לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2547125,471 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח - אילת שלו '
אירוח - אילת שלו
<< ההודעה הנוכחית
14/07/2004 | 10:29
91
1146
איילת שלו (מטפלת בגזים של תינוקות על ידי תזונת האם) מצטרפת אלינו כעת על מנת להשיב על שאלותיכם.

להזכירכם - איילת תענה על שאלות כלליות בלבד ולא תוכל לתת יעוץ אישי.

הנקה >>
לצפיה ב-'שלום איילת '
שלום איילת
14/07/2004 | 10:32
1
145
פעמים רבות שמענו כאן מיועצות הנקה שונות שאין שום קשר בין תזונת האם לגזים אצל התינוק ושזה עניין נדיר מאוד. אני מבינה שגישתך שונה ואשמח אם תסבירי לנו מהיכן נובע פער הגישות.

קרן
הנקה >>
לצפיה ב-'בקר טוב קרן'
בקר טוב קרן
14/07/2004 | 10:45
151
תודה על השאלה חיכיתי לשאלה הזו והיא נראית לי מצויינת להתחלה.
הגישה האומרת שאין קשר בין תזונת האם המיניקה והגזים אצל התינוק נובעת ממחקרים שנעשו לפני שנים רבות כשעוד לא היו כנראה את הכלים והאפשרויות להוכיח קשר זה.
כיום יש מחקרים חדשים ומעודכנים המוכיחים מעל לכל ספק על קשר ישיר ביון תזונת האם המיניקה לבין השפעתה על התינוק.אביא תיכף ציטוט של רופא המאשר את הדברים.
אבל...מאחר ואני לא אשת מדע ולא באה מכיוון זה אלא מכיוונים אחרים לגמרי
הגישה שלי נובעת לא ממחקרים מדעיים אלא מעובדות ומתוצאות בשטח.
אצלי זה התחיל מהילדה הפרטית שלי שלא נראה לי אנושי לחוות איתה ביחד את כאבי הגזים ....מאחר והיו בידי את הכלים המתאימים יכולתי לבדוק את המזונות שאכלתי באותו שבוע וגיליתי מספר תגליות שמאד הפתיעו אותי.
הורדתי אותם מהתפריט שלי ותוך 24 שעות היה שקט בבית.
הראה כמו נס או כמו משהו לא הגיוני אבל כך בדיוק זה היה.
וכך זה גם המשיך עד שיום אחד אכלתי בטעות משהו שאסור לי...וחבל על הזמן
איזה צעקות היו לנו ביו שאחרי...
זה היה הההבנה הראשונה בעניין הקשר בון הדברים ומשם כבר הכל התגלגל...
יום אחד קמתי בבקר עם סוג של הארה והבנתי שזה הייעוד שלי לעזור לתינוקות הסובלים מגזים.
זאת אני עושה כבר קרוב ל-7 שנים ויכולה להעיד סטטיסטית שב-93% מהמקרים הגזים של התינוק מחוברים בינגו לאוכל של האמא. את זה מראות התוצאות בשטח.
אנו עוד נמשיך את הדיון הזה בהמשך...
הנקה >>
לצפיה ב-'בקר טוב'
בקר טוב
14/07/2004 | 10:33
103
מאד שמחה להיות כאן איתכן (וגם איתכם) ומקווה שיהיה לנו מעניין.
אז נראה לי שאפשר לצאת לדרך.....
ובכן אתחיל בהודעה שאני הולכת היום לשבור מיתוסים ידועים בנושא תזונת האם המיניקה והקשר שלה לתופעת הגזים או "קוליק" אצל התינוקות....
ואת ההמשך כבר נעשה ביחד!
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת- האם יש מאכלים שהם'
שאלה נוספת- האם יש מאכלים שהם
14/07/2004 | 10:36
4
191
לאו מוחלט ומזיקים לכל התינוקות או שהעניין אינדבידואלי לגמרי?

הנקה >>
לצפיה ב-'כן יש כמה כאלו'
כן יש כמה כאלו
14/07/2004 | 10:50
3
250
כמובן שכרוב כרובים וברוקולי עושים את זה לתינוק ובגדול!!! אבל את זה אתן כולכן כבר יודעות נכון?
מה שאני גיליתי בעבודה שלי וכל מטופלת שהיתה אצלי תוכל להעיד זה שני דברים עיקריים
א  ו  ר  ז
ב  נ  נ  ה

ממש ממש קריטי.
רוצות סטטיסטיקה?
מבין 800+ מטופלות שראיתי היו בסך הכל 3 שיכלו לאכול אורז, ואף לא אחת שיכלה לאכול בננה.
בעיני זהו נתון שראוי להתייחסות מיוחדת.
הנקה >>
לצפיה ב-'מותר להתווכח איתך?'
מותר להתווכח איתך?
14/07/2004 | 10:57
2
169
אצלי ראיתי רגישויות של היונקת הפרטית שלי למאכלים מסויימים (חצילים, עגבניות) אך דווקא כרובית וברוקולי- בהתחלה נזהרתי, אכלתי מעט כדי לראות תגובה, וראיתי שגם אם אני אוכלת כמות אדירה של כרובית זה ממש לא מפריע לה. זה הופך את היונקת שלי לממש נדירה?

