לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2714027,140 עוקבים אודות עסקים

פורום עזרה בלימודים ושיעורי בית

שלום לכולם!‏
אני רוצה לברך את הגולשים החדשים, שהגיעו לתפוז בכלל ולפורום הזה בפרט ולאחל ולכם גלישה ‏נעימה. אני סבור שתמצאו עניין רב בפורומים השונים בתפוז (יש יותר מ 1000!!!) ותקבלו מענה לכל שאלה ‏שתשאלו או דיון שתפתחו.‏

אם יש לכם שאלה בקשר לשיעורי בית, תרגיל קשה במתמטיקה/פיזיקה שאתם צריכים לפתור ולא הצלחתם, התלבטות בקשר למקצוע הבחירה בתיכון/באוניברסיטה, רצון לפרוק את תסכולכם על מורה מסוים שקצת עצבן אתכם, או סתם בא לכם לראות משהו ממש מעניין – אז זה המקום בשבילכם!

באותו אופן שאנשים מקדישים מזמנם החופשי לענות על שאלות של גולשים – גם אתם מוזמנים להשתתף באופן פעיל בפורום אם אתם יודעים את התשובה לשאלה מסוימת, יש לכם תובנה בקשר ללימודים בתיכון או אם אתם רוצים להביע את דעתכם באחד הדיונים על נושא שאתם מכירים ממש מקרוב...

מטרת הפורום היא לא רק קבלת/מתן מענה לשאלות בקשר לשיעורי בית – אלא מרחב לדיונים שאתם מוזמנים לפתוח על כל נושא מסוים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עזרה בלימודים ושיעורי בית

שלום לכולם!‏
אני רוצה לברך את הגולשים החדשים, שהגיעו לתפוז בכלל ולפורום הזה בפרט ולאחל ולכם גלישה ‏נעימה. אני סבור שתמצאו עניין רב בפורומים השונים בתפוז (יש יותר מ 1000!!!) ותקבלו מענה לכל שאלה ‏שתשאלו או דיון שתפתחו.‏

אם יש לכם שאלה בקשר לשיעורי בית, תרגיל קשה במתמטיקה/פיזיקה שאתם צריכים לפתור ולא הצלחתם, התלבטות בקשר למקצוע הבחירה בתיכון/באוניברסיטה, רצון לפרוק את תסכולכם על מורה מסוים שקצת עצבן אתכם, או סתם בא לכם לראות משהו ממש מעניין – אז זה המקום בשבילכם!

באותו אופן שאנשים מקדישים מזמנם החופשי לענות על שאלות של גולשים – גם אתם מוזמנים להשתתף באופן פעיל בפורום אם אתם יודעים את התשובה לשאלה מסוימת, יש לכם תובנה בקשר ללימודים בתיכון או אם אתם רוצים להביע את דעתכם באחד הדיונים על נושא שאתם מכירים ממש מקרוב...

מטרת הפורום היא לא רק קבלת/מתן מענה לשאלות בקשר לשיעורי בית – אלא מרחב לדיונים שאתם מוזמנים לפתוח על כל נושא מסוים.

x
הודעה מהנהלת הפורום

ליתר ההודעות המנהלתיות לחץ/י על 'המשך'

בפורום זה מגישים לגולשים עזרה בלבד. אנו לא מכינים את העבודות ו/או שיעורי הבית עבורכם.
חל איסור על העלאת תכנים הפוגעים בזכויות יוצרים
אנא זכרו לשרשר את הודעותיכם לשרשורים הרלוונטיים. הודעות שלא ישורשרו - לא ייענו
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה באזרחות -בנוגע לחסינות האישית-פרוצדורלית'
שאלה באזרחות -בנוגע לחסינות האישית-פרוצדורלית
09/06/2007 | 23:58
54
64
לא ברורים לי כמה דברים, בעקבות שינוי החוק ב-2005...

קודם כל, האם כיום ניתן להסיר את החסינות הזאת?
דבר שני, מתי הוא מקבל את החסינות הזאת? ואם לא, איך הוא משיג אותה?

זה יהיה נחמד, אם בנוסף לשאלות, מישהו יכתוב הסבר על חסינות זו...
עזרה בלימודים ושיעורי בית >>
לצפיה ב-'חסינות אישית'
חסינות אישית
10/06/2007 | 01:08
20
7
מעניקה הגנה מפני:
*מעצר והליכים משפטיים.
*חיפוש גופני והחרמת מסמכים.

-חסינת זו חלה על כל חברי הכנסת אם ביצעו עבירה שלא בעת מילוי תפקידם ולא למען מילוי תפקידם.
-הכנסת יכולה באמצעות דיון להסיר חסינות זו.
-החוק מקנה לכנסת מעין סמכות שיפוטית ליטול חסינות של חברי כנסת.
-ניתן להסיר חסינות זו משום שהיא חלה גם על מעשים שנעשו שלא בעת מילוי תפקידו של חבר הכנסת או למען תפקידו כמו:קבלת שוחד,גניבה או בגידה במדינה.

-מטרת החסינות:
*הצורך להבטיח את פעולתה התקינה של הכנסת ולא הרצון להגן על חבר הכנסת עצמו.
-כל חריגה מעבר לצורך זה וכל ניצול לרעה של מכשיר החסינות על ידי חבר כנסת צריך להיות מטופל על פי  דין.

-תהליך הסרת החסינות האישית:
-הממשלה או כל חבר כנסת רשאים לפנות ליועץ המשפטי לממשלה.
-היועץ משמש כממונה מטעם בציבור על שמירת שלטון החוק במדינה ועל שמירת החוק ברשויות השלטון.
-ממליץ בפניו לבטל את סמכותו של חבר הכנסת.
-ליועץ,הסמכות הבלעדית להחליט אם להגיש את הבקשה להסרת החסינות על מנת שיהיה אפשר להעמיד את חבר הכנסת לדין פלילי.
-היועץ מביא את בקשת הסרת החסינות לוועדת הכנסת.
-חברי הוועדה מבררים בדיון מהם מניעיו של היועץ:
*מניעים פסולים-מניעים פוליטיים.
*מניעים משפטיים עניינים.

-הוועדה מחליטה ברוב קולות אם להציע לכנסת להסיר את החסינות.
-הכנסת דנה בהצעה לאחר שניתנה לחבר הכנסת הזדמנות להשמיע את דבריו הן בוועידה והן במליאה.
-ההחלטה על ההסרה יכולה להתקבל ברוב רגיל.
--חובת ההודעה לכל חברי הכנסת על קיום הדיון 24 שעות מראש לפחות.
-חבר הכנסת רשאי לערער על החלטת הכנסת באמצעות הגשת עתירה לבג"צ.
-כלל התנאים הללו נועדו להבטיח הליך משפטי הוגן.

-הסרת החסינות פירושה:
*ניתן להעמיד את חבר הכנסת לדין,כמו כל אזרח.
*אין מבטלים בזאת את חברותו בכנסת והוא ממשיך לכהן כחבר כנסת.

-יש הטוענים כי עיקרון החסינות פוגע למעשה בעיקרון השוויון.
-יש הדורשים שהטיפול בנושא הסרת החסינות ייעשה על ידי גוף חיצוני ולא על ידי הכנסת:
*בשל החשש להשפעות פוליטיות ובשל הקושי הרגשי הנובע מכך שחברי כנסת נדרשים להחליט על העמדה לדין של חבריהם.

ובקצרה:
חסינות אישית מוענקת לשרים וחברי הכנסת מתוקף היותם במעמד זה.
חסינות זו חלה על מעשים שנעשו על ידי השר\חבר הכנסת שלא בעת מילוי תפקידו ולא למען מילוי תפקידו בניגוד לחסינות עניינית.
חסינות זו ניתנת להסרה וזאת בניגוד לחסינות עניינית שאינה ניתנת להסרה גם אחרי סיום כהונתו של השר.
מעניקה לשרים הגנה מפני מעצר והליכים משפטיים שכוללים בתוכם גם:חיפוש גופני,החרמת מסמכים וכ'ו.
כאשר החסינות מוסרת ניתן להעמיד את השר לדין כאזרח רגיל.

ותודה לספר "להיות אזרחים בישראל"

אם משהו לא מובן,תגיד\י
לצפיה ב-'אבל היו מאז שינוייים בחוק....'
אבל היו מאז שינוייים בחוק....
10/06/2007 | 08:31
16
4
ביולי 2005 הכניסו שינויים לחסינות הפרוצדורלית....

ובכן, מהם?
לצפיה ב-'יש לך ספר אזרחות בבית?'
יש לך ספר אזרחות בבית?
10/06/2007 | 10:40
15
4
אם כן כתוב שם מה שאתה צריך לדעת...

