לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516925,169 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-' הגותי...'
הגותי...
05/01/2004 | 13:29
47
5
לצפיה ב-'לאחר התלבטות החלטתי להעתיק לכאן'
לאחר התלבטות החלטתי להעתיק לכאן
<< ההודעה הנוכחית
05/01/2004 | 13:39
16
306
הודעה שכתבתי בשרשור על הנקה בפורום הריון ולידה - פשוט כי כאן נראה לי הבית הנכון להודעה שכזו, ונראה לי שגם לכן, שמלוות את ההנקה של האפונה ושלי מימינו הראשונים כצמד - מגיע לשמוע את הדברים.

מקווה שאני לא מתישה אף אחת.

ההודעה התחילה במקור ככתיבת טיפים למניקות - ותוך שורות אחדות הבנתי שהיא לוקחת פניה יותר "הגותית". אני מביאה את הדברים כפי שנכתבו ובלי לערוך אותם - אז תבינו את ההקשר לפורום בו נכתבו מלכתחילה:

"ברשותכן - מאחר שהדברים המעשיים בעיקרם נאמרו, אני אכתוב משהו טיפה יותר "הגותי" , כי אני במין מצב רוח שכזה - הגיגאי...:

בזמנו פתחתי שרשור דומה - ואני שמחה לתרום את חלקי גם לשרשור הזה כי בעיני זה נושא חשוב מאוד - שלא נוגעים בו מספיק לפני הלידה.

אני סיפרתי ומספרת לכל הריונית שרק מסכימה להקשיב - כמה סבלתי בהתחלה וכמה היה לי קשה וכמה הייתי לא מוכנה להנקה וכמה בכיתי וכמה חשוב חשוב חשוב להתכונן ולדעת מה שיותר לפני שמגיע הכאוס הגדול.

היום אנחנו ארבעה חודשים (ויום... אבל מי סופר...) - והאפונה רק רק רק יונקת (מוצץ?! בקבוק?!?!? הצחקתם אותה... ממש בידור לא רגיל...) - ואני לא יכולה להסביר במילים כמה זה עושה אותי מאושרת שהצלחתי בענין האחד הזה - שבו אני בטוחה במליון אחוז שאני נותנת לבת שלי את הטוב ביותר.
לא יכולה לתאר במלים את הסיפוק שבלראות אותה גדלה ועולה במשקל - רק רק רק ממני, ואת האושר שבלראות את החיוך שלה, האפוני האוהב והמתוק, כשהיא עוצרת באמצע יניקה, מסתכלת לי בעיניים ונאנחת אנחה של שביעות רצון (פולניה קטנה שלי...). אלה דברים שכדאי לדעתי לדעת שיגיעו - גם כשנורא קשה בהתחלה. אני זוכרת שקראתי בפורום הנקה על החיוך של תוך כדי ההנקה - וכל כך קנאתי - ורציתי שגם אצלי זה יגיע ושהזמן יעשה כבר את שלו...

היום אני מתייחסת להנקה קצת אחרת ממה שהתייחסתי אליה בהתחלה.

בהתחלה היה לי הכי קשה בעולם. כאב לי נורא והיו לי פצעים ולא ידעתי כלום על איך ומה וכמה. שמעתי דברים מפה ומשם - אבל התחלתי באמת מאפס - ועם הסטוריה משפחתית של הנקה כושלת. כשאני מסתכלת בדיעבד - נראה לי שבהתחלה לקחתי את זה כמעט כאתגר אישי להצליח - למרות שנראה היה לי שאני הולכת ונכשלת בכשלון הצורב ביותר. גם אצלי הגבר לחש בחצי פה: "אז אולי נעבור לבקבוק" כשראה את הסבל שלי הנוראי - ואני חייבת לאמר, שבאופן פרדוקסלי זה היווה עבורי את התמיכה הגדולה ביותר, ואת הדרבון החזק ביותר להמשיך ולהצליח למרות הקושי. כאילו הרגשתי שיש מי שיתפוס כשאני אפול - כי הוא רואה וקולט כמה כואב, ולכן אפשר להמשיך עוד קצת. עוד הנקה אחת. עוד יום אחד. ואולי אז ליפול.

