אזרחות

שאלה באזרחות -בנוגע לחסינות האישית-פרוצדורלית

לא ברורים לי כמה דברים, בעקבות שינוי החוק ב-2005... קודם כל, האם כיום ניתן להסיר את החסינות הזאת? דבר שני, מתי הוא מקבל את החסינות הזאת? ואם לא, איך הוא משיג אותה? זה יהיה נחמד, אם בנוסף לשאלות, מישהו יכתוב הסבר על חסינות זו...

האם יש מועד ב' באזרחות? או..........

אם נכשלים באזרחות האם אני עדיין זכאי לקבל תעודת בגרות? כי עד כמה שידוע לי מותר להיכשל באחד מהמקצועות ההומנים.

תמונע

New member
חברים,

הבגרות באזרחות מחר, באיזו שעה? שיעבור מהר, אבל העיקר שיעבור ובהצלחה לכולם!

tttttttttt1

New member
הודעה חשובה בקשר לאזרחות

בהמשך לדיון שהיה פה באשכול אזרחות - לגבי האם מותר להשתמש בדוגמאות שכבר לא קיימות במדינה שלנו - פניתי למקור סמכות הגבוה ביותר - המפמ"ר לאזרחות - והתשובה שקיבלתי ממנה היא כדלקמן: "כל תשובה שכתובה בספר הלימוד, גם אם הדבר כבר לא קיים, תתקבל. בהצלחה מחר בבגרות, בורית צרפתי אחראית אתר המפמ"ר לאזרחות אני חושב שהגענו להבנה בקשר לנושא, בהצלחה לכולם בבגרות מחר באזרחות...

Ruhama2005

New member
רק כדי להיות בטוחה ב100%

אני עושה מחר אזרחות במבנה הדתי (שאלון 34101) ובבחינה יש חלק שצריך לכתוב על מספר מושגים. המורה שלי אמר שצריך לכתוב על כל מושג בקצרה בסביבות 4-5 משפטים. אז רציתי לדעת מה דעתכם על זה? לדוגמא אם יביאו לי להסביר מה זאת מגילת העצמאות,איך אני יוכל להסביר את זה כ''כ קצר?? ובנוסף,האם צריך לעשות את הקטע על הזה''ב גם בבחינות של הדתיים? כי המורה שלי לא הזכיר לנו שום דבר על זה בכלל. תודה ענקית!

