התלבטות לגבי מכונת קפה

התלבטות לגבי מכונת קפה

אחרי שנים של מכונה אוטומטית בא לי לגוון מעט
כרגע עומדים על הפרק 3 מכונות ש"חבר" (אם אפשר לקרוא למוכר בחנות חבר) המליץ לי.
1 ESM CLASSIKA II
2 Olympia MaxiMatic
3 Rocket Espresso R58
שאלותי לחברי הפורום הנכבדים
1 אשמח לשמוע + / - של המכונות?
2 מי מהן עדיפה ולמה?
3 כמה מסובך לאדם שכמותי ליצר קפה איכותי מהמכונות הנל ללא קורס?
4 הם הפעלתם מסובכת ומרכבת או פשוטה?
5 אם יש מכונה אחרת (שלא ברשימה) שעדיפה...

אני ?
שותה אספרסו לא כפול ולא ארוך,
אוהב לארח (אורחים לרוב קפוצינו / מקיאטו וכו)

ההבדלים בין המכשירים הם כל כך דרמטיים ש....

...אני מתקשה להבין למה הוצעו לך הדגמים הנ"ל... הR58 היא בהחלט המכונה הטובה מבין השלושה, הECM מכונות מצויינות ומורכבות באיכות מעולה, הדגם הספציפי הוא הדגם הכי פחות טוב שלהם, נהדר למי ששותה רק אספרסו , חרא של דבר כשצריך להקציף, זו מכונת סינגל בויילר עם ראש E61, אין לה שום יתרון אמיתי משום סוג.,למה לא הציעו לך את הסדרה מעל של אותו יצרן?! הרנצ'יליו סילביה כבר עדיפה, גם מבחינת תוצאה בכוס וגם מבחינת המחיר. האולימפיה כנ"ל.... אני עדיין מנסה להבין למה הומלצה לך קפיצה היסטרית של כפול 3 במחיר לערך מהאולימפיה והECM לכיוון הR58 , מה עם כל המכונות המצויינות והפי אלף יותר מתאימות לצרכים שלך שבדרך, כמו האוסקר 2 למשל... כמו הלליט PL62, כמו הROCKET CELLINI או כמו הרוקט אבולוציונה.....

למה הוצעו?

כי זה מה היה לו בחנות.
אני כן רוצה ראש E61, ודאבלבויילר זה בהחלט יתרון רציני.
מה היא הסידרה הטובה ביותר של ECM?
לא מפריע לי להשקיע בזה מעט כסף, או בהנחה שהמחיר לא משחק עניין חשוב,
לצרכים שלי אספרסו / לטה / קפוצינו מה אתה ממליץ?

לא משנה המחיר? אחלה
ב38000 ש"ח....

אתה יכול להביא מכונה של קיס ואן דר ווסטן , איזו ספידסטר יפה....
http://www.keesvanderwesten.com/speedster.html

אם יש לך תקציב צנוע יותר אז המינה של דלה קורטה, כסף קטן, יום שישי פיסטוקים רק 8000 ארו לא כולל מטחנה מתקשרת עם בלו שטות למכונה ולסמרטוטפון שלך
http://sprudge.com/wp-content/uploads/2016/04/dallacorte-2-740x492.jpg

מעט יותר צנוע ויקטוריה ארדואינה דיימונד, מכונה קומפקטית ויפייפיה הכוללת בתוכה את טכנולוגיית הT3 שקיימת גם במכונת הVA388 והבלאק איגל וגם במכונה שלי בבית הקליה בנובה סימונלי אאורליה 2 WBC. מולטיבויילר ופרה אינפיוזן שחלקו מכאני וחלקו אלקטרוני, פרופיל טמפ' ואפשרות שליטה על הOPV מכאנית 6800 ארו, לא כולל מטחנה.

יותר צנוע, כל מכונות הE61 עם המולטי בוילר (לא אוהב אף אחת מהן , בעיני זה נסיון החיאה למשהו שהוא אמנם טוב מצד אחד ומצד שני גם קטרי קיטור היו משהו טוב, איפה הם היום?! פטנט מיושן שמנסים להחיות אותו במקום לפתח ראשי חליטה טובים שיותר מתאימים לדורות החדשים של המכונות ולעידן המולטי בוילר), כולן טובות וכולן עובדות נהדר, כולן נעות בין ה12000 ש"ח לבין ה9000 ש"ח לערך,
יותר צנוע:, כל מכונות הקפה הביתיות המקצועיות כמו בזרה או ECM, רוקט , איזומק, פיורנצטו בריקולטה, ויוי מי ווי, ויביאמה שיש להן מחליף חום וראש חליטה טרמוסיפוני (למשל E61) ומחירן נע בין 10000 לבין 6500 ש"ח, מתחתן יש את כל המכונות E61 עם הסינגל בוילר שהן כולן מאוד יפות אבל איומות כשצריך להקציף ותמיד עובדוות בטמפ' לא יציבה.ועל אף אחת מהן אני לא מסוגל להמליץ, מעדיף את הרנצ'יליו סילביה עליה... כולן עולות 4800-5500 ש"ח וזה בזבוז כסף בעיני כי....
מעט יותר צנוע, האוסקר 2, מכונה מעולה, מצויינת ובפירוש התמורה הכי טובה לכסף שלך!! עולה 4700 ש"ח, מחליף חום, דוד הכי גדול בקטגוריה, בנוייה טוב ולהאריך ימים, שלד פלדה מגלוון, מעטפת פלסטיק ודפנות נירוסטה, המכוהנה היחידה שבאה עם לחצני מזיגה ווליומטרית, היחידה בקטגוריה עם צינורית הקצפה ארוכה במיוחד, וסופית עם ארבעה חרירים והקצפה חזקה במיוחד! בעיקר בשל נפח הדוד הגדול. מכונה ומטחנת I MINI תעלה לך 5900 ש"ח ויש לך סט מעולה שיכין לך קפה טוב מאוד ותענה על הצפיות שלך...