מה שהציל לי את ההנקה זה יעוץ מקצועי - משהו שבעיני הוא בעל ערך שלא ניתן להבנה - למי שלא חווה את הקשיים ולא גילה את ההקלה שבפתרון הבעיות.

לכן - בעיני הכי חשוב - זה יעוץ מקצועי טוב.

אחר כך, התמיכה של הסביבה - למרות שאני מוכרחה להודות שאצלי היא היתה משנית ליכולת הטכנית ולידע שהיו חסרים לי בהתחלה.

עוד דבר שחשוב נורא - זה אורך רוח ואורך נשימה. להבין שברוב מוחץ של המקרים הקשיים נעלמים תוך זמן מה - שאולי נראה כרגע כנצח - אבל בסכימה הגדולה הוא ממש קצר. כשאמרו לי בהתחלה שכנראה הכל יסתדר תוך חודש-חודשיים פרצתי בבכי מר מכל מר - כי לא האמנתי שאני אחזיק מעמד עד אז - אבל מיום ליום הדברים השתפרו - ואמנם ה"הסתדרות" המלאה הגיעה רק אחרי כחודשיים - אבל בדרך אליה נהיה כל הזמן יותר טוב - והחודשיים עברו מהר משניתן היה לספור.

דבר נוסף שבעיני מקל - זה נקודות האור קטנות, או סימני הדרך קטנים שנתנו לי לחוש את ההשתפרות: היום בו הנקתי בפעם הראשונה בחוץ; היום בו שאבתי בפעם הראשונה; היום בו הנקתי לראשונה בשכיבה וכו'. כל סימן דרך שכזה נתן לי תחושת סיפוק עצומה (בלי שום פרופורציות לערך האמיתי של ה"הישגים" הללו...).

עוד דבר שעשה אצלי הבדל ועזר לי להתמודד, היה שחזרתי ושיננתי לעצמי יום ולילה יום ולילה - שלוותר אפשר גם מחר, וגם בהנקה הבאה. לתת תחליף אפשר גם אחר כך.

היום, ההנקה כבר איננה אתגר. היום היא בעיני מסע מרתק. מסע שבו אלה ואני גודלות ביחד ומגלות זו את זו - את הגבולות שלנו כביחד ושל כל אחת בנפרד, היכולות שלנו, הביחד שלנו. כל אחת לומדת דברים על האופי של השניה (היא לומדת למשל שאמא נורא נורא עיפה בלילה... אני למדתי שהיא ילדה סקרנית, שבשעות היום אוהבת להפסיק את היניקה כל כמה שניות ולהסתכל לצדדים ועלי, או לקחת את הציצי איתה לטיול כדי לבחון את האש הבוערת באח, ועוד למדתי, שדווקא בלילה היא קוראת לי "בנימוס" ובלי בכי, באנפופים קלים - ואני צריכה להיות ממש קשובה כדי לשמוע אותה, ושבבוקר, כשהיא מתעוררת - לא דחוף לה לאכול - והיא יכולה להשתעשע ולשוחח עם עצמה ועם הבובות זמן לא מבוטל בעוד אמא מתארגנת, וגם שכשהיא עייפה - ציצי חשוף ליד הראש יכול לפעמים להרגיע אותה ולהרדים - גם בלי יניקה של ממש ועוד ועוד אינסוף דברים).

לצד ההיכרות שלי עם בתי הבכורה, ושלה עם אמא שלה, אני לומדת מההנקה גם על עצמי דברים - כמו למשל על העקשנות שלי, והסבלנות שלי, והאהבה שלי לאלה. אלה דברים שאפשר בודאי ללמוד גם בדרכים אחרות - אבל נעים לי ומרגש לי ללמוד אותם תוך כדי ההנקה.

ועוד אני לומדת דברים על המנגנון המופלא הזה של גוף האדם ושל ההנקה - שהוא באמת קסום ומופלא - שכשיצרו אותו נראה שצפו את כל הבעיות וכל הפתרונות להן - כאילו יועצת הנקה מנוסה היא היא שתכננה את המנגנון הזה...

