו קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי חיפה. אלא שאתמול היה נראה שמכבי חיפה למדה איך לשחק משחקים כאלה. ההוכחה הטובה ביותר היא שהתנועה שעשתה הקבוצה על המגרש, כ 101 ק"מ היא תנועה ברמה אירופאית לכל דבר.

בעניין הטכני: אני לא מתפלא שאני לא מובן נכון! אני האחרון שאתלהב מדריבל טוב שלא מוביל לשום מקום. יכולות אישיות אינן משמעויות, אם המשחק הקבוצתי לא מסתייע מהם. במכבי חיפה יש שלושה- ארבעה שחקנים (גדיר, גולסה, מסיללה, בוקולי, וכשיש לו אוויר ואומץ גם קטן) שמסוגלים להביא את היכולות האישיות שלהם לטובת הקבוצה. לא ראיתי אתמול בבורדו מקרים כאלה, אבל זה לא אומר שהם לא קיימים. אמש הם היו נסתרים משהו, ואת זה הייתה מכבי חיפה צריכה לנצל, באמצעות השחקנים הטכניים שלה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הפסדנו כי לא העזנו מספיק ,בר"ג חייבים לנצח'
הפסדנו כי לא העזנו מספיק ,בר"ג חייבים לנצח
01/10/2009 | 00:28
בהתקפה היו לנו שחקן וחצי וכולם תמיד רצו להגנה ולאמצע במקום לרוץ למעלה ,כנראה שהפחידו אותם יותר מדי עם בורדו למרות שראיתי קבוצה אירופאית בינונית מאוד ,בר"ג חייבים לנצח אותם ,הם לא באיירן ולא יובה !
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד למכבי חיפה'
כל הכבוד למכבי חיפה
30/09/2009 | 22:52
לצפיה ב-'אכזבה, יאוש, תסכול וגאווה!'
אכזבה, יאוש, תסכול וגאווה!
30/09/2009 | 23:00
9
2
אני כ"כ גאה להיות אוהד מכבי חיפה היום. באמת.

שוב לא כבשנו, שוב הפסדנו, שוב זה ממש (ממש ממש) מרגיז אבל אני מנסה להסתכל כמה שיותר על התמונה הגדולה ואני גאה בקבוצה הקטנה מישראל שהגיעה לאחד המגרשים שבו אריות אירופה עוד יחטפו העונה והסתכלה לבורדו בלבן של הלבן של העיניים.

לא הגיע לנו להפסיד, אפילו שמתיקו הייתי מאוכזב בעקבות המשחק שהתפתח. שעתיים לפני המשחק כתבתי פה שאני מבקש שהקבוצה תיתן את המקסימום וזה מה שהיא עשתה. יכולנו לראות שכל אחד נתן את כל מה שהיה לו ועוד טיפה יותר מזה. זה המקסימום של מכבי חיפה וגם אם הוא יספיק רק למקום הרביעי בבית, אני מצדיע לשחקנים ולאלישע.

תרימו את הראש חברים. זה מתסכל להפסיד ככה אבל מה לעשות, הפערים עדיין קיימים ואנחנו צריכים להשלים עם זה. אני באמת מעריך את ההקרבה של השחקנים, אני באמת מעריך את זה שהגענו ללא פחות מצבים ואני באמת מעריך את ההקרבה של השחקנים. ולא, אני לא לוקח את זה כמובן מאליו.

אכזבה ענקית, יאוש אדיר, המון תסכול, אבל גם הרבה גאווה!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'שי לעשות מבורדו מה שהיא לא'
שי לעשות מבורדו מה שהיא לא
30/09/2009 | 23:30
8
"ואני גאה בקבוצה הקטנה מישראל שהגיעה לאחד המגרשים שבו אריות אירופה עוד יחטפו העונה"...בורדו לא מתקרבת לרמות של אנגליה, ספרד או גרמניה קבוצה טובה, הדרג השלישי ראוי לה אבל היא לא אריות אירופה ולא נעליים, אנחנו יצאנו פראיירים היום, אבל עם הזמן נשתפר אני בטוח.
אבל להיות אוהד מכבי חיפה אכן זו תמיד גאווה!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'*די'
*די
30/09/2009 | 23:30
לצפיה ב-'די לעשות ממכבי חיפה מה שהיא לא'
די לעשות ממכבי חיפה מה שהיא לא
30/09/2009 | 23:37
6
בורדו זה לא מנצ'סטר או בארסה. אבל גם מכבי חיפה זה לא בורדו, סביליה או אפילו אולימפיאקוס.

ואני מבטיח לך שגם יובה וגם באיירן לא יצאו עם חיוך מבורדו ואולי אף יפסידו הפסדים יותר גדולים ממה שאנחנו הפסדנו היום. זה כמובן לא אומר שאנחנו צריכים להיות מרוצים ממהפסד אבל זה אומר שזה ממש לא בושה להפסיד שם.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'בורדו ובאיירן לא יבואו להסתגר'
בורדו ובאיירן לא יבואו להסתגר
30/09/2009 | 23:59
5
לכן הם יהיו יותר חשופים. לא בושה להפסיד אף פעם זה ספורט (למעט הפסדים לדייגי סנטה קולומה...) אבל איך שהמשחק התפתח יצאנו פראיירים והתסכול הוא עצום! בורדו היא בינונית היא לא קבוצה יותר טובה מסביליה או אלקמאר וכל היתר, הם לא עשו כלום במשחק מרשים פשוט כלום, לא זכורה לי התקפה אחת שאמרתי-"וואו באמת קבוצה מעולה", פשוט נאדה! ואז בא מצב נייח כרגיל...דקה 83' כרגיל...וגול משום מקום. נעים לקרוא את המחמאות שאנחנו מקבלים בכל התקשורת אבל עדיין ההליכה אחורה בחצי השני זו נאיביות אמיתית, ראיתם שבורדו זה לא שד כ"כ נורא, אז למה להזמין אותם לתקוף, למה?
אחת הדאגות הגדולות שלי זה דבאלאשווילי שפשוט מאכזב בצורה נוראית, נכון להיום פאנטיני עלה עליו בכמה רמות, ולדו לא עושה כלום אבל פשוט כלום...
טוב מחזור הבא יובה, אם ציריך ניצחה את מילאן (לאונרדו תתחיל לחפש עבודה מהר) אז גם אנחנו יכולים להפתיע שם, בפרט אם עד אז אולי יקצרו את משחק הכדורגל ל-80 דק'
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ואנחנו הסתגרנו?'
ואנחנו הסתגרנו?
01/10/2009 | 00:08
4
אולי לא שיחקנו סופר התקפי אבל אני לא חושב שהסתגרנו ואני לא חושב שיובה תשחק שם שונה מאיך שאנחנו שיחקנו היום.

ה"הליכה אחורה" שאתה מדבר עליה זה לא נאיביות, זה פחות או יותר הבדלי הרמות. זה למה לבורדו הקצב הזה לא מזיז ואנחנו כבר נופלים מהרגליים אחרי הדקה ה-60. נאיביות שמאניביות, נאיביות זה מה שקרה לריינג'רס אתמול.

