מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב:

michal@gal

Active member
מנהל
מציע לקרוא עד הסוף ולא רק את הכותרת

מדברים על בעיה בארצות עולם שלישי, למשל בהודו וויטנאם, שלא קיימת בארצות מפותחות, כך שלא רלוונטי בארץ.
ובכל מקרה, כשאומרים דחיית הנקה, הכוונה היא לחכות כמה שעות בין החיסון לבין ההנקה הבאה. לא סיפור גדול בכל מקרה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אבל, לחיסון לוקח להיטמע בגוף כ-3-4 חודשים

לכן, למשל ממליצים לעשות את חיסון השפעת באוקטובר לפני שהחורף מתחיל בכדי שבנובמבר כבר הגוף יהיה מחוסן, כי בסמוך לחיסון, הוא לא יעיל בכלל.

michal@gal

Active member
מנהל
3-4 חודשים זה הזמן שלוקח לגוף לפתח נוגדנים אחרי שנחשף לוירוס

ניתן להניח שהיות ומדובר בחיסון חי שנלקח אוראלי, הנוגדנים שבחלב האם שנמצא במערכת העיכול של היונק מחסלים את הוירוס המוחלש לפני שהוא נכנס למערכת הדם של התינוק ואז המטרה תהיה לאפשר מרווח של כמה שעות כדי שהחיסון יצא ממערכת העיכול ויכנס לדם בלי להחשף לחלב אם טרי.
&nbsp
הנוגדנים שבחלב האם הם הסיבה העיקרית שתינוקות יונקים פחות חולים ברוטה, וגם כאשר הם נדבקים, הם מבריאים מהר יותר מתינוקות שאינם יונקים.
&nbsp
היתרונות של הנקה הם מספיק גדולים שאף אחד לא יעלה בדעתו שעדיף להפסיק לחלוטין להניק (שזו המשמעות הישירה של "דחיית הנקה ב 3-4 חודשים) בגלל ההשפעה המינורית על יעילות חיסון הרוטה.

דיברגנט חדש

Well-known member
כתבתי חודשים אך התכוונתי לשבועות (3-4 שבועות)

כמו בדוגמתי על שפעת מאוקטובר לנובמבר זה 4 שבועות.
&nbsp
הבעיה בחיסון הרוטה, אם אני זוכר נכון, שיש מס' מנות בהפרש של חודשיים זה מזה, כך שיוסטון, יש לנו בעיה ...
&nbsp
בנוסף, הוא מתחיל בגיל חודשיים, ששיבוש ההנקה, יכול לגרור להפסקת הנקה.

michal@gal

Active member
מנהל
לא משנה את התשובה שלי

ולא רלוונטי ליונקים בארצות מפותחות.
בחירה של ההורים אם לעשות את החיסון או לא.

דיברגנט חדש

Well-known member
אגב, מה זה משנה לחיסון, אם הארץ מפותחת או לא?

אלא אם כן, הם מקבלים חיסון אחר?

michal@gal

Active member
מנהל
זו מסקנת המחקר, לא המסקנה שלי

אתה יכול לפנות לחוקרים ולשאול אותם למה לדעתם יש הבדל.

למעלה