שאיבות ומשאבות

debby12

New member
מנהל
הרופא נתן לך "טיפ" שיכול לפגוע

מאוד בהנקה. חבל מאוד. מומלץ מאוד *לא* לתת בקבוק לתינוק לפני גיל 6 שבועות מחשש לבלבול פטמות שהוא מצב בו התינוק יעדיף את הבקבוק על פניך ויסרב לינוק ממך. זה גם יכול להפחית את כמות החלב שלך. חבל מאוד שהוא נותן עצות במשהו שהוא לא מבין בו. אני מקוה שהוא מבין יותר בתחומים אחרים. אני לא חושבת שיש פה אף אחת ששואבת חלב בגלל השיקול הזה. השואבות פה שואבות מכיון שהן נאלצות לשהות בנפרד מהתינוק לצורך עבודה ולא מעוניינות שהוא יקבל תמ"ל בזמן הזה.

הדר101

New member
המלצות

השאלה למה הרופא המליץ על כך? התלוננת על תשישות, קשיים וכדומה או שזה היה מיוזמתו? יכול להיות שכוונתו היתה פשוט להקל עלייך. אבל כעיקרון לא מומלץ לתת בקבוק לפני 6 שבועות מחשש לבלבול פטמות (התפיסה של השד ושל הבקבוק שונה ואם התינוק ינסה לתפוס אותך כמו שתופסים בקבוק סביר שיגרמו פצעים). צירפתי לך קישור משאלות נפוצות, אני מציעה לך גם להיכנס יש שם עוד מידע על שאיבה והאכלה מבקבוק. אני (או יותר נכון בן זוגי) נתתי בקבוק בגיל 3 חודשים פעם ראשונה.

בנות יקרות צריכה עזרה דחוף!

יש כאן אמא שחזרה למשרה מאלה והשתמשה בספקטרה 3 (הפחות חזקה) בסגנון פאמא אין סטייל (אני חושבת שככה קוראים לזה) אשמח לשמוע כל חוות דעת בהקדם תודה

גברת ממולדה

אשמח אם לא תכתבי את תגובתך אם היא כל כך מטופשת ואל תחליטי בשביל אףף אחת אם השאלה דחופה או לא פשוט אם יש לך שטות ורוע להגיב אז דלגי על השאלה אגב, לא רק לגבי לגבי כל שאלה שתיכתב פה אם לא ניראה לך תיתעלמי ככה יהיה טוב לכולם

אפרת_ח

New member
דניאלה אין דומה לה!

אילו היית קוראת שרשורים בעמוד זה היית רואה תשובה לשאלתך. בניגוד לפורום המומחים שאליו את רגילה, כאן נהוג לשרשר, ובמקרה שלך זה היה עוזר לך.

טיטו100

New member
עיקור

עיקרתי את הבקבוק, אבל לא השתמשתי בו שלושה ימים. צריך לעקר שוב? איפה כדאי לשמור אותו בינתיים? ומה ערכת השאיבה? תודה

michal@gal

Active member
מנהל
לא, לא צריך לעקר שוב

גם את ערכת השאיבה לא צריך לעקר שוב. לי יש סלסלה גדולה שבה אני מחזיקה את כל הבקבוקים הרחוצים.

noga30

New member
באיזו תדירות צריך לעקר את המשאבה

אם אני מתכוונת לשאוב בבית פעם-פעמיים ביום כדי להכין מאגר לקראת החזרה לעבודה, צריך לעקר לפני כל שאיבה או מספיק פעם ביום?

michal@gal

Active member
מנהל
מספיק פעם ביום

יש כאלה שמסתפקות גם בעיקור פעם בשבוע, ובין שימוש לשימוש מסתפקים ברחיצה במים וסבון.

noga30

New member
שבוע? מה את אומרת, זה הפתרון

בשבילי כי כשאני רוצה לשאוב אין לי סבלנות לעשות עיקור ואז יוצא שאני מוותרת וכבר אין לי ברירה כי בקרוב אתחיל לעבוד. אז אולי אעשה יום כן ויום לא

sivanimo

New member
שאלה לגבי שקיות פלייטקס

מקווה שהוספתי את השאלה במקום הנכון... בכל מקרה- אני שואבת מלאי מוקפא לקראת חזרה לעבודה. מאחסנת בשקיות של פלייטקס. ושאלותיי: 1. איך לסגור אותן כדי להקפיא כשהן שוכבות (כך שיתפסו פחות מקום)? 2. האם יש בארץ שקיות עם פס נסגר? (היו לי כמה מארה"ב של lansinoh - מעולות. נגמר וחבל. 3. האם מישהי ניסתה את הבקבוק של פלייטקס עם השקיות הרגילות (לא הdrop ins) -קניתי וניסיתי עם שקית מלאה מים- לדעתי הייתי שופכת כמה CC טובים של חלב עם הסידור הזה...

michal@gal

Active member
מנהל
שקיות פלייטקס

אני מקפיאה אותן כשהן בתוך הבקבוק ורק אחרי שהחלב קופא מוציאה וסוגרת עם גומייה. יש בארץ שקיות עם פס נסגר. נדמה לי שענת מריימינד מיבאת אותן. השתמשתי בבקבוק של פלייטקס גם עם השקיות הרגילות, וגם עם ה-drop ins. אני חושבת שדווקא עם הרגילות פחות חלב הולך לאיבוד. כשהתינוק שותה עד הסוף, הואקום שנוצר בשקית מוציא הכל החוצה.

למעלה