כמה פעמים שמעתן....

../images/Emo20.gif כמה פעמים שמעתן.... ../images/Emo20.gif

כולנו כאימהות מניקות נתקלנו לא פעם ולא פעמיים בתגובות שונות מהסביבה שלנו (משפחה,בן זוג,טיפת חלב וכו..) מצחיקות, מוזרות, מכעיסות וכו.... נשמח אם תשתפו אותנו בהן.

עיליאת

New member
ה"גדולה" מכולם... מה את עוד מניקה??

או על אותו נושא... עד מתי את תניקי?? את לא גומלת אותו?? זה נראה לך נורמלי?? יש עוד... אבל לרוב זה עובר לי מעל הראש לא מזיז לי מה אנשים חושבים, העיקר שבעלי תומך בי (הוא בטח מקנא
) וזה מה שחשוב!!

לאה_מ

New member
לבקו"ם גם תלכי איתו?

כמובן שלא, עד שאורי יהיה בן 18 יהיה שלום, והוא לא יצטרך להתגייס!

inbale

New member
מותר לי לענות ראשונה?../images/Emo8.gif

איזה יופי אני שואלת וגם עונה לעצמי.... המשפט שאני שומעת שוב ושוב גם מחברות קרובות הוא " את לא מרגישה כמו פרה?" " לא נמאס לך?" "בשביל מה לך? יש היום פורומלות מעולות בשוק בדיוק כמו חלב אם" וזה רק על קצה המזלג. למזלי אחיות טיפת חלב שלי מדהימות ותומכות הנקה ומהן לא זכיתי לשמוע פנינים אבל אני יודעת בוודאות שיש כאן מספר רב של בנות שכן שמעו דברים שונים ומשונים.

ענבל30

New member
מאוד אקטואלי, עכשיו בפורום הורים

ציבור האמהות המניקות זוכה להיות מושווה למסיונרים, אגודת אפרת ושאר "חסידי-אומות-עולם" - רק בגלל שהעזנו (כל אחת באופן אישי, לא בצורה מאורגנת) - לציין את יתרונות ההנקה על תזונה מפורמולה. ממש "קמפיין" עשינו שם... נורא ואיום...
מכעיס אותי מאוד, שלמרות שאני אדם מאוד מתון, מאוד בעד חופש בחירה, ובחיים לא אעיר לאמא על האופן בו בחרה לגדל את ילדיה - אני נחשדת מיידית בפנאטיות. מכעיס אותי מאוד, שצימעס, שאני מכירה אותה ואת דיעותיה, נחשדת ב"תמהוניות" של "חזרה אל הטבע" רק משום שציינה שחלב אם הוא המזון המתאים ביותר לתינוקות באופן טבעי. אבוי, השתמשה במילה האסורה: טבע! מכעיס אותי מאוד, שאמהות שבחרו לא להניק, מתקיפות, משמיצות ומרשות לעצמן לשחרר כל רסן, כשעולה נושא ההנקה. כמו שאני תומכת בכל ליבי בזכותן לבחור לא להניק, הייתי מצפה שיתמכו גם בי, ולא שיתקיפו אותי רק כי כך בחרתי להזין את בתי. סליחה, הייתי חייבת לשחרר קצת קיטור - כל כך הרגיז אותי הדיון שם, שהיה לי קשה להירדם בלילה

zimes

New member
תודה, ענבל

אני ישנה די טוב בלילה: יש לי תאומים... אבל גם ההורים שלי חושבים שאני מעט תמהונית (אני אגלה לך בסוד שאני גם קוראת את "באופן טבעי". חמור, נכון?
). לשמחתי, עוברים עלי כמה ימים רגועים עכשיו
(בסך הכל,
רציתי להגיד שיניחו לדיאנה ולרותי, ותראו מה יצא...)

ענבל30

New member
אין בעד מה...

אני נוטשת את הויכוח שם... לא רואה טעם בנסיון להגן על עמדתי בפני נשים כל כך לא סובלניות, שמתעקשות לראות בנו ציבור מתנשא המבצע קמפיין פנאטי, ולא משנה כמה נאמר ההיפך... חבל באמת על האנרגיות.
להדס ודולב המקסימים!

