לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516925,169 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום
 
העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'יועצות הנקה '
יועצות הנקה
10/08/2003 | 11:24
54
18
לצפיה ב-'הודעה של אסתר - יועצות הנקה'
הודעה של אסתר - יועצות הנקה
<< ההודעה הנוכחית
09/08/2003 | 22:59
28
355
דיון רציני ביועצות הנקה מוסמכות (IBCLC) - הודעה של אסתר, בתרגום דיאנה

שמתי לב שוב ושוב מיועצות הנקה ומאמהות שרבים מכם קובעים פגישות עם אנשים שאומרים שהם יועצות הנקה. הן מגיעות אליכן, נותנות מידע מוטעה, לא מאבחנות את הבעיה כמו שצריך, לוקחות הרבה כסף, ולא פתרות את הבעיה. יש כאן בעיה רצינית. פתאום כל אחת קוראת לעצמה "יועצת הנקה". בואו נעשה קצת סדר כאן:
1. יש מדריכות ליגת לה לצ'ה שהן אמהות שהניקו את התינוקות שלהן ורוצות לעזור לאמהות אחרות. הן מנחות קבוצות תמיכה אמא לאמא שנותנות מידע על תהליך הנקה נורמלי, ונותנות יעוץ טלפוני. הן עברו קורס הנקה בסיסי, אם הן מתאימות להיות מדריכות. הן עובדות בהתנדבות. הן שייכות לאירגון בינלאומי שמפקח עליהם ויש לו כללים ברורים מאד לגבי מה הן יכולות לעשות ומה לא. הן נקראות מדריכות לה לצ'ה.
2. מדריכות הנקה או יועצות הנקה הן כל מיני אנשים שלקחו כל מיני סוגים של קורסים, חלק טובים, חלק לא כל כך טובים, וחלק גרועים מהאחרים. הן מסיימות קורס תאורטי בסיסי, בדרך כלל בלי שעות קליניות; כלומר, הן לא למדו איך לאבחן ולפתור את רוב בעיות ההנקה על ידי התנסות מעשית, וכולנו יודעים שיש הבדל גדול בין תאוריה למעשה. הן לא צפו מספיק, אם בכלל, באמהות מניקות ותינוקות, ואין להן אימון מעשי. הן מתחילות לעבוד מבלי לעבור שום מבחן, ואין להן אירגון שמפקח עליהן, ולא דרישה להמשך לימוד. הן גובות כסף, חלק יותר וחלק פחות, ולעתים קרובות לא מבחינות בבעיה האמיתית. רבות מכן היו אצל מדריכות כאלה. אני יכולה לומר לפי העצות שאתן אומרות לי שהן נתנו לכן. הרבה אחיות בבתי חולים וטיפת חלב נופלות לקטגוריה הזו.
3. יועצות הנקה מוסמכות של המועצה הבינלאומית (יועצות הנקה IBCLC) הן יועצות הנקה מקצועיות שעובודת בתי חולים, קליניקות פרטיות (או אודים, קשר אמא-תינוק בירושלים, מרכז האמהות במודיעין וכו'), ועושת ביקורי בית פרטיים (כמו דוריס). הן עברו קורס מאד מחמיר, עשו לפחות 2500 שעות קליניות, ועברו מבחן מאד קשה כל עשר שנים, וכל חמש שנים צריכות להוכיח שהם המשיכו את הלימודים. יש להן גוף מפקח שבודק בקפדנות את העבודה שלהן, ואם הן לא עומדות בסטנדנט מקצועי מסויים, או אתי, הן מאבדות את ההסמכה. הן גם גובות כסף על השירות, וכשאתן נעזרות ב IBCLC, אתן יודעות שיש לכן את העזרה הטובה ביותר האפשרית. כמו בכל מקצוע, חלק מנוסות יותר בשטחים מסויימים מאחרות. אם אתן זקוקות לשרות של יועצת הנקה, אנא בדקו האם היא מוסמכת מהמועצה (IBCLC)... הזהרו מראשי תבות דומים שאין להם שום קשר ל IBCLC. אני רוצה שתקבלו את העזרה הטובה ביותר שאתן יכולות, ומאדם שקיבל את ההכשרה המתאימה. אנא העבירו את ההודעה הזו לפורומים האחרים כדי להזהיר אמהות מהתופעה. הנה רשימה של יועצות הנקה IBCLC בישראל. באוקטובר יהיו חדשות. אנא בדקו אתי אם יש לכן בעיה מסויימת. יועצות הנקה IBCLC מסויימות טובות יותר בבעיות מסויימות.
לעתים קרובות אני שואלת אתכן מי היתה יועצת ההנקה שאמרה לכן משהו. הסיבה שאני שואלת היא כדי לדעת מי נותנת מידע מוטעה, ואני רוצה לעזור להם ללמוד את הדרך הנכונה לעזור לכן.

הנקה >>
לצפיה ב-'אם הייתי יודעת על כל המורכבות הזו'
אם הייתי יודעת על כל המורכבות הזו
09/08/2003 | 23:51
2
49
לפני ארבע וחצי שנים.
הייתי מניקה את בני הבכור...

אליי הגיעה בזמנו יועצת הנקה שקבעה כי הדר "לא יודע לינוק" וכמעט בלתי אפשרי ללמד אותו....
רק מהפורום למדתי שזה כן אפשרי...

נו טוב, לפחות היא עזרה לי ללמוד לשאוב וכך יכולתי לתת לו מהחלב שלי במשך 3 חודשים...

חבל...
הנקה >>
לצפיה ב-'עוד משהו ...'
עוד משהו ...
10/08/2003 | 00:08
35
חשוב לי להגיד שיש צורך עצום בהפצת ידע מוקדם לאמהות טריות, אפילו כשהן עדיין בהריון, למשל דרך קורסים להכנה ללידה. אבל בעיקר בבתי היולדות כי זה המקום היחידי שבו כל אמא טריה מגיעה אליו...

