חלב אם מחמיץ מהר

maya3366

New member
חלב אם מחמיץ מהר

היי,
אני שואבת חלב באופן ידני. שאבתי אתמול מנה של 40 אחה"צ, שמתי בכוס במקרר.
מנה שניה של 80 שאבתי באותו יום לקראת הלילה בכוס נפרדת במקרר.
מאחר ששניהם היו במקרר לילה שלם, ובאותה טמפרטורה, איחדתי היום בבוקר את הכמויות לבקבוק אחד. הילדה קיבלה את הבקבוק עד חצי שעה אחרי שיצא מהמקרר בסביבות 0800 ואכלה ממנו 60. את הבקבוק הנחתי במקרר, ועכשיו, לקראת האכלה נוספת, גיליתי שהחלב התחיל להחמיץ ולא אוכל לתת אותו.

אנחנו בקיץ וחם נורא, ביחס לילד הקודם ששאבתי לו חלב בתקופת הסתיו והוא לא התקלקל. אבל החלב רוב הזמן במקרר, למה הוא מתקלקל כל כך מהר??

michal@gal

Active member
מנהל
עדיף לחלק לשני בקבוקים

הרוק שנכנס לתוך החלב דרך פטמת הבקבוק מזרז את החמצת החלב.
עדיף לשים כמות יחסית קטנה בבקבוק שממנו היא אוכלת ובמידת הצורך להוסיף עוד חלב לאותו הבקבוק מהבקבוק השני שלא אכלו ממנו.
&nbsp
איך את מגלה שהחלב מתחיל להחמיץ?

maya3366

New member
היי

טעמתי את החלב וגיליתי שהטעם שלו התקלקל. אני לא טועמת ישירות מהפטמה אבל מהבקבוק כשהפטמה לא מוברגת או מהכוס. האם זה עלול לזרז החמצה של החלב? האם כדאי לטעום עם כפית? מסתבר שהכרחי לטעום כי זו לא פעם ראשונה שאני מגלה שהחלב לא ראוי לשתיה...

אם אני מאחדת לבקבוק אחד 2 שאיבות מאותו היום אחרי לילה במקרר -זה בסדר?

michal@gal

Active member
מנהל
יש הבדל בין הטעם השתנה לבין החלב התקלקל

חלב שעומד במקרר מקבל טעם סבוני. זה לא אומר שהוא מקולקל ולרוב התינוקות אין בעיה לשתות אותו גם אחרי שינוי הטעם.
&nbsp
לחלב מקולקל יש ריח מאד ברור של חלב מקולקל.
&nbsp
כמובן שעדיף לטעום עם כפית ולא ישר מהבקבוק. הרוק מכיל אנזימים שמזרזים את התפרקות החלב ובפה יש חיידקים שגורמים לקלקול.
&nbsp
אין בעיה לאחד לבקבוק אחד 2 שאיבות שהיו במקרר.

maya3366

New member
היי

לחלב לא היה ריח בכלל, אבל הטעם היה לא טוב וכשיש ספק אז אין ספק.
לא אתן לבת שלי חלב שאולי מתחיל להחמיץ, בכל זאת חם יותר, ואני זוכרת שהתופעה הזו פחות קרתה כששאבתי בתקופה פחות חמה בשנה, כשהחלב יכול היה להישאר בחוץ יותר זמן.

בכל אופן, תודה רבה על התשובות :)

michal@gal

Active member
מנהל

למעלה