ודבר נוסף, שההנקה נותנת לי, זוהי מראה על ההורות שלי. אני לא יודעת איך להסביר את זה בדיוק, אבל בשבילי ההנקה היא מעין אספקלריה של איך אני רוצה להיות בתור אמא: הסבלנות, הלימוד המשותף של אלה ושלי, ההתעקשות על מה שנראה ומרגיש לי כמו נכון וטוב בשבילה, ההתגברות על הקשיים, האהבה הרבה שאני מרגישה שזורמת ממני בשעות בהן אני מניקה אותה (או כמו שאומרת מולני מהפורום השכן - בשעות בהן אני "מעניקה"), והרצון שלי ללמוד ולדעת כדי לעשות את זה טוב יותר ונכון יותר - בשבילה.

מקווה שלא ניפחתי לכן את השכל יתר על המידה - אבל כאמור אני במצב רוח הגותי שכזה... אתן הרי יודעות שאני לא תמיד כזו..."

עד כאן הדברים שנכתבו ב"הריון ולידה" ואני מוסיפה עכשיו, אחרי שקראתי את הדברים שוב, כמה מלים על האמהות בכלל:

מהר מאוד לאחר הלידה גיליתי שבכלל לא קל להיות אמא. זה אחד הדברים הכי קשים שנדרשתי אליהם מימי - גם מן הבחינה הפיסית, גם מן הבחינה המנטלית, וגם מן הבחינה ה"מחשבתית" (לא מצאתי מילה יותר מתאימה. העייפות - אתן יודעות...). בכל יום ויום צריך להחליט החלטות ולעשות מעשים שכרוכים בהתלבטויות הנוגעות לכל שלושת האספקטים האלה - ולעולם לעולם אני תוהה אם אני לוקחת את ההחלטות הנכונות. אבל מה - עם כל הקושי: העייפות, רגשי האשם, ההתלבטויות, הכאבים ושאר הירקות - זה הדבר המרתק ביותר שעשיתי עד כה - וכנראה שבסכימה הגדולה גם הכי כיפי.

תודות והערכה אין קץ למי שהגיעה עד כאן...

הנקה >>
לצפיה ב-'וואו כ"כ מרגש... וכתוב נפלא '
וואו כ"כ מרגש... וכתוב נפלא
05/01/2004 | 13:52
9
אני נורא מזדהה עם הרוב...
וכל כך חשוב לפרסם את זה בפורום ההריוני (אם הייתי בהריון הייתי מדפיסה ושומרת).
כל הכבוד!
וכל כך כיף לקרוא את האושר והנינוחות והסיפוק שבפז"מניקיות
הנקה >>
לצפיה ב-'מקסים, כתבת'
מקסים, כתבת
05/01/2004 | 13:58
6
וגם מרגש וגם אמיתי. את אמיתית.
הנקה >>
לצפיה ב-'ועוד דבר - שלא אני כתבתי'
ועוד דבר - שלא אני כתבתי
05/01/2004 | 13:58
15
אבל שקיבלתי היום ביחד עם מתנה - וחשבתי לחלוק אתכן (לצערי אינני יודעת מי כתב):

