ירידה בכמות בשאיבה

talush2005

New member
ירידה בכמות בשאיבה

היי התינוק שלי בן 4.5 חודשים. משלבים תמ"ל וחלב אם מהיום הראשון בגלל שנולד פג והיה לו הרבה משקל להעלות.

לפני חודשיים וחצי בערך עברנו ל5 6 הנקות ביום ביחד עם בקבוקים של תמל כשעה אחרי בערך. בהתחלה עם 3 שאיבות ביום ו1 בלילה .

בערך כחודש כבר שנשארנו רק עם הנקות ותמ"ל וקמה כל לילה לשאוב לו בין 3 ל5 במקום הנקת לילה. יש לי את המדלה פריסטייל אבל שואבת חד צדדי כי יותר נוח לי.
לוקחת בנוסף כבר כמה חודשים מוריגנה , עכשיו מחברה אחרת אבל עדין מוריגנה 2 בבוקר 2 בערב.

הכמות בלילה גם ככה לא גדולה היתה - 60 משני הצדדים . בימים האחרונים ירד בחצי. =/ .... השעות עדין בין 3 ל5 כבר הרבה זמן זה לא השתנה.
האם זה אומר שהחלב גם בהנקות מתמעט ? (אין לי דרך לדעת כי הוא מקבל גם בקבוקי תמ"ל).
מה יכולה להיות הסיבה ? האם זה אולי בעיה במשאבה ? אני מרתיחה עדין כל יום את החלקים שלה אז לא יודעת איך לשפר אם זה אצלה.

תודה מראש

michal@gal

Active member
מנהל
הכמות בשאיבה היא לא אינדיקציה לכמות בהנקה ישירה

בטח כשמדובר בהנקת לילה.
אם התינוק לא מתחיל לבקש כמויות גדולות יותר בבקבוקי התמ"ל, זו האינדיקציה שלך שבהנקה ישירה לא היה שינוי בכמויות.
&nbsp
אם ירדת לכמות של 30 מ"ל סה"כ בשאיבה, הייתי מוותרת על שאיבת הלילה לטובת שינה טובה יותר או לטובת הנקת לילה.

talush2005

New member
תודה

ובכל זאת , אשמח לדעת , אם ידוע לך מה יכולות להיות הסיבות ואם אפשר לשפר איכשהו ?

michal@gal

Active member
מנהל
אני מצרפת לך קישור למאמר

עם טיפים לשיפור כמויות בשאיבה.
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/317/19863/משפחה/הנקה
&nbsp
אני מקווה שאחת ההמלצות כאן תעזור.
&nbsp
בדרך כלל אין סיבות מיוחדות לירידת הכמויות בשאיבה. הגוף שלנו "מתוכנת" להנקה ישירה, וקשה לשמר כמויות בשאיבה לאורך זמן. הגוף לא מייצר פרולקטין באותה רמה כששואבים.

למעלה