לא עולה במשקל

ע דור

New member
לא עולה במשקל

היי

אשמח לדעות ולהרגעות...
ביתי בת 3 שבועות, נולדה בקיסרי אלקטיבי. היתה לה דה סטורציה מיד עם צאתה וגם בלעה מי שפיר ועברה סקשנים. הכל הסתדר עוד לפני שיצאה מחדר הניתוח.
התאחדנו לאחר שאני יצאתי מהתאוששות, עשינו עור לעור והיא התחברה נפלא לשדיים. ביממה הראשונה לחייה רק הנקתי אותה, אבל התברר כי היא איבדה יותר מדי ממשקלה ולכן עברנו לתת תמ"ל ב- SNS. החלב הגיע (עם גודש מטורף) כחמישה ימים לאחר הלידה.
בשקילה הראשונה בטיפת חלב ראינו עוד ירידה במשקל + מצב החיתולים המלוכלכים לא היה מספק, ולכן הזעקתי מיד יועצת הנקה מעולה והיא מלווה אותי עד היום. המשכנו עם SNS במקביל לשאיבות תכופות ותוספי חילבה ומורינגה. לאחר שבועיים חזרה למשקל הלידה.
בחמשת הימים האחרונים הילדה סירבה ל- SNS ועברנו להנקה כמעט בלעדית (פעם בכמה ימים יצא לתת תוספת פורמולה ב- SNS באצבע). חיתולים עם פיפי וקקי כמעט בכל החלפה, הילדה ערנית וחיונית, אין סימני התייבשות. על פניו לא שמנו לב לבעיות בהנקה עצמה. היינו גם אצל רופא הילדים שאישר שהכל בסדר, אבל ביקש להמשיך לעקוב אחרי המשקל.
היום היינו שוב בטיפת חלב והיא עלתה מעט מאד, מעט מדי, בשבוע האחרון.
אין ספק שנחזור ל- SNS. פניתי גם ליועצת ההנקה שלי לשאול לדעתה ולגבי כמויות, אבל אשמח גם לדעתכן.

וחוץ מזה, איך לא מרגישים כמו כשלון? אני יודעת שאני לא אמא מזניחה או מרעיבה, אבל אני עובדת כל כך קשה על ההנקה הזו, חשבתי שהסתדר כבר וטעיתי... זה ישתפר מתישהו ואפסיק לבלות את כל היום עם ילדה / משאבה על הציצי?
תודה

michal@gal

Active member
מנהל
קחי לשקילה חוזרת עוד יומיים

לפעמים יש טעות בשקילה. שקילה אחת בודדת לא מצביעה על מגמה, במיוחד שאת רואה שהילדה ערנית וחיונית ויש מספיק חיתולים עם פיפי וקקי.
&nbsp
כמה היא עלתה בשבוע האחרון? מצפים לעליה מינימלית של כ-150 גרם בשבוע בשלב הנוכחי.
&nbsp
אין לך סיבה להרגיש כשלון. את לא אמא מזניחה או מרעיבה, ואת עושה את הטוב ביותר עבור הילדה שלך. המצב ישתפר.

ע דור

New member
תודה לך

לא מאמינה שזו טעות. הילדה עלתה כ- 30 גרם בשבוע האחרון.
בטיפת חלב בקשו שנחזור בתחילת השבוע הבא. בינתיים מקבלת גם פורמולה וגם חלב שאוב ורוב הזמן גומעת אותם בשקיקה.
מקווה שיום אחד אצליח לעבור להנקה בלעדית.

קשה לדעת בוודאות מה קורה

מסכימה עם מיכל, ברור ברור ששקילה אחת במשקל איננה מדד מספיק איכותי וודאי
לגבי עליה במשקל
יש לציין שכאשר מפסיקים באופן פתאומי במתן של תוספות גם עם בצינורית
אפשר בהחלט לראות עצירה בעליה במשקל, או עליה איטית יותר
ולכן תמיד אני ממליצה להמשיך עם צינוריות ולהפחית את השימוש באופן הדרגתי
מציעה לך בחום, לחזור ליועצת , גם טלפונית ולעדכן אותה בהתפתחות העניינים
לשאול את דעתה ולזכור...אכן...זו תקופה מסויימת של הסתגלות
של עבודה מאוד מאוד מפרכת ו
בסופה של תקופה, תוכלי להניק בשקט נפשי ללא תוספות כלשהן
והעליה תשגשג והרי. זה . זה הכי הכי חשוב
&nbsp