תודה
ואינני יודע למי
שעשה שאמי זו דווקא אמי,
שדאג במקומי והצביע בשמי
וידע בדיוק מה יהיה טעמי,
ובחר בשבילי ממליון אמהות
דווקא ודווקא באמא הזאת.
הנקה >>
לצפיה ב-'כבר אמרתי לך שזה מקסים!'
כבר אמרתי לך שזה מקסים!
05/01/2004 | 14:08
2
מדהים לראות אמהות חדשות שבהודעות הראשונות מיואשות בטרוף ונראה לפעמים כאילו עוד שניה הן מפסיקות. ואחרי חודש-חודשיים מאוהבות כהוגן בהנקה.
הנקה >>
לצפיה ב-'כתבת נהדר ומרגש '
כתבת נהדר ומרגש
05/01/2004 | 15:27
2
ותימצתת בדיוק את מהות האמהות - כנראה המקצוע הקשה ביותר אבל גם המתגמל ביותר בעולם.
הנקה >>
לצפיה ב-'נהנתי לקרוא את אשר כתבת'
נהנתי לקרוא את אשר כתבת
05/01/2004 | 21:41
3
לצפיה ב-'את מקסימה.'
את מקסימה.
05/01/2004 | 21:48
2
אני אוהבת נורא את הדברים שאת כותבת כי אני מזדהה עם כל מילה עד תום, רק שאני כבר מרגישה שהדברים אצלי בפרספקטיבה של זמן.
אני קוראת אותך היום ומנחשת מה תכתבי עוד שנה, זה מצחיק...
גדול ממני כתודה על שיתוף הרגשות והכיף שהכתיבה שלך עושה לי.
הנקה >>
לצפיה ב-'מקסים ומרגש!!!!!!!'
מקסים ומרגש!!!!!!!
05/01/2004 | 22:33
4
לצפיה ב-'אין מלים לתאר את הזדהותי!'
אין מלים לתאר את הזדהותי!
05/01/2004 | 23:04
2
11
בדיוק, אבל בדיוק ככה אני מרגישה !! לא יכולת לנסח את זה יותר טוב.
ו- קטן - לגבי ההסברים להריוניות, לפני שבוע בערך כתבתי הודעה בהורים לתינוקות לגבי העניין. תקראי את ההודעה שכתבתי בסוף לגבי עניין ההנקה...
אני לא אפסיק להמליץ ולהציע עזרה בעניין הזה, אבל בטוח שאהיה יותר רגישה לדעת מי רוצה לשמוע ומי לא. אם מישהיא שומעת במקרה משהו שלא מיועד לה וזה מפריע לה - לא נראה לי שאשנה את דרכיי.
הנקה >>
לצפיה ב-'סיון, אם אני הייתי משתפת רק מנסיוני'
סיון, אם אני הייתי משתפת רק מנסיוני
06/01/2004 | 09:10
1
26
האישי, לא היה לי הרבה מה לחפש בפורום הנקה לשמחתי לא היו לי כמעט בעיות בהנקה, ולמעט שאיבה (שזה נושא שאני מבינה בו) והנקה לטווח ארוך, אני לא ממש "מבינה" כלום - כל העצות שאני יכולה לתת בנושאי סדקים, תפיסה, פטריה, סתימה, דלקת וכד' זה מהידע שצברתי כאן ומחברות, ולא מנסיון אישי. זה לא אומר שהתשובות שלי לא נכונות, או שהן לא עוזרות.
הנקה >>
לצפיה ב-' ו-'
ו-
06/01/2004 | 15:07
2
בדיוק מה שאני חושבת בעניין... אצלינו העצות שלא מנסיוני הן לגבי שינה, מחלות וכל מיני דברים כאלה שהתמזל מזלינו בהם
הנקה >>
לצפיה ב-'אין מלים לתאר את הזדהותי!'
אין מלים לתאר את הזדהותי!
06/01/2004 | 00:07
4
בדיוק, אבל בדיוק ככה אני מרגישה !! לא יכולת לנסח את זה יותר טוב.
ו- קטן - לגבי ההסברים להריוניות, לפני שבוע בערך כתבתי הודעה בהורים לתינוקות לגבי העניין. תקראי את ההודעה שכתבתי בסוף לגבי עניין ההנקה...
אני לא אפסיק להמליץ ולהציע עזרה בעניין הזה, אבל בטוח שאהיה יותר רגישה לדעת מי רוצה לשמוע ומי לא. אם מישהיא שומעת במקרה משהו שלא מיועד לה וזה מפריע לה - לא נראה לי שאשנה את דרכיי.
הנקה >>
לצפיה ב-'זה מדהים'
זה מדהים
06/01/2004 | 08:54
4
זה נותן תקווה ענקית לכל מי שלא הולך לה בקלות בהתחלה
הנקה >>
לצפיה ב-'מקסים ומרגש! (ולא פחות מזה - חשוב!)'
מקסים ומרגש! (ולא פחות מזה - חשוב!)
06/01/2004 | 10:26
3
לצפיה ב-'ורק שתדעי...'
ורק שתדעי...
06/01/2004 | 11:49
8
הכנסתי את הודעתך לטאג.
הנקה >>
לצפיה ב-''
06/01/2004 | 16:17
7
מאד מאד מרגש

