התחדשתי באוסקר 2

מיתר44

New member
התחדשתי באוסקר 2

ואני מעוניין בחברים לכלי היפה הזה כדי להפיק ממנו את המירב (באיכות) כי חוכמת רבים טובה כידוע.
א. לגבי המים, האם מי בריטה מתאימים?
ב. ניקוי אבנית - כל כמה זמן וכיצד?
ג. טכניקות לעקיפת האוטומט - כשרוצים למשל ארוך וכפול.
ד. כל מה שיוסיף לחוויית התוצר ששאר העולם לא חשבו עליו כי אנו עם של עושי אימפרוביזציות (לטובה, לטובה).

אגב, אם תתעקשו אספר לכם היכן קיבלתי פולים ירוקים משובחים כשרכשתי את המכונה.

blzvi

Active member
רק הערה אחת

מים שמתאימים למכונת קפה הם מים שעברו סינון אבנית.
בריטה לא מסננת אבנית .
מיכל 8 ליטר עם שרף מסנן אבנית , מחסנית בריטה פרופשיונל - VMA 2000 ,או מחסנית bestmax .
מיכל 8 ליטר יעלה לך 5 שקלים רענון בשנה (עלות ההמלחה),מחסניות יעלו לך 1000 שקל בשנה ,כרצונך.
תשתמש במים מטופלים ,לא יהיו לך בעיות במכונת הקפה ולא תצטרך לבצע ניקוי אבנית לעולם.
והיתר
זיל גמור

blzvi

Active member
עשית שוט אחד עם מי בריטה

או חו"ח מי ברז ,זיהמת את המכונה .
לא הכנת שיעורי בית .

הלו הלו... לא לעשות לילדים פה אבו להלה....

פילטר בריטה לא מוצאי את האבנית מהמים בדיוק כמו מיכל מרכך שגם לא מוציא אבנית מהמים בדיוק כמו שבסטקאפ ובסטמאקס לא מוציאים ואפילו לא טיפה אחת קטנטנה של אבנית...
&nbsp
כל ה"פילטרים" הללו מיננים עם יונים שליליים את המים וע"י כך מצרפים יון שלילי לכל פרודת אבנית וע"י זה גורם לאבנית לא לייצר רצף שמאפשר התגבשות.
יש במון פרודות אבנית שלא יכולות ליצור רצף ואלו נשארות במים.
מנסיון, מכונות כמו אוסקר או בכלל מכונות מחליף חום שנעשה בהן שימוש בפילטר בריטה, מגיעות לטיפול במעבדה וניקוי מערכות מאבנית לאחר כ7-8 שנים.
להקפיד להחליף פילטר הזמן ולהקפיד השימוש במים לטופלים ומובטחת למכונה אריכות ימים!

מיתר44

New member
תודה. ומשהו לגבי שאר סעיפי ההתעניינות שלי?

האם אני לבדי פה עם אוסקר2

shoki222

New member
לי יש אוסקר רגילה. משאלותיך אוכל להתייחס רק למים

אצלי בבית שמתי מסנן אבנית דירתי עם כדורי סיליפוס. חשבתי שכך, שכל הדירה ללא אבנית תהיה לי רווחה במכונת האוסקר (וגם במקלחונים באמבטיה, במכונת הקפה של נספרסו וכו...).
קניתי גם מקלות בדיקה כאלו והם מראים שהמים בדירה טובים, כאלו ללא אבנית.
&nbsp
הייתי צריך לתקן כמה דברים באוסקר, ונדהמתי מכמות האבנית שהצטברה. היתה לי סדרת תקלות מהאבנית. התקלה העירית היתה אבנית שהצטברה באטם סביב גוף החימום בדוד וגרמה לדחיקת האטם ודליפת קיטור. היה מאוד קשה להסיר את האבנית משפת הדוד, משפת גוף החימום ולהשיג אטם חדש.
&nbsp
כל ה"ניפלים" באוסקר שלי בכניסות וביציאות לדוד יש עליהם מגדלי אבנית שנבנו כמו זקיפים במערת הנטיפים.
&nbsp
לדעתי הפתרון הדירתי הכולל למים, לא עבד!
&nbsp
כיום אני ממלא מים לקפה באוסק על ידי כך שאני מוזג מים רותחים מהתמי בר, שהם עוברים סינון בסילפוס בתמי בר, מצנן את המים ומוזג לאוסקר. יש לי "תעשיית מים", כזו.

מיתר44

New member
גם לי יש סנן דירתי כזה. אין לי כל רצון

לפתוח במפעל מים. מה שאני עושה: מהברז לבריטה ולאוסקר.
בבא היום אביא אותו לאישפוז.
אתה מקבל קרמה טובה? סמיכות טובה?

shoki222

New member
שהמכונה במצב טוב, הקפה מצויין. אבל...

