מאמר חדש: שמועות על בחינות הבגרות

כיח

New member
מאמר חדש: שמועות על בחינות הבגרות

המאמר הבא-יעזור לכם לדעת, מה אמת ומה שקר: 1. "אמאל'ההההההההה אמרו לי , שאסור היה לענות על יותר מיותר ממספר השאלות, ויפסלו לי את הבחינה" עבדו עליך. יתכן , שהיה מותר. וגם אם לא-יבדקו לך את הראשונים, ובטוח יבדקו לך את הבחינה, ולא יפסלו, אלא אם כן העתקת, אבל זה כבר סיפור אחר.. בקיצור, חייך עבדו עליך. 2. "הציונים במתימטיקה יפורסמו עד סוף יוני" הציונים אף פעם לא מתפרסמים לפני גמר בחינות הבגרות מועד א'. מדובר בעוד שמועה זדונית. 3. "מחר יש לי בחינה בהיסטוריה, ואמרו לי שרצוי לוותר על פרק כזה או אחר" תמיד בבחינות הבגרות יש הפתעות. חוק מרפי אומר , שדווקא החומר שלא למדת-יהיה בבחינה. בקיצור, אל תאמין לכל מה שאומרים לך. 4. "ביקשו ממני לשלם על בחינת הבגרות". החל משנת 2006, מועד חורף, ע"פ החלטת בג"צ , אין לשלם עבור בחינת הבגרות, אם אתה תלמיד אינטרני. אם ביה"ס מבקש-הוא מרמה אותך, ודורש את זה, מסיבות אחרות . תלמיד אקסטרני או בוגר בית ספר, יצטרך לשלם ע"פ המחירים הנקובים באתר משרד החינוך. 5. "מועד ב', לעומת זאת, עולה כסף" לא עולה . להסתכל בתשובה לשאלה 4-התשובה תואמת יחסית. 6. "אמרו לי שבגלל המונדיאל דחו את בחינת הבגרות" לא דוחים בחינת בגרות, בגלל מונדיאל. עבדו עליך. 7. "אמרו לי, שהציונים יתפרסמו בסוף יולי" הציונים מתפרסמים לקראת סוף אוגוסט-תחילת ספטמבר, ולא מוקדם יותר. למה? כובע. או אם תרצו ברצינות: זה עובר לשניים-שלושה בוחנים לבדיקה, אחרי זה צריך לבדוק עוד כמות רבה של בחינות ורק אז להעביר. אז הסיפור לוקח חודשיים. אצל הורינו זה לקח שנה. 8. "בגלל הבחינה הקשה בשנה שעברה, הבחינה תהיה קלה מדי השנה" אתה לא יכול לדעת באמת. רק הכותבים ובכירי משרד החינוך יודעים לפני, וגם זה הם לא מפרסמים. 9. "מותר לכתוב את השם על בחינת הבגרות". לעולם, אל תכתוב את שמך על בחינת הבגרות. הסיבה היא שאם במקרה הבחינה עוברת למישהו שמכיר אותך, יכול להתנקם בך ועוד סיבות השמורות עם משרד החינוך. 10. "מותר להעתיק בבחינת הבגרות" אם תעתיק ותתפס-תחטוף עונש, שעשוי להיות למשל, שנתיים לא להיבחן באותה בחינת בגרות. אל תנסה לעשות את זה-תטפס תאכל אותה. 11. "מותר לכתוב בכל צד בבחינת הבגרות". נכון! מותר לכתוב. אם תחליט שמשהו טיוטה יש לסמן עליו איקס ולכתוב את המילה טיוטה-כמה פשוט וקל להבנה. 12. "גמרתי את הדפים במחברת, ואמרו לי פעם שאסור לבקש עוד דפים ולהגיש את זה איך שזה". לא נכון! בקש ממשגיח\ת בחינת הבגרות דף , עליו יש לרשום ת.ז. , שם בחינה, ובסיום הבחינה יש להזכיר שיש להדק את הדפ\ים לבחינה. זכור: לא חשוב כמה אתה כותב, העיקר שזה יהיה נכון , ככה תצבור את מירב הנקודות בבחינה. 13. "אני חולה ולא מסוגל להגיע לבחינה,אבל יודע היטב את הבחינה, מה עושים?" צור קשר במידיי עם בית הספר ורכז\ת בחינת הבגרות, שעשוי להביא לך משגיח שיאפשר לך לעשות בבית את הבחינה. כך קרה לדוגמה בבחינת הבגרות במתימטיקה, הובאו מספר משגיחים מיוחדים לתלמידים. 14. "מותר לכתוב בעיפרון" חל איסור מוחלט לכתוב בעיפרון. בחינה כזאת לא תבדק. אם שכחת את העט-בקש ממשגיח\ת בחינת הבגרות, שעשוי להשגיח לך עט או לאפשר לך לשאול את הכיתה שבה אתה נבחן. מותר לכתוב אך ורק בעט שחור או כחול (בפעם ה-100). בעיפרון, אפשר לעיתים רק לסרטט בבחינת בגרות במתימטיקה . 15. "מותר לשים טיפקס בבחינה". אם תשים-הבחינה לא תבדק או לחילופין לא תוכל לערער. אל תנסה את זה. פשוט תמחק את זה עם העט , והבוחנ/ת יבין זאת. 16. "אסור ללכת לשירותים בזמן הבחינה". לא נכון! מותר ללכת, ואף רצוי ללכת כדי להוריד את הלחץ. אך שים לב!שזה על חשבון הזמן שלך! מומלץ ללכת לפני תחילת הבחינה. המשגיח/ה רשאי/ת לכתוב את שמך בדף מיוחד שקיבלו וללכת איתך לשם , אך כמובן, לא להיכנס איתך לאותו תא שירותים. 17. "החלטתי לא לעשות את הבחינה במועד ב', אמרו לי שאין צורך להודיע לבית הספר". לא נכון! יש להודיע לבית הספר, שלא ידאג לך . יש בתי ספר שמתקשרים במיוחד הביתה, כדי לשאול :"האם התלמיד בדרכו לבית הספר". 18. "החלטתי לא לעשות בחינה כלשהי, אמרו לי שאין צורך להודיע לבית הספר". ראה תשובה מס' 17. 19. "אני לקוי למידה, ואמרו לי שביטלו את התוספות זמן עבורי בבחינה הזאת". לא נכון! בקש שאחראי/ת בחינת הבגרות בבית הספר יבוא מיד לכיתה, על מנת לאפשר לקבל את כל התוספות המגיעות לך. כפי הנראה, בשל טעות אנוש, הושמט התוספות המגיעות לך, אם כי זה קורה לעיתים נדירות (או בעצם: תלוי איזה בית ספר). 20. "הת.ז. שלי לא כתובה נכון בבחינה, ואמרו לי שאין צורך להודיע, כי ישימו לב לזה במילא" לא נכון! אף אחד לא ישים לב לזה ויכתוב על שם מישהו אחר. הודע מיד למשגיח/ת בחינת הבגרות, על מנת שיתקן את העוול . אירוע זה מתרחש לעיתים נדירות מאוד. ועד כאן השמועות, האמת והשקר- כיח.