ולאדישווילי? מה אני אגיד לך... הוא בתקופה לא טובה אין ספק. אבל זה לא שארבייטמן תרם יותר ממנו כשהוא נכנס. ולאדי עוד יקרע רשתות העונה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'במחצית הראשונה לא הסתגרנו'
במחצית הראשונה לא הסתגרנו
01/10/2009 | 00:12
2
שיחקנו מצויין. מחצית שניה כמו שאתה אומר העייפות הכריעה זו בעיה של הכדורגל הישראלי, אבל כשרק קבוצה אחת תוקפת ואתה בונה רק על מתפרצת פה ושם זו התוצאה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'דווקא במחצית השנייה'
דווקא במחצית השנייה
01/10/2009 | 07:46
1
הגענו להזדמנויות הטובות. אני חושב שמכבי חיפה שיחקה אתמול נכון מאד. אני בטוח שאפשר היה לשחק נכון עוד יותר אם גולסה היה מוביל את הכדור במרגז ומוסר לקטן באגף, ולא ההיפך... אבל אני יכול לטעון את זה עד כלות כל הקיצים... אף אחד לא שומע (ברקוביץ' טוען שקטן היה המצטיין אתמול) אז כנראה שלקבוצה טוב עם זה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הבעייה עם קטן אתמול'
הבעייה עם קטן אתמול
01/10/2009 | 08:37
שלא כל כך נתנו לו לנשום הצרפתים. קטן אתמול היה לא טוב וזה ההבדל בין לשחק בליגה לבין לשחק מול משחק לחץ והגנה כמו של בורדו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'דאבלשוילי לא בתקופה לא טובה'
דאבלשוילי לא בתקופה לא טובה
01/10/2009 | 01:11
דאבלשוילי ספורטאי מוגבל. אין לו מה לחפש בליגת האלופות, הוא הורס לנו את משחק ההתקפה כי אי אפשר לשלוח לו כדורים.
בליגה הוא יתן את הגולים שלו כי אנחנו מתקיפים הרבה יותר ופחות משחקים על מתפרצות (מול הפועל ת"א זה היה שונה אבל ברוב
המשחקים ובטח בקרית אליעזר זה יהיה אחרת) והבחור הראה שהוא יודע לתת גולים שהוא מקבל את הכדור ברחבה, אבל לצערי
זה ממש לא מספיק. שיחררנו את רנספורד ובלו ונשארנו עם התקפה חלשה. כרגע שלומי בהחלט עדיף עליו.
היום זה היה די ברור שנשחק הגנתי וההצבה שלו בהרכב היתה טעות. זה לא אומר שעם חלוץ אחר לא היינו מפסידים, אבל המתפרצות
היו נראות קצת יותר טוב אם היה לנו חלוץ מהיר בנוסף לגאדיר (ובלו הוא מהיר).
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ליאור רפאלוב'
ליאור רפאלוב
30/09/2009 | 23:16
4
יש שיתאכזבו ממנו אני דוקא מאוד אהבתי לראות אותו בדקות שהוא שיחק בדקות שהוא שיחק הוא עשה מה ששום שחקן חיפאי לא עשה.. חבל שיניב לא הגיע היום למשחק.. יש לציין שהיום כל משחק ההגנה היה מעולה כמובן מסיללה רמה אחת מעל כולם. מגן ארופאי לכל דבר אם היה בינו לבין ליאור חיבור ליאור היה פותח כל משחק כי בטוח היה יוצא מזה שערים.. סך הכל מאוד נהנתי מהמשחק ומאוד התאכזבתי מהתוצאה זה היה אכזרי
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'דווקא אתמול הראה רפאלוב'
דווקא אתמול הראה רפאלוב
01/10/2009 | 07:49
3
עד כמה הוא חסר יסודות:
הגעת מול שוער?? למה לבעוט פס?? אני אגיד לך למה: מכיוון שכשהגעתי לשוער, המנטליות השכונתית הפחדנית עלתה מלמטה ולא עשיתי את מה שהיו אמורים ללמד אותי לעשות: רגל מלאה, חצי גובה לפינה.

עוד אירוע: אמרו לך לתפוס קורה בקרן?? תפוס אותה. ממש לתפוס: להחזיק את הקורה ביד. אם הוא היה מחזיק את הקורה ביד לא היה גול!! אבל רפאלוב אמר לעצמו - כמו כל שכונתיסט מצוי, "מה אני אצא פראייר?? אחזיק את הקורה? למה מה היא תיפול??"
זה הרפאלוב שאתה אהבת??
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'עזוב, כל אחד אחר בקבוצה היה יכול להחטיא את זה'
עזוב, כל אחד אחר בקבוצה היה יכול להחטיא את זה
01/10/2009 | 08:47
אמנם אתה מצפה במשחקים כאלו ניצול מצבים גבוה, אבל קורה שמחמיצים וגם היה עליו לחץ מהבלם. קצת יותר לפינה והשוער לא היה מגיע לזה.
השוער יצא די מוקדם לקראת רפאלוב והיתה לו הזדמנות להקפיץ מעליו.
לגבי הקרן, יש התקדמות. עונה שעברה אני זוכר אותו מוריד את הראש שהוא שומר על הקורה בקרן והכדור עבר מעליו ונכנס לשער (משחק ליגה).
לפחות אתמול הוא ניסה לעצור את זה... :)
לפי דעתי שחקן ששומר על הקורה צריך להכין את עצמו למצב של נגיעת יד בכדור. עם היד הוא יכל לעצור את זה (עם הראש אני בספק). פנדל ואדום
לרפאלוב בדקה ה 82 זה עדיף מלקבל גול.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ואם כבר מדברים על רפאלוב'
ואם כבר מדברים על רפאלוב
01/10/2009 | 10:16
1
היה לנו מצב נייח 40 מטר מהשער בערך. אחד השחקנים שלנו היה כבר מוכן להרים את הכדור לרחבה, ואז הגיע לו אדון כרסטיאנו רונלדו רפאלוב והחליט שהוא בועט לשער. אני תמיד אמרתי שזה לא מעניין אותי שהוא שחקן בית כי הוא פשוט חושב רק על עצמו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הוא לא התכוון לבעוט לשער'
הוא לא התכוון לבעוט לשער
01/10/2009 | 10:59
הוא התכוון למסור שטוח לא?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ה-'לאקיפ': "בורדו סבלה נוראות כדי לנצח"'
ה-'לאקיפ': "בורדו סבלה נוראות כדי לנצח"
01/10/2009 | 00:18
3
ללורן בלאן היו 2 תקוות, האחת לנצח, והשנייה להגדיל את הפרש השערים, הראשונה התממשה השנייה לא כי בורדו סבלה נוראות כדי לנצח. הם מציינים שלנו היו את המצבים הטובים ביותר במחצית הראשונה ושלורן בלאן-"הראה סימנים יוצאי דופן של רוגז".
"מול יריב עייף בסוף בורדו הצליחה לכבוש".
http://www.lequipe.fr/Football/breves2009/20090930...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אתר UEFA:"חיפה תקפה עם כישרון והתלהבות ויכלה '
אתר UEFA:"חיפה תקפה עם כישרון והתלהבות ויכלה
01/10/2009 | 00:35
בקלות לחזור לישראל עם 3 נק' ".
"החניכים של אלישע לוי לא הראו שום סימן של חשש מהצרפתים כשמוחמד גאדיר ואייל גולסה דוחפים קדימה בכל הזדמנות".
"חיפה מתחרטת על ההחמצות שלה כשסיאני כבש לבורדו".
http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresul...