אני לא יודע באיזה שנה השתנה החוק, אבל אני יודע על שינוי אחד שהיה - שחסינות אישית לא תקנה לגבי עבירות תנועה של חבר הכנסת, ואם חסר הכנסת עבר עבירות תנועה החסינות אוטומטית מוסרת, אלא אם כן חסר הכנסת מבקש להשאיר אותה, ואז הכנסת יכולה להסיר אותה בהליך הקבוע..
לצפיה ב-'היה עוד שינוי ב- 2005,'
היה עוד שינוי ב- 2005,
10/06/2007 | 12:31
14
3
שאומר שמעכשיו אין לאף אחד חסינות אישית, וכדי שיהיה צריך לבקש מהכנסת...
לצפיה ב-'באמת צריך לדעת את זה'
באמת צריך לדעת את זה
10/06/2007 | 12:39
3
3
את כל השינויים האלה
לצפיה ב-'אני לא רוצה לבלבל, תשאלי את מורתך.'
אני לא רוצה לבלבל, תשאלי את מורתך.
10/06/2007 | 12:42
2
4
לצפיה ב-'אנחנו לא אמורים ללמוד מהספר'
אנחנו לא אמורים ללמוד מהספר
10/06/2007 | 12:49
1
1
בספר לא מצוין לפי מה שראיתי על שינוים.
אבל בכל מקרה תודה
לצפיה ב-'כי הספר הוצא לפני השינוי בחוק.'
כי הספר הוצא לפני השינוי בחוק.
10/06/2007 | 13:13
2
לצפיה ב-'מוזר, פעם שניה שאני שומע את הדבר הזה'
מוזר, פעם שניה שאני שומע את הדבר הזה
10/06/2007 | 12:48
8
3
ב..אמממ...12 שעות האחרונות...
אני לא מבין איפה ראיתם/למדתם את זה....
מה שכתוב בספר זה מה שצריכים לדעת וזה מה שדורשים בבגרות...אני לא למדתי על השינוי בחוק הזה ואף פעם לא שאלו אותי על זה....
אני לא יודע בקשר לשינוי, אני פשוט למדתי שהחסינות ניתנת אוטומטית לחברי כנסת, וכשעניתי על השאלה הזאת במתכונת ובמבחן הקודם - זה לא ממש מנע ממני לקבל 100...אז אין לי מושג...
לצפיה ב-'לא מדוייק.'
לא מדוייק.
10/06/2007 | 14:09
7
1
שמע, למשל, כתוב בספר על משרד הדתות - ואין יותר משרד כזה. כתוב גם על חוק מקרקעי ישראל - שלמעשה בוטל לפני כמה זמן לפי החלטת מזוז. אתה לא יכול לכתוב על דברים שעברו מן העולם. אזרחות זה מקצוע "חי"...
לצפיה ב-'אז זהו שאת כן יכולה לכתוב עליהם...'
אז זהו שאת כן יכולה לכתוב עליהם...
10/06/2007 | 14:20
6
2
אני ראיתי שאלה לא מזמן [לא לפני המוןןןןןןןןןן זמן...] ששאלה "משרד הדתות ובתי דין רבניים משמשים ביטוי למדינת ישראל כמדינה יהודית - הסבר כיצד"...

לצפיה ב-'נכון שאזרחות הוא מקצוע "חי"'
נכון שאזרחות הוא מקצוע "חי"
10/06/2007 | 14:23
5
3
אבל משרד החינוך החליט שתוכנית הלימודים לבגרות תהיה הספר הזה, ומה שכתוב שם!
אם שואלים למשל על ביטוי למדינה יהודית - במוסדות - את יכולה לכתוב את משרד הדתות כי עצם העובדה שבכלל היה דבר כזה מעיד על מדינת ישראל כמדינה יהודית...אף אחד לא יוכל להוריד לך על זה, ואם כן את יכולה לערער - את לא אמורה להתעדכן על כל דבר שקורה במדינה, ואת לא אמורה לדעת שאין דבר כזה [כי תכלס - יש הרבה דברים שמשתנים, את לא אמורה לבוא לבגרות עם ידיעה של הספר+ כל מה שקורה בארץ....

לצפיה ב-'לא נכון. או - יותר מדוייק - נכון מאוד חלקית.'
לא נכון. או - יותר מדוייק - נכון מאוד חלקית.
10/06/2007 | 14:30
4
1
לגבי השאלה שראית - אולי זאת שאלה מבגרות קודמת, שבאותה תקופה משרד הדתות עדיין היה קיים? ממי ומאיפה הגיעה השאלה?...

מה גם שיש הבדל רציני בין השאלה שכתבת לבין מה שאמרתי. השאלה שכתבת מזכירה את משרד הדתות, אבל לא נותנת אותו בתור דוגמא. אם אתה היית רוצה לתת אותו בתור דוגמא לביטוי של מדינה יהודית במוסדות המדינה - זאת הייתה שגיאה. אתה לא יכול לכתוב על משרד הדתות כי הוא לא קיים. זה כמו למשל שיבקשו ממך להגיד איפה יש אפליה ממסדית כלפי הערבים ותתן בתור דוגמא את חוק מקרקעי ישראל. זאת שגיאה, כי הדבר הזה לא קיים יותר. איך אתה יכול להגיד שהחוק הזה הוא אפליה אם ביטלו אותו בדיוק מהסיבה הזאת? זה למעשה מוכיח לך בדיוק את ההיפך הגמור. ואפילו הורידו לנו במתכונת על אנשים שכתבו על החוק הזה (הייתה לנו את השאלה הזאת במתכונת...). אתה חייב לבוא עם ידע לגבי השינויים, אין מה לעשות. אתה אמנם לא חייב להיות בקיא בכל הפרטים, אבל לגבי דברים רציניים כמו ביטול של חוק או של משרד שלם אתה חייב לדעת...

ד"א - אני בן...
לצפיה ב-'אז זהו ש*אתה* [סורי על מקודם]'
אז זהו ש*אתה* [סורי על מקודם]
10/06/2007 | 14:38
3
1
טועה..אם אתה תכתוב בתור אפליה ממסדית את חוק מקרקעי ישראל זה יהיה ועוד איך נכון...
רוצה סימוכין לכך? הייתה לנו מתכונת, קיבלנו מחוון למתכונת, אחת המורות [לפחות] בודקת בגרויות והיא כתבה את המחוון והדוגמא של מקרקעי ישראל הופיעה באפליה ממסדית כלפי הערבים....
לצפיה ב-'נו, גם לי יש בדיוק את אותו סימוכין...'
נו, גם לי יש בדיוק את אותו סימוכין...
10/06/2007 | 14:44
2
אמרתי לך בדיוק את אותו הדבר קודם, זה מה שהיה לי במתכונת, והמורה שלנו עשרות שנים במקצוע וגם בודקת בגרויות ויודעת מה המחוון.

חוצמזה, יש לי שאלה. נגיד עכשיו מבטלים את כל האפליות הממסדיות כנגד הערבים. שואלים אותך האם יש אפליה ממסדית כנגד ערבים ואתה מביא בתור דוגמא את כל מה שביטלו. זה נכון? מה פתאום, זאת שגיאה, ודיי גסה. תשתמש בהיגיון שלך. אתה לא יכול להשתמש בדוגמאות בדברים שבוטלו... זה כמו שתגיד שישראל היא דמוקרטיה מעורבת (פרלמנטרית ונשיאותית) כי היא הייתה כזאת לפני כמה שנים. זה לא נכון בכלל, מה שהיה היה - ומה שהיום זה מה שקובע... זה היגיון פשוט, אין פה מה לדבר. אתה לא יכול לכתוב על דברים שבוטלו כאילו הם רלוונטיים להיום. למה שלא תכתוב שאין דמוקרטיה וישראל נתונה תחת המנדט הבריטי? אה, זה בוטל? אופס
לצפיה ב-'התכוונתי למדיניות הקרן הקיימת..'
התכוונתי למדיניות הקרן הקיימת..
10/06/2007 | 14:48
1
2
אבל המדיניות שלה דומה מאוד לחוק מקרקעי ישראל..בשניהם אסור למכור או לחכור אדמות ללא יהודים וכל זה....

בכל מקרה, אני אברר את העניין מאוד לעומק ואני אחזור אליך עם תשובה [אם תהיה לי תשובה]
לצפיה ב-'תראה, אם אתה כותב על הקצאות אדמות'
תראה, אם אתה כותב על הקצאות אדמות
10/06/2007 | 14:52
1
לא שוויונית ליהודים וערבים זה נכון, אין פה וויכוח - זה קיים עד היום. אני מדבר ספציפית על חוק מקרקעי ישראל... הוא בוטל, אז אותו אי אפשר להביא בתור דוגמא...
לצפיה ב-'צריך ממש לדעת את שלבי תהליך הסרת החסינות?'
צריך ממש לדעת את שלבי תהליך הסרת החסינות?
10/06/2007 | 11:02
2
1
לצפיה ב-'באופן כללי אם תקרא את זה פעם אחת...'
באופן כללי אם תקרא את זה פעם אחת...
10/06/2007 | 11:05
4
אתה ישר תזכור כי זה ממש קל..

