LELIT PL41EM ו Graef נרכשו בהמלצתכם אז ככה:

sagyrotem1

New member

היי לכולם,

נרכש בקפה עולה בחצור אשדוד.
מקום קטן ונחמד רכישה אימפולסיבית משהו....
רציתי לדעת מה הגודל של הטמפר - לא ברור, בחלק מהמקומות רשום 57 במקום אחר 58 ובכלל אמרו לי 57.5 .... דיי מבולבל...
רציתי לדעת מה הסדר הנכון להכנסת אספרסו כפול סוג של HOW TO.
על איזו שנתה לטחון? כי אני לא מצליח לפגוע בול בין כמות הקפה לעובי הטחינה וחוזק ההידוק לקפה אשמח להכוונה.
זרקתי כבר קילו פלוס בניסיונות לכוון את כל המשתנים ועדיין לא פגעתי בול.
דבר לפני אחרון- מאיפה כדאי לקנות טמפר בארץ.
בעליאקספרס מישהו המליץ על חנות שמוכרת ב 50 שח בערך...

ודבר אחרון... מים - להשתמש מהברז? אני רוצה לשמור עליה - לא כל יום אני משקיע סכום כסף כזה... אם לא מהברז - האם יש פתרון שהוא לא פילטרים לצנרת של הבית?

תודה לעונים

blzvi

Active member
לא זוכר שמישהו בפורום המליץ לך דבר או חצי דבר

ברם תתחדש ותהנה.
הטמפר צריך להיות 58 mm ואפשר באליאקספרס .
מהסוג הזה למשל .
תבדוק מדריכים ספציפיים ב youtube.
מים רק מים מטופלים ,כלומר נטולי אבנית (לא בריטה) רצוי להשתמש במיכל שרף של 8 ליטר .המיכל לא חייב להיות צמוד,יכול למקם במרפסת המטבח ולהעביר בקנקן.
ואגב ההשקעה שלך לא משו משו ואל תצפה לתוצאות מדהימות.
אנשים קונים מכונות בסביבת ה 8K .אני מניח שהמכונה הבאה תהיה יותר רצינית
והפרט החשוב היותר זה איכות הקפה.קנה קפה מזן ערביקה בלבד (ממליץ על ברזיל)

dimab

Member
קודם כל - תתחדש!

לפי המפרט המכונה הזאת מאוד דומה ואולי אף טיפה טובה יותר מגאג'יה קלאסיק המקורית (לפני שהגרמנים באו וקילקלו אותה) שהיתה לי כ-7 שנים. מאוד נהניתי מהקפה שיצא ממנה, ואני בטוח שתהנה משלך לא פחות

לגבי גודל הטמפר, לא הייתי קונה 58 בלי לבדוק: במפרט כתוב 57, וז"א ש-57.5 ככל הנראה יתאים, אך 58 - זה כבר לא בטוח. אני קניתי בזמנו באיביי (לא היה עלי אז) במחיר דומה, והוא משמש אותי עד עצם היום הזה. אני אישית מעדיף את קצה הידית מעוגל יותר ועם כיפת מתכת, אבל זה עניין של טעם אישי וסגנון אחיזה בעת הידוק הקפה.
לגבי המים: בריטה זה פילטר שרף - בדיוק כמו במסנני 8/16 ליטר - כך שזה יתאים לריכוך, רק אל תשכח להחליף או לעשות רענוני מלח. מסנן 8 ליטר מורכב על קו המים יהיה יותר נוח, ועם ישמש רק לקפה, יצריך רענון פעם בהרבה זמן.

sagyrotem1

New member
תודה על התגובה.

רענון? לפילטר בריטה צריך לרענן משהו? זה לא כל 30 יום החלפה?

dimab

Member
זה מה שאמרתי: להחליף או לרענן.

אם אתה מחליף, הכי טוב. לכאלה שמתקמצנים או מתעצלים, קיימת האופציה של רענון מלח בדיוק כמו בפילטרים ה"גדולים". חפש בפורום - היה כאן דיון נרחב בנושא. קראו לזה "שיטת אדיקט" כמדומני.
העיקר זה לא להשאיר פילטר בריטה אחד לשנה שלמה בלי שום רענון, ולחשוב שאתה מכוסה...

טמפר עבור לליט: 56 מ"מ כמו לה צ'ימבלי בפירוש לא 58!!