לגבי אורז- אם אני לא טועה- יש אוכלוסיות נרחבות בעולם שעיקר תזונתן הוא אורז. מה קורה עם יונקיהן?
הנקה >>
לצפיה ב-'לא ויכוח להיפך....'
לא ויכוח להיפך....
14/07/2004 | 11:13
1
169
רק מחזקת את הטענה שלי שהרגישויות של כל תינוק כל כך שונות...זה מדהים מה שאת אומרת על הכרובית ואכן עושה את התינוקת שלך מאד מיוחדת!
לגבי האורז זו סוגייה מעניינת בפני עצמה ופותח לנו פה דיון שבעיני הוא מרתק.
על פי מחקרים שנעשו בחברות יותר פרימיטיביות התברר ששם תינוקות לא סובלים מגזים. התופעה הזו פשוט לא קיימת ואני מניחה שיש לכך סיבות רבות.
מתוך הבנתי את העניין, קריאה של חומר ומתוך הנתונים שאני רואה בעבודה שלי, ברור לי לגמרי שאנו כאן במערב אנחנו חברה שונה לגמרי מזו של המזרח ושל אפריקה ועוד מקומות בעולם.
שם מדובר בחברות די הומוגניות שאוכלות כבר במשך אלפי שנים את אותה התזונה
כשהדגש הוא על כך שהתזונה שלהם לא עברה שינויים גנטיים לא סוגים שונים של הכלאות והינדוס גנטי. הם אוכלים את המזון כפי שהוא נוצר בטבע בצורתי המקורית, ואכן לא סובלים מגזים.
אז אולי זה אנחנו שמרוב ריצה קדימה, התפתחות טכנולוגית בעצם התרחקנו מהמקורות מהטבע מאמא אדמה והרסנו לנו את המזון שלנו.
אני מאמינה שאנחנו במערב בעצם ייצרנו את התופעה הזו שמכונה "גזים"
מה גם שאנחנו חברות נודדות ממקום למקום וכבר שום דבר בעולם שלנו לא כמו שהיה פעם.
ועל כן נראה לי שאין אנו יכולים להשוות את עצמנו למה שקורה במזרח.
יש לנו כבר גנטיקה שונה לגמרי.
ועוד נתון מעניין:
במזרח אוכלים את האורז כשהוא טרי לגמרי ואינו עובר תהליך של שימור על המדפים.
שם בוררים אותו כל היום כי מהר מאד הוא מתמלא בעובש. בדרך בין המזרח למערב עובר האורז תהליך שימור כימי כי אחרת לא ניתן יהיה להחזיק אותו על המדפים יותר משבוע.
כנראה שתהליך זה שהאורז עובר הוא הגורם לגזים ולא האורז עצמו.
אז זה לא אנחנו ייצרנו?????
הנקה >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד. תודה!'
מעניין מאוד. תודה!
14/07/2004 | 11:15
64
לצפיה ב-'וכקונטרה לשאלה מעלי -'
וכקונטרה לשאלה מעלי -
14/07/2004 | 10:40
1
151
האם יש מאכלים שכולם כן יכולים לאכול?
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
14/07/2004 | 10:54
152
ברמה העקרונית יש המון מאכלים שלא מייצרים גזים כמו עוף בשר וכו' הבעייה היא מה קורה כשפתאם אצל אמא מסויימת דוקא מאכל שלרוב לא משפיע על התינוק
ולא נחשב לבעייתי, דוקא הוא מתגלה ככזה???
והיו לי מקרים שמאכלים מסויימים מאד מאד הפתיעו אותי והתגלו כגורמי גזים לאם מסויימת....
הנקה >>
לצפיה ב-'כיף לארח אותך (ושאלה)'
כיף לארח אותך (ושאלה)
14/07/2004 | 10:41
3
108
האם ישנם מאכלים שהם חשודים באופן מיוחד? שברוב המקרים הם הגורמים לגזים?
הנקה >>
לצפיה ב-'היי יעל שמחה להיות כאן...'
היי יעל שמחה להיות כאן...
14/07/2004 | 10:51
2
122
עניתי על השאלה לזאת ששאלה לפנייך...
הנקה >>
לצפיה ב-'ראיתי והמשך שאלה'
ראיתי והמשך שאלה
14/07/2004 | 10:53
1
110
מה לגבי מוצרי חלב? השמועה אומרת שגם הם חשודים באופן מיוחד - האם זה נכון?
הנקה >>
לצפיה ב-'כן זה נכון הם אכן חשודים באופן'
כן זה נכון הם אכן חשודים באופן
14/07/2004 | 10:57
127
מיוחד אך ממש לא באופן גורף.
אין שום סיבה שאמא שהתינוק שלה לא רגיש למוצרי חלב תוריד זאת המתפריט שלה. מה גם שאותה אם בטח ממשיכה לאכול כל מיני דברים אחרים שמשפיעים על התינוק שלה וגורמים לו לגזים. אז עצם הורדת מוצרי חלב שלא לצורך לא ממש תביא תועלת.
הנקה >>
לצפיה ב-'שרשור לאירוח של אילת שלו '
שרשור לאירוח של אילת שלו
13/07/2004 | 08:32
32
96
האירוח יהיה מחר (רביעי) בבוקר - מ 10:30, וימשך כשעה וחצי.
אילת שלו עוסקת בטיפול בגזים של תינוקות באמצעות תזונת האם המיניקה.

מי שלא תוכל להיות מחר, מוזמנת לשאול שאלות כבר עכשיו, בתגובה להודעה זו.
(גם מי שעולה אצלה שאלה עכשיו ופוחדת לשכוח מוזמנת להשתמש בטיוטה הזו )
הנקה >>
לצפיה ב-'אני ראשונה...'
אני ראשונה...
13/07/2004 | 09:30
11
95
הבן שלי בן חודשיים וחצי וסובל מגזים בעיקר בערב (אבל גם בשאר היום). ניסיתי את כל השיטות ומצאתי שמסג' בבטן + גרפווטר עוזר אבל אם אני שוכחת אחד מהם - אוי ואבוי לי.. יש לי בעייה של התמכרות אדירה למוצרי חלב והבנתי שבדר"כ האוכל לא קשור אבל נראה לי שבמקרה שלי כן.. השאלה: האם להמנע ממוצרי חלב (ולגרום לי סבל) ומאילו מוצרים עוד כדאי לי להמנע (או להוסיף), ואם אני יאכל שומר זה יעזור? (הגרפווטר הוא על בסיס שומר) בקיצור: איזה תזונה מומלצת לי?
הנקה >>
לצפיה ב-'נסיכה, וכולם...'
נסיכה, וכולם...
13/07/2004 | 10:02
2
87
לא ניתן יהיה, במסגרת האירוח, לאבחן ולתת המלצות אישיות לתזונה.
הנקה >>
לצפיה ב-'לי אמרו לא לאכול כרוב בהנקה. באמת??'
לי אמרו לא לאכול כרוב בהנקה. באמת??
13/07/2004 | 11:50
1
80
לצפיה ב-'אכן כרוב הוא בעייתי לרובאך כמו שבטח'
אכן כרוב הוא בעייתי לרובאך כמו שבטח
14/07/2004 | 11:19
100
ראית בדיון למעלה כנראה שיש תינוקות שלא רגישים דוקא לכרוב....
זה אישי כל כך!
הנקה >>
לצפיה ב-'בקר טוב נסיכה קטנטנה'
בקר טוב נסיכה קטנטנה
14/07/2004 | 11:17
7
106

אתחיל הבכך שאגיד את מה שעוד אאלץ לאמר מספר פעמים היום (ובכלל)....
הקשר שבין האוכל שאוכלת האם המיניקה קשור לגזים של התינוק בקשר ישיר וחזק ולא ניתן להמשיך ולהתעלם מקשר זה.
ידוע לי שיש הנחה שהאם יכולה לאכול הכל וללא הגבלה ואין לכך השפעה על התינוק אך ממש לא כך הוא.
ואכן האינטואיציה שלך חשה שאכן הקשר הזה אצלך קיים.
חשוב מאד להבין שלכל תינוק יש את הרגישויות שלו ועל כן לא ניתן להכין מראש רשימה גורפת של כל המזונות האסורים.
יש צורך להתייחס לכל תינוק באופן אישי ולאבחן לו ספציפית את המזונות שאותם קשה לו לעכל. ויתרה מזאת, אפילו תינוק שונה של אותה אמא יכול להגיב לדברים שאחיו לא הגיב אליהם.
לגבי מוצרי חלב זו אכן יכולה להיות סיבה לגזים אך לא מחוייב המציאות, זה לא באופן אוטומטי.
מעבר לכרוב כרובית וברוקולי שאת זה אני מניחה שכולם יודעים אני יכולה להצביע על שני מאכלים עיקריים שאותם ורק אותם בלבד אני יכולה להרשות לעצמי לאמר באופן גורף והם:
א ו ר ז
ב נ נ ה
אני ממליצה לכל אם מיניקה שהתינוק שלה סובל מגזים קודם כל להוריד את האורז והבננה. קריטי!!!!!