והאמהות...היא באמת קשה
והקושי , הולך וגדל ביחד עם הילדים
אבל , יחד איתו, גם התגמולים....
וכמובן האהבה שהולכת ומתעצמת ומתגברת על הקושי
הנקה >>
לצפיה ב-' ברעיונות למשחק גמדיםענקים'
ברעיונות למשחק גמדיםענקים
05/01/2004 | 08:40
5
5
תודה
הנקה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק הבנתי את השאלה, אבל'
לא בדיוק הבנתי את השאלה, אבל
05/01/2004 | 08:46
3
את יכולה לראות כאן את משחק הגמדים והענקים המוצלח מאד שהיה כאן ממש לאחרונה.
הנקה >>
לצפיה ב-'התכוונתי ברעיונות למתנות '
התכוונתי ברעיונות למתנות
05/01/2004 | 09:11
3
3
ותודה שוב
הנקה >>
לצפיה ב-'תסתכלי בטאגליינס שלנו'
תסתכלי בטאגליינס שלנו
05/01/2004 | 09:14
3
לא מזמן היה לנו כאן משחק גמדים ענקים. תקראי את השרשורים האחרונים (14 ו15 נדמה לי), ותמצאי ים רעיונות.
הנקה >>
לצפיה ב-'אז תסתכלי ב-4-5 השרשורים האחרונים'
אז תסתכלי ב-4-5 השרשורים האחרונים
05/01/2004 | 09:14
3
בקטגורית הקישורים שקישרתי לך קודם - יש שם את כל המתנות שעשו הגמדים פה לענקים שלהם.
הנקה >>
לצפיה ב-'גם רעיונות למתנות יש שם.'
גם רעיונות למתנות יש שם.
05/01/2004 | 09:15
לצפיה ב-' מישהי מכירה מורה'
מישהי מכירה מורה
05/01/2004 | 15:38
3
6
מורה למתמטיקה או תלמיד תואר שני??
הנקה >>
לצפיה ב-'כן. מה הבעיה?'
כן. מה הבעיה?
05/01/2004 | 15:55
1
1
לצפיה ב-'שולחת לך מסר'
שולחת לך מסר
05/01/2004 | 16:42
לצפיה ב-'כן.'
כן.
05/01/2004 | 17:17
2
לצפיה ב-'ערפיליתוש'
ערפיליתוש
05/01/2004 | 22:16
3
כרגיל, כתבת מקסים, וריגשת אותי מאוד.
ות לך ולאפונה המדהימה שלך!
הנקה >>
לצפיה ב-'מתבכיין'
מתבכיין
06/01/2004 | 08:49
11
14
אני יודעת שאני לא כול-כך זכאית לכתוב את זה פה-כי לא ממש עדכנתי, אבל איפה אני אבכה אם לא פה. מהיום שירדו מס' ההנקות עד עכשיו שנאלצנו להפסיק לגמרי - הוא כול-הזמן חולה בפעם הראשונה הינו מאושפזים שלושה ימים ואז הוא חזר לינוק, אח"כ שוב פעם התחיל להשתעל ולהתקשות בנשימה (זה היה כשהייתי בביה"ח) אבא נשלח שוב למיון אבל הפעם שוחרר. אתמול עלה שוב החום. במשך כל התקופה הוא מצונן ומשתעל.
הוא בבית עם מטפלת אז מאיפה הוא חולה כל הזמן?

