מתיאשת

רתם11

New member
מתיאשת

פעם ראשונה שלי בפורום הזה, ואני מרגישה שחייבת לציין שאני לא מאלו ש"מתאבדות" על הנקה ושני הגדולים שלי גדלו על סימילאק לאחר שלא הצלחתי להניק. ברם אולם...
ילדתי לפני חודש (בדיוק) את ביתי השלישית בהפרש של 7 שנים מהלידה האחרונה. היות ואני מגיעה לילדה הזו וללידה הזו ממקום רגשי אחר מקודמיהן (הרבה יותר בוגרת, מנוסה ורגועה), חשבתי לתומי שאולי הפעם ההנקה תצליח, למרות שמראש התכוננתי לאפשרות שלא ילך ולא נורא.
אז בבית החולים היא התחברה טוב לציצי אבל היתה מאוד ישנונית, בדיוק כמו בלידות הקודמות. אחרי כמה מציצות היתה נרדמת. הורדתי לה את הבגדים וניסיתי עור-לעור אבל לא כל כך עזר. בסוף ירדה הרבה במשקל (מ 3200 ל 2950) ונתנו לה בקבוק.
בשבוע הראשון בבית היא היתה רק על הציצי + שאוב. אחרי שבוע היא לא עלתה בכלל במשקל אז התחלתי לתת לה סימילאק אחד ביום כי במשאבה יצא רק 30-40. בשבוע השני היא כבר לא הסכימה לחזור לציצי. היא ממש התעצבנה וצרחה כל פעם כשניסיתי. אז עברתי לשאיבות בלבד. בגלל שבעלי השיג חופשה ארוכה והוא איתי בבית, היה לי קל לשאוב, ובהתחלה הגעתי גם ל 60 בשאיבה אחת של כמעט שעה. בכל פעם יצא לי פחות ופחות. לצערי היו גם כמה ימים שבקושי היה לי זמן לשאוב בגלל אילוצים שונים של החגים ושל שני הגדולים שלי וגם בלילות אני לא מצליחה להביא את עצמי לשאוב.
עכשיו יוצא לי בקושי 30 בשאיבה של כמעט שעה. אני שואבת עם משאבה חשמלית של יד שרה (לא הרגיש לי נכון לקנות משאבה ללידה האחרונה שלי...).
בקיצור, זה אותו המקרה שקרה לי עם השניים הגדולים שגם להם שאבתי חודש בערך עד שהחלב התמעט כל כך ונשברתי.
אבל משהו בי מתקשה להיפרד הפעם. אולי כי זו הפעם האחרונה...
האם ניתן בשלב הזה להגביר את כמות החלב? גם אם לא שואבים בלילה?
בחיים לא היה לי גודש. תמיד כמות החלב שלי היתה קטנה. כשהפסקתי לשאוב בעבר החלב פשוט התייבש מעצמו.
יש סיכוי להחזיר את הגלגל אחורה הפעם?
אני שותה תוך כדי השאיבה, משתדלת להסתכל על הקטנה ולהריח איזה בגד שלה אבל הזרימה לא גוברת.
האם לוותר כי אני לא מספיק מחוייבת?

michal@gal

Active member
מנהל
הנקה בשאיבה זה לא קל

קשה לתחזק כמויות חלב בשאיבה בלבד.
&nbsp
האם נפגשת עם יועצת הנקה בתחילת הדרך? יועצת תוכל לראות אם היונקת לא ידעה להתחבר נכון או שאת שייכת לאחוז הקטן של נשים שהגוף שלהן לא מסוגל לייצר מספיק חלב.
&nbsp
גם אם הגוף מייצר מעט חלב, אפשר להגיע למצב של הנקה/שאיבה חלקית.
גם בשלב הנוכחי עדיין כדאי להפגש עם יועצת.
&nbsp
שאיבה של שעה רצופה היא לא יעילה. עדיף לשאוב 10 דקות פעם בשעה מאשר שעה רצופה פעם בשלוש שעות.
&nbsp
יש ליד שרה כמה סוגים של משאבות. אולי כדאי לנסות סוג אחר של משאבה.
&nbsp
בכל מקרה, הנקה או האכלה מבקבוק לא קובעת את סוג האמא שאת ובטח לא אומרת שאת פחות מחוייבת. אני הייתי קובעת פעם אחת עם יועצת הנקה תותחית, למשל דר ליבוביץ, כדי להתחיל (או לסיים) את פרק ההנקה הנוכחי בצורה הטובה ביותר.
&nbsp

רתם11

New member
קודם כל תודה רבה על התשובה

ביומיים האחרונים עשיתי כמה ניסיונות.
חיכיתי לשלב שבו היא תהיה רגועה יותר, אחרי שאכלה 30-40 cc מהבקבוק ואז חיברתי אותה.
ראיתי שבאופן מיידי היה לי חלב והיא עשתה תנועות יניקה עם הפה במשך כדקה בערך עד שהתחילה לבכות ולהוציא את הפטמה מהפה. ניסיתי קצת להרגיע אותה וזהיא המשיכה עוד חצי דקה בערך וחזרה לבכי שנהיה היסטרי אז הפסקתי. אבל ראיתי שהפה שלה היה רטוב כך שהיא כן ינקה קצת. לחצתי על השד והחלב ממש השפריץ וזה עזר לשאיבה אחר כך.
להמשיך ככה?

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע טוב

תוודאי שאת משתמשת בבקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה ומאכילה בצורה תומכת הנקה.
&nbsp
הבקבוק צריך להיות עם פיטמה רחבה, נוקשה, שמתרחבת בהדרגה, כמו אוונט קלאסי או מאמ.
כשמאכילים מהבקבוק צריך להחזיק את הבקבוק כמעט אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא חלב.
עדיף שמישהו אחר יאכיל אותה מהבקבוק.
&nbsp
כשאת מניקה ישירות, כדאי לעסות את השד תוך כדי הנקה. זה מעודד את זרימת החלב ויעודד אותה להמשיך לינוק.

רתם11

New member
אכן,

הבקבוק הוא אוונט (לצערי לא מוצאת טומי טיפי).
כשאני מעסה את השד אז כנראה משפריץ לה ואז היא מתחילה לבכות. בדרך כלל איך שאני מחברת אותה היא מתחילה עם פעילות בבטן (גזים או קקי) וכשהיא מסיימת היא כנראה מתפנה להתרכז בזה שהיא על השד ולא עם בקבוק ואז היא מתחילה לבכות וממש לצרוח אם אני לא מפסיקה.
אגב המשאבה שלי היא clinicare מיד שרה ואני חושבת שהיא לא טובה.

michal@gal

Active member
מנהל
אולי כדאי להשיג משאבה טובה יותר

אם את רואה שאת באמת מגיעה למצב של הנקה בשאיבה בלבד, כדאי להצטייד במשאבה טובה יותר שתאפשר לך שאיבה יעילה יותר, דו-צדדית, בפחות זמן.

למעלה