(תנסה לפחות)
לצפיה ב-'זה נמצא בחומר הלימוד, אז בעיקרון כן...'
זה נמצא בחומר הלימוד, אז בעיקרון כן...
10/06/2007 | 11:09
4
לך תדע מה ישאלו אותך מחר
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
10/06/2007 | 11:34
9
10
1.הפרלמנט של מונטנגרו הכריז רשמית על עצמאות המדינה, לאחר שעל י תוצאות משאל העם רוב התושבים תמדו בהיפרדות מונטנגרו מסרביה ובכינון מדינה עצמאית. זהה והסבר עקרון דמוקרטי שבשמו פעל הפרלמנט, כאשר הכריז עצמאות. אני לא מצליח לזהו אם זה עקרון שלטון העם או עקרון הכרעת הרוב.
2.הצג שני מאפיינים המקנים לחוקה עליונות על פני חוקים רגילים. אפשר לרשום שיריון ופסקות הגבלה?
תודה
לצפיה ב-'שאלה 1 היא שאלה טובה...'
שאלה 1 היא שאלה טובה...
10/06/2007 | 12:35
3
9
זה באמת יכול להיות שלטון העם, ויכול להיות הכרעת הרוב...
השאלה בעייתית כי משאל עם הוא ביטוי לשלטון העם, והוא הכריז על עצמאות אחרי שרוב העם הצביע בעד - הכרעת הרוב..
לדעתי במבחן הייתי הולך על הכרעת הרוב, אבל רק בשביל להיות בטוח הייתי מציין שזה תומך גם בעיקרון שלטון העם...

שיריון ופסקאות הגבלה הם **לא מאפיינים של חוקה** אלא של חוקי יסוד

מאפיינים של חוקה שמקנים לה עליונות:
* אסור לחוקק חוק שסותר את העקרונות וההוראות הקבועים בחוקה. אם נחקק חוק כזה בתי המשפט מבטלים אותו.
קושי לשנותה - החוקה קובעת בחוקה עצמה יש הוראות כיצד ניתן לשנות אותה. לחוק רגיל נדרש רוב רגיל לשינוי, בעוד שלחוקה בדר"כ דרוש רוב מוחלט/מיוחס.
*ההבדל בין רשות מכוננת לרשות מחוקקת [ברוב המדינות הדמוקרטיות] - הרשות המחוקקת מחוקקת חוקיםר רגילים בעוד רשות מכוננת [רשות נפרדת לעניין זה] מחוקקת חוקים לחוקה - מעמד גבוה יותר.

לצפיה ב-'לגבי 1 התשובה לדעתי היא...'
לגבי 1 התשובה לדעתי היא...
10/06/2007 | 13:23
2
2
עקרון הרכרעת הרוב דומיננטית כאן (לי לפחות)
שנאמר: "|רוב התושבים תמכו בהיפרדות מונטנגרו מסרביה"
ברור למדי שבסופו של דבר מה שהוביל אותם להכרזה הייה עקרון הכרעת הרוב שהרי שאילמלא היה רוב במשאל לא הייתה הכרזה לכן זה הגורם הדומיננטי יותר במקרה הזה...
מה דעתכם על הטיעון?
לצפיה ב-'כתבתי שאני הייתי הולך על הכרעת הרוב...'
כתבתי שאני הייתי הולך על הכרעת הרוב...
10/06/2007 | 13:32
1
4
וזה גם מה שאתה כתבת...אז איפה הבעייתיות פה?
משאל הוא ביטוי לעקרון שלטון העם, אבל ההצבעה התקבלה בהכרעת הרוב לכן התשובה היא הכרעת הרוב [ואפשר לדעתי להוסיף את הקשר שלה לעיקרון שלטון העם.....]

לדעתי השאלה עדיין בעייתית - ושאלה יותר נכונה הייתה יכולה להיות "ציין 2 עקרונות דמוקרטיים הבאים לידי ביטוי בקטע"
לצפיה ב-'אין בעייתיות...'
אין בעייתיות...
10/06/2007 | 13:39
3
אני בסך-הכל ניסיתי למצוא את העקרון הנכון יותר למקרה הספציפי הזה
אני מסכים שניסוח השאלה בעיתי ושאם היו מבקשים עוד עקרון זה היה הופך את זה להרבה יתר פשוט
אך מאחר ובמקרה זה התעקשו על עקרון אחד בלבד צריך למצוא מה יותר נכון ואני הבאתי טיעון-נימוק שמחזק את מה שחשבת...
לצפיה ב-'לי זה נראה כמו עקרון הכרעת הרוב.'
לי זה נראה כמו עקרון הכרעת הרוב.
10/06/2007 | 12:36
3
4
כי רשום :לאחר שעל פי תוצאות משאל העם רוב התושבים תמכו"
אבל אולי מישהו פה חושב אחרת.

2.נראה לי שכן.נראה לי שאפשר גם להוסיף שחוקי יסוד הכתובים בחוקה ניתן להסיר רק ברוב מוחלט או רוב מיוחס ולא רוב רגיל (אבל אני לא בטוחה אם זה מאפיין מתאים.

לצפיה ב-'את מתבלבלת בין חוק יסוד לחוקה'
את מתבלבלת בין חוק יסוד לחוקה
10/06/2007 | 12:56
2
3
אלו שני דברים שונים.

חוקי יסוד: מעמד, צורה, תוכן ( יש לו מעמד על, אולי זה מבלבל אותך )
חוקה : עקרונות הבסיסיים של המדינה, הנורמו והערכים הפוליטים, הנהלים והכללים על פי תעבוד המדינה.

יש הבדל עצום.

הראשון לפי דעתי זה : עיקרון הכרעת הרוב, אין שום קשר לעיקרון שילטון העם מכיוון שלא מזכירים
שלטון / בחירות / או משהו שהתפקיד שלו הוא שילטון עם.
השני כמובן זאת החוקה.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
10/06/2007 | 13:05
1
2
זה מבלבל באמת
הרי חוקי יסוד הם אלו המרכיבים חוקה לא
מה אתה היית כותב בתור מאפיינים של חוקה
לצפיה ב-'מכתב'
מכתב
10/06/2007 | 13:11
1
אני חושב שהיייתי הולך כמו TTTTTT1.

מצד אחד : קשה מאוד לשנות את החוקה : * דרוש רוב מיוחס
                                                       * ע"י משאל עם
מצד שני:  אם יש חוק הנוגד את הערכים הבסיסים של החוקה, בית המשפט מחיוב לבטל את החוק.

לצפיה ב-'זה שבעצם צריך רוב'
זה שבעצם צריך רוב
10/06/2007 | 18:27
4
אז זה לא בעצם כמו שיריון
לצפיה ב-'אזרחות - הרשות המבצעת'
אזרחות - הרשות המבצעת
10/06/2007 | 12:31
2
7
קיצורים ברשות המבצעת - האם מספיק ללמוד 2 סיבות מדוע עדיפה קואליציה רחבה? כנ"ל לגבי 2 תפקידים של היועץ המשפטי לממשלה ו2 מוסדות פיקוח וביקורת על היועץ המשפטי?
לגבי סמכויות הממשלה  (קביעת מדיניות וביצועה,קביעת תקנות, תקנות לשעת חירום ותקנות הגנה) - האם גם פה אפשר ללמוד 2 סמכויות?
לא למדנו את הנושא בכיתה ולא התנסנו בשאלות מהנושא הזה..
אותו דבר לגבי השסע הלאומי - מספיק 2 גורמים ו-2 דרכי ביטוי?
תודה מראש :]
לצפיה ב-'מישו יכול להסביר מה זה הקואליציה הרחבה?'
מישו יכול להסביר מה זה הקואליציה הרחבה?
10/06/2007 | 16:50
1
11
ומהם תפקידם של היועץ המשפטי לממשלה?
לצפיה ב-'תפקידיו של היועץ המשפטי:'
תפקידיו של היועץ המשפטי:
10/06/2007 | 18:50
6
-ייעוץ משפטי לממשלה בנושאים משפטיים וחוות דעתו נחשבת כפירוש המוסמך להוראות החוק.
-ייצוג הממשלה בבתי משפט: בעתירות נגד הממשלה.
-ממונה מטעם הציבור על שמירת החוק: בסמכותו להורות על העמדה לדין, לעצור אדם, לעכב הליכים משפטיים ועוד
-ייעוץ לגבי הצעות חוק ממשלתיות.
-טיפול בהסרת חסינות של ח"כ: רשאי לבקש מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו של ח"כ.
לצפיה ב-'שאלה- תהליך החקיקה'
שאלה- תהליך החקיקה
10/06/2007 | 13:06
7
4
תהליך החקיקה במדינת ישראל הוא תהליך ארוך ומסורבל.
ציין והסבר יתרון אחד וחסרון אחד.

היתרון-אני יודעת.
איזה חיסרון יש לזה?
לצפיה ב-'הייתי הולך:'
הייתי הולך:
10/06/2007 | 13:14
5
4
יתרון - נחקק בדרכים דמוקרטיות.
חיסרון - לוקח הרבה הזמן כדי לחוקק את החוק ( עד שכל הקריאה 1, שנייה, שלישית...והכל מאושר בכנסת)
... ומצד שני, זה יכול להיות גם יתרון ( שהחוק נבדק בקפידה )
לצפיה ב-'החיסרון מודגש'
החיסרון מודגש
10/06/2007 | 13:36
4
2
ברעיון של תקש"ח למשל, שלא עוברות חקיקת כנסת רגילה.
לצפיה ב-'מממ מה זה תקש"ח?'
מממ מה זה תקש"ח?
10/06/2007 | 13:38
3
1
והתכוונת לחקיקת חוק פרטית / ממשלתית?

לא הבנתי.