בעלי אומר לי איך שנה שעברה הוא לא היה חולה? -
אני-כי הוא ינק הייתי אמורה להניק אותו עד הצבא
כן הכי טוב היה אם היית מניקה לפחות עד גיל שנתיים (עכשיו אתה בעד אחרי שבהתחלה רצית לתת מטרנה-אוףףףףףףףףףףף).

לי כמובן יש יסורי מצפון אדירים אתמול חלמתי שאני נכנסת איתו למיטה ומניקה אותו למרות הכל ;-
הנקה >>
לצפיה ב-' חמודה'
חמודה
06/01/2004 | 09:06
2
3
כמה טוב לקרוא הודעה כזו - אני לא מתכוונת, כמובן, שטוב לקרוא שהוא חולה כל הזמן... אבל בדרך כלל אנחנו קוראות כאן הודעות של אמהות מניקות שמתלוננות שההנקה לא מחסנת את הילדים שלהם, ולמרות שהן מניקות הילדים בכל זאת חולים - אז טוב לקבל חיזוק גם לדעה ההפוכה.
מאחלת לכם רפואה שלמה והחלמה מהירה ומה שלומך את? התאוששת כבר?
הנקה >>
לצפיה ב-' לא יפה'
לא יפה
06/01/2004 | 10:20
1
5
אבל האמת העלת חיוך על שפתי
אני בבית רוב הזמן. בדרך לסיים את הארי פוטר החמישי בן -900 עמודים אחרי שכבר גמרתי עוד כמה ספרים אחרים. השבועיים הראשונים היו קשים רוב הזמן הייתי עייפה.
היום המצב הרבה יותר טוב- עדיין אסור לי להרים את האפרוח אבל הוא למד לבוא ולהמרח עלי כאשר אני יושבת ושולח לי נשיקות מתוקות באוויר.
אני משתדלת לשבת לידו, לשחק ,לספר סיפורים וכדומה כל עוד אני לא נתקעת בין הרגליים של המטפלת.
יש פה המון אנשיים שבאים כל יום לעזור איתו שזה נורא נחמד ועוזר אבל לפעמים אני כבר מתגעגת לשקט ולשגרת החיים של שלושתינו בלי שכולם מתערבים לנו בחיים.
זהו בעיקרון מתגעגעת לאוקציטוסין ויום אחרי הניתוח התחלתי לנדנד לבעלי על תינוק נוסף - הוא כמובן היה בהלם-שזה מה שמעניין אותי נו כנראה אני באמת מכורה....................
הנקה >>
לצפיה ב-' את נשמעת אחלה!'
את נשמעת אחלה!
06/01/2004 | 10:43
1
לצפיה ב-' ודאי שכאן זה המקום לעדכן!'
ודאי שכאן זה המקום לעדכן!
06/01/2004 | 09:14
2
פעם מניקה תמיד מניקה, נכון?

יש מצבים שאינם בשליטתנו. את יודעת וכולנו יודעות שהפסקת ההנקה נכפתה על שניכם, ועד כמה שזה קשה לא להרגיש יסורי מצפון, זו באמת לא אשמתך.

גם תום היה מאוד מצונן והשתעל הרבה בתקופה האחרונה, כך שהנקה לא תמיד מהווה פתרון מושלם למניעת מחלות.

שמחתי לשמוע שהכל עבר בשלום! ושולחת לך חיזוקים להשלמת ההחלמה בצורה טובה ומהירה .
הנקה >>
לצפיה ב-'ראשית, כאן זה בדיוק המקום! '
ראשית, כאן זה בדיוק המקום!
06/01/2004 | 10:25
2
2
את לא צריכה להרגיש רע לגבי זה.
נשמע שבאמת קשה לכם צרור המחלות האלו יחד...אוףףףף זו תקופה קשה לכולם.
אני מקווה שכולכם תחלימו במהרה ועיזבי את ייסורי המצפון, לא היתה לך ברירה אלא לעשות את מה שעשית. אין טעם להסתכל אחורה, למרות שזה מאוד אנושי ומובן. השאלה היא (וסליחה אם אני שוכחת וכבר ענית על זה פעם) האם יש אפשרות לחזור להניק עכשיו או בעוד מס' שבועות או שאת מקבלת תרופות שאזור להניק איתן? (או שמצבך הפיזי לא מאפשר?)

