מחפש משהו חדש

kechel

New member
מחפש משהו חדש

שלום חובבי קפה :)

אני מאוד אוהב קפה, אבל המגוון שלי מסתכם בקפה עם הל (אל נחלה) שאני מבשל, קפה טורקי בעבודה כשאי אפשר לבשל, ומידי פעם אספרסו.

חשבתי לקנות מכונת אספרסו, ולכן אני פונה אליכם לעצות והמלצות.
אין לי שום ידע בנושא, אני אפילו לא מכיר את כל מה שמופיע בתפריט בבית קפה, אבל עכשיו אני מתחיל לקרוא בנושא ברשת.

אז בגדול, מה יש במכונת קפה שעולה 2000 שקל שאין במכונה שעולה 400 שקל?

אתה מכיר את הקטע הזה שיש באופניים

אופני הרים ב699 ש"ח שקונים בהום סנטר ויש אופני הרים עם שיכוך מלא פול XT בולמים של פוקס וברקסים דיסק בהדראולי של אוויד וצמיגים של מקסיס?!...

אז ככה....

לגבי המלצות... בוא ספר לנו מה הציעו לך עד כה, התקציב שאתה מיעד לנושא הוא בסדר, הייתי מוסיף מעט בשביל למקסם הנאה, יש כל מיני מכונות טובות בסכומים הללו.

sagyrotem1

New member
רעיון איך להתחיל...

כנס לפייסבוק שלך...
פרסם משהו בסגנון " למי יש מכונת קפה ויש לו ראש לקבל אותי לערב טעימות".
90 אחוז יציעו לך לבוא לטעום את הנספרסו שלהם (שזה בסדר אבל לא קשור לקפה - קרא את ההודעה בראש הפורום) , יכול להיות שנספרסו יתאים לך - בשביל זה יש עמדות מכירה - אין צורך לשגע חברים.
10 אחוז יציעו לך לטעום מהמכונה האוטומטית/ידנית/מקינטה שלהם.
עם מישהו מ ה10 אחוז אתה צריך לתאם.
תבוא תטעם, תראה לאיזה כיוון של השקעה-תועלת-טעם-התעסקות אתה מתחבר ונמשיך משם.

אני התחלתי כך- טעמתי נספרסואים - היה טעים אבל לא מה שחיפשתי.
חבר עם מקינטה (השקעה בין 250 - 500 שח כולל מטחנה בסיסית) הזמין אותי לטעום, וזה היה בול מה שחיפשתי - קצת התעסקות, שליטה שלי בטעם. באמת קפה, ותמיד אפשר לעבור להשקעות/מוצרים/דרך הכנת קפה אחרת.

רקאומר....

תגובה מעולה!

וזה נכון, אגב.. ולא רק ענייני מפרט מנופחים שלא שווים כלום
יש הבדל בין מכונה עם או בלי מקציף חלב
ששואבת אוטומטית או ידנית וכו וכו
אישית, יש לי מכונה מעולה של נספרסו ואני קונה קפסולות תואמות של ג'ו. יוצא הכי משתלם וטעים מאד.
(אני יותר בענייני הפוך מאשר אספרסו נקי)

לא באמת....

קפסולות של קפה ג'ו הכי משתלמות?! אתה בטוח?! טעים למי? טעמתי וחייב להגיד שלאכול בוץ של קפה בוץ מתחתית של כוס, יותר טעים לי....

בחייך

קודם כל - אתה לא יכול להתווכח עם המחיר
מעבר לזה - טעמת את כל הטעמים וזה מה שהרגשת? אז למה לא הפסקת אחרי הפעם הראשונה? נשמע לי קצת הזוי....
בשורה התחתונה, הכל עניין של טעם. אני מת על קפה ג'ו גם בבית וגם בחוץ. בוא ספר לי מה אתה אוהב, שאוכל לרדת עליך גם ונהיה "כפיטים"

Erich vD

New member
אולי אין לך שום ידע בנושא, כדבריך

אבל יש לך טעם טוב, אין הרבה משקאות חמים בעולמינו הטובים ובריאים כמו קפה מבושל עם הל...ויש לך גם רצון ליהנות מאספרסו בבית ולא רק בבתי קפה- לא ידוע לי על מכונות ב- 400 ש"ח אלא אם אתה מתכוון לקפסולות, שהן נוחות לשימוש אבל יקרות בטווח הארוך וגם איכות הקפה בהן לא מיטבית. יש מכונות מצויינות ב- 1000 ש"ח (למשל גאג'יה או סאיקו) תיגש לאחת מחנויות מתמחות במכונות אספרסו ותרחיב ידיעותיך...

אספרסו2

New member
קפה עם הל?

אינו מוכר במדינות עם תרבות קפה שראויה לשמה
רק באלו שמוציאות את שוטי ההל לפיגועים.

Raffael

New member
ומי יקבע מה זו "תרבות ראויה לשמה"?

מה יותר תרבותי באספרסו בהשוואה לקפה מבושל עם הל על מדורה?
את ההבל עם שוטי ההל והפיגועים נשאיר ללא התיחסות כי זה לא ראוי לתגובה.

אספרסו2

New member
יש תרבות קפה

שהיא מסורת איטלקית שמגובה אפילו בנוהלים רשומים.
וישנם כל מיני חקיינים שמוסיפים וגורעים מאיכותו המקורית.

Erich vD

New member
תלמד את ההיטוריה של הקפה כדאי לך

על המקורות האתיופיים והתימניים ואת הפיתוח בתורכיה, 200 שנה לפני שבאיטליה מישהו ידע להגיד את המילה קפה (שגם היא ממדינות שאתה בז להן) ואז נתחיל לדבר...

אספרסו2

New member
אתה מתכוון לעיזים בתימן

שהעלו גירה את שיח הקפה וקפצו בריקוד תימני?

פעם גם רכבו על חמורים.

Erich vD

New member
חובב קפה אמיתי

נהנה מאד מקפה "תורכי" - כפי שמכינים אותו באופן אותנטי במדינות רבות בהן זו התרבות (מזרח תיכון ואפריקה) - מי שלא, הינו פלצן ולא חובב קפה אמיתי אלא מזויף...

אספרסו2

New member
אתה סותר את עצמך

מצד אחד אתה גורס שיש רב תרבותיות בתחום הקפה
ומכניס את שוכני המערות עם הקהווה השרוף למועדון האספרסו

ואז אתה מתנגד למולטיקולטורליות שצידדת בה ומקניט את חוד החנית.

Raffael

New member
אז כתבת שיש "תרבות קפה איטלקית"

לא חידשת בזה דבר ולא ענית על השאלות שלי.

למעלה