אפשר לומר שהפעם באמת-"נשארנו רק עם המחמאות"...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'"היינו טובים יותר"'
"היינו טובים יותר"
01/10/2009 | 05:31
1
אלישע כרגיל מנסה לספר לנו סיפורים. לא שאני כועס על ההפסד, אבל דחילק, איך בדיוק היינו טובים יותר?
אני צריך לציין שהתחלתי לראות את המשחק בדקה ה 30 אז אני לא יודע איך שיחקנו לפני זה (ותודה ל FOX והשירות המעפן שלהם).
בדקות שכן ראיתי, אנחנו בטח לא היינו טובים יותר.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אני שמעתי שהוא אמר שהיינו שווים להם'
אני שמעתי שהוא אמר שהיינו שווים להם
01/10/2009 | 06:50
שגם זה לא נכון לפחות במחצית השנייה שפשוט הזמנו אותם לתקוף ואז ממחלת הכדורגלן הישראלי (מצבים נייחים) זה נכנס.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-''
01/10/2009 | 01:17
19
איזה תסכול!!! חירפן אותי המשחק הזה!!! אם לאלישע היו ביציים קצת יותר גדולות, הסטטיסטיקה המושלמת היתה נשארת...

נתחיל בקטן... אוי מסיה קטן... כל פעם שהוא היה היום באגף, המומנטום היה בצד שלנו. כשהוא התחיל לחפש בלמים באמצע המגרש, המומנטום ברח מאיתנו מהר מאוד. כנראה שגם המומנטום יודע שקטן לא קשר תוקף / מאחורי החלוץ!!! רק תנו לי את גאדיר וקטן באגפים וגולסה באמצע ואני מבטיח, אני לא אכתוב כאן יותר. באמת שלא תהיה סיבה. מכבי פשוט לא ניצלו את היתרונות שלהם היום. וזה מרגיז. מרגיז מאוד.

כיאל - אני חושב שהגיע הזמן להתחיל לתרגל את דואטרה. בירם כיאל צריך לחזור לספסל ולעבוד על עצמו. הוא פשוט לא דומיננטי. סליחה, הוא פשוט לא קיים.

קולמה - כמה שהוא היה חסר מול באיירן. לשחקן הזה יש ביציים של תייש! פשוט לא רואה אף אחד ממטר. חבל גם שהוא לא רואה את השחקנים שלנו ממטר ומוסר ליריב 90% מהזמן. פשוט בלוק בטון במרכז המגרש. לחיוב ולשלילה.

טיישרה - מזל שהוא בקבוצה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם קינן היה שולט בהגנה שלנו העונה. אני גם שמח לראות שממשחק למשחק הוא מתחיל לתפוס שם מנהיגות. חוץ מזה, לבן אדם יש מיקום... עוד דבר קטן על טיישרה. קלטתם היום שבאחת ההתקפות של בורדו הוא בלם הגבהה מצד ימין ותוך כדי שילב את הידיים מאחורי הגב? הנה סיבה מרכזית למה עדיף שחקן צעיר מהאקדמיה של ספורטינג ליסבון על פני כל בלם ישראלי...

דקל - מי?

לקינוח - דבאלשווילי - תראו, הבחור יודע כדורגל. יש לו מיקום ונוכחות ברחבה כמו של חלוץ גדול. לדעתי הוא גם לא בתקופה גרועה כמו שעושים מזה. ואני אסביר:
א. הבן אדם אגואיסט ברמות על. עכשיו, שתבינו, אין לי שום בעיה עם זה. זה התפקיד שלו. אבל... אין לו מספיק מצבים בשביל להנות מהפריוולגיה הזאת של אגואיזם. וזה יוצר מצב שנראה כאילו הוא פשוט לא טוב.
ב. כשקטן באמצע, אין מחץ לקבוצה. הוא פשוט מקבל את הכדורים עם הגב לשער. בואו נחזור שנייה אחורה בזמן (תודה pedigree על השימוש בה)... כשקטן באמצעף אין מחץ לקבוצה, פנטיני פשוט מקבל את הכדורים עם הגב לשער... כל עוד קטן ישחק שם, כל חלוץ, יתייבש. דבאלשווילי כ"כ איטי שכל הפואנטה שלו כחלוץ מרכזי נעלמת כשהוא מקבל את הכדורים עם הגב לשער! קחו לדוגמה את ההגבהה המעולה של קטן לדבאלשווילי היום. קטן באגף, מגביהה בצורה גאונית למר חלוץ שעם מיקום אדיר נמצא מול שער ריק... נוגח... רק חבל שסיאני הדף עם הראש... דרך אגב, סיאני ניצח להם את המשחק בכל אספקט היום... מניאק!

ולסיכום - כ"כ רציתי שרפאלוב יכבוש... כבר ראיתי את כותרות העיתונים - "בולטון החתימה את קשרה המצטיין של מכבי חיפה, גיבור הניצחון על בורדו"... כוסאוחתוק!

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'מסכים איתך. אני כבר שנתיים'
מסכים איתך. אני כבר שנתיים
01/10/2009 | 03:44
2
אומר שכיאל זה בזבוז זמן. האדום שלו משרת את מכבי חיפה . כל שחקן עדיף על פניו אפילו לשחק עם עוד חלוץ.
הוא פשוט לא מורגש לא בהגנה ואל בהתקפה ובטח שהוא לא מסדר אף התקפה ולא מזיז שום כלום.
אלישע לוי מרגיז עם הסבלנות כלפיו ואין לו ניצוצות של שום דבר.
אם למשל היה מדובר על ארבייטמן או רפאלוב הייתי מבין כי אתה יודע שמהם ניתן לצפות למשהו.
כיאל זה פשוט בור באמצע שלא ניתן לכסות ולא יהיה ניתן לכסות כל עוד הוא שם.

דחוף דוטרה לקישור. לא משנה מה היכולת שלו. יותר גרוע מזה כבר אי אפשר. שחקן כזה טיפש שיורד לכזה גליץ'.

לגבי דביאשווילי, זה מסוג השחקנים שהוא טוב מאוד על חלשים וחלש מול חזקים. לליגה הוא יכול להיות מצויין.
באירופה אין לו שום סיכוי מינימלי כי הוא מפסיד לעצמו בתחרות ריצה..

צריך להפיק לקחים לשנה הבאה. כבר בחלון ההעברות של ינואר להביא קשר מרכזי דומיננטי שיעשה סדר במגרש, להשאיר את קולמה בתור גרזן.
ולהביא חלוץ ברמה גבוהה. זהו. לא צריך יותר מזה.
משחק הבא הייתי פותח עם אביירטמן.