בינתיים קבלי וגם המון אנרגיה חיובית!!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/01/2004 | 10:37
1
2
אני כמעט ולא מקבלת תרופות-אלא אם את מגדירה ברזל כתרופה - אבל הבעיה שהחזה שלי פרום-טוב תפור ו-10+ קילו על צלעות שנחתכו לא בדיוק מומלץ כרגע. עד השבוע היה לו אסור אפילו לשבת עלי.

ואחרי 6 שבועות ללא הנקה -קשה לי להאמין שצליח להניק הוא גם ממש לא מחפש את זה -אז אצטרך להכריח אותו. חוץ מזה הציצים שלי ממש התכווצו יותר קטנים ממה שהיו לפני הלידה(לא ידעתי שזה אפשרי)- לדאבון ליבו של בעלי כמובן- אז כנראה חלב כבר אין שם.
הנקה >>
לצפיה ב-'אוקיי, הבנתי. ובכל זאת נתת המון'
אוקיי, הבנתי. ובכל זאת נתת המון
06/01/2004 | 10:40
2
עד כה ואת לא צריכה להצטער. הבריאות שלך חשובה לא פחות ובקרוב תחזרי להיות אמא משתוללת, משחקת, מחבקת, מרימה ומפנקת. גם אם זה בלי הנקה.
הנקה >>
לצפיה ב-'מקסימה שלי '
מקסימה שלי
06/01/2004 | 11:46
3
4
איזה באסה! אני מבינה את התסכול שלך שהוא חולה ושבכלל, הדברים לא קרו כמו שתכננת (מרגיז שהדברים מאבדים שליטה לפעמים, לא?) ועוד יותר, שאת מרגישה שהתוצאה היא המחלות. את בטח יכולה לבכות על כתפינו (היא רחבה עד מאד), אבל כמו שאת יודעת, סה"כ אין לך הרבה מה לעשות. ניסית טיפול אלטרנטיבי לחיזוק בשבילו? עוד כמה שבועות ותחזרו לחייכם, אפשר לעזור לך בינתיים? לשלוח לך ספרי קריאה?
הנקה >>
לצפיה ב-'טיפול אלנרנטיבי לחיזוק'
טיפול אלנרנטיבי לחיזוק
06/01/2004 | 12:44
2
4
כמו מה למשל?-אני מוכנה לנסות הכל- פרטי,נמקי והסבירי בבקשה

לגבי עזרה, בראשית תודה , אבל כמו שכתבתי ללאה יש כאן מלא אנשים - בשקט אני אגיד שהם לא ישמעו -יותר מידי- אולי עזרה נפשית כי הם די מוצאים אותי מדעתי כבר, כי לכל אחד יש מה להעיר, להגיד בנושאי: הבית, הילד, מה הוא אוכל מה אני אוכלת וכו' העיניין הוא שבניגוד לאחרי הלידה אני לא יכולה לסלק אותם כי אני לא יכולה להסתדר לבד
וגם ספרים וקלטות קיבלתי מלא
אולי יש עוד רעיונות איך להעביר את הזמן?
הנקה >>
לצפיה ב-'תפני לנדיה או להילהל'
תפני לנדיה או להילהל
06/01/2004 | 13:20
1
3
נדמה לי שיש להן נסיון בעניין.
לגבי העזרה ה"מעיקה"- מבינה לליבך! יש מצב להעיר בעדינות? אם לא, תתעלמי באצילות ותתרכזי בהחלמה.
רעיונות להעביר את הזמן? חוץ מפורומים? טלויזיה, סידור תמונות/אוספים, ריקמה/סריגה אם את בעניין ואולי יש לך זמן לכתוב בשבילי את הספר שאני רוצה לכתוב ולא מספיקה?
הנקה >>
לצפיה ב-'את כותבת ספר'
את כותבת ספר
06/01/2004 | 15:50
2
עכשיו סיקרנת אותי על מה?, על מי?, תשמעי זה רעיון לא רע כול-כך או לפחות הכי מקורי שקיבלתי עד עכשיו
הנקה >>
לצפיה ב-'כל כך טוב לראות את המחשבות'
כל כך טוב לראות את המחשבות
06/01/2004 | 09:05
4
שלך נכתבות ע"י משהו אחר...
זה נותן לי מין בטחון שאני שפויה ואנושית.
ביחוד הקטע על ההשתקפות של האמהות בהנקה - זה ככל כך נכון בעניי.
תודה על השיתוף!