הנקה >>
לצפיה ב-'אנחנו כבר אחרי...'
אנחנו כבר אחרי...
14/07/2004 | 11:55
6
85
אבל תקופת הגזים לא תשכח כ"כ מהר.
יו...כמה אורז אכלתי...
אני קוראת את השירשור למען הילדים הבאים שלי...
והשאלה: יש לך מושג מה יש בגליכל שעושה כאלה פלאים???
המאכלים שאת לא ממליצה לאכול זה רק אורז בננה ומשפחת הכרוב?
אשמח לשמוע על עוד מאכלים...
הנקה >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי איןהמלצות גורפות!!!'
כמו שאמרתי איןהמלצות גורפות!!!
14/07/2004 | 12:17
5
111
גליכל הוא נושא רגיש מבחינתי כי הוא מכיל מיצוי של בננות.
ואת הרי יודעת את דעתי על בננות. יתכן ויש בו גם משהו שמרדים את התינוק ואולי בגלל זה זה מרגיע.
לי נראה קצת מפחיד עם כל מה שאני יודעת על בננות וגזים שמכל הפירות שמו דוקא בננה בתכשיר נגד גזיםץ
תחשבי על זה!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'אולי דווקא בננות!'
אולי דווקא בננות!
14/07/2004 | 12:20
2
80
נדמה לי שגליכל הוא תכשיר הומיאופאתי, ואם כן - טיפול של דומה בדומה יכול לעזור, לא?

(מענין לשאול אותם)

> צימעס לא מבינה כלל בהומיאופאתיה <
הנקה >>
לצפיה ב-'כן. זה בסיס ההומאופטיה- מינון מאוד'
כן. זה בסיס ההומאופטיה- מינון מאוד
14/07/2004 | 12:27
58
נמוך של בדיוק מה שגורם לבעיה (כך- קפאין נגד נדודי שינה למשל). כמה שהמינון יותר נמוך התרופה יותר חזקה.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה עובד ככה בהומיאופטיה'
אני חושבת שזה עובד ככה בהומיאופטיה
14/07/2004 | 12:28
67
הקלאסית, לא ממש מכירה מספיק את ההומיאופטיה המודרנית, מה שכן גליכל שייך להומיאופטיה המורנית ואני רק רוצה לקוות שהוא לא תכשיר המייצר גזים בגלל הבננה.
הנקה >>
לצפיה ב-'זה לא רק בטעם בננות?'
זה לא רק בטעם בננות?
14/07/2004 | 12:28
1
38
את צוציקית שלנו זה לא הרדים. וגם ממש הרגשנו איך משתחררים לה בבטן הגזים!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'אין ספק שיש שם חומרים העוזרים'
אין ספק שיש שם חומרים העוזרים
14/07/2004 | 12:35
59
לשחרר את הגזים , אבל למה הבננה למה????
ולאמונה שלי:
אני מאמינה במיגור הבעייה מהשורש שלה ולא בטיפול סימפטומטי שבו יש צורך לתת לתינוק תכשיר חיצוני (חוץ מחלב אם כמובן).
על ידי שינוי תזונתי אנחנו בעצם מונעים מרוב הבעייה של הגזים להגיע לגוף של התינוק ואז יוצרים נקיון מהשורש ואין צורך לתת לתינוק תכשירים כל רבע שעה במשך כל היום.
לי זה נראה פשוט יותר זורם יותר ומאפשר לתינוק נחיתה רכה יותר.
ויש עוד סוגים של גזים שלא הספקנו לדון בהם היום...פירוט ניתן למצוא במאמר שצימעס נתנה קישור אליו בהודעת הפתיחה שלה לארוח.
הנקה >>
לצפיה ב-'סקרנית לשמוע - איך זה עובד?'
סקרנית לשמוע - איך זה עובד?
13/07/2004 | 13:19
6
83
איך את מגלה מהם המזונות הבעייתיים?
הבנתי שמדובר על "תשובות מטוטלת". אשמח ללמוד איך מתבצע התהליך (מודה שאני קצת סקפטית, אבל מצד שני - עם הצלחות מוכחות קשה מאוד להתווכח)
הנקה >>
לצפיה ב-'לאיילת מטוטלת'
לאיילת מטוטלת
13/07/2004 | 13:43
1
106
לפני שלושה חודשים הייתי אצלך עם אשתי כדי לטפל בבעיות הגזים של בני. אני מוכרח להודות שהייתי מאוד סקפטי אבל היום אני מודה שעזרת לנו מאוד. ילדנו בן 4 חודשים ואנחנו חוזרים לשגרה מבחינת התפריט. למרות זאת נראה שיש כמה מזונות שעדיין קשה לא לעכל. האם יש לך עצה לגבי החזרה לתפריט הרגיל ?
הנקה >>
לצפיה ב-'בחזרה לתפריט....'
בחזרה לתפריט....
14/07/2004 | 11:22
118
בקר טוב
שמחה לשמוע שעזרתי ...מבחינתי זה תמיד אושר גדול!
לגבי ההמשך וחזרה לתפריט רגיל אני תמיד מבקשת מכל המטופלות שלי להתקשר אלי בסביבות גיל 3 חודשים (אם התינוק נולד בזמן) ואז אני יכולה לבדוק שוב את הרשימה ולראות מה כבר ניתן להחזיר לאמא לאכול.
אתם מוזמנים להתקשר ונעשה את הבדיקה. (זה חלק מהטיפול ומכל הליווי שלי אתכם בשלושת חודשי הגזים).
הנקה >>
לצפיה ב-'תשובת מטוטלת - כמעט כל אחד יכול!'
תשובת מטוטלת - כמעט כל אחד יכול!
13/07/2004 | 14:20
1
121
האמת? - זה אפילו קצת פאסה. ישנם שעובדים כבר עם שריר היד.

ואלה פחות-או-יותר הוראות ההפעלה:

קחי מטוטלת (את צריכה לבחור אותה - משהו שידבר אלייך) עם חוט (לא מזהב) תני לה להתחיל להתנדנד מבלי שתזיזי את היד כדי לנדנד אותה.
בדקי ע"י שאלת כן ושאלת לא (כל אחת לחוד) איזו תגובה את מקבלת מהמטוטלת.

אצל כל אחד זה שונה.

אבל שתשובת ה"כן" של המטוטלת לא תהיה זהה לתשובת ה"לא" למשל:

עבור "כן" - יתכן שהמטוטלת תעשה סיבובים עם כיוון השעון
ועבור ה"לא - סיבובים כנגד כיוון השעון (ויש עוד כל מיני וריאציות)

זה בערך עובד כך, אבל כמובן שרק מי שעבר קורסים בנושא יצליח ממש.....
הנקה >>
לצפיה ב-' חבר'ה'
חבר'ה
13/07/2004 | 15:17
70
1. תנו בבקשה לאילת לענות
2. שאלות נא לשרשר להודעה הראשית ולא לשאלות של אחרות, כדי שלא יהיה בלגן עם התשובות.