שלומי
גאידר               קטן
           גולסה
    קולמה    דוטרה

ככה צריכים להיראות הקישור וההתקפה לדעתי.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אל תגזים עם כיאל'
אל תגזים עם כיאל
01/10/2009 | 05:25
1
דבר ראשון, לאדום בדקה 90 אין השפעה על המשחק. אם הוא היה עושה את זה מוקדם במשחק היית יכול לבוא אליו בטענות
(ע"ע נג'ואן גרייב נגד רוזנבורג). הוא לא השחקן הראשון ולא האחרון שסופג אדום בגלל תקל מיותר. לכיאל היו הרבה מאוד משחקים
טובים במכבי חיפה, לדעתי אתם ממהרים לקטול אותו. ואת דוטרה למעט מחצית בטוטו מול קבוצת חובבנים אף אחד עדיין לא ראה, אז
לבוא ולהגיד שהוא צריך לפתוח בטורינו? על סמך מה בדיוק? אלישע לוי יכול ללכת על דוטרה אם הוא מצטיין באימונים, אבל בינתיים
השמועות אומרות שזה רחוק מאוד מכך (אולי זה נכון ואולי לא). כרגע הרבה יותר סביר לפתוח עם בוקולי באמצע.
עם שאר הדברים שלך אני מסכים, הייתי גם מוסיף לזה שאנחנו צריכים חלוץ מהיר כי מתפרצות זה שם המשחק.

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'תרשו לי להסביר את עצמי.'
תרשו לי להסביר את עצמי.
01/10/2009 | 05:46
לגבי כיאל - יש לבחור כישרון. הוא אפילו יודע כדורגל. אבל הוא פשוט לא דומיננטי. אין לו נוכחות רוב העונה. אז נכון, היו לו כמה משחקים שבהם הוא הראה למה תופסים ממנו, אבל ההבדל בין אברהם אבוקרט לבין אסי אברהמי עובר בין עונות רבות שבהם שחקנים מראים את הדומיננטיות שלהם. לגבי דוטרה - לא יודע אם הוא טוב. פשוט ציינתי עובדה שצריך להתחיל להריץ אותו. עד שהוא יכנס לכושר, הייתי שם את בוקולי. פשוט, את בוקולי אני מעדיף חי לקראת הפליאוף כשנהיה זקוקים לנסיון שלו. דרך אגב, האדום הזה פשוט לא רלוונטי. אני מבטיח לכולכם שאם היינו מובילים 1-0, סביר להניח שמישהו בצד השני היה מקבל אדום.

בנוגע לשווילי - תראו, הבעיה היחידה עם כל התיאוריות והדיונים, היא שכרגע המחליף שלו הוא ארבייטמן... לצערי הרב זה כמו שהמחליף של גולסה הוא רפאלוב. פשוט אין אופציות על הספסל (אלא אם כן נגלה ששטרכמן עילוי והוא יכנס לכושר משחק בעשור הקרוב). דרך אגב, אני מסכים איתך שמהרבה בחינות זאת היתה טעות לוותר על בלו, אבל אני חושב שמרכז הקישור שלנו היה בבעיה יותר גדולה והיינו צריכים תוספת כוח. אישית, אני חושב שצריך להחזיר את בלו שנה הבאה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'בין כל הבלאגן שכחת את בוקולי'
בין כל הבלאגן שכחת את בוקולי
01/10/2009 | 06:57
13
לדעתי שחקן מוכשר כמוהו ומנוסה לא יכול לפתוח במשחקים כאלה על הספסל, במחצית השנייה היה חסר לנו שחקן שיחזיק כדור. להכניס את שלומי במקום ולדו היה צריך להיות מתחילת המשחק אבל ראו שבמחצית השנייה מכבי חיפה פשוט לא עלתה למשחק וכאן אלישע היה חייב לשנות את זה, כי כבר ראינו במחצית הראשונה שאפשר לתקוף ולשחק שווים בשווים, אם הייתה עייפוץ בוקולי היה שחקן טרי ואם היה חסר שחקן שיוביל את הכדור יחד עם יניב בוקולי היה האיש, כאן אלישע שגה לדעתי הוא לא קרא נכון את ההתפתחות של המשחק מתחילת המחצית השנייה.

אני כבר בדקה ה-50 אמרתי שאם ככה נמשיך לשחק לא נצא עם נקודות, בכדורגל היום אי אפשר ללכת אחורה ולתת לקבוצה אחת לתקוף ולבנות על מתפרצות פה ושם, בורדו וכל קבוצה באלופות זה לא הפועל ת"א או בית"ר אלו קבוצות שאם אתה נותן להן להכתיב קצב ולשלוט במהלך המשחק באופן כזה טוטאלי הם מנצלות את זה!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לא שכחתי...'
לא שכחתי...
01/10/2009 | 07:14
פשוט מאז תחילת המחצית השנייה אני צועק על הטלויזיה שיוציאו את כיאל כבר ויכניסו מישהו אחר! אבל אז קלטתי שזה ממש לא משנה. כל עוד קטן באמצע ולא באגף זה כ"כ לא רלוונטי... היית מכניס היום את דל פיירו ולא היה קורה כלום.