הנקה >>
לצפיה ב-'מה אתן אומרות על הפרסומת של מטרנה?'
מה אתן אומרות על הפרסומת של מטרנה?
06/01/2004 | 12:36
2
9
התחילה הפרסומת, וכל כך התלהבתי מריבוי תמונות ההנקה. ואז הסתבר ש..
אבל זה בהחלט יפה להראות הנקה, בצורה יפה ונעימה.
חשבתי על זה. אין מה לעשות. אף פעם לא יקרה שכל האימהות יניקו. זה באמת דורש קצת יותר. בפרט בהתחלה. ובחזרה לעבודה.  אז, מכיוון שיש פורמולות, חייב להיות שחלק גדול מההורים יבחרו בהן.
ובכל זאת, ראיתי גם את הפרסומת של סימילאק, שלא מזכירה הנקה ולא כלום. וחשבתי לעצמי: כמה שאני יותר אוהבת מטרנה,
הנקה >>
לצפיה ב-'(התפלקה לי שליחה)'
(התפלקה לי שליחה)
06/01/2004 | 12:40
4
(הכוונה, כפרסומת. בנתיים אמיר עדיין לא התנסה), אז זו של סימילאק, שכלל לא מזכירה שיש דבר כזה הנקה, נראית שעובדת יותר. לא מתנצלת.
מישהו בכלל מסוגל להסתכל על הפרסומות הללו מתוך נקודת מבט כזו, או שאת כולכן הן פשוט מעצבנות ?
הנקה >>
לצפיה ב-'היתה התייחסות לפרסומות האלה'
היתה התייחסות לפרסומות האלה
06/01/2004 | 13:11
4
באחד משרשורי האוף...
לי אין מה להגיד, כי אני בכלל לא רואה טלויזיה, אבל הבנתי מהתגובות שהיו בשרשור ההוא שמטרנה משתמשים בהנקה כדי להגיד שהם הכי קרובים לחלב אם, וזה מטעה, כמובן...
הנקה >>
לצפיה ב-'רגע של '
רגע של
06/01/2004 | 13:12
2
10
אדוה כבר כמה שבועות כל הזמן עם הלשון בחוץ. להזכירכן - בשבוע הבא היא תהיה בת 7 חודשים
האם גם התינוקות שלכן עברו כזה שלב? הייתכן שזה קשור לשיניים המבוששות לבקוע?
הנקה >>
לצפיה ב-'הילדה שלי כבר שנה וכמעט תשעה חודשים'
הילדה שלי כבר שנה וכמעט תשעה חודשים
06/01/2004 | 15:27
1
9
עם הלשון בחוץ.

אבא שלה כבר יותר מ- 28 שנים אותו דבר...

מבנה פה? תנועה עצבנית? לכי תדעי... האבא מאושר שהוכח שזה גנטי/מולד ולא מנהג מעצבן שהוא פיתח...
הנקה >>
לצפיה ב-' לכתוב קצת אקשן... '
לכתוב קצת אקשן...
06/01/2004 | 18:47
2
אוהבים לכתוב? אוהבים אקשן? אתם מוזמנים לכתוב פעם בשבוע בכל שבוע מאמר/סיפור, מה שבראש שלכם שקשור לאקשן! מדי יום יכתוב מישהו אחר, ולכל אחד יהיה יום קבוע משלו
מי שמעוניין יכול לפנות אלי במסר אישי, ומי שלא, מוזמן ליצטרף לפורום!

פורסם בהתאם לאישורי הפרסום
הנקה >>

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