כבר חמישה חודשים ועדיין קשיים בהנקה :((( מאוד אשמח לעזרה

CrystalMoon

New member
כבר חמישה חודשים ועדיין קשיים בהנקה :((( מאוד אשמח לעזרה

היי,

אולי מכאן תגיע הישועה, כי אני באמת כבר מאבדת תקווה..
פיצית שלי בת 5 חודשים, מאז שנולדה קשיים בהנקה..מה לא היה לנו? קשיים בחיבור,פטמת סיליקון,מלחמות על ההנקה, 2 יועצות הנקה, אחת מהן נחשבת ממש תותחית, אוסטואפט שנחשב תותח, מטפלת קרניו סקרל שנחשבת מעולה..ועדיין פטמות פצועות שלא מחלימות..מהפטמת סיליקון נפטרנו מזמן ויועצת ההנקה, הקרניו סקרל והאוסטאופת אמרו שהתפיסה נראית טובה. חלב יש הרבה.. ועדיין הכאבים בפטמות היו נוראיים כאלה שלימים הייתי חייבת להפסיק להניק ולשאוב..לפעמים זה היה לא משהו ולפעמים נסבל, אבל אף פעם לא חסר כאבים.

בניסיון נוסף לפתור את הבעיה הלכתי לרופאה שמומחית בבעיות הנקה והיא אבחנה פטריה ונתנה לי טיפול.. אכן היה שיפור אבל לא עבר..וכך עבר לו עוד חודש וחודש וחצי ואני מוצאת את עצמי עוברת בין משחות וזה פשוט לא מסתדר...ביומיים האחרונים שוב כאבים שאני מרגישה שכבר לא יכולה להניק..

אני כבר לא רוצה למרוח יותר משחות עם מרשם, גם ככה זה לא עוזר..וחשבתי לנסות אולי פתרונות יותר טבעיים..מורחת שמן קוקוס אבל גם הוא לא פותר את הבעיה..חשבתי אולי לשלב שמנים נוספים כמו אורגנו או קינמון שהבנתי שנוגדי פטריות.. אני לא בטוחה אם הפטריה שהייתה לי עברה או לא כי הפטמות עדיין אדומות. אצל פיצית כבר אין סימנים לפטריה.

בקיצור כבר לא יודעת מה לעשות..נראה לי מגוחך כבר ללכת לעוד יועצת הנקה.. כרגע החלטתי להפסיק להניק לאיזה יומיים ולשאוב כי אני לא מסוגלת יותר..

אשמח לכל עצה או משהו שעזר לכן..

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע שניסית כמעט הכל

הדבר היחיד שעוד עולה בדעתי הוא לשון קשורה.
&nbsp
הייתי חוזרת לרופאה המומחית (דר ליבוביץ?) ומתייעצת איתה שוב, כי המצב הנוכחי באמת נשמע בלתי נסבל.

CrystalMoon

New member
אשמח לשמוע מה את חושבת..תודה רבה

michal@gal

Active member
מנהל
השקעת המון בהנקה

היונקת כבר בת חצי שנה. נתת לה התחלה מצויינת.
&nbsp
תעשי רק מה שאת יכולה ולא מעבר לזה.
אל תגרמי לעצמך נזק בשביל ההנקה.
אני בטוחה שזה עצוב לך, אבל לפעמים צריך לקחת צעד אחורה ולהגיע למסקנה שעכשיו מספיק.
&nbsp
אם פחות כואב ופחות פוצע לשאוב, יכול להיות שזה הפתרון העדיף.

שאלות..כי לא מובן ממה שכתבת...

1. האם גם היונק המתוק קיבל טיפול כנגד פטרייה. אומנם נכון שלא תמיד חייבת להיות הדבקה לתינוק, אבל ...נהוג כן לתת טיפול לשני הצדדים.
2. לא סיפרת לנו בכלל על העומק , פרט לכך שעברתם איזה שהוא תהליך עם אוסטאופט. האם העליה במשקל תקינה?
האם מקבל גם בקבוקים ? מוצץ?
ו..חוץ מזה עידוד,קטן....
התינוק בן חמישה חודשים. אוטוטו...ממש מעבר לפינה (עוד כחודש ואם לא מוקדם מזה)...התינוק עומד להתחיל לקבל מזון מוצק. מזון, שבאופן הדרגתי ילך ויעלה בכמותו, מה שיקל על העומס שאת.חשה מבחינת ההנקה.
חייבת לשאול כי לא הבנתי לחלוטין ממה שכתבת, מדוע יש רתיעה כה משמעותית שלא לשאוב (נשים רבות מאוד בגללכם מזמן כבר חזרו לעבודה ומשלבות הנקה, שאיבדה, בקבוק כמעט או בכלל ללא הפרעות ההנקה הישירה)?

