לקראת מתן בקבוק

לקראת מתן בקבוק

שלום.
בת ה-3 שבועות בהנקה מלאה.
בעוד כחודש אצטרך להשאיר אותה בלעדי לכמה שעות. אני מתכננת להשאיר לה בקבוק שאוב.
כמה שאלות בעניין-
כמה זמן לפני כדאי להתחיל להרגיל אותה לבקבוק? (כרגע היא גם לא יודעת ולא מצליחה לקחת מוצץ).
מניסיוני עם הבכורה, נראה שיש לי רגישות רבה לגודש וסתימות. סבלתי מזה רבות רבות, בעיקר במקרים בהם דילגתי על הנקות לטובת בקבוק שאוב. איך עלי לנהוג עכשיו עם השאיבות?- האם לשאוב לפרק זמן קצר וכמות קטנה ולאסוף למנה מלאה במשך כמה ימים?
וביום בו הבקבוק מחליף הנקה אחת- האם לשאוב לפני/אחרי, במקום ההנקה עליה אני מדלגת?
ומה אמורה להיות מנת הנקה/בקבוק בגיל כמעט חודשיים?

תודה!

michal@gal

Active member
מנהל
חודש זה הרבה זמן

כדאי להתחיל להתכונן כשבועיים לפני הזמן. חשוב לבחור בקבוק שמתאים לשילוב עם ההנקה.
מומלץ שמישהו אחר יתן את הבקבוק כשאת לא בסביבה.
לא חייבים לתת ארוחה שלמה בבקבוק כדי לוודא שהיא מסתדרת איתו.
&nbsp
בגלל הרגישות לסתימות, כדאי לצרף כמה שאיבות קצרות לבקבוק אחד ולא שאיבה אחת ארוכה. בכל מקרה, כדאי לשקול לקחת כדורי לציטין שעוזרים נגד הסתימות.
&nbsp
ביום שבו הבקבוק מחליף הנקה כדאי לשאוב כמה שיותר קרוב לזמן שבו היית מניקה.
&nbsp
הכמות הדרושה בבקבוק נקבעת לפי משקל היונקת. החישוב הוא משקל היונקת בק"ג כפול 150 מ"ל לכל ק"ג מחולק למספר הארוחות ביום. הכמות עולה עד שמגיעים לכמות מקסימלית של כ-150 מ"ל לבקבוק ומעבר לזה לא עולה יותר גם כשהיונקת ממשיכה לעלות במשקל.
&nbsp
אני מצרפת לך מאמר הנחיות לשילוב בקבוק לתינוקות יונקים
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/317/93714/משפחה/הנקה
&nbsp

תודה והמשך שאלות

תודה רבה.
אני יוצאת רק לכמה שעות, כך שהבקבוק מחליף הנקה אחת בלבד. האם צריך לשאוב באותו יום (אין לי אפשרות לשאוב במקום אליו אני יוצאת)? החשש שלי הוא כאמור מסתימות. האם מספיק שאניק (או ארוקן/אשאב) כשאגיע חזרה הביתה?

לגבי הכמות- הכוונה היא שאם היונקת שוקלת 4 קילו, ואוכלת בערך 8 פעמים ביום, מנה צריכה לכלול 75 מ"ל?

michal@gal

Active member
מנהל
מומלץ לשאוב כמה שיותר קורב להנקה שהפסדת

נסי להניק ממש לפני שאת יוצאת ולשאוב ברגע שתחזרי.
אם היונקת תהיה ממש רעבה כשאת חוזרת, אפשר להניק מצד אחד ולשאוב מצד שני.
&nbsp
החישוב שלך לגבי הכמות הוא נכון. כדאי להשאיר קצת יותר.

MotheRonit

New member
יש אפשרות בהנחיות להוסיף סעיף לגבי כך שהבקבוק צריך להיות

מקביל לרצפה והפטמה (החלק הרחב שלה) צריכה להיות רק חצי מלאה על מנת למנוע טפטוף רציף ולהכריח את התינוק להתאמץ? גם חשוב כדי למנוע העדפת בקבוק וגם מאפשר האכלה איטית שעוזרת לתחושת השובע.
אני מבקבקת הרבה ושמה לב שהסעיף הזה הוא ממש משמעותי.
וגם לתת פטמה ריקה ולעלות את החלב רק אחרי כמה שניות, וגם במהלך האכילה לעשות את העצירות האלה - על מנת שהתינוק יווסת את הקצב.

michal@gal

Active member
מנהל
תודה על ההערה

לא שמתי לב שזה לא מופיע שם.
אני אוסיף.

למעלה