יכול להיות שאת צודקת, אבל יש הרבה אפשרויות, כל עוד היא נכונה, ולווא דווקא מה שרשום
במיקודית.
לצפיה ב-'תקש"ח=תקנות לשעת חירום'
תקש"ח=תקנות לשעת חירום
10/06/2007 | 13:41
2
11
לצפיה ב-'חברה מישהו יכול להסביר לי על עיקרון ההסכמיות?'
חברה מישהו יכול להסביר לי על עיקרון ההסכמיות?
10/06/2007 | 13:42
1
3
לצפיה ב-'בבקשה שני הסברים'
בבקשה שני הסברים
10/06/2007 | 13:47
2
הסבר א: עקרון ההסכמיות
עקרון ההסכמיות מאפשר את קיומם של חברה ומשטר דמוקרטי ללא ויתור על חילוקי דעות, תחרות ומאבק בין הקבוצות השונות. העיקרון מורה על הסכמה רחבה (קונצנזוס) בין כל מרכיבי החברה בנושאים מרכזיים. ההסכמה נחלקת ל-3 רמות:
הסכמה על המסגרת של המדינה ועלהלגיטימציה לקיומה של המדינה במסגרת גבולות קבועים.
הסכמה על צורת המשטר ותמיכה בהמשךקיומו.
קבלת השלטון שנבחר באמצעות בחירותכשלטון לגיטימי.
ההסכמיות באה לידי ביטוי באמצעות הסדרים (כללי משחק) שמאפשרים לחברה הפלורליסטית לפעול. כל החלקים של החברה פועלים תוך תיאום. במדינת ישראל שוררת הסכמה רחבה בין כלל האזרחים בדבר אופייה הדמוקרטי של המדינה, ובין רוב האזרחים היהודים קיימת גם הסכמה על היותה מדינה יהודית. אולם בחברה הישראלית קיימות גם מחלוקות בנושאים מרכזיים כמו יחסי דת ומדינה, כתיבת חוקה למדינה, גבולות המדינה. אי-הסכמה זו עשויה להוות איום על יציבות משטרה הדמוקרטי של המדינה.

הסבר ב: הסכמיות
על מנת שהמשטר הדמוקרטי יוכל להתקיים בלי לוותר על חילוקי דעות, תחרות, ומאבק בין הקבוצות השונות, חייבים כל מרכיבים החברה להגיע לידי הסכמה רחבה בנושאים מרכזיים. לכל הקבוצות השונות יש מכנה משותף, ומתוך מכנה זה כל קבוצה צומחת לכיוונה. ההסכמיות באה לידי ביטוי בהסדרים - כללי המשחק, המאפשרים לחברה פלורליסטית להתקיים ולפעול כחברה מגובשת למרות חילוקי הדעות.
 עקרון ההסכמיות נובע גם מרעיון ה"אמנה החברתית". באמנה החברתית יש הסכמה שחיים ללא פיקוח וחייים לא מאורגנים לא תורמים להתפתחות האדם.

מקור: http://www.sikumuna.co.il/wiki/%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D%2C_%D7%A1%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA
לצפיה ב-'סליחה, כן? אבל משהו כאן בכלל לא ברור לי'
סליחה, כן? אבל משהו כאן בכלל לא ברור לי
10/06/2007 | 14:49
2
יש חסינות עניינית. שומרת על חבר הכנסת הנכבד מפני מעשים שעשה למען ובעת מילוי תפקידו. נגיד.
ויש חסינות אישית, שהיא מגנה עליו מפני מעשים שלא בעת מילוי תפקידו וכמו כן- גם לא לשמו.
אם כך, אינני מבינה בשביל מה השטות הזו? מה, הם קדושים? כתוב שהחסינות הזו נחוצה כדי להבטיח את פעילותה התקינה של הכנסת, ואם כך, הרי שמדובר בחסינות בעת מילוי התפקיד. אז באמת, אני לא מבינה, אם מישהו קצת ישפוך אור, אהיה ממש אסירת תודה.
לצפיה ב-'שאלה על חומר..היסודות החוקתיים של מדינת ישראל'
שאלה על חומר..היסודות החוקתיים של מדינת ישראל
10/06/2007 | 15:42
2
1
בחוקי יסוד, צריך לדעת גם את חוקי היסוד עצמם? תוכן, עקורנות...?
לצפיה ב-'תדע את החוק יסוד : מהו,'
תדע את החוק יסוד : מהו,
10/06/2007 | 15:57
1
ותדע 2-3 חוקות יסוד, לרוב צריך רק חוק אחד.
זה ממש לא בעיה לדעת :D
לצפיה ב-'לדעתי צריך לדעת חוק יסוד אחד מכל נושא..'
לדעתי צריך לדעת חוק יסוד אחד מכל נושא..
10/06/2007 | 19:11
לדוג' חוק יסוד שמראה את אופייה הדמוקרטי של המדינה אז נגיד חוק יסוד: חירות האדם
או חוק שמראה על אופיה היהודי של המדינה יהיה חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל..
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
10/06/2007 | 15:44
2
3
מדוע אין חוקה בישראל?

אני צריכה  לציין בתשובתי את הנימוקים של תומכי החוקה ושל מתנגדי החוקה וגם לציין על פשרת הררי?

תודה מראש
לצפיה ב-'את הקטע הזה לא למדתי,'
את הקטע הזה לא למדתי,
10/06/2007 | 15:59
2
אבל תקראי את הספר כתוב שמה הכל.

לפי דעתי היה יותר חשוב "עליונות החוקה" "מהי חוקה" "חוקה פרומלית / מטריאלית" "חוקי יסוד"

מקס' יש הרי בחירה, אז לא תבחרי את זה אם זה קשה לך.
לצפיה ב-'חוקה'
חוקה
10/06/2007 | 17:19
3
למה כן:
1. בהכרזת העצמאות יש מחוייבות משפטית ומוסרית לכונן חוקה. "...בהתאם לחוקה, שתקבע על ידי האסיפה המכוננת...".
2. החלטת החלוקה של האו"ם מחייבת כינון חוקה.

למה לא:
1. להכרזת העצמאות אין מעמד משפטי מחייב, ולכן אין מחוייבות לכינון חוקה.
2. המדינה הוקמה לאחר ניצחון במלחמה קשה שנכפתה עליה, ולא בשל קבלת ההחלטה באו"ם.

בסופו של דבר התקבלה דעת המיעוט המתנגד לכינון חוקה משתי סיבות:
1. מטבעו, השלטון מעדיף שלא לכבול ידיו בחוקה המגבילה בעיקר את הרשות המבצעת- הממשלה.
2. המפלגות הדתיות התנגדו לחוקה.

עמ' 248 בספר
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
10/06/2007 | 17:04
4
2
יש לי שאלה...אשמח אם מישהו יכול לענות...

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית קבע כי בתעמולת הבחירות אסור להשתמש בברכות, בקללות או

בנדרים. הסבר על איזה עקרון מעקרונות הדמוקרטיה הוא מגן.
לצפיה ב-'לדעתי, ע. ההסכמיות.'
לדעתי, ע. ההסכמיות.
10/06/2007 | 17:09
2
שמירה על כללי משחק דמוקרטיים...
לצפיה ב-'לדעתי סובלנות'
לדעתי סובלנות
10/06/2007 | 17:28
1
שאומר שצריך לאפשר לרעיונות מנוגדים משלנו להתקיים(משהו כזה)
ואפשר לנסות לשכנע את הצד השני אבל חייב לעשות את זה בדרכים דמוקרטיות
לצפיה ב-'הגבלת השלטון'
הגבלת השלטון
10/06/2007 | 17:31
1
הוא מגן על הבחירות שהן חלק מהגבלת השלטון
לצפיה ב-'הסכמיות'
הסכמיות
11/06/2007 | 10:45
1
הוא מונע ממפלגות בתעמולה ליצור ניסיונות שכנוע אגרסיבים מדי ובכך הוא יוצר כללי משחק מקובלים
לצפיה ב-'האם יש מועד ב' באזרחות? או..........'
האם יש מועד ב' באזרחות? או..........
10/06/2007 | 07:37
11
4
אם נכשלים באזרחות האם אני עדיין זכאי לקבל תעודת בגרות?