אני במקרה פספסתי לצערי את השיעור שהיה על הנקה בקורס, אבל גם כך, כל מה שידעתי זה שאני רוצה להיניק ותו לא.
לא שמעתי מימי על יועצות הנקה ומשאבות ומסביבי לא נתקלתי בשום אמא שהיו לה בעיות בהנקה (מהמעטות שהניקו).

זה סיפור ארוך וקורע לב, מה שעברתי עם הדר, כמעט איבדתי אותו...(זה היה נורא ואיום!) מרוב שהייתי נחושה להיניק, אך חסרת ידע וחסרת אונים....
הנקה >>
לצפיה ב-'חייבת להוסיף עוד משהו קטן....'
חייבת להוסיף עוד משהו קטן....
10/08/2003 | 01:12
27
אחרי שקראתי מה שכתבתי זה נראה לי צורם מדי (כנראה שזה משהו ששייך לי, האכזבה וכו')
בכל אופן, היועצת הגיעה אליי כשהדר היה בן 3 שבועות וכבר קיבל בקבוק.
אז אולי כאן טמון היה הקושי שבחזרה להנקה.

דבר נוסף, בזכותה שאבתי, כי כבר הייתי במצב שלא היה לי כלל חלב והיא לימדה אותי לייצר אותו שוב.....
הנקה >>
לצפיה ב-'איפה הרשימה?'
איפה הרשימה?
10/08/2003 | 00:07
1
15
לצפיה ב-'רשימת יועצות הנקה מוסמכות בישראל'
רשימת יועצות הנקה מוסמכות בישראל
10/08/2003 | 00:35
50
הנקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תהיה בעניין'
תהיה בעניין
10/08/2003 | 00:08
9
38
ראיתי את שכנתי מסתובבת עם תינוקת בת 4 שבועות במנשא, ובמנשא מונח בקבוק.
שאלתי בעדינות האם התינוקת אוכלת פורמולה, ונעניתי שההנקה לא צלחה למרות יועצת הנקה שהגיעה הביתה.
שאלתי לשם היועצת - כי יש רק יועצת מוסמכת אחת באזורנו (אילנה שרתוק). וזה לא היה השם.
ה"יועצת" גם המליצה כל מיני דברים משונים (כמו שאיבה ומתן בקבוק. איך זה שלא המליצה לכזו קטנטנה משהו מהשיטות שאסתר מתארת, שנועדו למנוע בלבול פטמות?).

התהיה שלי היא - האם אישה כזו לא עוברת על החוק? התחזות? קבלת שכר במרמה? משהו דומה? צריך לעצור את ההטעיה.
הנקה >>
לצפיה ב-'הילה!'
הילה!
10/08/2003 | 06:59
2
33
לא חושבת שיש פה עברה על החוק. אם מדריכה קוראת לעצמה יועצת זאת זכותה. זה שהיא לא יועצת מוסמכת לא מעניין אף אחד. רק אנחנו רגישות כל כך להבדלים האלה בין "יועצת" ל"מדריכה". ואני באמת לא חושבת שמדריכה שקוראת לעצמה "יועצת" לא עושה את זה בשביל להטעות. לא בטוח גם שהיא אמרה שהיא יועצת, אולי רק האמא הגדירה אותה כך.
הנקה >>
לצפיה ב-'לא בטוחה שאת צודקת...'
לא בטוחה שאת צודקת...
10/08/2003 | 08:53
1
25
ומי שתקרא לעצמה רופאה?
וזה שהיאלא מוסמכת לא יעניין אף אחד?
מדריכה בטח יודעת שהיא לא יועצת ומכירה בדקויות בדיוק כמונו, לא מקבלת שזה מתמימות, סליחה...

האפשרות היחידה להוציא אותה בסדר, היא להגיד שהאמא הגדירה אותה כך בטעות.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך מיכל,'
אני מסכימה איתך מיכל,
11/08/2003 | 11:21
17
אני ידועה בסביבתי כמי שמבינה אבל לעולם לעולם לא אקרא לעצמי מדריכת הנקה, ותמיד אני מוסיפה שעצה עם יועצת הנקה מוסמכת יכולה להועיל מאד.