CrystalMoon

New member
תשובות לשאלות

אכן הייתי אצל ד"ר ליבוביץ' ששללה לשון קשורה (היועצת הנקה השניה אבחנה לשון קשורה אחורית והתלבטנו אם לטפל בגלל שינקה יפה..)..עדכנתי את ד"ר ליבוביץ' באבחנה הזו והיא אמרה שממש אין לשון קשורה :/.. היא אבחנה פטריה.. והתקשרתי אליה לומר שלדעתי היא לא עברה והיא אמרה שאין מצב ובטח יש בעיה אחרת.. אבל כמה ימים אחרי שדיברתי איתה שמתי לב שוב לנגעים בפה אצל פיצית.. אז ברור שלא עברה..

אוהבת מוצץ, אוכלת נפלא מבקבוקים מאז לידה וגם אוהבת תמ"ל שאניא נאלצת לשלב..עלתה יפה במשקל ואף עלתה עם הזמן באחוזונים (התחילה מ15 ועלתה ל45, מהנקה וחלב שאוב בלבד).. מאז החזרה לעבודה אני משלבת גם תמ"ל כי אני לא מצליחה לשאוב את הכמויות שאוכלת (שואבת בעבודה).. אוכלת 180 מ"ל 5 פעמים ביום, בוקר וערב יונקת, השאר בקבוקים, לרוב מצליחה לשאוב שניים.. אין לי כוונה להוסיף הנקת לילה כדי להוריד כמויות מכל הנקה כי זה נראה לי פנאטי מדי (עד שפיצית ישנה לילה שלם שאני אעיר כדי להניק??)..וזו גם הסיבה שאני לא נותנת לה עוד בקבוקים..פשוט כי זה הפך ליותר סרט לשאוב מאשר להניק (למרות הכאב, שהוא כאמור לרוב נסבל וכשהוא לא אז אני עושה ברייק להנקה)..אני גם מתחילה עם טעימות בפול גז כדי להתחיל להחליף בארוחה באיזור חצי שנה..

אכן גם התינוקת קיבלה טיפול לפטריה..שנעלמה, אבל בגלל שלא הצלחתי לרפא אצלי את הפטריה (במשך חודשיים של ניסיונות..) היא מדי פעם חזרה..ואז שוב טיפלתי, ושוב חזרה.. והיות וטיפלתי בזה הרבה זמן אצלי כבר אמרתי לעצמי שמספיק כבר לתת לה משחות.. ניסיתי כבר לדעתי איזה חמש משחות נגד פטריה , והיא לא עוברת..

כאמור הייתי כבר באמת אצל כל מני מטפלים..רופאת עור אמרה לי שהפצעים נגרמים מהשאיבה..אז איזה חודש הפסקתי לשאוב..לא פתר את הבעיה..אמרו שזה לשון קשורה אחורית, ואז שללו, אמרו שזה תפיסה, ואז הייתי אצל אוסטאופת, ולא עזר, ואז המשכתי לקרניו, ולא עזר, וליועצת הנקה , ולעוד אחת.. וכולן אומרות שהתפיסה נראית טוב.. אבל לדעתי בצד אחד לפחות היא עוד לא כזה משהו (יש לפעמים פס לבן על הפטמה אחרי ההנקה) ולא משנה כמה אני מנסה לתקן את זה (יודעת בדיוק איך צריך לעשות את החיבור, קיבלתי הסברים, ראיתי סרטונים) כנראה שזה עדיין לא פיקס.. ומה גם שאין לי מושג מה קורה עם הפטמות שלי, אבל הן פשוט לא מחלימות..מצד אחד אני חושבת שזו כן פטריה (הנגעים אצל פיצית) ,מצד שני איך יכול להיות שכל המשחות האלו וכלום לא עובד..אז אולי זו בעיה אחרת, אולי זה איזשהו זיהום שנגרם מכל הזמן שזה לא עבד..