כי עד כמה שידוע לי מותר להיכשל באחד מהמקצועות ההומנים.
לצפיה ב-' פליזזז עזרה... '
פליזזז עזרה...
10/06/2007 | 07:41
3
חחח עוד 8 דקות אני צריך לזוז מפה לבצפר=/
לצפיה ב-'תשובה...'
תשובה...
10/06/2007 | 08:21
1
2
באזרחות אין מועד ב',מועד ב' הוא רק לאנגלית ומתמטיקה.
באזרחות תוכל לעשות מבחן בחורף,כלומר עם מיקוד שונה.
אם אתה נכשל רק באזרחות אז אתה זכאי לקבלת תעודת בגרות.
לצפיה ב-'מה? באמת? חשבתי שאסור להכשל בכלל'
מה? באמת? חשבתי שאסור להכשל בכלל
10/06/2007 | 19:26
1
לצפיה ב-'נצל"ש'
נצל"ש
10/06/2007 | 10:39
7
1
אילו סוגי עבריינות יש שצריך לציין אותם בבגרות?
כל הסוגים בבקשה נשבר לי מזה לגמרי נראה לי אני פשוט ייותר על השאלה הזו(למרות שאני טוב בזה)
דרך אגב הוגשתי על מאה!!
לצפיה ב-'סוגי עבריינות'
סוגי עבריינות
10/06/2007 | 10:43
3
3
עבריינות פלילית רגילה

עבריינות אידיאולוגית

עבריינות שלטונית
לצפיה ב-'אין תתי עבריינות אין כלום פרט לאלה?'
אין תתי עבריינות אין כלום פרט לאלה?
10/06/2007 | 11:03
2
2
אם עוד מישהו יאשר לי את זה אני אהיה מאושר
לצפיה ב-'לא צויינה עבריינות מצפונית'
לא צויינה עבריינות מצפונית
10/06/2007 | 11:13
1
2
ואל תכניסו אותה לתוך הקטגוריה של עבריינות אידיאולית כי יש הבדלים..
עבריינות אידיאולוגית נעשית ע"י איש או קבוצה שחושבים שהמעשה שהם עושים הוא לטובת הכלל.
תת סעיף של זה היא עבריינות אידאולוגית פוליטית שם עושה [או עושי] המעשה מנסים לשנות את מדיניות השלטון

עבריינות מצפונית נעשית ע"י אדם אחד[!!] ש לא מנסה לשנות שום מדיניות או מציאות קיימת אלא עובר על החוק כי החוק נוגד את צו מצפונו, והוא בדר"כ גם מוכן לשלם על המעשה במאסר או בקנס, בלבד שלא יעבור על צו מצפונו....
לצפיה ב-'לפי המיקודית שלי'
לפי המיקודית שלי
10/06/2007 | 13:08
2
עבריינות מצפונית נמצאת בתוך העבריינות האידאולוגית
כלומר בעבריינות האידאולוגית קיימים שני תתי עבריינות עבריינות אידאולגית פוליטית ועבריינות אידאולוגית מצפונית שבמצפונית יש את מה שאתה מציין כעבריינות נפרדת
אז היא נפרדת או לא ואם אתה יכול לענות לי אילו סוגי עבריינות יש(פרט ל3 שציינו בתחילת השרשור) זה מאד יסייע לי
לצפיה ב-'יש שלושה סוגים של עבריינות-'
יש שלושה סוגים של עבריינות-
10/06/2007 | 19:47
2
6
1. עבריינות פלילית רגילה- המניעים שלה הם תועלת אישית או הנאה עצמית (כסף, כבוד, מין וכו').  

2. עבריינות אידיאולוגית- עבריינות שהמניע שלה הוא פוליטי, דתי או השקפת עולם. מתחלקת לשני סוגים:

א. עבריינות אידיאולוגית מצפונית: אי הציות לחוק נובע בין התנגשות של האדם למחויבות לציית לחוק, ובין מערכת הערכים האישית שלו.  העבריין המצפוני מעמיד את מערכת הערכים שלו מעל החוק. חשוב להדגיש שהעבריין המצפוני איננו מבקש לשנות מציאות כלשהי.
ב. עבריינות אידיאולוגית פוליטית: עבריינות שנעשית מטעמים פוליטיים/דתיים/השקפת עולם, אבל במטרה להביא לשינוי במציאות הפוליטית החברתית או הכלכלית (לדוג'- יגאל עמיר).

3. עבריינות שלטונית- עבריינות שמתבצעת ע"י אנשים המכהנים בתפקידי שלטון או בתפקידים ציבוריים והם מבצעים את העבירה כשהם בתפקיד, תוך שימוש בסמכותם- אבל שלא על מנת לקבל רווח אישי, אלא לטובת המדינה או סקטור מסוים.
לצפיה ב-'ויש דבר כזה עבריינות אידאולוגית שלטונית?'
ויש דבר כזה עבריינות אידאולוגית שלטונית?
10/06/2007 | 23:53
1
1
ויכול להיות שיהיה עבריינות אידאולגית בלי סיבה נוספת(פוליטית מצפונית) ככה לבד?
לצפיה ב-'כן יש רק עבריינות אידיאולגית בלי שום תוספות'
כן יש רק עבריינות אידיאולגית בלי שום תוספות
11/06/2007 | 11:42
2
עבריינות אידיאולוגית פוליטית או מצפונית אפשר לקרוא לזה גם-אי ציות מטעמי מצפון ואי ציות ממניעים פוליטיים
לצפיה ב-'חברים,'
חברים,
10/06/2007 | 13:58
2
2
הבגרות באזרחות מחר, באיזו שעה?

שיעבור מהר, אבל העיקר שיעבור ובהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'בשתיים וחצי'
בשתיים וחצי
10/06/2007 | 14:00
1
5
לצפיה ב-'הודעה חשובה בקשר לאזרחות'
הודעה חשובה בקשר לאזרחות
<< ההודעה הנוכחית
10/06/2007 | 15:15
3
135
בהמשך לדיון שהיה פה באשכול אזרחות - לגבי האם מותר להשתמש בדוגמאות שכבר לא קיימות במדינה שלנו -
פניתי למקור סמכות הגבוה ביותר - המפמ"ר לאזרחות - והתשובה שקיבלתי ממנה היא כדלקמן:

"כל תשובה שכתובה בספר הלימוד, גם אם הדבר כבר לא קיים, תתקבל.
בהצלחה מחר בבגרות,
בורית צרפתי אחראית אתר המפמ"ר לאזרחות

אני חושב שהגענו להבנה בקשר לנושא,
בהצלחה לכולם בבגרות מחר באזרחות...

לצפיה ב-'איך אפשר לשאול אותה?'
איך אפשר לשאול אותה?
10/06/2007 | 15:17
6
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
10/06/2007 | 15:44
1
7
ואם מישהו כותב על מדינת ישראל כמדינה בעלת דמוקרטיה מעורבת, כפי שכתוב בהוצאה הקודמת, זה גם מתקבל?
לצפיה ב-'מדובר על ספר הלימוד הנוכחי, לא הקודם...'
מדובר על ספר הלימוד הנוכחי, לא הקודם...
10/06/2007 | 19:28
6
לצפיה ב-'רק כדי להיות בטוחה ב100%'
רק כדי להיות בטוחה ב100%
10/06/2007 | 16:53
2
3
אני עושה מחר אזרחות במבנה הדתי (שאלון 34101) ובבחינה יש חלק שצריך לכתוב על מספר מושגים.
המורה שלי אמר שצריך לכתוב על כל מושג בקצרה בסביבות 4-5 משפטים.
אז רציתי לדעת מה דעתכם על זה? לדוגמא אם יביאו לי להסביר מה זאת מגילת העצמאות,איך אני יוכל להסביר את זה כ''כ קצר??

ובנוסף,האם צריך לעשות את הקטע על הזה''ב גם בבחינות של הדתיים?
כי המורה שלי לא הזכיר לנו שום דבר על זה בכלל.

תודה ענקית!
לצפיה ב-'ממתי יש דבר כזה אזרחות דתית?'
ממתי יש דבר כזה אזרחות דתית?
10/06/2007 | 23:56
1
4
אני עושה אזרחות מחר ואני עושה דתי לא שמעתי שאני עושה בגרות שונה
לצפיה ב-'זה לבתי ספר חרדים...'
זה לבתי ספר חרדים...
11/06/2007 | 09:36
2
לצפיה ב-'עקרונות'
עקרונות
10/06/2007 | 18:49
3
4
1.מישהו יכול לרשום את כל העקרונות שצריך לבגרות? לדוגמא הדמוקרטיה המתגוננת זה עקרון?
2. אפשר בבגרות לרשום לדוגמא אם יש הפגנה ושואלים באיזה זכות הם הפגינו אפשר לרשום הזכות להפגין שהיא חלק מהזכות לחירות? או שצריך לרשום משהו אחר?
לצפיה ב-'ממ'
ממ
10/06/2007 | 18:53
3
עקרונות: עקרון הדמוקרטיה המתגוננת
עקרון שלטון החוק
עקרון הכרעת הרוב
עקרון הגבלת השלטון

אאל"ט זה הכל..

ולהפגין אני הייתי כותבת הזכות להתארגנות.. כחלק מחירות
לצפיה ב-'ממממממממ'
ממממממממ
10/06/2007 | 19:07
1
1
1. עקרון שלטון החוק
עקרון הרכעת הרוב
עיקרון הדמוקרטיה המתגוננת
עיקרון שלטון העם

עכשיו יש מצב שגם:
עיקרון ההסכמיות
עיקרון הסובלנות (ששיכיים לפלורליזם שניהם )

יש מצב ששכחתי משהו, אבל לא חושב.

2. וכן כמובן, רושמים הזכות להפגנה היא חלק מהזכות לחירות ( החופש להפגנה ).
לצפיה ב-'עקרון ההסכמיות והסובלנות אלו עקרונות ממש'
עקרון ההסכמיות והסובלנות אלו עקרונות ממש
10/06/2007 | 19:16
3
וגם פלורליזם לדעתי..

ובקר ל2 אני חושבת שצריך לכתוב רק הזכות להתאגדות כי למרות שזו נגזרת זה עדיין זכות בפני עצמה. במתכונת שלי לדוגמא כתבתי הזכות לפרטיות בלבד בלי להזכיר שזו נגזרת מהזכות לכבוד (כן?) וקיבלו את זה..
לצפיה ב-'מה זה קואליציה רחבה?'
מה זה קואליציה רחבה?
10/06/2007 | 18:58
7
139
לצפיה ב-'זו,'
זו,
10/06/2007 | 19:11
2
9
קואליציה שכוללת יותר מ61 ח"כ.