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר לבנות על מתפרצות (וגם צריך)'
בוודאי שאפשר לבנות על מתפרצות (וגם צריך)
01/10/2009 | 08:34
11
ככה בד"כ משחקים בליגת האלופות בחוץ, בטח ובטח שאתה זה מכבי חיפה ומולך עומדות האריות של אירופה.
הבעייה שהיינו כל כך לא מדוייקים ומסורבלים בהתקפה שלא הוצאנו שום מתפרצת כמו שצריך. לדעתי גם ההוצאה
של גאדיר היתה טעות - בורדו שיחקו אחראי ואם לא הוצאת את המתפרצת מהר, הם חזרו לסגור. כדורים לגאדיר
באגף עם המהירות שלו היו יכולים לעבוד לא רע (וככל שהזמן עבר והם לא הבקיעו הם לקחו יותר סיכונים מן הסתם).
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אתם לא מקשיבים'
אתם לא מקשיבים
01/10/2009 | 09:22
10
מחצית ראשונה ממש לא שיחקנו בונקר, שיחקנו יפה ונהניתי מהמשחק, לא קרה שום שינוי במחצית השנייה שהצריך ירידה אחורה כל כך מסיבית, כמו שבחצי ראשון ידעו לתקוף ולשחק ככה היה צריך להיות גם בחצי השני, ברצלונה לא החליפה את בורדו בחצי השני...אז למה לרדת אחורה ככה?
אם מהדקה הראשונה היה לחץ כבד של בורדו עם הנעת כדור, מצבים, התקפות וכו' הייתי מבין את הירידה אחורה. אבל ברגע שראינו שבורדו הייתה ביום מאד חלש ושאפשר לעקוץ אז למה לשחק ככה?
דיברתי אתמול על הבעיטות, ראיתם את משומר, וגולסה בועטים שניהם למרכז השער ורפאלוב עד שבעט בעט חלש, ברמות האלה אתה לא מגיע ליותר מ-3,4 מצבי הבקעה למשחק ואם אתה לא יודע לנצל את זה אתה בבעיה גדולה!
הגול של בורדו הגיע מקרן שהגיעה אחרי בעיטה אדירה לחיבורים שניר עצר ממש בזינוק הרואי, אבל שוב בעיטה לא למרכז, לפינה, לחיבור יוצאים מזה רק דברים טובים וחייבים לעבוד על זה.
"האריות של אירופה"? עם כל הכבוד בורדו ממש לא שם, אני לא רואה אותה מסוגלת לעשות משהו מול צ'לסי או ריאל או יונייטד שאלה הן האריות של אירופה, בורדו לא סתם בדרג השלישי באלופות היא לא שווה יותר מזה, רק שבארץ מכל קבוצה עושים ברצלונה גם מזלצבורג עשו איזה אריות של אירופה...
בקיצור תאכל'ס אי אפשר לומר שההפסד הזה הוא לא מוצדק כשאתה רק הולך אחורה ובונה על כזו צורת משחק אתה בדרך כלל חוטף, ההגנה שלנו זה עדיין לא אינטר שמסוגלת לעשות 90 דק' בונקר מול הקבוצה הטובה בעולם.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'ההתייחסות שלך לבורדו לא רצינית'
ההתייחסות שלך לבורדו לא רצינית
01/10/2009 | 09:36
4
בורדו זה לא צ'לסי אבל הם יכולים לנצח כל קבוצה באירופה אצלם בבית. זה שאתמול הם באו עייפים ולא נתנו משחק גדול, לא עושה אותם סתם קבוצה.
ואלופת אוסטריה אפילו לא מתקרבת לאלופת צרפת.
השחקנים שלך נופלים מהרגליים בדקה 70 ולכן האפשרות היחידה זה מתפרצות. זה נראה כאילו בורדו לא לחצו אותנו, אבל תאמין לי שהם כן.
אמנם הם היו חלשים בהתקפה אבל בשאר חלקי המגרש הם עשו עלינו עבודה טובה. ותאמין לי שגולסה ורפאלוב יודעים שהם צריכים לבעוט חזק ולפינה,
אבל זה לא תמיד יוצא.
ובתכלס, אין לנו משחק התקפה מספיק טוב לרמות האלה ולא פלא שאנחנו בקושי מתקיפים בצורה מסודרת.
אני מסכים שהם לא היו ביום גדול ויכלנו להפתיע אותם. אם היינו משחקים קצת יותר חכם בהתקפה בהחלט היינו יכולים להפתיע במתפרצת.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'כל קבוצה יכולה לנצח באלופות'
כל קבוצה יכולה לנצח באלופות
01/10/2009 | 09:43
3
תראה אפילו ציריך ניצחה בסן סירו אתמול. אני לא אומר שבורדו סתם קבוצה ברור שלא, אבל אני אומר שהם לא סתם בדרג השלישי שזה דרג אחד מעלינו והם עדיין לא בדרג של האריות של אירופה.
אם שחקנים נופלים מהרגליים מדקה 70 אחרי 9 ימי מנוחה אז זו בעיה חמורה מאד, ואם זה ככה אז צריך לעשות אפילו 2 חילופים לרענן את השורות.
"ותאמין לי שגולסה ורפאלוב יודעים שהם צריכים לבעוט חזק ולפינה,
אבל זה לא תמיד יוצא".-אמרת הכל, זה ההבדל בינינו לבין קבוצות אירופאיות שיודעות לנצל מקסימום מהמצבים, לנו פשוט אין את זה.
בסיכומו של עניין כנראה שנסיים אולי עם נקודה או שתיים, יש מצב לתיקו ביתי עם יובה ובורדו (אולי אפילו ניצחון אחד), המטרה עכשיו צריכה להיות לחזור לליגת האלופות כמה שיותר מהר, ברור לי שאם בע"ה נהיה שם גם בעונה הבאה ההישגים יהיו הרבה יותר טובים.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'דווקא בורדו היו הרבה פחות מדוייקים '
דווקא בורדו היו הרבה פחות מדוייקים
01/10/2009 | 10:12
2
בניצול מצבים. כל בעיטה סטייל כיאל (למרומי היציע). המצב של רפאלוב באמת היה מצויין, אבל גולסה לא היה בעמדה פשוטה כל כך להבקיע וגם בעט ברגל החלשה (למרות שזה לא הפריע לו מול הפועל).

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'עזוב הבעיטות שלהם מ-40 מטר זה היה תוצר של '
עזוב הבעיטות שלהם מ-40 מטר זה היה תוצר של
01/10/2009 | 12:04
1
תסכול נטו. דווקא בדק' האלה היינו צריכים לנצל את הלחץ שלהם ולא עשינו את זה, הלכנו אחורה.
שוב חסר המחץ כי באמת להפסיד אתמול בבורדו זה אחד ההפסדים הכי כואבים הרבה יותר מה-3:0 לבאיירן כי באמת יכולנו והיינו צריכים להוציא לפחות נקודה מהמשחק הזה, עוד שבוע הרי ישכחו את המחמאות ויזכרו רק שמכבי חיפה עם 0 נק' ו-0 שערי זכות...(כמדומני שרק אנחנו ודברצן לא כבשנו עדיין שער).
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'זה הכל בגלל pedigree'
זה הכל בגלל pedigree
01/10/2009 | 12:49
הוא עשה לנו ולדברצן מנחוס . שבוע הבא פוגשים את בופון, שיהיה בהצלחה לשלומי מולו...
איזה משחק הולך להיות מול יובה. חייבים לחזור משם עם נקודה ואז המאבק על המקום השלישי יהיה פתוח. נקווה גם לנצחון של באיירן על בורדו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'מכה חדשה נפלה על המדינה - הברקוביצ'יזם.'
מכה חדשה נפלה על המדינה - הברקוביצ'יזם.
01/10/2009 | 14:03
3
|התחל ג'ודי לוץ קרפין סממה סוקניק|

ברקוביצ'יזם - דחף חולני של אוהדי הכדורגל בישראל לחשוב שאנחנו צריכים ו/או חייבים לנצח כל קבוצה שהיא לא בארסה.
מה שהתחל כפרפרה משעשעת של החולה זירו אייל ברקוביץ', הפך בין רגע למטרד שאין גדול ממנו.
לקחנו את המצלמה המשוטטת ויצאנו... לבדוק הכצעקתה. כאן ג'ודי לוץ פדיגרי רביבו, וושינגטון.

|סיים ג'ודי לוץ קרפין סממה סוקניק|

לצערי אריאל, נראה לי שנדבקת במחלה. למען שלום הציבור אבקש מכל חברי הפורום להתחסן במהרה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין אותך'
לא הצלחתי להבין אותך
01/10/2009 | 14:05
2
לצפיה ב-'כתבתי הודעה ארוכה והיא לא נשלחה'
כתבתי הודעה ארוכה והיא לא נשלחה
01/10/2009 | 14:29
1
אז פשוט אקצר ואומר (שמעבר לטייק אוף לקומדי סטור) שהתכוונתי לכך ששמעתי לא פעם את ברקוביץ' אומר דברים בסגנון: צריכים לנצח את באיירן, צריכים לנצח את בורדו, חייבים להגיע למצב שבו אנחנו נלחמים על עלייה לשלב הבא (לא ציטוטים מדויקים, אבל זו רוח הדברים שלו).