מאמר חשוב

אני מניחה שכאלה שזאת שנת הבגרויות הראשונה שלהם יצטרכו את זה .. כדאי להוסיף עוד משהו < שבגללו הייתי צריכה לעשות מועד ב' שנה שעברה , כי פשוט לא ידעתי > נתנו לכם עוד מחברת ( כי ביקשתם עוד דפים ) ז-ה-י-ר-ו-ת ... לפחות אצלי לא בדקו את שתי המחברות .. ( וירד לי תרגיל שלם ) והכל כי לא ידעתי ! מותר מחברת אחת ודפים ( כמה שאתם רוצים )

קובי221

New member
הנה:

תלמידים שדיווחו כי היו מאושפזים או לחלופין הגיעו למבחן עם פתק מהרופא המדווח כי הם חשים ברע, קיבלו "מתנה" - תוספת זמן לבחינה. אל בתיהם של תשעה תלמידים שנפלו למשכב נשלח בוחן. לקוח מאמצע פסקה שלישית, http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3256426,00.html

Shark Alarm

New member
איך אתם חושבים שתלמידים ../images/Emo26.gif

שמאושפזים בבתי חולים עושים בגרויות

mE and Me

New member
אוקיי אבל יש הבדל בין מישהו שמאושפז

בבית חולים הרבה זמן ולא יכול לעשות בגרות, לבין מישהו שלא מרגיש טוב ומתקשר לבצפר שישלחו לו משגיח בגרות הביתה