הבעיה היא שאנחנו חבורה סגורה, שהמידע נימצא אצלינו, כאן. הוא לא נגיש לרוב רובן של היולדות. כמה אחוזים אנחנו מכלל היולדות??? מה אני להגיד: צריך את הרשימה שמוצרפת כאן, לתלות בגדול בטיפות חלב, קופות חולים ומחלקת יולדות בבתי חולים, לצלם עותקים שכל יולדת תקבל עם החומר שהבית חולים מחלק על זמני פתיחת "היונקיה" ו"שעות ההנקה", כשפותחים כרטיס בטיפת חלב, אצל רופאי הילדים!!!!
האירגון עובד עם בתי החולים, לכן כל העניין הזה צריך להתחיל בבתי החולים, ומשם הלאה. במקביל הארגון של היועצות צריך דריסת רגל במשרד הבריאות, כי הוא זה שנותן הנחיות לטיפות חלב, ולבתי חולים. מה דעתכן?
הנקה >>
לצפיה ב-'לעניות דעתי הבלתי מוסמכת '
לעניות דעתי הבלתי מוסמכת
10/08/2003 | 09:56
4
20
(לאה תתקן אותי אם אני טועה), יועצת הנקה מוסמכת היא מי שקיבלה הסמכה מהמועצה הבין-לאומית לייעוץ הנקה. זהו גוף שמרכזו באמריקה, אבל למרבה הצער, אין לו סמכות חוקית בארץ, וממה שראיתי, גם לא בארה"ב. הגוף הוא התארגנות שקמה בארה"ב (אם איני טועה) בשנות השמונים של המאה העשרים, והיא אינה כפופה להתסדרות הרפואית האמריקנית ו/או למשרד הבריאות האמריקני. כבר היו אצל אסתר דיווחים של אימהות שילדו בארה"ב, וקיבלו ייעוץ שגוי מנשים שהציגו את עצמן כיועצות, אף שהיו (במקרה הטוב) אחיות הם תמחות בטיפול בילדים, ובלי שום הכשרה (רשמית לפחות) לייעוץ הנקה. בבית היולדת פשוט מופיעה אישה עם כמה אותיות אחרי שמה (משהו כמו RNCP - אחות מוסמכת לטיפול בילדים או משהו כזה) ומייעצת כאות נפשה, ואף גובה על כך סכומים נאים.  
אדם לא יכול לקום בבוקר ולהכריז על עצמו כרופא, ואם יטפל יועמד לדין מפני שרופאים ורפואה כפופים לחוק, ויש גופים (משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית) שמפקחים על מתן הרישיון ויכולים לאכוף את החוק. רופא שמעד קשות אפילו נענש בשלילת רישיונו, וכך גם לגבי עריכת-דין. תחום הדרכת ההנקה וייעוץ ההנקה, למרבה הצער, פרוץ לגמרי. הואיל שאין שום גוף מוסמך שמפקח על הכשרת היועצות, כל אחת יכולה להציג את עצמה כיועצת, ולהשגתי גם אינה עוברת על החוק, כי עד כמה שאני יודעת אין חוק המטפל בנושא. אגב, יועצת הנקה מוסמכת מטעם המועצה הבין-לאומית, גם אחרי שקיבלה את רישיונה, צריכה לעמוד שוב בבחינה כעבור 5 ו-10 שנים (אם איני טועה). מצד שני, בארץ אין שום חוק שמחייב מי שבוחרת לעסוק בייעוץ הנקה לעמוד בבחינות הללו. טוב שיש את הפורומים - כדי להתייעץ ולשאול, ולהפנות לייעוץ מוסמך. וחבל שנשים אינן מודעות להבדלים בין סוגי העזרה השונים המוצעים להן.
הנקה >>
לצפיה ב-'הבעיה היא במילה "יועץ"'
הבעיה היא במילה "יועץ"
10/08/2003 | 10:06
3
17
אני יודעת, כי גם בתחום המקורי שלי (פסיכולוגיב) יש בעיה דומה.
אדם שאינו פסיכולוג לא יכול לקרוא לעצמו פסיכולוג אבל כל אחד יכול לקרוא לעצמו יועץ (משפחתי, אישי, זוגי...). להגדרה המקצועית הזו אין שום חוקים רשמיים בישראל וייעוץ ההנקה נופל בדיוק על אותה מכשלה....
הנקה >>
לצפיה ב-'בדיוק לזה התכוונתי!'
בדיוק לזה התכוונתי!
10/08/2003 | 11:09
5
לצפיה ב-'וגם "מטפל"....'
וגם "מטפל"....
10/08/2003 | 11:25
5
לצפיה ב-'סליחה אבל'
סליחה אבל
10/08/2003 | 16:03
15
דווקא בתחום הפסיכולוגיה, מה שקורה זה שפסיכולוגים עם כל התעודות לא תמיד עוזרים, ויועצים חינוכיים או איך שתקראו לזה לפעמים יכולים לעזור מאוד! וזה מנסיון. בתחום ההנקה זה בכל זאת אחרת.
הנקה >>
לצפיה ב-'That is exactly what I am talking'
That is exactly what I am talking
11/08/2003 | 16:06
15
לצפיה ב-'אסתר, אני לא רוצה להגיד שמות, אבל'
אסתר, אני לא רוצה להגיד שמות, אבל
10/08/2003 | 00:17
8
34
יש מדריכות הנקה מוסמכות על ידי "המרכז הישראלי לחינוך ללידה", ואני מכירה מישהי שבנוסף עשתה גם קורס של בתי דייויס, והיא צוברת עכשיו את השעות לתואר המיוחל (כמו שכתבת צריך 2500 וזה לוקח המון זמן)... כיצד יתכן אין להן מידע נכון ועדכני? הקורס שהן עברו לא מעניק מידע כזה? אני יודעת שגם אני במקרים קשים אמרתי לחברות או שכנות ללכת רק ליועצות מוסמכות, אבל במקרים קלים או סתם אחרי לידה, האם לא מספיק ביקור של מדריכה מוסמכת של "המרכז"?
הנקה >>
לצפיה ב-'נדיה, אני חושבת שמאוד תלוי מה הבעיה'
נדיה, אני חושבת שמאוד תלוי מה הבעיה
10/08/2003 | 07:06
6
25
אחרי הלידה (אלק לידה) של מתן היו לי כאבים איומים. שכנה שלי שמניקה 7 שנים רצופות ויש לה טון ידע הסתכלה ואמרה בבטחון שהכל בסדר. אח"כ הגעתי לבתיה דיויס שתיקנה לי את התפיסה.
רק היום אני מבינה את ההבדל בין הכשרה עם שעות קליניות וכזאת שבלי. ביום שישי עזרתי לחברה עם פטמות פצועות ברמה שלא ראיתי בחיים. אחרי שיצאתי משם חשבתי לעצמי שעם כל הידע שיה לי בעולם, עם כל התמונות וההסברים שראיתי, בחיים לא הייתי יכולה לעזור לה בלי השעות הקליניות של הקורס.
ואני עוד רחוקה מרחק קילומטרים מלהיות יועצת! ואני בכלל לא בטוחה שעשיתי את זה כמו שצריך. אולי בכלל לא עזרתי לה, נראה איך ילך.
תלוי מה את מגדירה מקרים קלים. תפיסה יכולה לפעמים להיות בעיה קלה שניתנת לתיקון בקלות ולפעמים לא.
אל תשכחי גם שזה מייאש לעבור כל כך הרבה ידיים. ואחרי שאמא פגשה מדריכה שלא הצליחה לעזור לה, כבר לא בא לה לראות יועצת כי מה כבר ההבדל? (בעיני האמא כמובן).
<ואני תוהה איך בכלל אפשר לעושת את השעות האלה אם כולם מעדיפים וממליצים יועצת.<
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלת השאלות'
שאלת השאלות
10/08/2003 | 07:58
2
18
איך צוברים את השעות???
לכן, לדעתי, יש מקום למדריכות - כן חשוב שישולבו שעות קליניות בקורס שלהן.