בהצלחה..!
לצפיה ב-'תמיד קואליציה תהיה רוב לא?'
תמיד קואליציה תהיה רוב לא?
10/06/2007 | 19:14
1
6
לצפיה ב-'לא, קואליציה צרה יכולה לשרוד על'
לא, קואליציה צרה יכולה לשרוד על
10/06/2007 | 19:21
4
אופוזיציה לעומתית. אבל זה יהיה רק מצחיק, לא יעיל במיוחד.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה מושג ממש'
אני לא חושבת שזה מושג ממש
10/06/2007 | 19:13
1
לדעתי הכוונה שפשוט הקואליציה (הסיעות שתומכות בממשלה) היא חלק נרחב מהכנסת בניגוד לאופציזיה שמהווה מיעוט..
לצפיה ב-'זה לא מושג מדוייק כל כך'
זה לא מושג מדוייק כל כך
10/06/2007 | 19:21
3
בעיקרון כדי להיות קואליציה צריך מינימום 61 ח"כים. אז קואליציה רחבה היא כזו שקשה להפיל אותה- למשל 80 או 90 ח"כים -גם אם יהיו קשיים ומפלגה אחת תצא אז עדיין יהיה בסדר והיא לא תתפרק.
לצפיה ב-'לא בדיוק 61'
לא בדיוק 61
10/06/2007 | 19:41
1
2
קורליציה רחבה זה כשלממשלה יש רוב גדול יחסית בכנסת(הממשלה נשענת על רוב גדול בכנסת)
ככה הסבירו לנו
צרה זה 61 מקסימום 65
ורחבה זה מעל65
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
10/06/2007 | 19:52
4
לצפיה ב-'שלום איפה אפשר ללמוד מהאינטרנט לאזרחות'
שלום איפה אפשר ללמוד מהאינטרנט לאזרחות
10/06/2007 | 19:32
3
כאילו סיכומים קצרים ועיניינים
חיפשתי ואני לא מוצאת שום דבר...

תודה מראש (:
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
10/06/2007 | 19:51
3
3
הזכות להתאגדות זו רק קבוצה של אנשים שמתאגדת כקבוצה אבל הזכות להתארגנות אלו הם אנשים שמארגנים למטרה להלחם למען זכויות, לשנות מדיניות פוליטית וכו'. נכון?
לצפיה ב-'לדעתי:'
לדעתי:
10/06/2007 | 20:11
1
הזכות ולהתאגדות נגזרת מהזכות לחירות : להתאגד בקבוצה (כמו מפלגות ) ולהביא ולהלחם למען מטרה מסוימת.
הזכות להתארגנות כמדומני זה אותו הדבר.

לצפיה ב-'ההבדל היחידי שמצאתי ביניהם זה'
ההבדל היחידי שמצאתי ביניהם זה
10/06/2007 | 20:37
2
שאחד הוא הוא זכות מעצם היות האדם אזרח
והשני הוא מעצם היות האדם אדם...

לצפיה ב-'אם אתה לא אזרח'
אם אתה לא אזרח
11/06/2007 | 00:00
1
אתה לא יכול לממש את הזכות להתארגן(נניח להצטרף למרכז הליכוד) אבל אתה כן יכול להיות באיזו קבוצת תמיכה לנערות במצוקה או משהו
ההתארגנות זה בעצם הזכות הפוליטית של הזכות להתאגדות
לצפיה ב-'כמה שאלות אירוע..'
כמה שאלות אירוע..
10/06/2007 | 20:00
18
4
1.שופט בבית משפט בארצות-הברית הציב בכניסה לבית המשפט פסל שעליו חרותים עשרת הדברות. הוא אמר:"בהצבת הפסל...אני מבטא את אמונתי שבעשרת הדברות כלולים ערכים יסודיים של צדק, כפי שהם מקובלים בחברה האמריקאית".
קבוצה של אזרחים הפגינה מול בית המשפט בדרישה לסלק את הפסל מהמקום. המפגינים טענו שהצבת הפסל שעליו עשרת הדברות בבניין ציבורי פוגעת באחת מחירויות היסוד שלהם.

ציין והסבר על איזו זכות התבסס השופט כאשר הציב את הפסל. בסס דבריך על האירוע. (חופש הביטוי.. אני חושבת)

ציין והסבר איזו זכות/חירות של האזרחים נפגעת. בסס דבריך על האירוע.

2. באחת המדינות הדמוקרטיות באירופה הורה בית המשפט לחברת אינטרנט לחסום בפני המשתמשים באינטרנט את הגישה לאחת מהאתרים של החברה, שבו אורגנו כנסים שאופיים נאצי.

בשם איזו זכות יכולה חברת האינטרנט לערער על החלטת בית המשפט? נמק תשובתך. (הזכות לקניין?)

על איזה עיקרון/זכות יכול היה בית המשפט לבסס את החלטתו? נמק תשובתך

3.  בעיירה בארה"ב אחת מתחנות הטלוויזיה המקומיות היא בבעלות העירייה. חברי מועצת העיר החליטו, באמצעות הצבעה, להורות לתחנה להוציא מחלק מן הסרטים, לפני שישודרו, קטעים הכוללים מין, אלימות ושפה גסה. יוצרי הסרטים הגישו תביעה נגד מועצת העיר. בתביעתם טענו שהסרטים המצונזרים אינם הסרטים שהם יצרו, אלא עיוות של עבודתם.

ציין והסבר את העיקרון שעל פיו קיבלה העירייה את החלטתה. נמק תשובתך.

ציין והסבר את הזכות אשר בשמה תבעו יוצרי הסרטים את מועצת העיר. נמק תשובתך.

לצפיה ב-'חברה מה הכוונה שאומרים הפרדה בין דת למדינה?'
חברה מה הכוונה שאומרים הפרדה בין דת למדינה?
10/06/2007 | 20:07
1
3
ראיתי את זה הרבה פעמים בגישות לאופיה של מדינת ישראל..אבל לא הבנתי מה הכוונה...
לצפיה ב-'בישראל, למשל, אין את זה.'
בישראל, למשל, אין את זה.
10/06/2007 | 21:13
4
הכוונה שאין שום תלות בין השלטון, החוקים שהוא מחוקק ואוכף והגדרת אופי המדינה לדת מסויימת. חוקים כמו חוק בתי דין רבניים מבטאים שאין הפרדה בין דת למדינה, משום שהמדינה מזוהה בבירור עם הדת היהודית ועקב כך מתקיימת גם כפייה דתית הבאה לידי ביטוי בנישואים כדת משה וישראל.
לצפיה ב-'תשובות שלי:'
תשובות שלי:
10/06/2007 | 20:18
8
5
1. השופט שם את הפסל מגלל חופש הביטוי / הדיעה אני מבטא את אמונתי.....
אני חושב שזה פגע בחופש הביטוי שלהם גם...
2. הזכויות לשוויון / קניין ( רוחני ).
עיקרון הפלורליזם ( סובלנות ) / הזכות לשיוויון.
3. עיקרון שלטון העם ( הצבעה )
הזכות לקניין ( שוויון )

יש תשובות?
לצפיה ב-'הסתייגויות מהתשובות שלך..'
הסתייגויות מהתשובות שלך..
10/06/2007 | 20:27
7
5
שאלה 2:
2. באחת המדינות הדמוקרטיות באירופה הורה בית המשפט לחברת אינטרנט לחסום בפני המשתמשים באינטרנט את הגישה לאחת מהאתרים של החברה, שבו אורגנו כנסים שאופיים נאצי.

בשם איזו זכות יכולה חברת האינטרנט לערער על החלטת בית המשפט? נמק תשובתך. (הזכות לקניין?)

על איזה עיקרון/זכות יכול היה בית המשפט לבסס את החלטתו? נמק תשובתך

כתבת שהזכות שבית המשפט התבסס עליה היא עקרון הפלורליזם / שיוויון..

קודם כל - לא ברור למה לכל תשובה את כותבת 2 תשובות..אמורה להיות תשובה אחת ואת לא יכולה לכתוב בבגרות עקרון פלורליזם/[או] עקרון שיוויון..
דבר שני - אם בית המשפט דרש לחסום את האתר הזה = אז על איזה עקרון של פלורליזם מדובר? פלורליזם מאפשר ריבוי דעות, ופה בית המשפט דרש לחסום את האתר...

בשאלה 3:
3.  בעיירה בארה"ב אחת מתחנות הטלוויזיה המקומיות היא בבעלות העירייה. חברי מועצת העיר החליטו, באמצעות הצבעה, להורות לתחנה להוציא מחלק מן הסרטים, לפני שישודרו, קטעים הכוללים מין, אלימות ושפה גסה. יוצרי הסרטים הגישו תביעה נגד מועצת העיר. בתביעתם טענו שהסרטים המצונזרים אינם הסרטים שהם יצרו, אלא עיוות של עבודתם.

ציין והסבר את העיקרון שעל פיו קיבלה העירייה את החלטתה. נמק תשובתך.

