למה יש פערי מחיר בין חנות נספרסו לבין מוצרי נספרסו בחנויות?

תומאס

New member
למה יש פערי מחיר בין חנות נספרסו לבין מוצרי נספרסו בחנויות?

לדוגמא:
מכונת קפה דגם citiz&milk - בנספרסו: 1549 ש"ח. בזאפ: 1200 ש"ח (הכי יקר).
מכונת קפה דגם latissima pro - בנספרסו: 2480 ש"ח. בזאפ: 1990 ש"ח (הכי יקר)
יש איזה יתרון לקנות ישירות בחנות של נספרסו, ששווה לשלם יותר?
או שהם פשוט לא מעוניינים להתחרות בשאר החנויות שמוכרות את המוצרים שלהם?

knappertsbusch

New member
כלכלה בסיסית

כדי למכור הכי הרבה יחידות מאותו מוצר בדיוק,
יש להצמיד לו תגי מחיר שונים, בהתאם לקהל היעד.

אלה שמגיעים לחנויות מקבלים את תג המחיר המתאים לאלה שקונים באופן אימפולסיבי בלי בדיקה,
ואלה שקונים באינטרנט מקבלים תג מחיר המתאים לכאלה שחופרים וחופרים וחופרים ברשת עד שהם מוצאים את המבצע הטוב ביותר.

איך שהוא, למרות עשור לפחות של קניות באינטרנט, תמיד יהיו אנשים שמעדיפים את ה״חוויה״ בחנות.

תומאס

New member
תודה רבה על ההסבר! חבל שזה המצב. בעיני זה לא הוגן לפעול ככה

כמו כל ישראלי אהבל....

...למדתי בדרך הקשה שבזפ, אם זה זול משמעותית ובצורה שערורייתית .....
כנראה שלמציג בזאפ אין את המוצר על המדף, זה מיועד בדיוק לנקודה שבה אתה מנסה לרכוש ואז אומרים לך "אוי אנחנו נורא מצטערים, את האחרון מחרתי לפני 3 דקות ונגמר במלאי במחיר הזה, אם אתה רוצה יש לי ככה וככה במחיר מוגזם אחר, אולי תרצה לקנות את המוצר ההוא שיש לי?!"
תפסיק להיות ישראלי אהבל ולקנות בזאפ!!!
תשווה מחירים בין מקומות שמתחייבים לך שהמוצר קיים במלאי!
בנוסף כדאי שתדע שיש יבוא פרללי של מכונות נספרסו לארץ, חלק מהן עם סמל של נספרסו ומיתוג של קרופס ואלו נמכרות במחיר נמוך יותר אבל ללא אחריות כי אינן מיובאות ע"י יבואן מוסדר.
&nbsp
בלי שום קשר, למה לשתות נספרסו, זה גם לא טעים, גם יקר בטירוף וגם מפרנס תאגיד רשע....
&nbsp

תומאס

New member
אני מסכים עם רוב מה שכתבת.