אחת האפשרויות (אפשרות חדשה) - שגם מקטינה את כמות השעות הנדרשות לפני שניגשים לראשונה לבחינה (ל - 500 בלבד), היא לעשות את זה תחת פיקוח של יועצת מוסמכת ותיקה.
הנקה >>
לצפיה ב-'צימס יקירתי!'
צימס יקירתי!
10/08/2003 | 08:29
1
16
כרגיל את צודקת. ודיברנו על זה כבר שבעיני ה-500 עם יועצת צמודה שווה פי "אי אפשר לאמוד את זה" כמה.
הנקה >>
לצפיה ב-'ההבדל הוא בשעות הקליניות'
ההבדל הוא בשעות הקליניות
10/08/2003 | 09:23
20
יש מדריכות הנקה שלמדו תיאורתית במרכז הישראלי ואין להן שעות קליניות! הם שולחים אותן למפגשי לה לצה שזה בהחלט לא שעות קליניות. גם מדריכות לה לצה מתוקף ההכשרה לא עוברות שעות קליניות אבל... גם מדריכת לה לצה וגם מדריכה של המרכז הישראלי יכולה להתקדם לעשות קורס כמו זה שטונטי עשתה אצל בתיה (ורד בוקעי בכובע אחר היא מדריכת לה לצה והרבה יועצות התחילו כך כולל אסתר!) אז הענין הוא בניסיון הקליני וד"א מי שנסיימת קורס קליני היא אכן יועצת אבל לא IBCLC כי עדין צריכה לצבור שעות.
ועוד דבר יש נשים שכבר שנים בתחום ולומדות ולא עשו תעודה של ibclc אבל הן מעולות כמו חנה לדווין . אחרי שדוריס לא רצתה לבוא לאיזור השרון קראתי לחנה לעזור לפגית בת 3 חודשים שחזרה הביתה במשקל 2 ק"ג לאחר שנולדה 800 ג"ר בשבוע 26.  עד אז אכלה רק שאוב וברגע שבאה הביתה האם התעקשה להניק. תוך 3 הנקות התינוקת למדה לינוק והיא עושה זאת עד היום בגיל שנה וחודש (כרונולוגי..)
הנקה >>
לצפיה ב-'טונטי, כל כך מדבר אלי מה שאמרת'
טונטי, כל כך מדבר אלי מה שאמרת
10/08/2003 | 11:35
1
17
אצלנו ההנקה הלכה גרוע מההתחלה (חוץ מהנקה אחת מוצלחת בחדר לידה), ילדתי בערב חג שבהמשכו שישי שבת, כך שעד שהגעתי לאסתר בבוקר יום א', סחטו אותי עשרות (אני לא מגזימה) ידיים. הפגישה הבאה שלי אחרי השחרור היתה עם מדריכת הנקה, שבדיעבד הטעתה אותי (להניק רק משד אחד כל פעם, לנתק אחרי 45 דקות....). קשור או לא קשור לעצותיה - השקילות הראו ירידה במשקל, מה שהוביל לעוד פגישה, הפעם עם יועצת מוסמכת. כשהענינים לא הסתדרו גם אחרי הפגישה הזו, והיועצת הספציפית היתה בחופשה בחו"ל - מבחינה נפשית כבר לא יכולתי לראות עוד איש מקוצע ולתת לעוד ידיים לגעת בי. כך קרה שבתום שלושה שבועות סיוטיים עברתי לשאיבות (כבר חודש וחצי של שאיבות....)ולתוספת פורמולה. יכול להיות שהיה יכול להיות אחרת
הנקה >>
לצפיה ב-'אוי'
אוי
10/08/2003 | 15:54
4
לצפיה ב-'קצת רגישות, קצת גודש, סתימה קלה,'
קצת רגישות, קצת גודש, סתימה קלה,
10/08/2003 | 16:00
16
קצת חוסר ביטחון...
זו שאני מדברת אליה במקרה היא כבר הרבה שנים בתחום ויש לה המון ניסיון והיא עזרה לי מאוד גם בהנקה הזו (הרביעית). אבל עוד אין לה את התואר, אני יודעת את זה כי אסתר אמרה את זה פעם.
אני יודעת, שאסתר היא אלופת הארץ בקטע של ללמד אותם תפיסה נכונה, אבל יש לי חברה כאן שלתינוק שלה כמעט בטוח הייהת בעיה עם תפיסה, והיא לא רצתה להגיע עד אסתר כי זה רחוק לה ולא היה לה כוח.
בקיצור, ברור כי יועצות עם התואר הן הכי מומחיות, אבל אין כל-כך הרבה, אז אני מקווה שבקרוב אלה שעדיין בלי התואר יעשו תואר (לפחות כמה מהן) והבעיה תיפתר מעצמה
הנקה >>
לצפיה ב-'They have no clinical expericence'
They have no clinical expericence
11/08/2003 | 16:13
15