אם כבר - התשובה היא עקרון הכרעת הרוב. כי הייתה הצבעה ו [ע"פ מה שניתן להבין מהקטע] ההצבעה עברה ברוב קולות..

ציין והסבר את הזכות אשר בשמה תבעו יוצרי הסרטים את מועצת העיר. נמק תשובתך.

אין כזה דבר - הזכות לקניין (שיוויון) - זה או הזכות לקניין או הזכות לשיוויון!
פה הזכות היא לקניין, כיוון שהם פוגעים ברכוש של היוצרים...
לצפיה ב-'זה נכון,'
זה נכון,
10/06/2007 | 21:17
6
3
והקטע עם השתי תשובות, כי לא הייתי בטוח

בכל מקרה בנוגע ל-2, התכוונתי יותר ל"סובלנות" - ל"סבול" את דעתו של האחר, ולקב אל האמונה, הדת שלו
ולא לפסול אותו.

בגלל ש"אורגנו כנסים שאופיים נאצי".

בשאר אני מסכים איתך.
לצפיה ב-'זהו שלדעתי זה גםלא סובלנות,'
זהו שלדעתי זה גםלא סובלנות,
10/06/2007 | 21:36
5
2
כי בית המשפט דרש לחסום את האתר ..אז הוא לא מראה סובלנות כלפי מה המידע שאתר מפרסם - הוא לא מוכן "לסבול את דעתם" של הארגונים האלה, שאופיים נאצי, והוא דורש לחסום את האתר ולא לתת לדעותיהם להיחשף לציבור דרך האינטרנט....

לצפיה ב-'כן אחרי ששלחתי ראיתי את זה.'
כן אחרי ששלחתי ראיתי את זה.
10/06/2007 | 22:06
2
לצפיה ב-'נו אז אם זה לא סובלנות אז מה'
נו אז אם זה לא סובלנות אז מה
11/06/2007 | 10:19
3
2
לצפיה ב-'עקרון הדמוקרטיה המתגוננת'
עקרון הדמוקרטיה המתגוננת
11/06/2007 | 12:02
2
3
לצפיה ב-'אה כי הם נאצים יעני קבוצות'
אה כי הם נאצים יעני קבוצות
11/06/2007 | 12:10
1
2
לצפיה ב-'כן זו קבוצה שמתגנדת לדמוקרטיה וערכיה'
כן זו קבוצה שמתגנדת לדמוקרטיה וערכיה
11/06/2007 | 12:17
3
לצפיה ב-'כך -'
כך -
10/06/2007 | 21:09
6
2
1. חופש הביטוי; חופש מדת.
2. חופש הביטוי; עיקרון הדמוקרטיה המתגוננת.
3. עיקרון הכרעת הרוב; חופש הביטוי או הזכות לקניין (שתי האפשריות יתקבלו לדעתי).
לצפיה ב-'אל תיפול על זה!'
אל תיפול על זה!
10/06/2007 | 21:39
2
2
עיקרון הדמוקרטיה המתגוננת נחשב תחת הכותרת "עקרון לא דמוקרטי"

אם שואלים עקרון דמוקרטי אתה לא יכול לכתוב עקרון הדמוקרטיה המתגוננת....[לפי מה  שאני יודע, אני לא הייתי מסתבך עם זה = צריכים לברר את העניין!]
לצפיה ב-'אני בת, וזה נכון...בטוח.'
אני בת, וזה נכון...בטוח.
10/06/2007 | 21:59
1
6
לצפיה ב-'1) הייתה לי בבחינה'
1) הייתה לי בבחינה
11/06/2007 | 00:05
2
2
אפ/שר גם חופש דת ולא רק חופש הביטוי(למען האמת הם מצמכוונים אותך לחופש דת כדי להראות את ההתנגשות של שתי זכויות דומות ככה המורה אמרה ל בזמנו השני ברור שזה דת
ובקשר לשאלה 2 אני בטוח שזה מתגוננת וזה כן עיקרון דמוקרטי(התומכים טוענים שחובת הדמוקרטיה להבטיח את זכויות המיעוטים פלוס הזכות לשיוויון)
לצפיה ב-'בעייתי להגיד שזה חופש דת...'
בעייתי להגיד שזה חופש דת...
11/06/2007 | 11:38
1
1
הוא שם את זה מתוך השקפת עולם מוסרית ערכית, לא כדי להקריב לזה קורבנות...לא כל סמל דתי מהווה ביטוי כזה. לא קריטי בכ"א...
לצפיה ב-'הוא מאמין בדת הזו'
הוא מאמין בדת הזו
11/06/2007 | 12:54
1
ופועל לפי הערכים שלה
בכך שהוא העמיד את הפסל האו מראה שהוא שופט לפי אותם ערכים
ניראה מתאים...
לצפיה ב-'שאלה בנושא מאפיניה של המדינה כמדינה יהודית.'
שאלה בנושא מאפיניה של המדינה כמדינה יהודית.
10/06/2007 | 20:40
5
1
לאן המוסדות: משרד הדתות ומועצות דתיות משתייכות? הכוונה שלי היא לאיזו גישה מהגישות למדינת ישראל.

תודה לעונים~~!! :))
ו-ה-מ-ו-ן  ב-ה-צ-ל-ח-ה!!!!!!!
לצפיה ב-'נראה לי מדינת התורה.'
נראה לי מדינת התורה.
10/06/2007 | 21:19
1
1
מדינה שדוגלת בהטמעת הלכות דתיות בעם.
לצפיה ב-'תודה!! :)) ובהצלחה!'
תודה!! :)) ובהצלחה!
10/06/2007 | 21:38
2
לצפיה ב-'יכול להיות גם לדתית לאומית לא?.....'
יכול להיות גם לדתית לאומית לא?.....
11/06/2007 | 10:22
2
1
לצפיה ב-'בדקתי את זה עם המורה אתמול...ו...'
בדקתי את זה עם המורה אתמול...ו...
11/06/2007 | 11:39
1
1
היא אמרה שמועצות דתיות-גישה דתית לאומית.
ולגבי משרד הדתות - הוא לא קיים כמשרד יותר, אלא מחלקה במשרד ראש הממשלה. משרד הדתות יכול לבטא את הגישה הדתית לאומית ואפילו את הגישה מדינת לאום יהודית תרבותית.
לצפיה ב-'ידעתי'
ידעתי
11/06/2007 | 12:11
3
לצפיה ב-'באיזו שעה בדיוק המבחן מחר? - תודה!'
באיזו שעה בדיוק המבחן מחר? - תודה!
10/06/2007 | 21:39
1
4
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
11/06/2007 | 08:24
3
10
1.   הכנסת קיבלה החלטה ברוב קולות כי כל אדם החוזר מן המזרח הרחוק יעבור בדיקות דם ושתן, בכדי לשלול אפשרות שחלה בדלקת ריאות.

זהה והסבר איזה עקרון דמוקרטי בא לידי ביטוי בהחלטת הכנסת. נמק תשובתך.    (עקרון הדמוקרטיה המתגוננת?)

זהה והסבר איזו זכות עלולה להיפגע בעקבות החלטה זו. נמק תשובתך.    (הזכות לכבוד כי אלה בדיקות משפילות?)

2.   משטרת ישראל פנתה למשרד החינוך בבקשה להורות למנהלי בתי הספר לערוך חיפוש בתרמילי התלמידים של כיתות י"ב לפני היציאה לטיול השנתי, זאת על מנת למנוע הבאת סמים ואלכוהול לטיול. משרד החינוך ומנהלי בתי הספר מתנגדים לבקשה זו.

זהה והסבר על איזה עיקרון/זכות מתבססת משטרת ישראל בבקשתה. נמק תשובתך.     (הזכות לבטחון?)

זהה והסבר על איזו זכות מתבססים משרד החינוך ומנהלי בתי הספר בהתנגדותם. נמק תשובתך.  (הזכות לפרטיות?)

לצפיה ב-' תשובותיי לעניות דעתי'
תשובותיי לעניות דעתי
11/06/2007 | 09:01
1
5
1. עקרון הכרעת הרוב ("קיבלה החלטה ברוב קולות")/הזכות לצנעת הפרט/לפרטיות/לכבוד
    מצד שני אולי זה פוגע בזכות לשיוויון (כי רק לחוזרים מן המזרח עשו כאלה בדיקות...)
2. עיקרון הדמוקרטיה המתגוננת או הזכות לחיים וביטחון/ הזכות לפרטיות/לכבוד
לצפיה ב-'הזכות לדמוקרטיה מתגוננת זה'
הזכות לדמוקרטיה מתגוננת זה
11/06/2007 | 11:07
5
בזמן מלחמה או חשש סביר שיש סיכוי לפגיעה בדמוקרטיה **במדינה**...מה סמים יפגעו בדמוקרטיה ברמה של מדינה?
דמוקרטיה מתגוננת זה שהמדינה עצמה פוגעת טיפה בזכויות אדם כדי להגן על המדינה ועל הדמוקרטיה - ברמה לאומית - כמו מעצרים מנהליים וצנזורה..
סמים אצל תלמידים עדיין לא מהווים סכנה לאומית לדמוקרטיה..
הזכות היא הזכות לחיים וביטחון של שאר התלמידים..
הזכות השניה היא הזכות לפרטיות...
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
11/06/2007 | 10:16
3
1)עקרון הכרעת הרוב הזכות לפרטיות
2)הזכות לחיים ובטחון אבל אפשר גם שלטון החוק(שלא יעברו על החוק) ובשני זה הזכות לפרטיות
לצפיה ב-'שאלה של הרגע האחרון...'
שאלה של הרגע האחרון...
11/06/2007 | 10:01
6
2
בישראל זה פרלמנטרי או מעורב....??