כשנתבקש הגאון מרגבה להסביר את דבריו הוא טען ש"באיירן זו לא בארסה" ולטענתו מכבי צריכה לנצח כל קבוצה שהיא לא ריאל, יונייטד או ברצלונה. הרי אנחנו כמובן נמצאים ממש תחת הקבוצות הללו בהיררכיה האירופית, כמובן שאין איזה מועדון אחד או שניים (או ארבעים) שעדיין פחות טובים מבארסה אבל יותר טובים (ולפעמים גם משמעותית) מאיתנו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אני לא אמרתי דבר כזה'
אני לא אמרתי דבר כזה
01/10/2009 | 15:17
אני סך הכל דיברתי ספציפית על המשחק של אתמול שבהחלט יכולנו לצאת עם 3 נק' ולפחות נקודה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'שתי המחציות לא שיחקנו בונקר.'
שתי המחציות לא שיחקנו בונקר.
01/10/2009 | 15:48
מה שאתה מתאר כאן הוא פשוט הישענות יתר של שחקן על תפקיד לא לו. ואסביר. במחצית הראשונה, רוב ההתקפות באו מהאגפים. גם כשקטן היה במרכז, היה איזשהו נסיון להריץ את גאדיר (הערת המחבר - גאדיר מהיר כמו שד. אבל אליה וקוץ בה, אני חושב שהוא חושב יותר לאט מאשר הוא רץ... אם הוא ישפר את מהירות קבלת ההחלטות שלו, הוא יתבלבל פחות בין רגל ימין לשמאל...) וגם קטן הרגיש חופשי ומאושר באגפים. אי לכך, מכבי שיחקו כדורגל "התקפי" וטוב. מחצית שניה, אבוי, המשחק עבר לאמצע! למה? מדוע? מה לעזאזל גרם למישהו שם להחליט להפוך את קטן למרכז ההתרחשויות במרכז המגרש? המשחק לא הפך "הגנתי" הוא פשוט נתקע כשהגיע לחצי כי נוצר פקק במרכז וקטן לא הצליח ליצר התקפות. עכשיו, ציין כאן מישהו שמכבי זקוקה לקשר למרכז המגרש. הרשה לי לחלוק עליך. יש לנו קשר כזה! יש לנו אפילו שלושה! (ורפאלוב הוא לא אחד מהם!) מכבי לא זקוקה לעוד קשר שיעשה סדר אלא למאמן שיתחיל לעשות סדר! למה להתעקש לא לנצל את היתרונות של הקבוצה שלך? למה? למה להתעקש להשאיר סקורר לבד, שייצר לעצמו מצבים באמצע המגרש? מדברים פה על שלומי ומתפרצות... מה זה ישנה את מי תשים, ברגע שהכדור באמצע, הוא תקוע. לפחות דבאלשווילי לא שובר נבדל בזמן מהלכים כאלה. חבר'ה, מכבי חיפה לא חלשה כמו שמציגים אותה, היא פשוט מתעקשת ללכת אם הראש בקיר ולא דרך האגף...

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יש רק שני אנשים שאני מכיר'
יש רק שני אנשים שאני מכיר
01/10/2009 | 07:56
שסבורים שהמיקום של קטן על המגרש דופק את משחק ההתקפה של מכבי חיפה.
יש רק שני אנשים שאני מכיר שלא מוכנים לעבור על כך לסדר היום ולהגיד "קטן שחקן גדול - נכון שהוא צריך לשחק באגף, אבל גם אם לא, אסור לנו לוותר עליו". יש רק שני אנשים שחושבים שבשביל המשחק הקבוצתי אפשר לוותר על כל שחקן, ויהיה הגדול ביותר, שאינו מסייע למשחק הקבוצתי!!
יש רק שני אנשים שסבורים שכשקטן משחק באגף, המשחק של מכבי חיפה מהיר הרבה יותר והחלוץ שמשחק (פנטיני, ארבייטמן, דבלישווילי) יגיע ליותר הזדמנויות מול השער.
יש רק שני אנשים שחושבים כך, ואחד מהם הוא אתה!!!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-''
01/10/2009 | 13:49
לצפיה ב-'אכזבה וגאווה!!'
אכזבה וגאווה!!
01/10/2009 | 09:40
13
אכזבה מהתוצאה כמובן וגאווה על הלחימה והעמידה על המגרש.
חבל שבוקולי לא פתח במקום כיאל או לפחות היה נכנס במקומו קודם.
חסר לנו קשר התקפי מרכזי, הסירבול בהתקפות שלנו מנע מאיתנו
נקודות אתמול וחבל, כי יכולנו להוציא לפחות תיקו.
אני מסכים עם כל מה שנאמר כאן למעלה לגבי קטן גולסה ורפאלוב,
פשוט נמאס כבר לחזור על זה.
מה שכן, הפעם בניגוד למשחק מול באיירן, החברה עלו לשחק בלי פחד
ונתנו את הכל.
אני בטוח שבארץ נצליח לכבוש ולהוציא נקודות.
סה לה וי...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אל תהיה בטוח שנוציא נקודות בבית'
אל תהיה בטוח שנוציא נקודות בבית
01/10/2009 | 11:12
7
מכמה סיבות הם למדו אותנו ועוד שבורדו יכולה להציג כדורגל טוב יותר..
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'גם מכבי חיפה יכולה להציג כדורגל טוב יותר'
גם מכבי חיפה יכולה להציג כדורגל טוב יותר
01/10/2009 | 14:04
6
לצפיה ב-'אם אני לא טועה '
אם אני לא טועה
01/10/2009 | 14:08
5
ציטוט שלך ``הבדלי הרמות ברורים חיפה נתנה הכל`` משו באזור אני צודק?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יש הבדל גדול מאד חביבי'
יש הבדל גדול מאד חביבי
01/10/2009 | 14:38
4
בין "לתת את המקסימום" ל"לשחק משחק טוב".

כשביקשתי אתמול לראות את הקבוצה נותנת את המקסימום ביקשתי לראות משחק הגנתי נכון, סגירה נכונה, הרבה מלחמה על כל כדור וגם לנסות להגיע לכמה שיותר מצבים.

בשורה התחתונה זה מה שקיבלנו מהקבוצה אתמול. לכן אני לא בא בטענות לאיש ולכן הגדלתי לומר וציינתי שאני גאה בדרך בה השחקנים שיחקו מול בורדו, דבר שאינו נתפס מבחינתי כברור מאליו.

לעומת זאת, לא שמעת אותי אומר את צמד המילים "שיחקנו טוב". למה? כי לא שיחקנו טוב. ומה זה לשחק טוב? הרבה דברים מן הסתם, אבל בעיקר זה כמובן לא להסתפק בלהגיע למצבים, אלא גם לנצל אותם. להיות יותר מדויקים וחדים בהתקפה, לייעל יותר את המשחק, בקיצור לנצל מצבים.

את כל זה מכבי חיפה לא עשתה אתמול. הגענו ללא מעט מצבים (לא פחות מבורדו) אבל תמיד היה חסר הגרוש ללירה (החלקה של גאדיר, בעיטה לא מדויקת מספיק של משומר וגולסה, רפאלוב לא סיים טוב את הפריצה שלו).