YOU cannot learn in theory.  I can explain to you how to swim.  I can tell you exactly how to put your arms and legs, but that does not make you a swimmer until you have anough practice to swim.  and you certainly cannot go and teach others how to swim.  any course without clinical hours is not worth anything.  
Some of these ladies do not know how to tell if the baby is getting milk or not, and that is the central issue of helping a mom breastfeed...recognizing milk transfer.  There was a baby who was 5 months old and only 300 grams over her birth weight who had been told by a madricha hanaka that the baby was breastfeeding well. This baby had a terrible latch and was not getting milk even though she was sucking on the breast day and night. Imaleh!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'מאד חשוב שתקראו את זה!'
מאד חשוב שתקראו את זה!
10/08/2003 | 13:05
15
עדי -  תודה שהבאת את זה לפה.
ההודעה הוכנסה גם לטאג והרשימה לקישורים.
הנקה >>
לצפיה ב-'ולי הקטע הזה עדיין'
ולי הקטע הזה עדיין
11/08/2003 | 10:47
2
13
נראה לא כל כך טוב, אם כולן תלכנה ליועצות מוסמכות איך מדריכות הנקה שיש להן הרבה רצון ויכולת תהפוכנה מוסמכות בעצמן?

קחו למשל את שרון (סליחה מראש שרון) אם אף אחת לא תיוועץ בה איך היא תשלים את 2500 השעות שהיא זקוקה להן?
הנקה >>
לצפיה ב-'צריך לעשות את זה כמו שעושים פה'
צריך לעשות את זה כמו שעושים פה
11/08/2003 | 21:07
1
9
(בארה"ב) ומכיוון שגם אני ב-PROCESS אני יודעת איך זה נעשה. מי שסיימה רק קורס הדרכה אסור לה בשום אופן לעבוד באופן עצמאי!!! היא חייבת להתחיל לרכוש שעות דרך גוף מאורגן כמו בי"ח, או מרפאת הנקה, או כל מרפאה אחרת בה עובדת יועצת הנקה מוסמכת IBCLC שהוסמכה בשנית (כלומר - היא יועצת מוסמכת יותר מחמש שנים, שאז עושים RECERTIFICATION). רק יועצת כזו יכולה לחתום לאותה מתלמדת על השעות הדרושות לה. יש מסלולים מסודרים של סטאז'ים בני מס' מוגדר של שעות וכשמסיימים אותם אפשר להתחיל לעבוד ממש בשכר, אבל גם אז לא באופן עצמאי! רק תחת פיקוח, עד שמשלימים את כל 2500 השעות וניגשים למבחן ההסמכה. אני מכירה מישהי שלאחר שסיימה סטאז' בבי"ח בפילדלפיה התקבלה שם לעבודה של ממש בשכר! כך שזה אפשרי בהחלט אם את טובה. נכון, אולי לא עושים מזה כסף בכלל ואולי מעט מאוד. אבל לא בשביל זה אנחנו נכנסות למקצוע הזה. אם הייתי רוצה לעשות כסף הייתי הולכת להיות ברוקרית של מניות בבורסה... אבל זה לא באמת עוזר לאנשים ולא הופך אותי לאדם טוב יותר בשל זה (אולי רק בעיני מרתה סטוארט...).
הנקה >>
לצפיה ב-'באמת? אז אולי כדאי שתקראי את'
באמת? אז אולי כדאי שתקראי את
11/08/2003 | 22:42
9
ההודעה הזו בפורום של אסתר, כדוגמה למה שקורה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. בדיוק כמו פה, נשים מציגות את עצמן כיועצות הנקה ומחלקות עצות בלי פיקוח, בלי הסכמה, בלי כלום. ועוד מפנים אליהן ממרפאות. מה שתיארת הוא אולי הרצוי, אבל בהחלט לא המצוי.
הנקה >>
לצפיה ב-'זקוקים דחוף ליועצת הנקה בירושלים'
זקוקים דחוף ליועצת הנקה בירושלים
08/08/2003 | 23:31
4
8
אחות של חברה טובה שלי ילדה לפני יומיים. בבית החולים (הדסה עין כרם) לא קיבלה שום ייעוץ בהנקה, ואף נאמר לה לתת לתינוקת בקבוק כי היא "חלשה מדי" וצריכה לאכול  כל כך מכעיס שאין לי מלים.
חזרתי משם עכשיו, ניסיתי לעזור אבל האמא הטריה נורא לחוצה, התינוקת מתוקה, אבל ברור שכרגע מעדיפה בקבוק על ציצי- בקיצור- צריך יועצת הנקה דחוף דחוף דחוף.
מדובר בירושלים, ועכשיו יום שישי בערב. האם יש יועצת לא דתיה שאפשר להתקשר אליה ותוכל להגיע לשם מחר בבוקר? לדעתי אם היא תחכה עד יום ראשון כבר יהיה קשה להחזיר את הגלגל לאחור.
בבקשה- אם ידוע לכם על מישהי כזו, שתבוא ותהיה מקצועית ואמפטית- כתבו לי כאן בדחיפות.
הנקה >>
לצפיה ב-'מכירה אחת מצויינת (מנסיון אישי)'
מכירה אחת מצויינת (מנסיון אישי)
09/08/2003 | 00:06
1
8
אבל בהחלט דתיה,
שתתקשר אליה ביום א' בלבד,
מדובר על רינה לוינשטיין הבת של בתיה דייויס
אני מורידה בפניה את הכובע
ישלה המון סבלנות והיא מלאה בידע פרקטי
הטלפון 5325383 02
בהצלחה.
אמא של אור.
הנקה >>
לצפיה ב-'יש את ד"ר צימרמן'
יש את ד"ר צימרמן
09/08/2003 | 00:13
8
שהיא רופאת ילדים ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC - לא יודעת אם היא דתיה או לא
הנקה >>
לצפיה ב-'אני מכירה רק את בתיה דייויס'
אני מכירה רק את בתיה דייויס
09/08/2003 | 00:14
54
והיא דתיה. אולי היא תסכים להגיע במוצאי שבת? אני מצרפת לך את הטלפון שלה בכל מקרה: 5325383. אני גם שולחת לך במסר את הטלפון שלי. אני לא יועצת ואל מדריכה, אבל יש לי קצת נסיון בהנקה ואולי אצליח להרגיע קצת את חברתך עד צאת השבת? אשמח לעזור!
הנקה >>
לצפיה ב-'מיה, מה קורה?'
מיה, מה קורה?
10/08/2003 | 13:09
5
מצאת עזרה?