הנקה >>
לצפיה ב-'בקר טוב כוכביתי2'
בקר טוב כוכביתי2
14/07/2004 | 11:21
1
80
אכן כן אני באמת עובדת בעזרת מטוטלת. כלי קצת מוזר להרבה אנשים וזה בסדר....
אני בעבודתי פוגשת את האם המיניקה ואת התינוק לפגישה אחת בלבד שבה אני עוברת על רשימה של כל המזונות הקיימים(לפחות פה בארץ), ובעזרת המטוטלת אני מקבלת את התשובות מהם המזונות שלהם התינוק רגיש ומגיב בכאבי בטן.
ברוב המקרים אכן הגזים קשורים לאוכל שאמו אוכלת ואכן עם שינוי התפריט התינוק (וגם ההורים כמובן) מרגיש את ההקלה .
אבל החשוב בתהליך זה  הוא  לאו דוקא השיטה כלאמר המטוטלת.....אם התינוק נרגע אחרי מספר ימים שאמו שינתה את התזונה שלה....אז כולנו עשינו את מה שצריך!
הנקה >>
לצפיה ב-''
15/07/2004 | 13:05
13
לצפיה ב-'שלום אילת'
שלום אילת
13/07/2004 | 19:40
1
55
הבן שלי בן חודשיים וחצי עכשיו, וסובל מגזים מגיל שבועיים בערך, בערך שעתיים שלוש בערב.
ניסינו כל דבר אפשרי ובסופו של דבר מה שהוריד את תדירות ההתקפות ועוצמתן באופן משמעותי היה כמובן מה שאני אכלתי (למרות שבזמן התקפה עצמה הגרייפ ווטר וקיפול הרגליים עוזרים לנו מאוד).
אחרי הרבה ניסוי וטעיה שבו הורדתי והחזרתי מזונות לתפריט, גיליתי שהדבר שגורם לו להתקפות האגרסיביות ביותר הוא מוצרי חלב.
השאלה שלי, האם זה אומר משהו עליו? האם זה אומר שהילד יהיה אלרגי למוצרי חלב בשלב מאוחר יותר? האם אני צריכה להזהר איתו עם מוצרי חלב ולתת לו אותם בגיל מאוחר יותר מהמומלץ בדרך כלל? אם אני אחליט לשלב פורמולה בשלב מסויים, האם ללכת ישר על הפורמולה הצמחית?
ולסיום - מתי כל זה ייגמר? מתי אוכל לחזור לאכול מוצרי חלב?
הנקה >>
לצפיה ב-'תשובה לליילה'
תשובה לליילה
14/07/2004 | 11:24
78
היי מרב
רוצה להרגיע אותך לגבי מוצרי החלב ובכלל. מערכת העיכול של התינוק עדיין לא בשלה בחודשים הראשונים ועל כן הוא מגיב למזונות מסויימים בגזים ועויתות מעיים. אין זה מעיד בכלל על כך שהוא יהיה רגיש למוצרי חלב גם בשלבים מאוחרים יותר.
ולא לא באופן אוטמטי ללכת ישר לפורמולה צמחית.  אם תרצי עזרה בעניין אני יכולה להנחות אותך בטלפון.
לרוב תופעת הגזים מסתיימת בגיל 3 חודשים, אם התינוק נולד בזמן. כך שכל זה בטח ייגמר לך בקרוב (אני מקווה...)

הנקה >>
לצפיה ב-'לאיילת שלום'
לאיילת שלום
13/07/2004 | 21:03
2
50
בתי בת החודש כמעט כל הזמן מתאמצת להפליץ ( סליחה על המילה הבוטה)
האם זה הגזים שמציקים לה?
ואם כן איך אני יכולה להקל עליה
ואני גם נותנת לה תה שומר שהיא מאוד אוהבת
אני לא מניקה אני נותנת לה סימילאק
הנקה >>
לצפיה ב-'אילת27'
אילת27
14/07/2004 | 11:28
1
61
לפעמים פורמולה מסויימת לא טובה לתינוק מסויים ואז יש לו קושי לעכל אותה.
לפעמים התינוק רגיש לחלב פרה ולפעמים לסויה (שזה הפורמולות הצמחיות).
קשה לי לעזור כך מבלי לדבר איתך ישירות אך מוכנה לעזור לך בטלפון
(ללא תשלום)!! עד כמה שאוכל כי העיסוק שלי הוא ממש עם האימהות המיניקות ועם הקשר בין התזונה שלהן לגזים.
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה לך בכל מקרה על'
תודה לך בכל מקרה על
14/07/2004 | 15:54
35
ההתיחסות שלך לשאלה שלי
בהצלחה  בהמשך
הנקה >>
לצפיה ב-'טובה קראוזה, דיאטנית, וLLL'
טובה קראוזה, דיאטנית, וLLL
13/07/2004 | 22:15
3
82
טוענים שאין דבר כזה, גזים או "קוליק" והבעיה היא מעין זמן הסתגלות.
טובה קראוזה אף טוענת כי קטניות (או אורז, לא זוכרת במדויק) כלל לא מגיעות דרך החלב כי (הסבר מסוים על גוף האדם. לא זוכרת. 'צטערת).
יש לך הסבר לאלרגיות. אני לא מבקשת הסבר על השיטה (תמוהה ככל שתהיה בעיני) אלא על הסבר לרגישות התינוק כתוצאה ממזון האם.
ואם חרגתי מתחום עיסוקך, סליחה.
הנקה >>
לצפיה ב-'1אילת2'
1אילת2
14/07/2004 | 11:29
70
אני חושבת שכבר עניתי על כך בהרחבה בדיון קודם....אם לא מספיק את יכולה לשאול אותי שוב.
הנקה >>
לצפיה ב-'1אילת2, לא ראיתי באתר ללל או בספרות'
1אילת2, לא ראיתי באתר ללל או בספרות
14/07/2004 | 11:34
1
62
אמירות כאלה.
אומרים שבמקרים רבים לא ברור מהי הסיבה לכאבי בטן.
ב-Breastfeeding Answer Book מצוטט ד"ר ויליאם סירס האומר ש"אם את מתלבטת אם התינוק שלך סובל מקוליק או לא, כנראה שיש לך תינוק ש*אינו* סובל מקוליק".

בליגת לה לצ'ה בהחלט מכירים בכך שתינוקות רבים אינם שקטים/בוכים בחודשים הראשונים, בעיקר בשעות אחה"צ, ומציעים פתרונות שונים. אחד מהם הוא לשים לב לתזונה ולבדוק אם משהו שאת אוכלת גורם אי נוחות לתינוק, מאחר שכאבי הבטן האלה (ייקראו כאשר ייקראו) יכולים לנבוע מאלרגיה או מרגישות למזון מסוים.
(או מרפלוקס, או משפיעת-יתר של החלב, או מסיבות אחרות... ואפשר לנסות דרכים שונות כדי להקל).

באשר לטובה קראוזה, אם קוראים את המאמר שלה על המיתוסים בתזונת האם המניקה, רואים שגם היא אינה אומרת שאין דבר כזה.

וסליחה שנדחפתי לשרשור הזה, אבל חשוב לי להעמיד דברים על דיוקם.
הנקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לגבי LLL, כך הבנתי משרון.'
לגבי LLL, כך הבנתי משרון.
14/07/2004 | 13:34
48
אולי לא הבנתי טוב.
לגבי קראוזה, זה מה שהיא אמרה בהרצאה בדיאדה פרדס חנה. יש סיכוי שלא הבנתי טוב, אבל נדמה לי שהבנתי נכונה. היא היתה מאוד נמרצת בענין זה.
הנקה >>
לצפיה ב-'עד איזה גיל?'
עד איזה גיל?
13/07/2004 | 23:33
1
35
עד איזה גיל (של היונק) חשוב להקפיד על תזונת האם? האם יש לכך חשיבות מעבר לגיל 3 חודשים (שבו לפתע הכל נראה ורוד יותר)?
הנקה >>
לצפיה ב-'Eמא'
Eמא
14/07/2004 | 11:33
41
בעבודתי אני תמיד מבקשת מהאמא לצלצל אלי בגיל 3 חודשים כי זה הגיל בו התופעה הזו מתחילה לחלוף.
מה שאני תמיד רואה זה שלא כל הדברים חוזרים אז...הרוב כן אבל חלק ממשיך גם עד גיל 4 חודשים ולפעמים גם קצת יותר.
אין חוקים לאנשים הקטנים שלנו שלכל אחד מהם יש את קצב ההתפתחות שלו.
הנקה >>
לצפיה ב-' ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
13/07/2004 | 23:33
1
26
רק רציתי להגיד שכיף לראות אותך פה (סוף סוף).

