לשון קשורה וקשיים בהנקה

pregPetel

New member
לשון קשורה וקשיים בהנקה

תינוקת בת 6 ימים שאובחנה בבי"ח עם לשון קשורה. בייעוץ בבי"ח עם כמה יועצות נראה שהיא יונקת טוב, וכנראה שגם החיבור נכון, ובכל מקרה כדאי להזמין יועצת גם הביתה. בינתיים אני פצועה לגמרי עד למצב של דימום. הפיצית אוכלת טוב, עולה במשקל וממלאת חיתולים. ביום ראשון יש לנו תור להתרה ואחריו מקווה לראות שיפור (או יועצת). השאלה מה עושים עד אז? כל הנקה היא סיוט ומצד שני לא רוצה להפסיד אותה. כרגע בגלל קשיים התחלתי לשלב תמ"ל, אבל זה לא פתרון מבחינתי.

michal@gal

Active member
מנהל
כדאי להתקשר ליועצת כבר היום

אם את פצועה לגמרי, זה הסימן שהחיבור לא מספיק טוב.
יתכן שפטמות סיליקון יעזרו לשפר המצב. יועצת תוכל להתאים לך את המידה הנכונה.
כדאי להשתמש במשחת לנולין טהור כדי להרגיע את הפטמות.

pregPetel

New member
תודה

אני לא חושבת בכל מקרה שאני אצליח להיפגש עם יועצת לפני יום ראשון :/
אני משתמשת בנרסיקר אבל לא רואה שינוי, כנראה שבגלל זה שבכל הנקה היא פוצעת אותי מחדש.
&nbsp
השאלה היא באמת אם הפציעות קשורות לחיבור או ללשון, כי אחרי הכאב ההיסטרי של החיבור ההנקה עצמה לא כואבת...

michal@gal

Active member
מנהל
תלוי כמה זמן כואב

אם מדובר בכאב עד 30 שניות, ואחר כך לא כואב יותר, זה בסדר. הכאב הזה בהתחברות יחלוף תוך מספר שבועות. תקפידי שהיא תפתח פה כמה שיותר גדול כשהיא מתחברת. זה יעזור.
&nbsp
אם הפצעים לא משתפרים, כנראה שזה בגלל הלשון.

pregPetel

New member
מצוין

זה גורם לי להאמין שהפצעים הם באמת מהלשון ולא מהחיבור, כי כמו שכתבתי מהלך ההנקה עצמו לא כואב והכאבים הנוראיים הם בחיבור.
איך גורמים לתינוק לפתוח פה גדול יותר ממה שהוא פותח? אני מגרה אותה מתחת לאף אבל היא פותחת פה קטן יחסית ולא רחב...

קשה לדעת מבלי לראות

לפעמים רק שחרור של הלשון בלבד
לא פותר לחלוטין ולא בבת.אחת את הבעייה.
צריך לראות בעיניים. מה קורה מכל הבחינות בהנקה, מיקום, בתנוחה מול השד. מיקום הפציעה, ועוד.
באמת...באמת...שקשה לתת תשובה שתהיה מספיק טובה בגיל שלכם.
ממליצה בחום להזמין יועצת טובה הביתה.
בהצלחה

למעלה