[וטוב לראותך פה ]
הנקה >>
לצפיה ב-'קורס מדריכות הנקה בחיפה'
קורס מדריכות הנקה בחיפה
07/08/2003 | 18:51
3
20
קורס מדריכות הנקה בחיפה
כותרת:  
אמהות מניקות יקרות: הנכן מוזמנות להשתלם בקורס מדריכות הנקה של המרכז הישראלי לחינוך ללידה. הקורס יפתח 5 בנובמבר בי"ח כרמל בחיפה.
לפרטים: 9590998 04 או באתר LEYDA.CO.IL/

הנקה >>
לצפיה ב-'האם יש קורס כזה בירושלים?'
האם יש קורס כזה בירושלים?
11/08/2003 | 13:59
2
7
אם מישהי יודעת על קורס למדריכות הנקה בירושלים ו/או סביבותיה אשמח אם תפנו אותי
הנקה >>
לצפיה ב-'בתיה דיויס 02-5325383'
בתיה דיויס 02-5325383
11/08/2003 | 15:19
1
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/08/2003 | 00:15
1
את יודעת על קורס שהיא פותחת בקרוב או שבאופן כללי היא מעבירה קורסים למדריכות הנקה?


שיר
הנקה >>
לצפיה ב-'אפרופו יועצות - למי שפספס'
אפרופו יועצות - למי שפספס
10/08/2003 | 15:55
15
את ההודעה של תינוקי, שנכתבה כנראה מאוחר מדי והשרשור (על המכתב ב"להיות הורים") כבר לא קפץ. כדאי לדעת!
הנקה >>
לצפיה ב-'אני פוחדת שמא נעשה עוול ?'
אני פוחדת שמא נעשה עוול ?
10/08/2003 | 22:01
6
10
למדריכות הנקה ותיקות, טובות ועם המון ניסיון ?
מניסיון שלי כאן בפורום, גם יועצות הנקה מוסמכות נכשלות לפעמים בתפקידן.
למה ? לאו דוקא בגלל שהן לא מקצועיות או יודעות את העבודה, אלא בגלל שלא היתה כימיה בינה לבין הנועצת, בגלל שהגיעה אליה מאוחר מדי כשכבר הצטברו המון בעיות לתיקון ולפעמים בגלל שהמוטיבציה של האם להניק היא לא בשיאה (ולא משנה מה הסיבות).
אותם כשלונות אפשר לייחס גם למדריכות הנקה. ואני לא מגינה כאן על מתחזות למיניהן, אלא על שמן הטוב של רבות וטובות שלא מגדירות עצמן כיועצות (אלא שהאמהות לא מבדילות בכלל בהגדרות השונות) ועושות עבודתן נאמנה, לפעמים בתשלום נמוך הרבה יותר מהנדרש על ידי יועצות הנקה מוסמכות
ולפעמים בהתנדבות.
כך שכמו בכל דבר, צריך לסמוך על כאלה שיש להן מוניטין ולא לפסול את כל מדריכות ההנקה בגלל שהן לא יועצות הנקה מוסמכות, כי אחרת איך הן תגענה להיות מוסמכות בעצמן ?
תחשבו על זה שגם מנתחי מוח היו פעם סטודנטים ומתמחים.....
אז אני לגמרי מסכימה שלפני שמישהי הולכת לתת יעוץ (ובטח ובטח בתשלום), עליה קודם לקבל את ההכשרה הטובה ביותר, כולל ניסיון קליני, אך אסור לעשות עוול ולפסול את כל מדריכות ההנקה בגלל שהן לא הוסמכו ובגלל שלא הלך להן עם מקרה אחד.
מישהו בודק את אחוזי ההצלחה של כל יועצת הנקה מוסמכת ? עד כמה שאני יודעת זה לא חלק מההסמכה של ה-IBCLC ויתקנו אותי הבנות אם אני טועה.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני חושבת כמוך.'
אני חושבת כמוך.
10/08/2003 | 22:28
3
2
לצפיה ב-'מסכימה עם קלרה'
מסכימה עם קלרה
11/08/2003 | 01:20
2
4
שמעתי על מקרים של יועצות הנקה מוסמכות IBCLC שנתנו ייעוץ נוראי בסיטואציה נתונה ואני מכירה מדריכות-הנקה שעזרו מאוד במקרים לא קלים.

IBCLC זה לא תמיד ערובה לאיכות, ושימו לב שמתוך הרשימה של יועצות ההנקה המוסמכות שגם עוסקות בכך (עדי האלילה נתנה פה קישור לרשימה באתר של אמנות הלידה) יש מעט שמות שחוזרים על עצמם בהמלצות, גם של אסתר וגם של משתתפות הפורום.

מי שמכירה אותי יודעת עד כמה אני מכירה בחשיבות ההכשרה וההסמכה אבל מנסיוני יש בהחלט מקרים שבהם מדריכת הנקה תעשה עבודה מספיק טובה ובפחות כסף להורים הטריים.

הטריק הוא - בכל מצב לא רק של הנקה - למצוא את נשות המקצוע הישרות שאולי לא יקחו את מלוא הסכום המגיע להן אם הן רואות שאינן יכולות לעזור ושיפנו בלב שלם למי שכן תוכל לעזור.