נראה לי שההקפדה על התפריט עזרה לי לחזור למשקל שלי (כמובן רק כבונוס נוסף לילדה הרגועה שישנה בלילות),
לא נראה לי שהייתי עומדת בדיאטה עם מטרה שונה.
אני אתקשר בעוד כשבועיים כשליהיא תהיה בת 3 חודשים לבדוק מה אפשר לחזור לאכול, אני כבר מאוד מתגעגעת למלא מאכלים

ענת
הנקה >>
לצפיה ב-'גם לי כייף להיות פה'
גם לי כייף להיות פה
14/07/2004 | 11:36
32
וכייף לי עוד יותר לשמוע שליהי רגועה ושלווה!!
וכן תצלצלי ומקווה להחזיר אותך לאוכל נורמלי!
הנקה >>
לצפיה ב-'מזכירה - לגבי המחקרים החדשים'
מזכירה - לגבי המחקרים החדשים
14/07/2004 | 11:02
18
53
כתבת למעלה שתיכף תצרפי קישורים ל תוצאות מחקרים שכן מורים על קשר בין תזונת האם להנקה -- אותי זה מעניין במיוחד.
הנקה >>
לצפיה ב-'אין לי את הקישורים למחקר אבל אתן'
אין לי את הקישורים למחקר אבל אתן
14/07/2004 | 11:15
17
53
פרטים עוד רגע...
מנסה לעמוד בקצב.
הנקה >>
לצפיה ב-'ציטוט של ד"ר ערן וייץ הדסה עין כרם'
ציטוט של ד"ר ערן וייץ הדסה עין כרם
14/07/2004 | 11:46
16
70
"כל דבר עובר בחלב אם. כל דבר.. אנטיביוטיקה, חומרים קרצינוגניים וגם חומרים טובים ומחסנים.

אם מניקה חייבת לשמור על עצמה ועל גופה, וגם להיות במצב נפשי נינוח - כדי שאיכות ההנקה תהיה גבוהה
המערכת החיסונית של התינוק היונק תלויה באופן מכריע באיכות החלב ומרכיביו שהוא מקבל מאמו.
צריכת קפאין, עישון, משקאות תוססים, תרופות ומזון תעשייתי תפגע באיכות החלב - וגם בתינוק".

ובהמשך הוא אומר (כל זאת בתגובה למאמרה של טובה קראוזה על מיתוסים בהנקה)

"אני עובד בשירות בתי החולים ודוגל בהנקה

ברם אולם, אני סומך ידיי על מחקרים שמראים קשר ישיר בין איכות המזון של האם המיניקה לבריאותו של הצאצא.

בכבוד רב,
ד"ר ערן וייץ

לכל המעוניינות במידע אמין על הנקה ותזונה
אתן יכולות לפנות לכתובת הזו:

מרכז יועצות הנקה, 02-5379578, 1-705-414141 מנוי 33595, בנין מד"א, רח' מ"ג, ירושלים, במרפאת טר"ם חדר 6

אשה מיניקה שתקפיד על איכות מזונה - תועיל לתינוקה
שנתו של התינוק תהיה טובה ורגועה יותר, הוא לא יסבול מגזים והתקפי העצבנות השכיחים לגילאי עד 6 חודשים יהיו נדירים יותר.

את זה אפשר לראות בכל המחקרים האחרונים של אוניברסיטת שיקגו
ד"ר ערן וייץ
הדסה עין כרם

היה חשוב לי להביא את הדברים כפי שהם נראים היום ברפואה ובשיחה עם הרבה רופאים אני כבר מתחילה לשמוע יותר ויותר את הקשר הזה בין תזונה להשפעות על התינוק.
הנקה >>
לצפיה ב-'YYY, כמה אמירות מסוכנות ולא מדויקות'
YYY, כמה אמירות מסוכנות ולא מדויקות
14/07/2004 | 14:31
15
67

לא בדיוק.

אני מצטערת שנכנסת לשרשור לא-לי, ובפרט שהאירוח תם, אבל האמירות האלה יכולות לסכן הנקה של אמהות שיקראו אותן, תחת האצטלה הרפואית.

"כל דבר עובר בחלב אם": לא מדויק. יש חומרים שעשויים ממולקולות גדולות מכדי שיעברו לחלב. מסיבה זו, למשל, יש הרבה תרופות שמותרות בהנקה שאינן עוברות בחלב, או שעוברות בשיעורים מזעריים בלבד.

"להיות במצב נפשי נינוח - כדי שאיכות ההנקה תהיה גבוהה" - שטויות במיץ ונטול כל רפרנס.

"צריכת קפאין, עישון, משקאות תוססים, תרופות ומזון תעשייתי תפגע באיכות החלב - וגם בתינוק" - במידה מוגבלת בלבד, במקרים של תרופות מסוימות (פסיכיאטריות, כימותרפיה) או בעישון של למעלה משתי קופסאות ביום - ולעומת זאת, ה"אלטרנטיבה" - תזיק בהרבה.

"לכל המעוניינות במידע אמין על הנקה ותזונה אתן יכולות לפנות לכתובת הזו: מרכז יועצות הנקה" - נכון מאוד. ושם לא יסכימו עם ציטוטיו של הד"ר.
(כוללת רופאת ילדים שעובדת שם. פניתי אליהן בדואל, אגב, וביקשתי שיגיבו. מקווה שיעשו כן).

"את זה אפשר לראות בכל המחקרים האחרונים של אוניברסיטת שיקגו" - חיפשתי בגוגל אך לא מצאתי. אשמח לדעת למה הוא מתכוון.

"ובשיחה עם הרבה רופאים אני כבר מתחילה לשמוע יותר ויותר את הקשר הזה בין תזונה להשפעות על התינוק."
כמובן. כמה רופאים לומדים על הנקה בבתי הספר לרפואה? חצי שעה, על דלקות שד. הם מבססים רבות מהאמירות שלהם על אמונות עממיות, מה ששמעו מאמא/סבתא/דודה שלהם, נשותיהם, אחיותיהם, גיסותיהם וכו'.

כמובן שיש גם רופאים - לא רבים עדיין - אחרים. כן ירבו ותחזקנה ידיהם.

בשש השנים שבהן הנקתי, וגם לפני ואחרי, שמעתי וקראתי כ"כ הרבה שטויות שרופאים אומרים, שתאמינו לי ששלוות נפשי נפגעה לא אחת. רופא שבאמת מאמין בדברים אלה, אנא שיטרח וילמד קצת קודם, וישחרר אמירות המבוססות על מחקרים רציניים ועדכניים בלבד, לפני שהוא מסכן את בריאותם ושלומם של תינוקות. עשינו עסק?

הנקה >>
לצפיה ב-'ואני בתור רופאה שרוצה ללמוד על'
ואני בתור רופאה שרוצה ללמוד על
14/07/2004 | 16:16
13
67
הנושא, מעונינת במאמרים ומחקרים יותר מעמיקים על הקשר בין תזונת האם להנקה, מלבד אינטואיציה בנושא ורופא מסוים שאמר מה שאמר (ונניח לרגע אם אני מסכימה איתו או לא).
האם ישנם מאמרים שאת מכירה בנושא?
אני בכל אופן אנסה לחפש בעצמי.
אם אמצא מאמרים רלבנטיים - כמובן אפנה את באי הפורום הזה אליהם.