קנקן בריטה יעשה עבודה טובה, אל תעז להכניס למכונה מים מינרלים ואני לא מאוד ממליץ על מי ברז לא מטופלים.
לגבי שנתות בטחינה, מצטער לא יכול להגיד לך.... ראשית גראף זו מטחנה סינית והן מתנהגות כוואן אוף כל אחת מתנהגת אחרת. אישית, היום אני לא ממליץ לאף אחד לקנות גראף , יש הרבה אופציות שבהפרש מאתיים שקלים קונים מטחנה אחרת טובה יותר באופן משמעותי ביותר.
חוש המישוש חביבי, משש מעט קפה טחון, איפשהו, בין חולי לאבקתי, קצב זליגהשל מרגע לחיצה על כפתור החליטה ועד שיש 30 מיל' בכוס 25 שניות + - 3 שניות.
&nbsp
לא הצלחת לכוון טחינה? קפוץ אלי ואלמד אותך איך מכוונים.

sagyrotem1

New member
תודה על התגובה, אתה בטוח על ה56? פעם ראשונה שמישהו מזכיר 56

אז עד עכשיו דובר על 58 או 57.5 או 57 ועכשיו גם 56 נכנס לתמונה....
אין למכונה דף של ספקס שמוזכר בדיוק הגודל.
יש למישהו כאן את המכונה הנ"ל?

blzvi

Active member
אולי לא הבנת

בריטה לא מסיר אבנית ולא מרעננים פילטר בריטה.
יש פילטרים שמכניסים למיכל המים של המכונה והם מכילים שרף שמפרק את האבנית .אותו צריך לרענן כל פעם.
או להשתמש במיכל 8 ליטר.

sagyrotem1

New member
אז קניתי פילטר רזין (שרף?) מסאפורה - נכנס למיכל של המכונה

עלות ~40 שח
האם יש משהו באינטרנט יותר זול - עלי או איביי?
האם יש אפשרות לקנות ערכת מילוי או ערכה שאפשר למלא מחדש כל כמה זמן במקום לזרוק

blzvi

Active member
לא יודע בדיוק מה קנית

ברם אם זה רזין (שרף) אז הוא לא חד פעמי .ניתן לרענן אותו עם מלח בישול .

לספורה אין אינטרס להגיד בשזה רב פעמי....

... בעיקר כי הרעיון של חנות זה למכור, מה בכך שהמרכך הזה נמכר גם ע"י היצרן שלו כחד פעמי. זה שאתה ואני יודעים שניתן לרענן אותו אינו אומר שהיצרן כיוון לכך, מבחינתו כמו החנות, למכור הרבה ככל שאפשר.

doutsh

New member
בריטה לא מסיר אבנית?!

אז איך אתה מסביר את זה שמאז שאני משתמש בבריטה לא הצטברה טיפת אבנית על הקומקום (ואני מדבר כאן על שנתיים של שימוש)?
כשבדקתי את רכות המים אחרי סינון בבריטה, נייר הבדיקה לא שינה את צבעו בכלל, כלומר המים היו בדרכת הרכות הגדולה ביותר.

dimab

Member
אתה טועה ומטעה: בריטה זה שילוב של שרף ופחם, והחלק של שרף...

...זה בדיוק אותו החלק שיש במסנן 8/16 ליטר. הוא כן מסיר אבנית ע"י החלפת יונים, וכן אפשר לרענן אותו ע"י מלח בישול. חפש "שיטת אדיקט" בפורום זה ממש.

blzvi

Active member
לא טועה ,לא מטעה

תראה לי רפרנס למה שאתה טוען .
בריטה לא מפרק אבנית!!!!!!

בריטה יפתור לך את בעיית האבנית ועוד...

פילטר בריטה מקצועי סופח קלציום ומגנזיום (אבנית), כלור, טעמי לוואי, מתכות כבדות כגון עופרת ונחושת, מסנן חלקיקים עד 10 מיקרון, קטן וקל להחלפה.
&nbsp
היבואן
marap.co.il
&nbsp

blzvi

Active member
יפה שהוספת את המיקצועי

אני בטוח ששואל השאלה לא התכוון למוצר זה.
הוא מתכוון לקנקן בריטה ולא לפילטר מיקצועי.
הפילטר שלך מחייב התקנה ע"י השרברב ומחירו פי שניים ממיכל ה 8 ליטר
מה גם שאין לו סידור של רגנרציה באמצעות מלח. כלומר כל 6 חודשים תזרוק ותקנה חדש.

dimab

Member
החומר הפעיל הוא אותו הדבר שבקנקן. זה רק ההסבר לקטני אמונה

למעלה