הנקה >>
לצפיה ב-'הבעיה האישית שלי היא לא עם מדריכות'
הבעיה האישית שלי היא לא עם מדריכות
11/08/2003 | 08:45
1
8
כי אחרי הכול, יועצות הנקה מוסמכות היו פעם מדריכות עד שצברו את השעות שלהן, ובלי השלב הזה אף אחת לא תהיה יועצת אף פעם. מנוחה אידל המופלאה מבילינסון, למשל, היא מדריכת הנקה - והיא נהדרת, עם המון ידע וניסיון, והכי חשוב, טונות סבלנות לאימהות טריות. ונכון, גם התואר יועצת הנקה IBCLC לא מבטיח שמאחורי התואר מסתתר בן-אדם. פה זה כבר ההתפלגות הנורמלית של בני אדם - מתי מעט נפלאים, מתי מעט איומים ונוראים, והרוב באמצע.
הבעיה המרכזית שלי היא עם נשים שמציגות את עצמן כמדריכות הנקה (כנרה בלי שעברו שום הכשרה, ובעיקר בלי ניסיון קליני) שמחלקות עצות איומות ונוראות והורסות הנקות. ולא צריך ללכת רחוק בשביל לראות את זה - מספיק לקרוא למשל, פה בפורום, את השאלה של האימא הטרייה שמדריכת ההנקה הצמידה את ראש התינוק שלה במהירות ובכוח לשד וגרמה לו לרתיעה מהשד ( לא פלא); סיפורים וחוויות ממחלקות יולדות למיניהן בהן אחיות המתימרות להיות מדריכות הנקה מחלקות עצות אחיתופל, וגורמות למצבים שקשה מאוד לתקן אותם. בעצם זו בעיה בלתי פתירה - עד שלא יקבעו (משרד הבריאות למשל) תקן, הכשרה ופיקוח, ואמצעים לאכוף אותם, התחום יישאר פרוץ.
ובינתיים, כנראה שהשיטה היחידה לעקוף את המכשול היא להסתמך על word of mouth - המלצות מפי כאלו שהתנסו.
הנקה >>
לצפיה ב-''
11/08/2003 | 08:48
1
לצפיה ב-'קצת וקצת ...'
קצת וקצת ...
11/08/2003 | 08:48
7
מסכים מאה אחוז שלא רק יועצות IBCLC יכולות לעזור וגם הן (מניסיון) לא תמיד מצליחות והכימיה האישית מאוד מאוד משחקת פה תפקיד.

- ברור שלא צריך לפסול מי שלא IBCLC אבל לנו כהורים חשוב לקבל את הטוב ביותר וכמו שלא היינו רוצים שמתמחה יעשה לנו קיסרי או אפידורל גם היינו מעדיפים יועצת IBCLC...

מה שחשוה הוא שלא כל אחות שראתה סרט הדרכה על הנקה תכתיר את עצמה בתואר יועצת הנקה וגם מדריכות הנקה יבהירו זאת להורים ואם לא הולך שיעלו את האופציה לפגוש יועצת IBCLC. בדיוק כמו הפניה לרופא מומחה. הרי לא "נסתפק" ברופא משפחה אם הוא לא מצליח לפתור לנו בעיה ספציפית אלא נפנה ישר לרופא מומחה בתחום...
הנקה >>
לצפיה ב-'good point Clara, BUT'
good point Clara, BUT
11/08/2003 | 15:42
11

yOu mentioned doctors, or brain surgeons who are students and learning......they are not out there on their own practicing on patients who think that they are doctors, are they? They are learning in a hospital setting with senior doctors guiding them and making sure that they are doing as they should.  It takes them years to work on their own.  
I worry about some of those students who "learned" breastfeeding in some simple basic course, or even a one day seminar, had NO clinical hours, and are out there working with mothers and doing damage.
Of course there are better and worse IBCLC's, as in any profession, and you will notice that out of the 30 in Israel, I refer to only a few.  I also send moms to some who have finished Batya Davis's course, and have not yet passed the exam becuase I know that they are well trained to know their limits.
And I know that there is someone they have to answer to or can refer to if they get stuck.  
I want you mommies to get the best help that you can, and not everyone can give that.  
Are you taking Batya's course next year?
הנקה >>
לצפיה ב-'רציתי להעיר משהו'
רציתי להעיר משהו
11/08/2003 | 09:30
7
14
האמת, קצת התלבטתי אם לכתוב זאת בשרשור זה, או כתגובה להודעה של עדי (הודעה נהדרת, אגב). רציתי לחתום על כל מילה בהודעה, חוץ מענין אחד.
אני מרגישה שלפעמים אנחנו בפורום מזדרזות מדי להפנות נשים שיש להן בעיה ליועצת הנקה. ברור, שיש מקרים אקוטיים, בהם האם עלולה לאבד לחלוטין את ההנקה ללא פנייה ליועצת הנקה, או עלולה לסבול ייסורים קשים בהנקה, יחד עם העולל כמובן. במקרה כזה הפנייה ליועצת הנקה מוצדקת ושווה כל שקל. עם זאת, יש לזכור שיש מקרים רבים בהם עם מספיק מידע מתאים, לאם יש יכולת לתקן את תנוחת ההנקה בעצמה, ולחסוך את הכסף הזה. ואני אגיד קצת בציניות, שלא כל מי שיש לה גישה לאינטרנט, יש לה גם יכולת להוציא 200 שקלים ומעלה ללא סיבה. כמובן, ההחלטה אם לגשת ליועצת הנקה או לא היא של האם, ואולי תפקידנו בפורום הוא להציג בפני אמהות מתקשות בהנקה את האופציה הזו. עם זאת, אני חושבת שבאפשרותנו גם להציג לאם המתקשה מספר שאלות מנחות שיאפשרו לה לדעת האם קיים קושי בתפיסה או לפחות להפנות לגלריית הlatch בפורום של אסתר, כדי לנסות ולתקן את תנוחת ההנקה בכוחות עצמה. אני אגב נעזרתי מאוד בגלרייה זו עם רחלי, כשהייתה בת 5 חודשים, לאחר 32 חודשי ניסיון בהנקה.
הנקה >>
לצפיה ב-'ומצד שני'
ומצד שני
11/08/2003 | 09:59
4
כשאני התחלתי את ההנקה לא היה לי מושג שיש חיה כזו "יועצת הנקה". סבלתי מפצעים וסדקים, נשכתי שפתיים כדי לא לצרוח מכאב בכל הנקה והנקה.
היו לי תמונות של תפיסה נכונה, הסברים, סיוע מאחות ט"ח שעברה קורס והיתה מלאת רצון טוב, אך חסרת ניסיון.
ואכן - הדבירם הסתדרו ללא יועצת, אבל עם דם יזע ודמעות (ולא מטאפורית) וזה לקח משהו כמו חודשיים.
היום אני יודעת שאם היה לי המידע, הייתי בשמחה מוותרת על כל מיני מתנות דביליות ויקרות שאנשים נתנו לי ומבקשת ביקור של יועצת במקום (הבנות במשרד, למשל, השקיעו הרבה במתנה הרבה כסף ובטוח היו שמחות לתת לי מתנה שכזו).