בספר כתוב מעורב אבל אמרו לי פרלמנטרי.

אז מה התשובה הנכונה?
לצפיה ב-'זה פרלמנטרי'
זה פרלמנטרי
11/06/2007 | 10:11
1
לצפיה ב-'פרלמנטארי'
פרלמנטארי
11/06/2007 | 10:12
4
2
אבל לא ייפסלו לך אם תרשמי מעורב
לצפיה ב-'אבל בספר רשום מעורב...'
אבל בספר רשום מעורב...
11/06/2007 | 10:30
3
4
באחד הפרקים האחרונים...הנה ציטוט:"בשנת 1992 השתנה אופיו של המשטר הדמוקרטי בישראל: ממשטר דמוקרטי פרלמנטרי למשטר מעורב, משטר המשלב יסודות של משטר פרלמנטרי עם יסודות של משטר נשיאותי"

אז מה לרשום?=/
לצפיה ב-'כי בתקופה של הספר ישראל הייתה עם שלטון מעורב'
כי בתקופה של הספר ישראל הייתה עם שלטון מעורב
11/06/2007 | 10:34
2
2
היום כבר לא ולכן יקבלו את 2 התשובות כשהספר יתעדכן יקבלו רק פרלמנטארי
לצפיה ב-'אז-'
אז-
11/06/2007 | 10:41
1
1
אני יכולה לרשום פרלמנטרי אבל יש גם נשיא שיש לו תפקיד ייצוגי בלבד?
לצפיה ב-'בפרלמאנטרי תמיד יש נשיא עם תפקיד ייצוגי'
בפרלמאנטרי תמיד יש נשיא עם תפקיד ייצוגי
11/06/2007 | 10:49
1
בלבד זה חלק מעקרונות המשטר הפרלמנטארי
לצפיה ב-'שאלה דחופה'
שאלה דחופה
11/06/2007 | 10:27
4
1
צריך ממש לרשום זיהוי הסבר ביסוס או שאפשר פשוט לזהות לרדת שורה להסביר לרדת שורה לנמק
כי לרשום את זיהוי בירור הסבר נראה לי כ"כ טיפשי
לצפיה ב-'עדיף לעושת את זה לפי הכללים'
עדיף לעושת את זה לפי הכללים
11/06/2007 | 10:45
1
1
אתה לא יכול לדעת איזה בוחן יהיה לך ואם הוא יקבל את זה
תעשה ככה
זיהוי:..
הסבר:...
קישור:...
זו הדרך הכי בטוחה לקבל את כול הנקדות
חוץ הזה במיקוד של רכס ככה כתובות התשובות אז למה לשנות את זה
לצפיה ב-' אנחנו עושים אפילו זהב"ה:'
אנחנו עושים אפילו זהב"ה:
11/06/2007 | 11:17
24
זיהוי: (לדוג'- שם הזכות או העיקרון)
הסבר: (הסבר העיקרון באופן כללי)
ביסוס: (מובאה מהקטע)
הסבר: (הסבר איך הציטוט מתקשר לזכות שנשאלנו עליה- סיכום כולל)
לצפיה ב-'אפשר בהחלט'
אפשר בהחלט
11/06/2007 | 13:12
1
1
המעריכים לא מטומטמים...
(בכל מקרה, אני מקווה שאפשר, כי זה מה שאני הולך לעשות בעוד שעה )
לצפיה ב-'אני בסוף רשמתי זיהוי בירור הסבר'
אני בסוף רשמתי זיהוי בירור הסבר
11/06/2007 | 18:05
2
לצפיה ב-'שאלה חשובה!!!! בבקשה תענו לי .. :)'
שאלה חשובה!!!! בבקשה תענו לי .. :)
11/06/2007 | 11:16
2
1
הזכויות יכולות להיות גם עקרונות??
כי למשל יש את הזכות לשיוויון... ואת עיקרון השיוויון..
ואותו דבר לגבי הזכות לחירות..

זה רק 2 זכויות האלה מוגדרות כעקרון או כל הזכויות שיש להם תתי זכויות?? (ואם זה כך.. אז מה עם הזכות לכבוד? )

ואם שואלים אותי שאלה על אירוע.. אפשר להשתמש בעקרון השיוויון ובחירות?  

זה דחוף..
תודה רבה!
לצפיה ב-''
11/06/2007 | 11:24
אני לא יודעת מה נחשב מה אבל כשאני באה לפתור שאלות אירוע, אני מסתכלת מה רוצים- תמיד כתוב: עיקרון/ זכות או שניהם, ולכן עדיף לא להסתבך- אם רוצים עיקרון יש לי בראש רשימה של עקרונות ואני בוחרת מה מתאים. אם רוצים זכות- יש רשימת זכויות ואז בוחרים מה מתאים...
לצפיה ב-'אני חושב שלא'
אני חושב שלא
11/06/2007 | 11:29
2
זה אל הולך ככה ואין עקרון השוויון
אומרים פוגע בזכות השוויון ולא בעקרון השוויון
שים לב בשאלה מה מבקשים ממך עקרון או זכות כי יש רק 9 עקרונות והרבה יותר זכויות שלא טטעה
לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
11/06/2007 | 17:03
1
2
מישהו יכול לשים לינק לתשובות של הבגרות?
תודה!!!
לצפיה ב-'כאן'
כאן
11/06/2007 | 18:33
1
http://www.ankori.com/oldAdmin/exams/ezra_s_2007.pdf
לצפיה ב-'הבגרות באזרחות מחר ב-2 או 2 וחצי?'
הבגרות באזרחות מחר ב-2 או 2 וחצי?
10/06/2007 | 22:29
9
3
לצפיה ב-'שתיים וחצי...בהצלחה!'
שתיים וחצי...בהצלחה!
10/06/2007 | 22:32
1
3
לצפיה ב-'שלום, את יודעת אולי מתי הבגרות לנבחני אקסטרני'
שלום, את יודעת אולי מתי הבגרות לנבחני אקסטרני
10/06/2007 | 22:38
1
לצפיה ב-'תודה..יש דבר כזה זכות הציבור לדעת ?'
תודה..יש דבר כזה זכות הציבור לדעת ?
11/06/2007 | 10:15
6
2

בס"ד
זה מתוך חופש הביטוי אבל לא ? אז למה רושמים זכות הציבור לדעת?

לצפיה ב-'כן, יש דבר כזה..'
כן, יש דבר כזה..
11/06/2007 | 10:32
1
2
וזה גם מתוך חופש המידע.
לצפיה ב-''
11/06/2007 | 10:35
1
לצפיה ב-''
11/06/2007 | 11:28
3
זה לא מחופש הביטוי, זה מחופש המידע- זכותו של הציבור לדעת- כלומר, לקבל מידע על ההנהגה, על אישים חשובים, על שערוריות ומחדלים וכו'
לצפיה ב-'אם אני צריכה לענות בתושבה כזה דבר..'
אם אני צריכה לענות בתושבה כזה דבר..
11/06/2007 | 11:43
2
1
מה אני כותבת זכות הציבור לדעת למשל במקרה מסוים של שאלה נפגעה או חופש המידע?
לצפיה ב-'זה זכויות מאוד דומות אז צריך לשים לב'
זה זכויות מאוד דומות אז צריך לשים לב
11/06/2007 | 12:00
1
זעות הציבור לדעת יותר מתייחסת למידע לגבי אישי ציבור והממשלה וכו' וזכותו של הציבור לדעת כדי שיוכלו לבקר את השלטון ולקבל החלטה לקראת יום הבוחר

חופש המידע מתייחס לכך שצריך לדווח על כל הנעשה בשלטון ובעניינים בהשלטון אחראי עליהם כדי שהציבור יוכל לבקר את השלטון לגבש עמדה של בעד או נגד כלפי המדיניות של הממשלה וכו'

בעצם זכות הציבור לדעת מתייחסת ספציפית לאנשים בשלטון ומועמדים כדי שהציבור יוכל להחליט במי לבחור.
לדוגמא, זה שראש הממשלה מאושפז בבית חולים זה זכות הציבור לדעת
זה שיש רעלים ושפכים בקישון זה חופש המידע

הודעות אחרונות

09:35 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:44 | 11.04.19 אורחים בפורום
23:43 | 11.04.19 אורחים בפורום
20:11 | 08.04.19 אורחים בפורום
21:23 | 26.02.19 אורחים בפורום
10:55 | 20.02.19 מיגומלא
16:28 | 04.02.19 אורחים בפורום
13:57 | 04.02.19 אורחים בפורום
17:29 | 29.01.19 אורחים בפורום
10:40 | 07.01.19 אורחים בפורום
08:07 | 05.01.19 אורחים בפורום
20:00 | 23.12.18 אורחים בפורום
10:47 | 10.12.18 אורחים בפורום
19:57 | 30.11.18 אורחים בפורום
06:25 | 26.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