הימים בהם המכונה במצב טוב הם הרוב. יש סט בעיות שדורש התעסקות.
1. אטם הראש לנעילת ידית החליטה מחזיק מעמד רק 4-5 חודשים. אצלי המכונה פועלת כ 3 שעות ביום וכל סוף השבוע רציף.
2. יש בראש החליטה אצלי ברז מחט שמנתב בין הזרמת מים לידית או שחרור הלחץ לאחר החליטה. הברז מחט נסתם נון סטופ והכונה נחנקת בזרם המים לאיטה.
3. הרשת בראש החליטה נסתמת והולכת וזרם המים הופך למקלחת של מחטי מים דקות. הניקוי שלו קשה מאוד משומני ומשקעי הקפה. זה קורה אחרי שבוע מהניקוי
4. פולי הקפה לא טריים. מספיק שהם עומדים במיכל של המטחנה יום או יומיים או שיש לי שקית פולים שנפתחה. מיד מרגישים ירידה בטיב החליטה, בטעם בטיב הטחינה

אם הבריטה לא מסירה אבנית אז בשביל מה אתה צריך אותה?

אל תגיע למצב של אשפוז המכונה. נזקי האבנית הם סופניים ומדובר יהיה בניתוח מוח מסובך.

blzvi

Active member
תתעלם מטיפול במים אתה הורס את המכונה

כל ביקור במעבדה יעלה לך כ 1500 שקל .

למה אתם מפחידים אותו ומרעילים את מחשבותיו?!

ראשית לא כל ביקור במעבדה עולה 1500 ש"ח,
אצלי ואני יכול לדבר רק על אצלי: החלפת פרסוסטט מקורי 380 ש"ח, החלפת גו"ח 360 ש"ח החלפת חד כיוני לפני מחליף חום ושסתום התפשטות 420, אטם ראש מקורי ללא החלפה 25 ש"ח רשתית לראש מקלחת בראש חליטה מקורי 28 ש"ח
החלפת ברז חשמלי גובה מים בדוד של פרקר 400 ש"ח תיקון כרטיס אלקטרוני 560 ש"ח (תיקון כרטיס ישן עם אחריות לחצי שנה) בניגוד למתחרה מסויים מאוד, שיחליף כרטיס מקורי עם הגנות לכרטיס גנרי ללא הגנות בכלל עם קונטקטור החיצוני ואני מזהיר פה כבל עם ועדה שזה מסוכן !!!
שיפוץ מוחלט לאוסקר 1200 (כולל המע"מ, לא כולל תיקון כ"א עם צריך)
&nbsp
דבר שני, מגיעות אלי אוסקרים ישנות בנות 8-9 שנים בשימוש סדיר בבריטה והן לא אכולות ולמרות שצריך להשקיע המון מאמץ בשיפוץ שלהן עדיין הגיעה לגיל כזה בלי תקלות מיוחדות!
&nbsp
לגבי תפרחת של אבנית ותחמוצת נחושת בחיבורי ניפלים/דוד
ממליץ לתקן אותם כשמגלים כאלו, אלו נובעות בדרך כלל מחומציות מים שיש בהם הרבה אבנית, אבן גיר וקלציום בכלל הוא חומר חומצי וקורוסיבי והוא תוקף לצערינו ביעילות רבה חומרי אטימה כמו לוקטייט או "טפלון נוזלי" וכשמתגלה תפרחת כזו כדאי לטפל בה ולא להזניח, הטיפול בזה כשזה יחסית חדש והתחלתי הוא קל מאוד ודורש מעט מאוד מאמץ. כשזה מתחיל לשנות את צבע הנחושת ומתחיל להיות ירוק , זה סימן שגם המתכת מתחילה להנזק והרבה פעמים ניפלים כאלו(בדרך כלל זויות וצמתים) פשוט נשברים ומתפוררים! לאנטילגנטים שיחליטו להחליף ניפלים לבד, לא להעיז להשתמש באוסקר בהברגות מסוג MPT, אלו יסדקו לכם את הדוד!
&nbsp
לגבי שימוש בקנקן בריטה, עד שלא יוכיחו לי אחרת בצורה ברורה וחד משמעית שימוש בבריטה לבד(ואני מדגיש לבד, לא קודם סילפוס כדוריות, פחם,תמי 4, מרכך ואחר כך גם בריטה, הסינון הכפול יוצר ראקציות כימיות שונות, מעלה חומציות ולפעמים מנטרל יוניזציה קודמת) הוא הטיפול מים יעיל ומתאים למכונות קפה ולפיכך מומלץ. אני מזכיר לכל בעלי מכונות אוסקר כי למרות שבחוברת בעברית יש הנחיות לטיפול אבנית, אין המלצה כזו ע"י היצרן ! משיחות שערכתי עם המהנדסים בנובה סימונלי עולה כי החדרת חומצה למכונה עשויה לגרום לנזקים מסויימים כולל התפוררות אבנית ויצירת סתימות בברזים חשמליים ובדיזה בראש, חומצה בטמפ גבוהה שמעל 55 מעלות אלימה ופוגעת בלוקטייט וטפלון נוזלי כגון "וירקס" ובסרט טפלון מסורתי. והגרוע מכל גורם לשסתום ההתפשטות במכונה שעשוי מפלסטיק עם דיאפרגמה מסיליקון, להתפורר ולרסיסי הפלסטיק לתקוע את הברז החשמלי שבראש החליטה!
&nbsp