לכן אני חושב שהקבוצה כן נתנה את המקסימום אתמול, ובכל זאת אין לי ספק שהיא יכולה לשחק יותר טוב במשחק הבא. יש מבין?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
01/10/2009 | 15:00
שבמצב שהשחקנים היו הם לא יכולים לייצר יותר ממה שהם נתנו. לדוגמא רפאלוב נלחץ משני צדדים על ידי הבלמים. זאת אומרת שחיפה כן שיחקה טוב!! אני בכלל חושב שבמשחקים הבאים צריך לשחק על כל הקופה. לעלות עם שני חלוצים ולאדו. ושלומי ולא צריך להגן עם כל השחקנים ואז הם מתעייפים בדקה 70.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'צודק.'
צודק.
01/10/2009 | 17:40
2
הסברת את זה יותר טוב ממני.
רוצה להיות הדובר שלי?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'איך אתה משלם?'
איך אתה משלם?
01/10/2009 | 18:10
1
לצפיה ב-'העברה בנקאית'
העברה בנקאית
01/10/2009 | 22:06
לחשבון באיי קיימן, טוב לך?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'יש קשר התקפי מרכזי'
יש קשר התקפי מרכזי
01/10/2009 | 19:41
4
כמו שקראת לזה, וקוראים לו איל גולסה. הוא מהיר, חזק, נלהב, שולט בכדור, עושה תנועה ללא כדור, רואה את המשחק - בקיצור, אם רוצים להשתמש בו ולנצל את הדברים הטובים האלה שיש לו - הוא צריך לשחק במרכז. אני יודע שאני מנדנד, אבל אני כנראה אמשך עד שזה יקרה (ורמז: כדי שזה יקרה, קטן צריך ללכת מהמרכז)
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לצערנו, אני לא חושב שזה יקרה בקרוב.'
לצערנו, אני לא חושב שזה יקרה בקרוב.
01/10/2009 | 19:56
2
אולי יעשו מצווה כמה מקוראי הפורום החביב הזה אשר באפשרותם להגיע לקריית אליעזר ויכינו כרזה ענקית שבה יהיה כתוב: "קטן, בבקשה ממך, שחק באגף!" אולי אז קטן יבקש מאלישע לשחק שם...

מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'אם הייתי צעיר יותר'
אם הייתי צעיר יותר
01/10/2009 | 20:39
1
הייתי נענה ליוזמה. מצד שני, אם הייתי צעיר יותר, ייתכן שהייתי חושב שקטן צריך להיות על המגרש, אפילו בתפקיד השוער...
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לא חושב שזה עניין של גיל...'
לא חושב שזה עניין של גיל...
01/10/2009 | 21:24
אני חושב שזה עניין של הגיון. גם אם גיגס היה משחק אצלנו עכשיו ואלישע היה שם אותו באמצע הייתי זועק!
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
01/10/2009 | 22:13
מצד אחד אתה צודק, גולסה במרכז יכול להיות יותר מועיל, מצד שני
הוא עדיין חסר נסיון ולא מספיק פיזי לאירופה.
אם היה לנו בנוסף, עוד קשר תוקף כמו רוסו או פראליה, הנעת הכדור וההתקפות שלנו היו הרבה יותר מסוכנות.
ומצד שלישי, אפילו בלי קשר כזה, אם היה לנו קשר 50/50 טוב, שיודע
גם לתמוך בהתקפה ולא רק להגן (בניגוד לקולמה וכיאל שהם קשרי 50/0), גם אז הנעת הכדור והתמיכה בהתקפה היתה משתפרת.
זה פשוט חבל, כי אם היה לנו רכש כזה היינו באמת יכולים להוציא
יותר מהבית הזה.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'סיכום המשחק מנקודת המבט שלי'
סיכום המשחק מנקודת המבט שלי
01/10/2009 | 10:20
1
מחצית וחצי טובות, עוד חצי מחצית בינוני, והבינוני הזה היה שווה הפסד.
דווידוביץ - לא היה במיטבו, נכון, הוא הצליח לקחת את רוב הכדורים שהוגבהו לרחבה תוך כדי תנועה, אבל בקרנות וכדורים נייחים הוא כרגיל נכנס לפאניקה, ומהדקה ה-70 בערך הוא גם התחיל לאבד ריכוז.

מסיללה - כרגיל, מעולה, למרות פעם אחת שטשיירה היה צריך לכסות על העדרות שלו, השתתף בהגנה, השתתף בהתקפה, כנראה שחיפה צריכה להתחיל לחפש לו מחליף כי אני לא חושב שהוא יהיה בקבוצה אחרי ינואר.

טשיירה - תענוג של משחק, בלי שטויות, עם חיפוי על אחרים, וכמו שכבר ציין מישהו, כשמוגבהים כדורים לרחבה הידיים שלו משולבות מאחורי הגב, כדי שלא יעשה עומרי קנדה לכדור, ולא יתפוס בטעות שחקנים, הלוואי והיו מלמדים ככה את כל הבלמים בארץ.

קינן - בניגוד למשחקים אחרים שהוא היה גרוע מאוד, במשחק הזה הוא היה גרוע עד בינוני. לא מובנים לי המשולשים של ההגנה ליד הרחבה שבהם מגיע כדור לקינן שמורחק בלי מחשבה למעלה, בשאיפה שאחד השחקנים שלנו יגיע אליו, מעבר לזה הוא לא יצר כמעט חורים.

משומר - ימות המשיח הגיעו? משומר לא פוגע יותר מדי במשחק של חיפה? לא חושב, היתרון של חיפה היה שההתקפות שלהם לא הגיעו כמעט מהאגף שלו, ושהוא מיעט לעלות למעלה(מה שלא יצר חורים שאיתם דווקא קינן היה מתקשה להסתדר).

קולמה - החלק החיובי, הוא הצליח להכשיל שחקנים רחוק מהשער, והמיקום שלו במשחק הזה היה מעולה, החלק השלילי, הוא לא מדוייק לטווח של יותר מ-5 מ', הוא איטי ואם בהתקפה כדור מגיע אליו, ההתקפה אוטומטית מואטת.

כיאל - האדום היה שטותי, נסיון הבעיטה מרחוק היה דבילי, הנקודות החיוביות היו שהוא סגר טוב במרכז המגרש וכנראה שאלישע הסביר לו שיותר חשוב שימסור לחברים מאשר שינסה לבעוט לשער כל פעם שהכדור מגיע אליו.

גולסה - הורגש פחות במשחק הזה, וחבל, אולי בגלל ששיחק יותר באגף מאשר במרכז.

גאדיר - המהירות שלו היא יתרון, אבל שחרור הכדור אצלו לוקה בחסר וכדאי שיעבוד עליו, זה רק יהפוך אותו טוב יותר, סה"כ היה טוב מאוד.

קטן - הוא רע כשהוא משחק במרכז, הוא צריך לשחק באגף ולהשתמש יותר במהירות שלו(מקסימום לבצע חיתוך למרכז סמוך לרחבת השער), מהר מאוד קלטו בבורדו שאת הסיבוב הוא עושה לצד אחד בלבד ופשוט ניטרלו אותו, היה צריך להיות מוחלף רבע שעה או 20 דקות לסוף.

דבאלישווילי - לא כל ההגנות הן אקטובה וגלנטורן ולא כל חלוץ יכול לשחק רחוק מהשער, דבאלישווילי מראה את זה טוב.
הבחור כנראה היה מנוצל טוב יותר במערך עם שני חלוצים, מעבר לבעיטה בסיבוב שלו בדקה ה-3 לא ראיתי ממנו פעולה אחת נכונה, וחבל, זה לא יהפוך אותו לבטוח יותר בעצמו, זה לא יוריד את התסכול שלו, וחלוץ חסר בטחון ומתוסכל זה רע.