אני רוצה להוסיף כמה

21. "מתכונות בד"כ קשות יותר מהבגרויות" לא נכון! ההוכחה הטובה לכך שזאת סה"כ שמועה ותו לא היא בגרות קיץ תשס"ו במתמטיקה, מועד א'(בעיקר לתלמידי 5 יח"ל). מתכונות לעתים קשות יותר מהבגרויות ולפעמים קלות יותר, אין שום חוקיות בעניין הזה, כמו שנאמר כבר, בדיוק כמו שאין חוקיות בכך שאם לדוג' ב-2004 בחינת הבגרות הייתה קלה, אזיי ב-2005 היה תהיה קשה - שמועה שקרית! 22. "יש נוסחא קבועה לחישוב ציון שנתי למורים" לא ולא, כל מורה יכול לבחור לעצמו, איך לחשב את הציון השנתי, יכול להיות מורה שיהיה מאוד קפדן ושבלוני, ויחשב את הציון עפ"י איזה נוסחא עם משתנים קבועים מראש, ולעומת זאת, יכול להיות אחר, שיסתכל על מגמת התלמיד יום לפני הבגרות בלי להתחשב בתחילת השנה או בבחנים וכו' ויעריך את יכולתו ואת הציון שהוא יכול לקבל בבחינת הבגרות.

רן88

New member
תוספת ל-21

מתכונות הן בד"כ בגרויות ישנות, על כל המשתמע מכך מבחינת רמה וכו'.

Shark Alarm

New member
מממ אם תסתכל על בגרויות ../images/Emo26.gif

בפיזיקה (שלפחות על זה אני יודע בבירור) אז בגרויות מלפני משהו כמו 20 שנה, היו יותר קשות ממה שיש עכשיו.. ההבדלים בקשיים לא נראה בין שנה לשנה, אבל אם מסתכלים על חתך של כמה שנים, אז רואים שיש פערים.. כי מה לעשות, הרמה יורדת.. איך שלא תרצו...

lambo g

New member
ממש לא חבר.

יוצא לי לפתור בחינות בגרות לפני הבגרות ב28 בחשמל וקרינה וחומר ואגיד לך דבר פשוט-הרמה אותה רמה. יש שאלות/סעיפים אפילו שחוזרים על עצמם באותו ניסוח וכדומה. אני אגדיל ואומר שהדגש בבחינות בפיזיקה בימינו(בעיקר בקרינה וחומר) הוא על חשיבה ולא חישובים-להבדיל משנים קודמות. כלומר יותר הסבר תיאורטי במילים מאשר הצבה בנוסחאות. זה הופך את העסק אפילו לקשה יותר. אגב אני פותר בגרויות בערך משנת 1982 עד 2005 . וזה מה שאני מרגיש. אבל הקושי הוא בעיניי הפותר..

Shark Alarm

New member
אני אומר לך את הדעה הרווחת ../images/Emo26.gif

בין מורים לפיזיקה (ושמעתי כמה מהם).. מה גם שעכשיו מנסים איכשהו להקל את הבגרויות בפיזיקה (ולא רק בפיזיקה אלא, בכל המקצועות שנחשבים למקצועות "קשים" או "מרתיעים" ולא מושכים אליהם הרבה תלמידים, לכן אולי הבגרויות בהם יותר קלות מבשנים עברו

lambo g

New member
bullshit

אל תקשיב לכל מה שעובר לך ליד האוזן. אני מציע לך לעלעל קצת בבחינות הבגרות של 05 ו04 ולראות שהרמה שם נותרה בעינה ואפילו יש שם כמה שאלות טריקיות שמצריחות הרבה תאים אפורים-אני הייתי נותן כמה דוגמאות אבל לא רואה צורך ממשי. להגיד שהרמה ירדה זה תמיד באופנה. ראית את הבגרות האחרונה במתמטיקה? הרמה ירדה? ממש לא...

dark dumb

New member
21 תלוי בבית הספר

אצלנו למשל עושים את המתכונות כמה שיותר קשות, בשביל שבבגרות לא יהיו הפתעות... אולי בגלל זה הוא אחד מבתי הספר הכי טובים בארץ...

למעלה