והמסעדה הניידת - אין לי אלא להסכים איתך!
הנקה >>
לצפיה ב-'טוב, טרחתי ומצאתי בעצמי מאמרים'
טוב, טרחתי ומצאתי בעצמי מאמרים
14/07/2004 | 22:38
12
38
אם כי ממש אין הרבה בנושא השפעת תזונת אמהות מניקות על גזים (קוליק) אצל היונקים שלהן
מי שזה מענין אותה - הנה תקציר של מאמר אחד מ-1996, שמוצא קשר בין קוליק לבין תזונת האם המניקה שאוכלת ירקות מצליבים, מוצרי חלב ושוקולד
הנקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ועוד מאמר, חצי קשור לעניננו...'
ועוד מאמר, חצי קשור לעניננו...
14/07/2004 | 22:46
5
26
שמתאר השוואה בטיפול תזונתי בקוליק לעומת טיפול תרופתי.
ביונקים - בקבוצה אחת המנעות האם מביצים, מוצרי חלב ודגים לעומת קבוצה שניה של טיפול תרופתי
באוכלי פורמולה - בקבוצה אחת מעבר לתמ"ל על בסיס סויה או מפורק לחומצות אמינו לעומת קבוצה שניה של טיפול תרופתי
ולענין ההנקה - לא היה הבדל בין הקבוצה ששונתה בה תזונת האם לבין הקבוצה שקיבלה טיפול תרופתי

הנה המאמר
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחד, ישן יחסית, אבל שולל קשר'
ועוד אחד, ישן יחסית, אבל שולל קשר
14/07/2004 | 22:52
4
20
סטטיסטי בין קוליק לצריכת מוצרי חלב אצל האם המניקה

הנה ההפניה למאמר
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחד ישן שדווקא כן מוצא קשר'
ועוד אחד ישן שדווקא כן מוצא קשר
14/07/2004 | 22:54
3
18
בין צריכת מוצרי חלב אצל המניקות לבין קוליק
דווקא מענין - תקראו פה
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחד - אם לא נמאס לכם לקרוא'
ועוד אחד - אם לא נמאס לכם לקרוא
14/07/2004 | 23:28
2
15
שהראה שהמנעות ממוצרי חלב לא הורידה את שכיחות הקוליק, אך שוקולד ופירות העלו את התדירות של התקפי הקוליק

יש לציין כי רוב המחקרים שציינתי נעשו על קבוצות מאד קטנות, אז לקחת בערבון מוגבל

הנה המאמר
הנקה >>
לצפיה ב-'ואחד נוסף שדווקא הראה שהמנעות'
ואחד נוסף שדווקא הראה שהמנעות
14/07/2004 | 23:32
1
21
ממוצרי חלב שיפרה את הקוליק, שחזר ברוב התינוקות לאחר החזרת מוצרי החלב לתפריט האם (שוב אני חייבת לסייג, קבוצות קטנות מאד, וממש מזמן....)

הנה המאמר
הנקה >>
לצפיה ב-'והמסקנה שלי אחרי שקראתי את כולם...'
והמסקנה שלי אחרי שקראתי את כולם...
14/07/2004 | 23:37
45
השפעת מוצרי חלב - יש הוכחות לכאן ולכאן, חלק מהמחקרים תומכים בהורדת מוצרי חלב מתפריט האם להורדת שכיחות הקוליק וחלק טוענים שאין קשר. בכל אופן זה כנראה אינדיבידואלי ואם יש חשד אפשר לנסות, אם אין שיפור להחזיר מוצרי חלב לתפריט.
השפעת שוקולד - כנראה לרעה
השפעת ירקות מצליבים - בד"כ לרעה, אבל גם אינדיבידואלי לאם ולתינוק

לסיכום - אין הרבה עדויות מחקריות ורוב המחקרים מתבססים על קבוצות קטנות מאד, כך שקשה להסיק מסקנות
המסקנה שלי - אם התינוק מאד סובל מקוליק, לשבת עם האם המניקה ולחשוב מה בדיוק היא אוכלת, לנסות בכל פעם להמנע למשך כמה ימים ממזון חשוד, ואם משהו עובד - יופי, אם לא - חבל להמנע מהכל. החשודים העיקריים - ירקות מצליבים, שוקולד, מוצרי חלב.דווקא אורז ובננות שצוינו פה בשרשור בכלל לא הוזכרו באף מאמר.
לי אישית היה בוודאי קשה מאד להמנע ממוצרי חלב כי חלק גדול מהתזונה שלי מבוססת עליהם...
הנקה >>
לצפיה ב-'שמעתי שהמחקר הזה'
שמעתי שהמחקר הזה
14/07/2004 | 23:06
5
34
נעשה על ידי תשאול אמהות מניקות לשעבר, ככה שהוא לא מספיק רציני. כי ימ זוכרת בכלל מה היא אכלה לפני חצי שנה ואיך אפשר לדעת האם זה באמת עשה לתינוק גזים?
זה מה שטובה קראוזה אמרה.
הנקה >>
לצפיה ב-'דווקא אני הבנתי שמדובר במניקות'
דווקא אני הבנתי שמדובר במניקות
14/07/2004 | 23:42
4
15
בהווה... אבל צריך לקרוא כנראה את המאמר השלם ולא את התקציר כדי להבין בדיוק מה היו שיטות המחקר.
היא דיברה ספציפית על המחקר הזה?
בכל אופן, בשאר המאמרים שהבאתי כנראה מדובר גם במניקות בהווה.
השיטה הכי טובה לחקור את זה היא לדעתי לתת לאם המניקה לנהל יומן של מה אכלה ומתי התינוק סבל במיוחד מגזים ולנסות למצוא קשר (או לשלול קשר)