יכולה לחזור לד"ר ליבוביץ', אבל מלבד העלות הכספית הגבוהה (וכמו שתוכלו להבין כבר הוצאתי *המון* כסף על ההנקה, כבר חזרתי לעבוד וזה עוד יותר סיפור עכשיו להגיע למעייני הישועה, למרות שבאמת התרשמתי שהיא מומחית שאין כמוה.. חושבת ללכת לרופאת עור אחרת אולי..אני כבר במצב שאני איכשהו גוררת את המצב.. באמת שכבר לא כל כך יודעת מה לעשות חוץ מלחכות שהפחתת ההנקות תעזור עם המעבר למוצקים..כאמור הסביבה הקרובה תומכת ההנקה כבר לא כל כך תומכת אחרי כל הסיפור הזה שלא נגמר ואני תוהה אם אני לא קצת מגזימה כבר בעצמי..ועדיין,לא מצליחה לוותר על ההנקה

מתנצלת על האורך...ותודה רבה על העזרה..

CrystalMoon

New member
ועוד הבהרה קטנה

נראה לי שהכל יוצא קצת מבלבל עם כל האינפורמציה.. פיצית עכשיו בת 5.5 חודשים..בערך לפני חודש נכנסה למסגרת ודי באותו זמן גם התחילה להוריד את הארוחת לילה..וכך הגענו ל5 האכלות ביום(לפעמים 6)..לפני זה הייתה בהנקה מלאה עם מעט שאיבות יחסית, בתקופות אחרות הייתה מקבלת יותר שאוב..מאז שנכנסה למסגרת התחלתי לשלב תמ"ל כי כאמור אוכלת 180 מ"ל בכל בקבוק שם(3 ביום). ההנקה אמנם רק בוקר וערב( ולפעמים עוד אחת אחה"צ), אבל הפטמות הפצועות עם השאיבה עדיין הופכות את העניין ללא כזה סימפטי, ובנוסף יש את סופי השבוע והחגים שאז שוב מספר ההנקות ביום עולה בחזרה

ואוו ����

קראתי את כל מה שתיארת...ו...ואוו
מורידה בפניך את הכובע
איזו אדיקות, אמונה ורצון עז...בהנקה ובמתן של חלב אם ��
זה באמת נדיר למצוא אישה כמוך
שעוברת כל כך הרבה ו..ממשיכה ��
לשאלתך...
הנקה או מתן חלב אם שאוב הוא בעל קדימות ועדיפות בריאותית מובהקת , גם הרבה אחרי גיל חצי שנה
גיל תחילת המוצקים
למעשה, במידה והדבר אפשר , ההמלצה הרווחת בעולם ההנקה היא להמשיך ולתת חלב אם
לפחות עד,גיל שנתיים.
כך....שהאינטואיציה שלך להמשיך (שוב מורידה את הכובע) היא מדהימה ונכונה ביותר.
אני מאמינה, שכאשר כמויות המוצרי מזון המוצקים שהיא תאכל
יעלו, כך תזדקקי בהדרגה לפחות השלמות של בקבוקי שאוב, ולכן
העומס עליך ירד. גם מבחינת הנטל
של השאיבה, גם העבודה סביב ההנקה ובכלל.
לגבי עניין הפטרייה...אמממ...אכן לא קל. אם אובחנה מטרייה
ידוע שעלול לעבור זמן רב וארוך עד לסיום והחלמה מלאים.
אפשר לנסות את הטיפול שמציע דר גק ניומן (רכיבים מפורטים באתר שלו, במרשם של רופא וברקיחה פרטית .אפשר להזמין דרך הפארמים)-זה אם לא ניסית עג היום.
כמו כן לטפל בו זמנית בטיפול אוראלי לתינוקות, (,לא,מגיע במשחות אלא בג'ל או תמיסות המיועדות לספינה דרך רירית הפה)
אפשר גם במקביל שאת בעצמך
תשקלי גם ליטול תוספי פרוביוטיקה (יעבור גם,בחלב שלך ) שיעזרו לאזן קצת את מערכת העיכול.,
ויש לא מעט טיפולים אלטרנטיביים שניתן לשקול שיתמכו לריפוי (לא,במקום תרופות אלא במקביל)
לגבי תדירות האכלות...
היא אוכלת בקבוקים יחסית גדולים
מספר מועט יחסית של פעמים ביממה
אם העניין נוח לה , ולה, אם היא עולה יפה במשקל ואם אתן מסתדרות עם זה...אולי...לא חייבים לשנות ?
להכיר בלילה...בוודאי שלא. היא מזמן עברה את הגיל
ו...אפשר להנות בלילות ממנוחה..(שש....שמרפי לא ישמע ).
חוץ.מזה,
שוב, חייבת לציין את המאמץ הקרובה שאת עושה בעבור ההנקהץבטמת באמת כל הכבוד ����
&nbsp

למעלה