מחליפים:
ארבייטמן - לא הורגש כמעט, קיבל שומר אישי עם העלייה למגרש ונעלם.

רפאלוב - הפעם הוא לא התחיל ללכת על המגרש אחרי 3 דקות, הוא אפילו שיחק בנגיעה אחת, ועדיין אין לו תזמון בשיט(הוא כנראה לא מבין עדיין את חוק הנבדל), אין לו יכולת לקחת החלטות מהירות(גם במסירה, גם בבעיטה) ואין לו שכל - בקצב הזה הוא כנראה יצטרך לשנות את השם למפגרוב.

בוקולי - בכמה דקות ששיחק נלחם על המגרש, אבל כמות הדקות לא מאפשרת באמת לנתח את המשחק שלו.

נקודות חיוביות - הנעת הכדור באגף של גאדיר, הכיסוי של שחקני מכבי חיפה רוב המשחק, טשיירה, מיעוט השטויות.
נקודות שליליות - דבאלישווילי לא יכול לשחק בתור חלוץ יחיד ברמות האלה, קטן חייב להפסיק לשחק במרכז, אלישע צריך לתזמן את החילופים שלו טוב יותר(הצרפתים הוציאו את גורקוף והכניסו את פרננדו? נהדר, אפשר לעשות חילוף ולהכניס את בוקולי במקום כיאל; השוער הצרפתי מתחיל לעשות שטויות וקטן חותך לאמצע? אפשר להוציא את גולסה ולהכניס את ארבייטמן ולשחק 10-15 דקות עם שני חלוצים ואז להכניס את בוקולי).
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לדעתי משומר הפך ממש דיכוטומי לאחרונה'
לדעתי משומר הפך ממש דיכוטומי לאחרונה
01/10/2009 | 14:44
על כל פעולה חיובית/שלילית שהוא עושה, הוא ישר נותן לה קונטרה הפוכה כמה שניות אח"כ (דבר שמאפיין כמובן גם את קולמה בקטע של המעבר מהגנה להתקפה).
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'הידעתם? מועדון האפסים של ליגת האלופות!'
הידעתם? מועדון האפסים של ליגת האלופות!
01/10/2009 | 14:09
2
כבר 15 שנים שליגת האלופות רצה בפורמט המוכר לנו כיום של שלבי בתים (לפני כמה שנים עוד היו 2 שלבי בתים רצופים).
בכל התקופה הזו קם לו מועדון אקסלוסיבי, שכרגע קיימות בו 7 חברות, של קבוצות שסיימו את שלב הבתים עם 0 נקודות.

ואלה שמות:

1997/98: קושיצה (הונגריה)
0 נק', מאזן שערים של 13-2. יריבות: מנצסטר, יובה ופיינורד.

2001/02: פנרבחצ'ה    
0 נק', מאזן שערים של 12-3. יריבות: בארסה, לברקוזן וליון.

2002/03: ספרטק מוסקבה
0 נק', מאזן שערים של 18-1. יריבות: ולנסיה, באזל וליברפול.  
דרך אגב, זה המאזן הגרוע ביותר בתולדות הצ'מפיונס ליג!

2004/05: אנדרלכט
0 נק', מאזן שערים של 17-4. יריבות: אינטר, ורדר ברמן וולנסיה.

2005/06: ראפיד וינה
0 נק', מאזן שערים של 15-3. יריבות: יובה, באיירן (נשמע מוכר עד פה?) וקלאב ברוג'.
קלטתם כמה פעמים יובה ובאיירן נפגשו בשלב הבתים?

2006/07: לבסקי סופיה
0 נק', מאזן שערים של 17-1. יריבות: צ'לסי, בארסה וורדר ברמן.

2007/08 : דינמו קייב
0 נק', מאזן שערים של 19-4. יריבות: מנצ'סטר רומא וספורטינג ליסבון.

השאלה הבלתי נמנעת:
האם מכבי חיפה תצטרף העונה למועדון המפוקפק הזה?
והאם נשבור שיא אירופי ונהפוך לקבוצה הראשונה בהיסטוריה שמסיימת את שלב הבתים ללא אפילו שער זכות אחד?
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'חחח לפחות לא נהיה לבד'
חחח לפחות לא נהיה לבד
01/10/2009 | 15:21
בטח בהונגריה עכשיו המטרה של דברצן היא ל"עקוף" את קושיצה ולספוג "רק" 12 שערים...או לפחות לסיים בהפרש שערים של לא יותר מ10-.
אל תדאג אנחנו ודברצן סתם עושים מתח כבר סגרנו ששנינו בגמר ממלאים את הברנבאו
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'לא מאמין ,אני מאמין שאפשר להוציא נקודות'
לא מאמין ,אני מאמין שאפשר להוציא נקודות
01/10/2009 | 18:02
אני מאמין (בעיקר מקווה) שנוציא נקודה בבית נגד יובה ו-3 נגד בורדו.
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'עצבים.'
עצבים.
01/10/2009 | 15:25
תחושת ההחמצה במשחק הזאת ענקית..
דאבלשוילי כבד לרמות האלו, ואין מה לעשות התנועה שלו עם הכדור במשחק הזאת פשוט הייתה גרועה.
קטן נתן את הנשמה, והגול שבר לו את הלב.
גולסה אולי עשה צעד גדול - אם ספונסרים ראו אותו..
ניר לא הייתה לו עבודה כ"כ קשה.
זאת לא הבורדו שציפיתי לראות. לדעתי אפילו נגד רובין קאזאן יכל להיות לנו משחק יותר קשה.
אז נכון אפשר להסתפק ב"כבוד" שהבאנו אבל עדיין. רפאלוב.. אם אתה כבר לא שומר על השחקן - שמור על קו השער שאותו אתה מכסה לניר!! למה לעזאזל הוא חלם. למה הוא לא היה מכוסה..אכזבה. הגיע לנו הרבה יותר מהמשחק הזה. יותר משחקים קלים לא יהיו.
ולעאזל גילתי שהמשחק בחוץ נגד יובה יוצא על הגדנ"ע שלי ואין לי מושג מה לעשות
מכבי חיפה >>
לצפיה ב-'קולמה ומסיללה הוצעו לקבוצות מאירופה'
קולמה ומסיללה הוצעו לקבוצות מאירופה
01/10/2009 | 22:20
לצפיה ב-'צלצבורג מובילים 2.0 על ויריאל'
צלצבורג מובילים 2.0 על ויריאל
01/10/2009 | 22:21

הודעות אחרונות

14:19 | 15.05.19 עופר דואק
22:33 | 22.11.18 Black Double
06:05 | 05.10.18 forumer
00:57 | 25.09.18 אורחים בפורום
10:03 | 25.08.18 אורחים בפורום
14:32 | 29.08.17 עופר דואק
19:55 | 06.07.17 עופר דואק
06:54 | 02.06.17 עופר דואק
11:13 | 09.05.17 אחדשיודע3
13:02 | 26.03.17 liron50
20:09 | 13.02.17 colio 1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