בכל אופן, לפי מה שראיתי בשנים האחרונות לא פורסמו בכלל מחקרים בנושא. אז הנה נושא טוב למחקר עדכני- אפשר להציע לד"ר ליבוביץ, לא?
הנקה >>
לצפיה ב-'יש בעיה נוספת'
יש בעיה נוספת
14/07/2004 | 23:50
3
24
חייבים לשלול בעיות הנקה נוספות, שגורמות לגזים, כמו תפיסה שגויה או ניהול הנקה גרוע (הנקה לפי שעון וכתוצאה חלב קדמי רב מדי וחלב אחורי מועט מדי). אחרת הגזים עלולים להיות בכלל לא קשורים לתזונת האם. לכן בלי השתתפות פעילה של יועצות הנקה מוסמכות כל מחקר כזה לא יהיה שווה שום דבר, אאל"ט.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה וגם על זה יש מאמרים...'
אני מסכימה וגם על זה יש מאמרים...
15/07/2004 | 00:01
2
16
כמובן שקודם כל צריך לשלול בעיות הנקה נוספות, בדיוק כמו שציינת, ובטח יש בעיות נוספות שלא חשבתי עליהן בשעה זו של הלילה...
לכן אמרתי ברצינות שצריך להציע לד"ר ליבוביץ לעשות מחקר כזה - בשיתוף עם יועצות הנקה. הן גם במגע עם האוכלוסיה המניקה הגדולה ביותר.
הנקה >>
לצפיה ב-'וצריך לקחת בחשבון גם גזים הנובעים'
וצריך לקחת בחשבון גם גזים הנובעים
15/07/2004 | 00:34
1
46
ממשהו רגשי וכמו כן כאלו הנובעים מלחץ מסוים על הגולגולת בזמן ההריון ובתוך תעלת הלידה.
חשוב להתייחס לכל הגורמים הנקה, תזונה, גזים רגשיים, וגזים הדורשים טיפול של קרניו- סאקריאל.
ואגב גם במחקרים שנעשו ושללו את הקשר בין התזונה לגזים עדיין לא נבדקו כל הדברים הגורמים לגזים באופן אינדיבידואלי אצל כל אמא.
אין אפשרות לקחת קבוצות של מזונות ואותם להשליך על כל קבוצת האימהות שבמחקר מבלי לבודד כל מזון באופן אישי ולראות מה מתאים לכל אם.
מחקר כזה העובד על קבוצות מזון אחידות לכולם בודאי לא יכול לתת תוצאות
מדויקות.
לפעמים התבוננות והבנה של מה שקורה בשטח יכולים לתת תמונה מעניינת ושונה לגמרי מתוצאות של מחקרים.
ואולי הסיבה שלא תמיד נמצא הקשר למזון היתה שלא חשבו להוריד אורז ובננה?????
האם מישהו מוכנה להרים את הכפפה ולעשות מחקר על פי הנתונים שיש לי
מ-800 אמהות? ניתן יהיה לערוך כאן מחקר סביבתי מאד מעניין...!!!
לילה טוב
אילת שלו
הנקה >>
לצפיה ב-'חייבת לומר שמענין אותי - מה זה גזים'
חייבת לומר שמענין אותי - מה זה גזים
15/07/2004 | 00:50
33
הנובעים ממשהו רגשי? (את יכולה לתת דוגמאות?) ועוד יותר מענין אותי - מה הקשר בין לחץ על הגולגולת בזמן הלידה ובין גזים? (כי אני לא מכירה קשר כזה...)
הבעיה בלבודד כל מזון באופן אינדיבידואלי ולא עפ"י קבוצות מזון היא שבאופן מחקרי יהיה בלתי אפשרי להגיע למובהקות סטטיסטית, מכיוון שהקבוצות עצמן של המניקות הן גם ככה די קטנות, אז אם יפלגו אותן לכל כך הרבה תתי קבוצות לא תהיה אפשרות להגיע למסקנה סטטיסטית.
מחקר יכול להיות מאד מענין, אבל כפי שציינתי כבר בהודעה קודמת, צריך לחשוב על כל האספקטים של גזים, ולערוך אותו במקביל ליעוץ הנקה. בנוסף חשוב לראות איך מסודרים הנתונים של 800 האימהות שלך - צריך אחידות בדיווח ותנאים נוספים (שלא אפרט כאן כי זה משעמם ולא רלבנטי) ע"מ לקבל מחקר רציני ונכון מבחינה סטטיסטית ומדעית-מחקרית.
כמובן שאשמח לשמוע ולראות נתונים (אגב, קיבלתי את המסר, פשוט אינני יכולה להחזיר מסר, משום מה תפוז לא מאפשר, מקווה שיסתדר מחר)
הנקה >>
לצפיה ב-'ולי הפריע המינוח'
ולי הפריע המינוח
14/07/2004 | 17:05
21
"פגיעה באיכות ההנקה". החלב שלנו תמיד איכותי. בודאי יותר איכותי מהאלטרנטיבה.
אז אם את מניקה, שותה משקאות מוגזים, מעשנת קצת ואוכלת ג'אנק פוד- שלא תחשבי שהחלב שלך לא איכותי! (אם כי ההרגלים האלה לא טובים במיוחד לא לך ולא לתינוק?).
הנקה >>
לצפיה ב-'אני מרובת שאלות- אלכוהול וקפה'
אני מרובת שאלות- אלכוהול וקפה
14/07/2004 | 11:20
8
52
האם פרט למה שאנחנו יודעות על נזקיהם יש להם גם השפעה על גזים?
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחת- שילוב מזונות שונים-'
ועוד אחת- שילוב מזונות שונים-
14/07/2004 | 11:24
6
42
היתכן מצב בו מזון כשלעצמו לא גורם לבעיה אך שילוב של מזונות שונים כן?

האם תבלון מסוים עשוי לגרום בעיה עם מזונות מסויימים ועם אחרים לא?
הנקה >>
לצפיה ב-'אצלי היה '
אצלי היה
14/07/2004 | 11:45
5
39
> נדחפת <
הנקה >>
לצפיה ב-'מותר דוגמא? (זה מעניין!)'
מותר דוגמא? (זה מעניין!)
14/07/2004 | 11:51
4
25
לצפיה ב-'אני לא חושבת שנפגשתי במקרים'
אני לא חושבת שנפגשתי במקרים
14/07/2004 | 11:56
70
ששילובים של מזונות הם שגרמו לגזים.אני רואה בצורה מאד ברורה ומדוייקת שמזון מסויים שאסור אותו אם הוא מופיע בתוך האוכל התינוק מגיב אליו בין
12 ל-24 שעות מהרגע שאמו אכלה אותו. גם תבלינים לרוב הבעיתיים הם החריפים מאד וברגע שהם מופיעים יש תגובה!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'בבקשה: לימון עם סוכר.'
בבקשה: לימון עם סוכר.
14/07/2004 | 12:00
1
57
(לימון כן וסוכר כן).
הנקה >>
לצפיה ב-'נכון נכון, צודקת....איך שכחתי...'
נכון נכון, צודקת....איך שכחתי...
14/07/2004 | 12:21
62
אכן כן החיבור בינהם יוצר התססה בבטן ואכן התינוק עלול לסבול.
אבל צימעס, חיבור זה הוא לא אצל כולם בעייתי. אלו שמותר להן פירות הדר
יכולות גם לשתות לימונדה.(כך לפחות ראיתי עד היום).

הנקה >>
לצפיה ב-'אצלי מותר פירות יבשים'
אצלי מותר פירות יבשים
14/07/2004 | 13:29
39
כל אחד בנפרד אבל לא בערבוב
הנקה >>
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות'
בהחלט יכול להיות
14/07/2004 | 11:37
43
אם כי לא על כולן, ומניחה שתלוי גם במינונים.
הנקה >>
לצפיה ב-'אנסה לחדד את שאלת אכילת מזון מוצק -'
אנסה לחדד את שאלת אכילת מזון מוצק -
14/07/2004 | 11:43
3
33
האם יש קשר בין רגישות למזון של האם ובין רגישות למזון שאוכל התינוק? כלומר - האם תינוק שרגיש יותר ליותר סוגי מזון שמאו אוכלת יהיה צפוי להיות רגיש יותר גם למזון שהוא אוכל? (או - האם הוא יטה להתחיל לאכול מוצקים מאוחר יותר?)
האם הוא יהיה רגיש לאותם סוגי מזון (להם הוא היה רגיש "דרך" אמו)?
הנקה >>
לצפיה ב-'אני לא ממש חושבת או לפחות לא באופן'
אני לא ממש חושבת או לפחות לא באופן
14/07/2004 | 11:51
2
37
גורף כי הרי בסביבות גיל 3 חודשים האם יכולה להתחיל לאכול מזונות אותם לא אכלה קודם והתינוק כבר מגיב להם ללא כאבי בטן.
בכל מקרה לא מרגישה שיכולה לענות על השאלה הזו באופן מוסמך כי נראה לי שזה דורש מחקרים שהם כבר חורגים מהתחום שלי המצטמצם לשלושת החודשים הראשונים.
הנקה >>
לצפיה ב-'ואללה.'
ואללה.
14/07/2004 | 12:14
1
19
(זה רק אצלינו שהגזים המשיכו יותר זמן...).