אז ככה:
1. אני אף פעם לא קונה בזאפ. אבל תמיד דואג להשוות מחירים גם בזאפ וגם דרך גוגל, לפני שאני קונה משהו.
2. לשמחתי לא נתקלתי בשיטה שאותה אתה מתאר, שהמוצר לכאורה אזל מהמלאי, אבל אני כמובן מאמין לך. אני בד"כ משתדל לקנות בחנויות שאני מכיר שהן מאוד אמינות, ואולי בגלל זה לא קרה לי מקרה כזה.
3. המחירים שכתבתי בהודעה שלי, הן למוצר עם אחריות שנה של נספרסו. בכוונה ציינתי בהודעה את המחיר הגבוה ביותר בזאפ לאותו מוצר, למרות שהיו מחירים זולים יותר (ואני מניח שהזולים יותר הם של מוצר בייבוא מקביל).
4. לגבי - למה לשתות נספרסו: אני אסביר.
אני שותה כו נס קפה בערך אחת לשבוע. אז אני מבין קטן מאוד בקפה.
מכונת קפה הייתה אמורה להיות מתנה לידידה שלי ששותה חמש כוסות קפה ביום. יש להם במשפחה מכונת נספרסו והיא מאוד אוהבת את הקפה שלה.
ובגלל זה רציתי לקנות לה אחת שתהיה שלה. בינתיים ירדתי מהסיפור כי היא מעדיפה מתנה אחרת.
בכל מקרה, כשנכנסתי לפורום, אז אחרי שכתבתי את ההודעה, התחלתי לקרוא קצת והבנתי שלא ממש מחזיקים פה בפורום מנספרסו (וזה בלשון המעטה....)
מצד שני, קראתי בפורום שמכונת קפה טובה ואיכותית, כזאת שתעבור את תנאי הסף של הפורום, עולה לפחות 4000 ש"ח. אז ממילא, גם אם היא הייתה רוצה מכונת קפה במתנה, מכונה כזאת היא לא בתקציב שלי.
5. הערה קטנה - שמתי לב שבפורומים שבהם יש "חובבים מתקדמים" למשל בנושא צילום או אודיו (לדוגמא) אז כשמגיעים אנשים ששואלים על מוצר שלא ממש נחשב בעיני אותם חברי פורום, יש נטייה ישר לקטול ומיד להציע מוצר "היי אנד".
אני כמובן מבין מאיפה זה בא, כי למשל בעיני אודיופיל, מערכת קולנוע ביתי שעולה 200$ היא זוועתית, וצריך לקנות כל מוצר בנפרד (מגבר, די וי די, סאונד בר, רמקולים) ושהכל יהיה מותאם אישית לסוג המוזיקה ששומעים ולצורה ההנדסית של החלל בבית.....א ב ל יש אנשים שוואלה מערכת כזאת ב 200$ מספיקה להם. ובקיצור, יכול להיות למשל שאני אשתה קפה של נספרסו מול קפה של מכונת קפה ב 20,000 ש"ח - ולא ארגיש בהבדל בטעם, או אולי ארגיש הבדל קטן שלא יהיה לי שווה להשקיע פי 10 או אפילו פי 2.
בקיצור - אני בעד להציד את מתגוון האפשרויות, על כל היתרונות והחסרונות, ושכל אחד יחליט בעצמו מה טוב לו.
אגב - יש לי חבר שאוהב מאוד קפה ויש לו בבית מכונה של אספרסו קלאב והוא מאוד מרוצה....(אני עד לפני שבועיים בכלל חשבתי שאספרסו קלאב ונספרסו זה אותו דבר.....)

itamars82

New member
בקשר ל5

5. "הערה קטנה - שמתי לב שבפורומים שבהם יש "חובבים מתקדמים" למשל בנושא צילום או אודיו (לדוגמא) אז כשמגיעים אנשים ששואלים על מוצר שלא ממש נחשב בעיני אותם חברי פורום, יש נטייה ישר לקטול ומיד להציע מוצר "היי אנד".
אני כמובן מבין מאיפה זה בא, כי למשל בעיני אודיופיל, מערכת קולנוע ביתי שעולה 200$ היא זוועתית, וצריך לקנות כל מוצר בנפרד (מגבר, די וי די, סאונד בר, רמקולים) ושהכל יהיה מותאם אישית לסוג המוזיקה ששומעים ולצורה ההנדסית של החלל בבית.....א ב ל יש אנשים שוואלה מערכת כזאת ב 200$ מספיקה להם. ובקיצור, יכול להיות למשל שאני אשתה קפה של נספרסו מול קפה של מכונת קפה ב 20,000 ש"ח - ולא ארגיש בהבדל בטעם, או אולי ארגיש הבדל קטן שלא יהיה לי שווה להשקיע פי 10 או אפילו פי 2."
1.לא סתם קוראים לזה נספרסו ולא אספרסו כי זה בכלל לא דומה.
יותר דומה לפרולוקטר משוכלל שבו אתה מחויב ליצרן קפה אחד.
יותר נקי זול ברכישה בלבד, נגיש קל ותדמתית גם נותן תוצר איכותי.
שיווקית-גאוני.
כמובן שלכל מוצר יש את השוק שלו.
2.מבחינת הטעם-יש הבדל עצום במשקל הקפה שממצים.
כהמינימום שמוגדר לאספרסו זה 7 גרם למנה בעוד רוב חובבי הקפה ממצים במנה כפולה 17-18 גרם כלומר כמעט פי 2 למנה מאשר בנספרסו.
רוב הציבור אינו מודע בכלל להבדל היות וגם בבתי קפה רמת ההכנה לא מהגבוהות ברובם ולא מקפידים על טריות טחינה ותהליך נכון.
אני מאמין שבמשומשות גם בסדר גודל של 2000 ש"ח מטחנה ומכונה כבר מקבלים מכונה שמסוגלת להוציא שוט ראוי.
אם כבר במכונות קפסולות עסקינן בעיניי התוצר של המכונות של ILLY עדיף בהרבה למרות שעדיין נחות ממכונה ידנית, והמבחר מצומצם.

