תחליף למקינטה

usafun

New member
תחליף למקינטה

שנים רבות אני מכין את הקפה של הבוקר עם המקינטה (ביאלטי). מנסה סוגי קפה טחונים שונים- מאלו הארוזים בוואקום, ועד לסוגים השונים הנטחנים בבתי קפה המוכרים את הסוגים השונים שקיימים להם על המדף.
עד שביקרתי לאחרונה באיטליה גם האמנתי שהקפה שאני מכין בבוקר הוא לא רע. אבל לאחר ביקור באיטליה ושתיית הקפה המקומי באופן בו הוא נעשה בבתי הקפה המקומיים, הוחלט במשפחה שהמקינטה תפנה את מקומה לאחר כבוד למכשיר אחר המכין קפה יותר איכותי.
מכיוון שאיני מתחבר למכשירים עם הפודים, ואיני מתכוון גם להתחיל לקלות קפה ולטחון אותו, אני מחפש מכונה שתטחן פולים ובעצם תבצע את הפעולה שמבצע הבריסטה בבתי הקפה. האם יש משהו כזה לשוק הביתי? לאיזה הוצאה אני נכנס? מה רמת האמינות של מכשירים כאלו?
לגבי הקצפה, יש לי מקציף ידני שעושה עבודה מעולה, אבל אם למכשיר הזה יש גם מקציף- אפשרי.

אז ככה

זו שאלה מורכבת ואין לה תשובה פשוטה.
החשוב שהגדרת יפה איזו מכונה אתה רוצה. אוטומטית.
עתה עליך להתחיל להתעניין ולראות מחירים.
הטווחים מתחילים באלפיים - שלושת אלפים שקלים למכונות הזולות ומכאן ניתן לעלות מעלה מעלה.
אני מציע שתתחיל לגלוש במרשתת.
התחל בחנויות מוכרות כמו אמיגו ספורה ואחרים. יש שם מגוון של מכונות שעונות על התיאור שלך.

שים לב שיש לפחות בעיני כמה קבוצות של מכונות. סקו וגאגיה זו אותה חברה בערך. כמו יונדאי וקיאה. יש חברות אחרות משמעותיות.
שים לב לחברת JURA. יש לי אחת ואיני אובייקטיבי. הנציגים שלהם בארץ הם פפר באור יהודה. המכונה שלי עלתה 6000 ש"ח בערך, היא משרתת אותי היטב 3 שנים. תקלה אחת שתוקנה במהירות.
עליך להתעניין מי נותן שירות למכונות הללו באיזורך.
נסה לגרור את דובי לענות לך, הוא יודע דבר אחד או שניים על מכונות.

usafun

New member
עלויות..

וואו, לא ידעתי שאני נכנס לכזו הוצאה.
מעניין אותי לדעת מדוע אתה בחרת להשתמש במכונה כזו? האם הפער בינה לביין כל אלו המכינות קפה עם פודים הוא כזה משמעותי מבחינת איכות הקפה?

המשך " אז ככה"

משך שנים שתיתי קפה מסוגים שונים.
בעיקר מקינטה [ בריקה], מקפה שקניתי וטחנתי לבד.
באותה תקופה אהבתי גם קפה פילטר [ פרנץ' פרס].
הייתה לי גם מכונת נספרסו שאותה נטשתי בהדרגה.
אני התלבטתי רבות, והחלטתי לקנות את המכונה היקרה הזו מכמה סיבות :
יכולתי להרשות לעצמי להוציא סכום כזה.
הגעתי למסקנה שזו מכונה ששווה את המחיר ויש סיכוי שהיא תשרת אותי זמן רב, ללא תקלות רבות.
כאמור יש מכונות בטווח הנמוך שעושות את העבודה.
אני מניח שיש קשר בין המחיר לאיכות.

usafun

New member
בדקתי את עצמי..

קראתי איך לעשות את הקפה במקינטה יותר נכון מאיך שאני עושה אותו כעת.
נשארה רק שאלה אחת פתוחה לאלו שמבינים (כי אני לא..):
האם מזיקת החלב צריכה להיות ישירות כשהוא מוקצף לתוך הקפה שבכוס, או שמהילת חלב לא מוקצף קודם לכן "הורסת" את טעם הקפה המוכן (כי כך לפחות, אני נוהג)?
כלומר, אני קודם מוזג חלב "נקי" לכוס שבה כבר מזגתי הקפה (מערבב קצת עם הקפה), ורק אח"כ מוזג את החלב המוקצף.

איני בטוח שזה משנה אבל,

המקובל הוא למזוג את החלב על הקפה, או להיפך :)
משמע, בבתי קפה קודם מכינים את הקפה ומוסיפים עליו את החלב המוקצף.
אצלי במכונה קודם מוכן החלב המוקצף ואז הקפה המוזרם דרך החלב, לתחתית הספל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dudi4321

Member
תשלב 3 או 4 או 2 מכונות

1. קולה
2. מטחנת קפה לאספרססו
3. מכונת קפה
4. מקציף לחלב
ככה שלא תכנס להוצאה גבוהה, רק שהמכונות יתפרסו על יותר ממכונה אחת.
3. + 4. הן לרוב במכונה אחת אבל יש מקציף ידני כזה כמו בוכנה שמפמפמים או בזרבובית של האדים במכונת קפה.
1. אפשר לקנות בסוף הרכישות ובינתיים לקנות קפה טחון טרי.

למעלה