דיאנה1

New member
צימס תודה! וחבל לי שעכשיו את

ה"קורבן" של ההתקפה כי אני החלטתי לצאת מהמשחק, אין לי זמן לויכוחי סרק כאלה. מציעה לך פשוט לא להגיב להודעות תוקפניות ופרובקטיביות ולא ענייניות. זה מה שאני עושה, ואם המתקיף חושב שבזה הוא אמר את המילה האחרונה, שיבושם לו. ורק רציתי לתקן את ענבל (בתקווה שלא תתרגז עוד יותר...): ההתקפה לא באה כי אמרנו שכדאי להניק או משהו כזה, אלא כי בסקר שכתבתי על שביעות רצון מבית החולים היו יותר שאלות על האם שהחליטה להניק מאשר שאלות על האם שהחליטה לא להניק. ולכן, רותי ואני "לא סובלניות" כלפי האמהות שלא מניקות (ורותי בעצמה הניקה תקופה מצומצמת מאד, אבל למה לתת לעובדות לבלבל אותנו) ומשקפות בסקר הטפה להנקה. זה כמו להגיד שבגלל שיש הרבה שאלות על אפידורל ורק אחת על טשטוש אני מטיפה לקבל אפידורל ופוגעת ברגשותיהן של הנשים שבוחרות זריקת טשטוש. בקיצור, מי שרוצה להתקיף תמיד ימצא תרוצים. חבל לבזבז אנרגיות ולהתרגז. דרך אגב זה לא מקרי שצימס היא עכשיו קורבן ההתקפה, זו בהחלט סתימת פיות של האמהות המניקות שרוצות פורום שיתמוך בהן. שימו לב כמה פעמים מוזכרת העובדה שצימס מנהלת פורום הנקה בהודעות.

פרסום זה תמיד טוב ../images/Emo13.gif

אני נורא רציתי להגיב, אפילו כתבתי הודעה, אבל הצלחתי להתאפק בסוף...
(לא יודעת למה חתול, שיהיה)

ענבל30

New member
לא מתרגזת יותר ../images/Emo13.gif

בשלב מסויים כבר ידעתי שאני עונה על הודעות לא ענייניות. כמה שאני חושבת על זה יותר, אני רואה בתלונות על "הטיית הסקר" שטות מוחלטת, למרות שבהתחלה נטיתי להסכים עם הטענה. אין מה להשוות את הקלות של האכלה מבקבוק ובחירה בפורמולה, אל מול קשיים בהנקה, כשאלו מתעוררים. אין מה להשוות גם מבחינת יכולת הצוות ונכונותו לעזור. כל אחות הכי זוטרה יודעת ותשמח להסביר איך להאכיל מבקבוק (גם לי הסבירו) אבל אחת למליון יודעת ומוכנה להסביר ולסייע בהנקה. המצב בבתי יולדות כל כך מוטה לצד אחד, שצעקות ותלונות שמקפחים את הלא-מניקות, תסלחו לי... ולגבי לחץ וביקורת - הרי גם אנחנו מקבלות. חבל שאמהות שאמורות להיות שלמות עם ההחלטה שלהן, מתנהגות כפראנואידיות, ומחפשות להאשים את מי שבחרו אחרת ב"הטפה" ו "התנשאות". ושמתי לב שהיחידה שהשתמשה במילה "להרעיל" היתה אם לא מניקה. מהירהורי ליבה...? רגשום אשם מוסווים היטב תחת אידיאולוגיה...? לה הפתרונים. די, מיצית את הנושא. לא מתווכחת יותר ולא מתרגזת יותר. הלאה

inbale

New member
שמתם לב שאני שותקת בכל נושא הסקר?../images/Emo13.gif

האמת שצימס עושה יופי של עבודה ולא צריכה את עזרתי שם. אבל דווקא מכירה את הענין משני הכיוונים וכמו שכתבתי במאמר כאן בפורום את הבכור שלי סירבתי בכל תוקף להניק. היתה לי רשימת תירוצים ענקית מכאן ועד הודעה חדשה והוא אפילו לא ינק יום אחד. וכשאני מספרת את זה תמיד קופצים ואומרים לי..נו אז מה הוא לא ילד בריא? הוא פחות מוצלח מילד יונק? אז התשובה היא לא. זה לא קשור פה לתוצאה הסופית זה קשור להתפתחות שלנו כאמהות וסוג מסויים של בגרות. להנקה של יערה הגעתי הרבה יותר בוגרת עם הרבה יותר ידע ומכאן נבע גם הרצון להתמיד ולא לוותר גם ברגעים קשים. אני מודה לכל מי שעזר לי בדרך הזאת כי ההנקה היא החוויה המדהימה של חיי ולכן גם בחרתי לפתוח את הפורום הזה ולתת אפשרות לכמה שיותר נשים להעזר בנו ולחוות את אותה חוויה. לגבי חנה בית הלחמי...אולי בפעם אחרת ואולי עדיף פשוט לשתוק.

אני חושבת שזה קשור לרגשות-אשם../images/Emo4.gif

אנחנו לא מרגישות אשמות בבחירה שלנו להניק ולכן יכולות להתיחס שאופן ענייני ולכבד את יתר הדעות בנושא. אבל בנות שבוחרות לא לניק בד´´כ לא "בוחרות" אלא "נדחפות" או "נשברות"וזה תהליך שמעורר הרבה רגשות שליליים, וכידוע אנחנו מאוד לא אוהבים את מי (או מה) שמעורר בנו רגשי-אשם, אפילו לא בכוונה. אז קשה להם לפרגן ולתייחס בצורה עניינית. כמובן לא כולן ככה אבל יש הרבה, כמו שאנחנו רואות... גם אני לפעמים מרגישה "מיעוט נרדף" כשאני מעיזה רק להגיד משהו על יתרונות ההנקה.. (טוב, נו, אני רגילה להרגשה הזו!
)

נירית1

New member
כשהנקתי את בני הגדול - זה היה

וואו כמה זמן עוד תניקי - עד התיכון? ועכשיו כשאני מניקה תאומות והן רק בנות שבועיים! וואו את עוד מניקה? איך?

