שימוש ב KG79 של דלונגי ליותר ממקינטה

sagyrotem1

New member
שימוש ב KG79 של דלונגי ליותר ממקינטה

שלום,

התחלתי את "עולמי" בקפה לפני כמה חודשים עם רכישת בריקה ומטחנת KG79.
אני בוחן אפשרויות ל"השתדרג" מבחינת הקפה ולעלות רמה (-עוד לא סגור לאן).
האם המטחנה - KG79 יכולה לשמש גם למכונת אספרסו ולא רק להכנת מוקה במקינטה?
האם היא מגבילה אותי באיזושהי צורה?

לצערך הרב לא...

המטחנה הזו היא עם שתי דיסקיות קרמיות עם חריצי הובלה, המטחנה הזו אינה מסוגרלת לטחון דק בצורה אחידה ומדוייקת. זו מטחנה נהדרת למי ששותה סוגים שונים של פילטר או קפה בחליטות ארוכות אחרות. למקינטה היא גבולית מאוד ולאספרסו או קפה שחור, היא בלתתי יעילה .ממליץ לך לעלות קיטה במטחנה גם,

sagyrotem1

New member
אשמח לקבל המלצה ל"שלב הבא"

הצעה למכונה בסיסית (ככל הנראה ידנית - אין לי תקציב לאוטומטית)+ מטחנה בסיסית?
האם שימוש במטחנה שלי עלול לפגום במכונה? או שאפשר להשתדרג בשלבים - לקנות מכונה ולאחר כמה חודשים לשדרג מטחנה? (במילים אחרות האם ההשפעה של המטחנה היא על הטעם או טכנית)
תודה מראש

שימוש במטחנה לא מתאימה אינו מפוגע במכונה.

כן פוגע בצורה קשה בהנאה שלך מהקפה שיצא לך.
מטחנה שאינה טוחנת דק מידי, תחנוק את המכונה, המכונה לא תנזק מזה, הקפה יזרום לאט מידי, יצא שרוף או לא יצא בכלל, כשיצא, יהיה בטעם שטוח עם חמיצות מציקה מאוד ולא נעימה, מאופיין במרירות עוקצנית ויהיה מאוד לא טעים.
טחינה גסה מידי המיים יעברו את הקפה בקלות ולא יתעקבו שם די זמן והלחץ הנמוך לא יתרום למסיסת השמנים האיתריים והסוכרים יצא קפה שטעמו מזכיר טעם של קפה מסוג גרוע. חסר מאפיינים, חלש מאוד בטעמים וללא קרמה או ממש מעט ממנה שאינה מחזיקה מעמד.

השלב הבא....

.... מטחנה טובה, מכונה אפשר להסתפק במכונה בפוטה יחסית. או לחלופין, מהתחלה להשקיע טיפה יותר ולקנות מכונה כמו נניח LELIT PL042 שמשלבת בגוף אחד מטחנה טובה ומכונה טובה. רק שהמחיר גבוהה יותר.

קופמה, היבואנים הנוכחיים של לליט...

יש את המכונה , מחירה הרשמי 4950 ש"ח וכמובן שניתן להוריד מעט את המחיר. בעיני זה פתרון מעולה שכבר יובא בעבר והופסק, לדעתי המכונה מצויינת ותתן לחובב קפה מושבע מענה מעולה לכל צרכיו ובמחיר יחסי טוב.

matliran

New member
אם קונים LELIT כזה בחו"ל, יש מישהו שיודע לטפל בה בארץ?

אני מחפש לשדרג את ה GAGGIA EVOLUTION שלי
ירדתי מרעיון המכונה האוטומאטית ומחפש גם מכונה ידנית "לשלב הבא"
האם ה LELIT הזו מומלצת (ראיתי אותה באמאזון ב 500 אירו שזה בערך התקציב סביבות ה 2000 ש"ח)?
האם יש המלצות למכונה דומה (מתכנן לרכוש באירופה - ברצלונה / אמאזון, אבל כדאי שיהיה מישהו שיוכל לתת שירות בארץ)
גם לי המקציף פחות חשוב כיוון שיש לי מקציץ של נספרסו

תודה!!

Lechoke Lames

New member
לא מתאימה, אלא אם למכונה יש שסתום מגביר קרמה

במכונות כאלה (שדי נפוצות ברמת המחיר של מתחת ל-1000 ש"ח) טחינה דקה ואחידה לא קריטית. התוצאה פחות טובה ממכונות שלא כוללות את השסתום הנ"ל, אבל אם הפולים טריים ואיכותיים היא עדיין תהיה טובה יותר (באופן משמעותי) מכל מכונת קפסולות. וכמובן שבניגוד לבריקה התוצר ממכונות עם שסתום מגביר קרמה הוא אספרסו אמיתי עם קרמה והכל.

sagyrotem1

New member
אפשר דוגמא או קישור למכונה מתחת ל 1Kשח שכוללת את המגביר לחץ?

למעלה