blzvi

Active member
כרגע הפחדת אותו יותר

ברם הוא לא מראה סימנים של דאגה.
ממשיך עם המנטרה של בריטה

אני הפחדתי אותו יותר מכל ביקור במעבדה יעלה1500 ש"ח?!

הכנסת מים מהברז או מהבריטה זיהמת לעצמך את המכונה?!
אתה יורה בצרורות את משנתך ואני מנסה להבין מה הרקע לידע שלך. לפחות להבנתי הטכנית, הידע שלך בחלקו שגוי

itamars82

New member
אני התייחסתי לשימוש בבריטה וסילפוס לרכך מים.

זה לא מאכך ומניסיוני במכונת כביסה הסיליפוס גם לא יעיל נגד הצטברות אבנית

dudi4321

Member
לי יש מיכלים של מי גשם

האדריכלית שלי תיכנה את הכניסה לבית שלי בדיוק מתחת לחיבור 2 שיפועי הגג רעפים.
תכננה עם מרזב יפני שמעולם לא ישמתי. בקרוב, זה כבר למעלה מ10 שנים, שאני אעשה מרזב.
קיצר אחרי גשם חזק הג'יפה מהגג נשטפת ובהמשך המים נקיים. אוסף בכמה דליים. האבק שוקע אחרי כמה שעות ואז מוזג לקנקנים.
מהקנקנים שאני מסיים, נשאר מעט מאד שאריות בתחתית שאני שופך.
אני מסתמך שהמחמם או המחליף חום במכונה מחמם לסביבות מעל 80 מעלות והחיידקים או הפטריות לא חיים יותר.
משתמש במי גשם לצורף הכנת קפה במכונה, בלבד. אני לא עושה שום טיפול לניקוי אבנית!
כרומקס E180D, זולה ועושה לטעמי אספרסו טוב מאד.

itamars82

New member
בהתחלה חשבתי שאתה צוחק עד שראיתי איזו מכונה מדובר

אבל כן מי גשם הם רכים ומצד שני כל דרעק שיש באוויר הם לוקחים

dudi4321

Member
אני רציני

דוקא מהברז כמעט כל יום מגיעים מים בצבע מעט חום. לי זה גם לא מפריע כי אני שותה מי ברז ישר לכוס.
פעם זה היה עם תוספת חול היום אין חול כי רשות המים סיפרה שיש להם מקום עם פילטרים?!
הקולט בדוד שמש נסתם לי כמה פעמים ויצא לי גם להחליף לבד את הצנרת נחושת שבתוך הקולט.

dudi4321

Member
יש לי גם אופרה וגם נפוליטנה

ש"הם בארון"
מחכים שהכרומקס תתפגר.

מיתר44

New member
חבריה , תאמינו שנשגבים מבינתי דבריכם

יוצא מזה שמי שלא מחזיק במעיין מים זכים או לפחות בבאר, דין מכונת האוסקר שלו אחד - מוות בחנק.
לעומת זאת, כדי לשרוד באוקיינוס המידע המאיים להטביע את בינתו של האדם, צריך מן הסתם ללכת למקורות
ולעשות לך רב.
אני את שלי עשיתי כשבחרתי בזה המכונה דובי ורכשתי אוסקר 2. בינתיים אני נהנה ושמח בחלקי שיש מי שמתפלל
עבורו ועבורי. :)
למרות כל זאת, אני סקרן לדעת מה עושים אנשי העולם הגדול בנוגע לכלור, לחומצות, לסידן ולשאר המריעין
המאיימים על הלוגם התמים. שכן הרי לא מציאותי שבמי ארצנו נאספו כל הג׳יפות הללו. נכון?

אני יכול להרגיע אותך בדבר אחד....

המים בשוויץ קשים כמו המים בישראל בערך... והמים שאתה שותה במיתר טובים ורכים לאומת המים ששותים בכוכב יאיר.
תבחר שיטת סינון אחת , דבוק בה, מבטיח לך שיהיה בסדר.
&nbsp

למעלה