ענבל30

New member
תגובות חיוביות לשם שינוי ../images/Emo8.gif

מכיוון שירשור זה מאיים להפוך למסכת קיטורים, אני מנסה כבר להראות שיש גם תגובות אוהדות: למשל, באופן די מפתיע, מאחיות טיפת חלב שלי. רומי קטנה לגילה (באחוזון ה-10 כיום), ומעולם לא שמעתי מהאחיות בטיפת חלב שלנו אפילו לא שמץ של ביקורת על ההנקה, ואף לא הצעות להפסיק אותה. להיפך! כל פעם ששואלים אותי איך רומי ניזונה, ואני אומרת שהיא עדיין יונקת (בין השאר, היום היא אוכלת גם מוצקים) - אני מקבלת "יפה! כל הכבוד!". כשרומי נולדה, אחות טיפת חלב באה אלי הביתה, וניסתה לסייע כמיטב יכולתה בנושא ההנקה. אמנם אין לה הכשרה כיועצת הנקה מוסמכת, אך יש לה נסיון וידע רב בתחום, והיא באמת ניסתה לעזור. מה לעשות שרומי לא רצתה לינוק בכלל...
כנגד כל התלונות והטענות שאני שומעת על אחיות טיפת חלב ויחסן להנקה - אני מרימה על נס את התנהגות האחיות אצלינו, שתומכות, יודעות ומעודדות.

דיאנה1

New member
אני חושבת שהתגובה האחרונה היא הכי

ביזארית, ואני מודה, גם לא צפויה - כשחיברתי סקר על שביעות הרצון מבית החולים והכללתי בו שאלות על התמיכה בהנקה בבית החולים הואשמתי בכל מיני האשמות מגוחכות שאין לי כוח לחזור עליהן. בן זוגי ומשפחתי הקרובה תומכים בי בחום ואין מצדם שום הערות. זה ממש כיף. גם חמותי שלא הניקה אף אחד מילדיה מאד מעודדת ומפרגנת, ואפילו מצטערת שלה קילקלו את ההנקה בזמנו. החברות שלא הניקו רק מפרגנות. לפעמים הן אומרות משהו כמו "כל הכבוד" והלוואי שהן היו מצליחות, וזה חבל לי, בעיני הנקה זו הדרך הכי קלה ובטח לא מגיע לי "כל הכבוד" על זה שבחרתי בקל ביותר... אבא שלי קיבל תגובה שהצחיקה אותי: הוא הלך לסופר לקנות לנו גרברים והתבלבל מכל המספרים והשלבים. אז הוא שאל את המוכרת איזה שלב צריך, ואם שלב 3 זה טוב. המוכרת אמרה לו ששלב 3 זה רק לתינוקות שכבר לא יונקים, אם הוא עדיין יונק הוא צריך שלב 1. זה גם מצחיק, כי דמיינתי את בר בגיל שנתיים יונק ואוכל רק גרבר שלב 1, וגם עצוב, כי נראה שהיא הניחה שהתחלת מוצקים היא גם גמילה מהנקה.

shark5

New member
שם חיבה "פטמה"

מכיוון שאני מניקה בכל הזדמנות שבני רעב, חברי מכנים אותי "פטמה" גם בגלל שאינני חשה מבוכה וגם בגלל שבני בן שנה וידי עוד נתויה...

שתי תגובות שאותי מאוד מרגיזות../images/Emo123.gif

"את בטוחה שיש לך מספיק חלב ?" (או בגירסה דומה: "אולי אין לך מספיק חלב?") או כאשר יעלי בוכה כי היא עייפה או כואב לה משהו (אני בד"כ מזהה את הסיבה) אז ישר מגיעה התגובה "אולי היא רעבה?". זה כאילו שבגלל שהיא אוכלת מהציצי ולא "רואים" את התכולה כמו שיש בבקבוק אז סימן שהיא לא אכלה מספיק ואז רעבה. כמובן שהתגובות האלו באות במיוחד מצד משהי במשפחה שלא נעים לי לפרט את קרבתה כדי שבטעות הודעתי זו לא "תתפס" על חם. לא משנה כמה פעמים אני מציינת שיש לי שפע של חלב ושהילדה בוכה לא בגלל שהיא רעבה זה לא עוזר וכל פעם צריך להסביר מחדש... וחוץ מזה בד"כ אני מקבלת תגובות התפעלות " מה את עוד מניקה? כל הכבוד" כולה שלושה חודשים ואנשים עושים מזה עניין

למעלה