שאלות על שאיבה

שאלות על שאיבה

היי, יש לי שאלות לגבי שאיבת חלב. אשמח לעזרתכן.
כמה פרטים לפני כן:
תינוק בן 6 שבועות, על הנקה בלבד.
משאבה מסוג מדלה לקטינה, שאיבה דו צדדית.
שואבת לפחות פעם ביום, אחרי האכלת בוקר, כרבע שעה דו צדדי, כחודש ימים.
בכל שאיבה, מתקבלת כמות של 30-40 מ"ל, לא יותר מזה. מבצעת מסאז' וניעור לפני השאיבה.
מבקשת ללמוד ולהבין:
1. קראתי ששואבת ממוצעת שואבת כ 100 מ"ל בשאיבה. אני בכלל לא מתקרבת לכמות הזו. איך אפשר להגיע אליה?
2. אני רוצה להגיע למצב בו אוכל לצאת מהבית ולהשאיר בקבוק חלב שאוב לתינוק. איך אוכל לעשות זאת? אני בקושי מצליחה לשאוב פעם ביום כי התינוק רוב הזמן על הידיים ובקושי ישן ביום.
3. פעם בכמה זמן כדאי לשאוב? כלומר, אחרי כ 10 דקות שאיבה לא יוצא יותר חלב. מתי כדאי לנסות שוב כדי להגדיל את הכמות בבקבוק?
4. האם ניתן לשאוב לתוך בקבוק שנותרו בו כמה טיפות מים לאחר השטיפה והייבוש הקודם? או חייב לחכות שהבקבוקים והחלקים יתייבשו לחלוטין לפני השאיבה?
5. כשרק ילדתי, יועצת ההנקה אמרה לי שהעוצמה המירבית של השאיבה שמתאימה לי היא ה'אמצע' של הבוכנה, כיוון שהתינוק קטן והשאיבה אמורה לחקות את עוצמת היניקה של התינוק כדי לא לפגוע בייצור החלב. באיזה גיל אני יכולה להעלות את עוצמת השאיבה? ולאיזו עוצמה? האם זה אמור לסייע בהפקת יותר חלב בשאיבה?

תודה רבה!

michal@gal

Active member
מנהל
קצת תשובות

בשאיבה מייד לאחר הנקה, כמות של 30-40 מ"ל זה בכלל לא רע.
אחרי 3-4 ימים של שאיבות כאלו, תצטבר לך כמות מספיק גדולה כדי להשאיר בקבוק שאוב ולצאת מהבית.
כשתחזרי הביתה, תשאבי לפני שאת מניקה. בגלל שזו תהיה שאיבה אחרי דילוג על הנקה, תצא כמות גדולה יותר שתוכל לשמש ליציאה הבאה מהבית בלעדיו.
&nbsp
במשאבה דו-צדדית, שאיבה של 10-15 דקות היא מספיקה.
אם רוצים להגדיל כמויות, אפשר לשאוב אחרי הפסקה של שעה.
חשוב לזכור שאם את מגדילה כמויות, את חייבת לשאוב באופן קבוע, אחרת יווצר גודש בגלל הכמות העודפת.
&nbsp
אין בעיה לשאוב לתוך בקבוק שעדין קצת רטוב.
&nbsp
אין בעיה לשחק עם עוצמת השאיבה עד שתגיעי לעוצמה שמתאימה לך. עוצמה יותר גדולה כנראה תוציא כמות גדולה יותר. בדרך כלל שואבים בעוצמה יותר גדולה בהתחלה, ואחר כך מורידים את העוצמה. אל תשאבי בעוצמה גדולה מדי לאורך זמן. זה עלול לפצוע.

למעלה