חסינות אישית../images/Emo9.gif../images/Emo26.gif

מעניקה הגנה מפני: *מעצר והליכים משפטיים. *חיפוש גופני והחרמת מסמכים. -חסינת זו חלה על כל חברי הכנסת אם ביצעו עבירה שלא בעת מילוי תפקידם ולא למען מילוי תפקידם. -הכנסת יכולה באמצעות דיון להסיר חסינות זו. -החוק מקנה לכנסת מעין סמכות שיפוטית ליטול חסינות של חברי כנסת. -ניתן להסיר חסינות זו משום שהיא חלה גם על מעשים שנעשו שלא בעת מילוי תפקידו של חבר הכנסת או למען תפקידו כמו:קבלת שוחד,גניבה או בגידה במדינה. -
מטרת החסינות:
*הצורך להבטיח את פעולתה התקינה של הכנסת ולא הרצון להגן על חבר הכנסת עצמו. -כל חריגה מעבר לצורך זה וכל ניצול לרעה של מכשיר החסינות על ידי חבר כנסת צריך להיות מטופל על פי דין. -
תהליך הסרת החסינות האישית:
-הממשלה או כל חבר כנסת רשאים לפנות ליועץ המשפטי לממשלה. -היועץ משמש כממונה מטעם בציבור על שמירת שלטון החוק במדינה ועל שמירת החוק ברשויות השלטון. -ממליץ בפניו לבטל את סמכותו של חבר הכנסת. -ליועץ,הסמכות הבלעדית להחליט אם להגיש את הבקשה להסרת החסינות על מנת שיהיה אפשר להעמיד את חבר הכנסת לדין פלילי. -היועץ מביא את בקשת הסרת החסינות לוועדת הכנסת. -חברי הוועדה מבררים בדיון מהם מניעיו של היועץ: *מניעים פסולים-מניעים פוליטיים. *מניעים משפטיים עניינים. -הוועדה מחליטה ברוב קולות אם להציע לכנסת להסיר את החסינות. -הכנסת דנה בהצעה לאחר שניתנה לחבר הכנסת הזדמנות להשמיע את דבריו הן בוועידה והן במליאה. -ההחלטה על ההסרה יכולה להתקבל ברוב רגיל. --חובת ההודעה לכל חברי הכנסת על קיום הדיון 24 שעות מראש לפחות. -חבר הכנסת רשאי לערער על החלטת הכנסת באמצעות הגשת עתירה לבג"צ. -כלל התנאים הללו נועדו להבטיח הליך משפטי הוגן. -
הסרת החסינות פירושה:
*ניתן להעמיד את חבר הכנסת לדין,כמו כל אזרח. *אין מבטלים בזאת את חברותו בכנסת והוא ממשיך לכהן כחבר כנסת. -יש הטוענים כי עיקרון החסינות פוגע למעשה בעיקרון השוויון. -יש הדורשים שהטיפול בנושא הסרת החסינות ייעשה על ידי גוף חיצוני ולא על ידי הכנסת: *בשל החשש להשפעות פוליטיות ובשל הקושי הרגשי הנובע מכך שחברי כנסת נדרשים להחליט על העמדה לדין של חבריהם.
ובקצרה:
חסינות אישית מוענקת לשרים וחברי הכנסת מתוקף היותם במעמד זה. חסינות זו חלה על מעשים שנעשו על ידי השר\חבר הכנסת שלא בעת מילוי תפקידו ולא למען מילוי תפקידו בניגוד לחסינות עניינית. חסינות זו ניתנת להסרה וזאת בניגוד לחסינות עניינית שאינה ניתנת להסרה גם אחרי סיום כהונתו של השר. מעניקה לשרים הגנה מפני מעצר והליכים משפטיים שכוללים בתוכם גם:חיפוש גופני,החרמת מסמכים וכ'ו. כאשר החסינות מוסרת ניתן להעמיד את השר לדין כאזרח רגיל. ותודה לספר "להיות אזרחים בישראל"
אם משהו לא מובן,תגיד\י

../images/Emo201.gif פליזזז עזרה... ../images/Emo201.gif

חחח עוד 8 דקות אני צריך לזוז מפה לבצפר=/

snier1991

New member
ממתי יש דבר כזה אזרחות דתית?

אני עושה אזרחות מחר ואני עושה דתי לא שמעתי שאני עושה בגרות שונה

אייני

New member
סתם שאלה../images/Emo3.gif

ואם מישהו כותב על מדינת ישראל כמדינה בעלת דמוקרטיה מעורבת, כפי שכתוב בהוצאה הקודמת, זה גם מתקבל?

liorhikri1991

New member
תשובה...

באזרחות אין מועד ב',מועד ב' הוא רק לאנגלית ומתמטיקה. באזרחות תוכל לעשות מבחן בחורף,כלומר עם מיקוד שונה. אם אתה נכשל רק באזרחות אז אתה זכאי לקבלת תעודת בגרות.

snier1991

New member
נצל"ש

אילו סוגי עבריינות יש שצריך לציין אותם בבגרות? כל הסוגים בבקשה נשבר לי מזה לגמרי נראה לי אני פשוט ייותר על השאלה הזו(למרות שאני טוב בזה) דרך אגב הוגשתי על מאה!!

לולהההה

New member
סוגי עבריינות

עבריינות פלילית רגילה עבריינות אידיאולוגית עבריינות שלטונית

snier1991

New member
אין תתי עבריינות אין כלום פרט לאלה?

אם עוד מישהו יאשר לי את זה אני אהיה מאושר

tttttttttt1

New member
לא צויינה עבריינות מצפונית

ואל תכניסו אותה לתוך הקטגוריה של עבריינות אידיאולית כי יש הבדלים.. עבריינות אידיאולוגית נעשית ע"י איש או קבוצה שחושבים שהמעשה שהם עושים הוא לטובת הכלל. תת סעיף של זה היא עבריינות אידאולוגית פוליטית שם עושה [או עושי] המעשה מנסים לשנות את מדיניות השלטון עבריינות מצפונית נעשית ע"י אדם אחד[!!] ש לא מנסה לשנות שום מדיניות או מציאות קיימת אלא עובר על החוק כי החוק נוגד את צו מצפונו, והוא בדר"כ גם מוכן לשלם על המעשה במאסר או בקנס, בלבד שלא יעבור על צו מצפונו....

למעלה