ולגבי מי שאין לה כסף או מישהו שיתן לה ביקור במתנה: אני לפני כמה ימים ביקשתי עזרה עבור אישה במצב כזה, ועדי וקלרה המקסימות הגיעו אליה עוד באותו יום ועזרו. אני מאמינה שאם נפנה מישהי ליועצת והיא תכתוב שזה גדול עליה, תהינה כאן מי שיחלצו לעזרתה.
הנקה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך, במקרה שלי...'
מסכימה איתך, במקרה שלי...
11/08/2003 | 10:19
8
אחרי הכשלון הראשון קראתי כ"כ הרבה ולמדתי מה שיכולתי על הנקה ותפיסה, בנוסף, הנטורופטית שלי הייתה מדריכת לה לצ'ה בארה"ב אז גם היא הנחתה אותי,כך שעם איתמר, עזרו לי אמנם בבי"ח המון, אך בהמשך בבית הסתדרתי לבד...
בסה"כ נעזרתי באחיות בי"ח, אחות ט"ח , רופאת הילדים המקסימה והנטורופטית שלי בטלפון וכל זה ללא תשלום...
הנקה >>
לצפיה ב-'ואצלי...'
ואצלי...
11/08/2003 | 11:44
4

אחרי שדיי נכשלתי בפעם הראשונה ( וגררתי את ההנקה שלושה חודשים), היו לי 3 שנים ללמוד, לקרוא, להבין,לשלוט איפה טעיתי, והרגשתי מוכנה לחלוטין ואופס...אחרי שלושה ימים מהלידה השניה הכל התחיל להתפקשש שוב. יועצת ההנקה העלתה אותי על דרך המלך ולימדה אותי דברים שלא ידעתי ולא רשומים בשום אתר, פורום וכו,.
אגב היא לא יועצת מוסמכת מן הסוג שנרשם למעלה אלא מדריכת הנקה מדהימה שמבחינתי היוותה את הבינגו.
הנקה >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
11/08/2003 | 11:58
3
5
אם ההנקה לא תצליח, היא תוציא הרבה יותר כסף על תמ"ל, לא? זה אולי נשמע כמו טיעון דמגוגי, אבל הוא נכון.
תראי, מטרת הפורום היא לעזור ולתמוך ונדמה לי שאנחנו משתדלות לעשות כמיטב יכולתנו (וירטואלית ולפעמים גם לא). קשה מרחוק לדעת מה הבעיה ובעיני, שווה שתבוא יועצת ולו רק כדי להרגיע את האמא ולהגיד לה שהכל בסדר. נכון, זה אולי הרבה כסף רק בשביל לקבל "גושפנקא", אבל שוב, גם תמ"ל עולה כסף.
אני מסכימה איתך ברמה העקרונית שלא כל אחת צריכה ישר להגיע ליועצת. אנחנו (ואסתר עוד יותר מאיתנו) נותנות פה את כל המידע שיש לנו ושאנחנו יכולות להציע. אנחנו מפנות לגלריה ולטופס המעקב (שנותן אינדיקציה אם יש בעיה) וגם ליועצת. כל אחת תבחר בסוף במה היא רוצה להשתמש.
הנקה >>
לצפיה ב-''
11/08/2003 | 12:06
4
בדיוק מה שהתכונתי, כרגיל ניסחת זאת טוב יותר
אם כי תחושתי האישית היא שהאופציה השניה לא תמיד עולה בתגובות, וחבל.
הנקה >>
לצפיה ב-'וגם בפגישה פנים אל פנים,'
וגם בפגישה פנים אל פנים,
11/08/2003 | 12:08
1
6
אני אישית, עם ניסיון מצטבר של עוד מעט 3 שנות הנקה של 3 ילדים (שזה אומר יונקים שונים עם טכניקות שונות ובעיות שונות), יכולה לומר שכבר ראיתי מקרים שפשוט היו "גדולים עלי" - ושבלי ייעוץ מקצועי ההנקה היתה מתחסלת. אני גם חושבת שבייעוצים הווירטואליים בפורום עדיף לנהוג מנהג בית שמאי - ואיפה שנשמע שמשהו לא תקין, להפנות לייעוץ מוסמך יותר. מוטב להחמיר מאשר להסתכן בקלקול הנקה או בנזק לתינוק, חס וחלילה. כשמישהי מדווחת על פצעים ודימום בפטמות - ברור מאוד שמשהו בתפיסה מאוד לקוי, וכמו שיעידו כמה מהמיניקות ארוכות-הטווח כאן, ייעוץ נכון פנים אל פנים יכול לחסוך לאימא חודשים של סבל (גם אם לא מביאים בחשבון את החיסכון באי רכישת תמ"ל).
הנקה >>
לצפיה ב-''
11/08/2003 | 12:34
2

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