תומאס

New member
אין ספק שאני לומד פה הרבה דברים חדשים

חשבתי שבבתי קפה עם כל המכונות הגדולות והמקצועיות שלהם (ככה זה נראה בעיניים שלי לפחות) יש קפה טוב ואיכותי. מסתבר שטעיתי.....
לגבי הטעם - שוב, אני בטוח שיש כאלה שזה מאוד חשוב להם. אבל לא בטוח שזה חשוב לכולם.
לגבי מכונת קפה משומשת - אני באופן אישי לא נוהג לקנות מוצרי יד שניה, בטח שלא מוצר שאני לא מבין בו ואין לי דרך לדעת אם הוא תקין או לא.
וגם 2000 ש"ח בתור מתנת יומולדת לידידה שלי - זה עדיין מעל התקציב שלי.
לגבי מכונות ILLY - היות ואתה בטוח מבין בזה הרבה יותר ממני, אני מקבל את המלצתך.

itamars82

New member
זה תחום שיש בו הרבה חשיבות לחומרי הגלם ולמיומנות.

אתה יכול לשתות באותו בית קפה קפה על הפנים וסבבה של קפה.
יש מקומות שמשקיעים יותר בציוד ובהכשרה ובסוגים ויש שפחות.
זה תחום קולינרי וטעם זה עניין אישי, אני ממליץ ללכת לטעום כמה סוגים ולראות מה מתאים לה.
יש היום בשוק מגוון גדול ורחב של סוגי קפסולות ויצרנים של קפסולות תחליפיות.

knappertsbusch

New member
שיטת ה-bait and switch הידועה לשמצה

באחוז ניכר מהאתרים הישראליים, זאפ או לא, קפה ולא קפה,
אין שום קשר בין מה שמוצג לבין המלאי בפועל,
שלא לדבר על מבצעים על מוצרים שלא קיימים.
מרוב עצבים אני פשוט קונה באמזון גם דברים בסיסיים שלכאורה, אבל רק לכאורה (!) קיימים בארץ. לוחץ על כפתור וזה מגיע, בלי סיפורי סבתא.

תומאס

New member
אם כבר הזכרת את אמזון.....אני כמעט ולא מזמין משם.

אבל קרה לי פעם אחת שהזמנתי משהו (ממש לא יקר) ואחרי כמה שבועות קיבלתי הודעה שהמוכר לא הצליח לשלוח לי את המוצר (אחרי שהוא כבר הגיע לישראל).
אז גם באמזון לא הכל מושלם....
באופן אישי - אני פשוט "אספתי" לי כמה חנויות אמינות פה בארץ, ואני משתדל לקנות רק מהן.

knappertsbusch

New member
שום דבר לא מושלם חוץ משירות הלקוחות של אמזון

בכל פעם שהייתה לי בעיה, היא נפתרה במהירות שיא ולשביעות רצוני.

תומאס

New member
אין ספק בזה. אבל אני בד"כ מעדיף פשוט לגשת לחנות ולקנות במקום

לחפש באמזון ואז לבדוק מי שולח לישראל ואז לחכות שלושה שבועות ואז ללכת לדואר או לתאם עם שליח.....לפעמים יותר מהיר פשוט לגשת לחנות ולקנות.
תלוי כמובן מה ההפרש במחיר ואם בכלל ניתן להשיג את המוצר בארץ.

טושטוש32

New member
בולשיט. הכל אותו דבר.

רכשתי לאחרונה את הפיקסי עם הפאנלים המתחלפים ב200 ש"ח דרך אל"מ ואפילו קיבלתי הטבה של 200 ש"ח להזמנת הקפסולות הראשונה.

עדכון: הייתי בטוח שהתכוונת לפערי המחיר בין אתר האינטרנט של נספרסו לבין משווקים אחרים שמוכרים את המוצרים שלהם. לא נורא, עכשיו את יודעת שגם כאן קיים פער.
לגבי הקפסולות- מאז ההזמנה הראשונה בה ניצלתי את ההטבה שקיבלתי, ניסיתי את הקפסולות של ג'ו בעקבות המלצה של חבר ולא מצאתי הבדל שמצדיק את פערי המחיר בינן לבין הקפסולות של נספרסו. אם את רוצה לחסוך קצת בעלויות, זאת בהחלט יכולה להיות אופציה טובה.

למעלה