בעצם - זה מעלה אצלי עוד שאלות:
האם את עושה איזשהו מעקב אחרי התינוקות שאת רואה, כשהם גדלים?
האם יש לך מידע על קשר בין "אלרגיות במשפחה" ובין קוליק אצל תינוקות?
הנקה >>
לצפיה ב-'נושא מעניין בפני עצמו...'
נושא מעניין בפני עצמו...
14/07/2004 | 12:39
32
לא אין לי מידע וזה כבר לא שייך לתחום ההתמחות שלי....וחוץ מזה הרי אמרתי שאני לא באה מרקע מדעי והנקודות שאת מעלה כבר שייכות בעיני לסוג של מחקר מדעי.
הנקה >>
לצפיה ב-'עוד משהו חשוב....'
עוד משהו חשוב....
14/07/2004 | 12:10
2
66
מודבר פה בויכוח ארוך שנים בין אלו הטוענים שאין קשר לתזונת האם ואלו הטוענים שחד משמעית הקשר הזה קיים.
רציתי להוסיף משהו חשוב. את הטיעון אני אני שומעת כבר הרבה פחות מהרופאים אבל עדיין המון מיועצות הנקה שבמקרים רבים מודעות לגמרי לקשר אל האוכל של האם ובכל זאת מעדיפות לייעץ לאם המיניקה לאכול הכל וללא הגבלה.
"תאכלו הכל אך במידה" זה המשפט שלרוב נאמר.
מנסיוני ברגע שאם שהורידה מהתפריט שלה מאכלים מסויימים והתינוק שלה אכן נרגע, במקרה ותאכל אפילו ביס קטן מאחד הדברים שהתינוק שלה רגיש אליהם
התינוק יגיב!!!
על זה יכולות להעיד הרבה אימהות שחוו את החוויה.
ההרגשה שלי היא שיש מן סוג של פחד בחברה שלנו שאשה מיניקה שיהיו לה הגבלות תזונתיות כבר תעדיף לא להיניק.
אני רואה את הדברים מאד שונה. תינוק הסובל מגזים בוכה כל היום והלילה
הוריו עייפים וטרוטי עיניים, הבית עצבני ומתמוטט....לא בדיוק נראה לי מצב אופטימלי.
באמונה שלי קל יותר לא לאכול במשך 3 חודשים מספר דברים מסויימים ולעבור את התקופה הזו בקלות וברכות מתוך התחשבות בתינוק ובסבל הנוראי שלו.
אבל זאת אני!
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחת קטנה....'
ועוד אחת קטנה....
14/07/2004 | 13:00
48
גם תחליפי חלב אם גורמים לגזים אצל המון תינוקות ועצם המעבר לתחליף לאו דוקא ימנע את בעיית הגזים.
על כן ללא ספק הנקה עדיפה מכל הבחינות!!!!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'אני לא מתאפקת ומגיבה...'
אני לא מתאפקת ומגיבה...
15/07/2004 | 07:05
52
מרבית יועצות ההנקה לא אומרות לאימהות שאין קשר בין מה שהאם אוכלת לבין ההתנהגות של התינוק.
הן כן אומרות שאין רשימה של מוצרים שאותם באופן גורף אסור לאכול, וממליצות לכל אם להיות קשובה לילד שלה ולעצמה ולהוריד רק את מה שעושה לו רע, על ידי ניסוי וטעייה.
הן אומרות גם, שאם אישה תבקש רשימה של דברים ש"עושים גזים לתינוק" מחברות שלה (והכי גרוע - בפורום שלה) היא זקבל רשימה כזו שלא תאפשר לה לאכול כלום. וזה נכון.
לראייה - קרן שאוכלת כרובית בלי שום בעיה לעומתי, שעוף עשה זוועות לליאור
הנקה >>
לצפיה ב-'הי איילת'
הי איילת
14/07/2004 | 12:23
1
33
עד איזה גיל צריך לשמור מבחינת התזונה? לי נראה שהתינוק שלי (4 חודשים) כבר אינו סובל מגזים, אבל אני לא בטוחה.
הנקה >>
לצפיה ב-'סליחה, ראיתי שכבר ענית על זה. תודה!'
סליחה, ראיתי שכבר ענית על זה. תודה!
14/07/2004 | 12:25
8
לצפיה ב-'תודה רבה לאילת שלו'
תודה רבה לאילת שלו
14/07/2004 | 12:37
6
16
על הקדשת הזמן לענות בסבלנות לכל שאלה ועל הידע הרב אותו חלקת עמנו .

נשמח להפגש שוב בעתיד .
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה לכולכן על השאלות המעניינות'
תודה לכולכן על השאלות המעניינות
14/07/2004 | 12:42
2
33
ותודה לכן מנהלות הפורום על שהזמנתן אותי לבלות איתכן את הבקר!
להתראות
אילת
הנקה >>
לצפיה ב-'מאוד מאוד מעניין'
מאוד מאוד מעניין
14/07/2004 | 13:26
1
23
ולראשונה מאז שאני מניקה, אני מרגישה ששפר עלי מזלי ושלא הכל הוא הכי קשה בעולם. לענבריק אין ולא היו גזים. הוא מפליץ בהנאה רבה, ואני אוכלת (גם כן בהנאה רבה) הכל מכל וכל, לרבות ברוקולי, כרובית, אורז, בננות ומוצרי חלב.
איזה כיף לנו.
הנקה >>
לצפיה ב-'אכוןכייף גדול, תהני מכל רגע!'
אכוןכייף גדול, תהני מכל רגע!
15/07/2004 | 00:37
22
לצפיה ב-'אפשר לבקש מההנהלה לנסות לארגן'
אפשר לבקש מההנהלה לנסות לארגן
14/07/2004 | 13:39
26
אירוח "קונטרה" של מישהי עם גישה הפוכה (שמה של טובה קראוזה עלה כאן למעלה) למען איזון הדיעות???
הנקה >>
לצפיה ב-'איך פיספסתי את השרשור הזה '
איך פיספסתי את השרשור הזה
15/07/2004 | 11:07
1
31
רק רציתי לומר לאיילת המון תודה אותנו היא ממש הצילה מימים שלמים של בכי אינסופי והתכווצויות נוראיות שעברו על יואב. שלושה ימים לאחר התחלת הטיפול ויואב נפרד מכאבי הגזים שתכפו אותו  - תודה! תודה! תודה! לכל הסקפטיים זה פשוט עובד!
הנקה >>
לצפיה ב-''
15/07/2004 | 22:50
15

הודעות אחרונות

11:47 | 01.08.19 גראן מרנייה
12:16 | 29.07.19 michal@gal
09:30 | 16.04.19 דניאלה בן מלך
10:51 | 09.04.19 דניאלה בן מלך
10:17 | 02.04.19 talush2005
11:16 | 10.03.19 בובה זהבה2
17:43 | 24.02.19 Nessa12
12:10 | 17.02.19 דניאלה בן מלך
11:53 | 12.02.19 meital169
12:56 | 07.02.19 מיקי131
08:43 | 30.01.19 עוד יבוא היום2
12:26 | 27.01.19 האמיתית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