urielson

New member
אהבתי

הקושי שלי עם האוסקר שהיא פשוט לא נראית יפה
גדולה, מגושמת הפלסטיקה לא מוסיפה לה כלום רק הופכת אותה מצועצעת יותר...

ובאמת למה בשנת 2016 אנחנו עדיין שותים אספרסו ממכונה עם ראש חליטה שפותח בשנת 1961??

urielson

New member
בהחלט ואליו התכוונתי...

בתמונה שלך הפלסטיק שחור
אבל יש כאילו עם פלסטיק אדום בבסיס ובמשטח העליון

בניגוד אליך....

אני לא חושב שהמכונה נראית מצועצעת, ובעיני היא דווקא נראית סבבה לגמרי בהתחשב החזות של הדגם הקודם, ובנינו, גם בהשוואה למכונה הקודמת, זו מעט צרה יותר, מעט קצרה יותר, ורק טיפטיפה גבוהה יותר, ועדיין אוחזת בתואר תמורה טובה ביותר עבור הכסף!

itamars82

New member
לא מצליח להבין איך הם מבדלים את המוזיקה עכשיו

ולאספרסו בלבד בתקציב נמוך לדעתי סילביה עם PID זו אופציה טובה.

בשביל רק אספרסו....

אפשר גם ללכת על לליחט PL42 עם PID שבא אורגינל מהיצרן, וזה יהיה זול ב1000 ש"ח והמכונה די טובה ותאריך ימים בדיוק כמו סילביה...
&nbsp
כאן לא מדובר רק על אספרסו, ארתור מארח הרבה אנשים והקפוצ'ינו והקצפת החלב הם שיקול חשוב.
לגבי ההבדלים בין האוסקר למוזיקה, מים חמים, שלד ובסיס ממתכת ולא מפלסטיק, המכונה יותר מאסיבית, בלון חנקן שמיישר את זרימת המים בכדי שהלחץ יהיה רציף ולא מקוטע עם המשאבה הרוטטת, יותר אופציות תכנות, מעטפת ניירוסטה עם קשוטי פלסטיק ולא מעטפת פלסטיק עם קישוטי ניירוסטה.
&nbsp
סתם לידיעה, אין יבואר לארץ של מוזיקה יותר, אנשים לא ממש קנו והמכונה נמכרה בארץ בOVER PRICING מטורף. המכונה עולה בשער המפעל 1600 יורו לצרכן המזדמן תוסיף עוד 1200 ש"ח הוצאות ומיסוי, לא הגעת ל11,500 ש"ח שהמכונה נמכרה בהתחלה, אגלה לך שהאוסקר נמכרת בישראל, במחיר שהוא מאוד מאוד קרוב למחיר בשער המפעל.....המחיר פשוט מאוד מאוד אטרקטיבי.

itamars82

New member
אני כיוונתי יותר ליד 2,

לא מכיר כמוך את הלליט ולא את מכיר רקורד של היצרן הזה אולי באמת יהיה מעניין לשמוע מפי בעל מקצוע כמוך סקירה קצרה.
לגבי האירוח זה ברור גם אני פסלתי את הSB מהסיבות האלה.
באוסקר 1 גם השלד ממתכת החיצוני מABS וגם התחתית,
תוכל להסביר יותר בפרוט את הנקודה עם החנקן?
לגבי האופציות תכנות זה יותר מאוסקר 2?
לגבי האוסקר 1 מה שמשך אותי זה האטרקטיביות של החבילה והמבחר של השדרוגים האפשריים שקיימים בקיטים.
אני מאוד מרוצה ממנה.

עוד כמה שאלות

תחילת דבר: תודה על ההסבר המפורט, זה לא מובן מאיליו.
ולשאלות,
מה זה טכנולוגיות T3?
מה זה OPV (אני מכיר את שלושת האותיות הנ"ל משעורי האלקטרוניקה באונ' משהו בהקשר של נורות)

תודה

דובי דבש

המון תודה! למדתי משהו חדש וזה תמיד נפלא!
אני מבטיח לעכדן בקשר לרכישה (אני מקווה בסופש הקרוב)
ו.... תודה כבר אמרתי?
אז הינה שוב תודה על התשובות האינפורמטיביות !

urielson

New member
OPV - Over Pressure Valve

לחץ החליטה נקבע על פי שסתום פשוט שנקרא OPV או בשמו המלא Over Pressure Valve, שכל תפקידו זה לקבל את הלחץ שמגיע מהמשאבה
את זה התחלטי לכתוב אתמול כתשובה
ונאלצתי לעצור....
ודובי ענה בנתיים

למעלה