קצת דחוף- זקוקה לעצות

קצת דחוף- זקוקה לעצות

בני כבן ארבעה חודשים, כפי שסיפרתי כבר אינו יונק ומקבל רק בקבוקים שאובים- עד עתה רק באמצעות צינורית ששואבת מבקבוק ביחד עם השד.
ממחר אני מנסה להעביר אותו להנקה, כפי שיעצו לי לנסות יום או יותר לא להציע שום דבר מלבד הנקה.
הוא תינוק שמן ובריא. (שוקל מעל שבע קג)

רציתי לשאול:
א. האם יש טיפים כללים כיצד לבצע מהלך כזה?
ב. האם כדאי באמת להיות קיצוניים, אני מדמינת תסריט שעד הערב הוא בקושי קיבל משהו, ואז מה? שלא אתן צינורית??
ג. החשש הגדול שלי, שהשאיבות ותפוקת החלב ירדו, שהרי אחשוש מלשאוב מיד אחרי נסיון הנקה, שמא אצטרך בקרוב לנסות לתת לו שאוב ושלא יהיה ריק השד, מצד שני אם לא ארוקן- אחרי יום יומיים תרד לי התפוקה שעמלתי עליה כה רבות.
מה לעשות???

תודה!! תודה!!
ההעינות שלך כאן מקסימה ומסייעת מאד.

hatalya

New member
אין לי ניסיון בזה, אבל..

אולי כדאי לתת לו קצת באופן שהוא מכיר, לעזוב ולהציע פטמה. ככה כל יום כל היום. כשהם שבעים ורגועים הם לומדים הרבה יותר טוב. כך עשיתי שגמלתי אותה מפטמת סיליקון וכך עשיתי כשהרגלתי אותה למוצץ. אלו התמודדויות מאוד שונות ממה שאת מתארת, סתם הצעה ללא ניסיון.. בכל מקרה - ב ה צ ל ח ה !!!

michal@gal

Active member
מנהל
מעבר להנקה ישירה

לפני שאת מנסה להעביר אותו להנקה ישירה בלבד, צריך לוודא שהוא יודע איך לינוק בצורה אפקטיבית.
&nbsp
הוא יודע איך לינוק מהשד?
כשהוא יונק מהשד עם הצינורית את מרגישה שהשד מתרוקן תוך כדי ההנקה?
&nbsp
אם השד מתרוקן תוך כדי הנקה עם הצינורית, אז הצינורית רק עוזרת לקצר זמני הנקות ואפשר לנסות בלעדיה.
אם השד לא מתרוקן, ההנקה הישירה לא אפקטיבית, ואז צריך להפגש עם יועצת הנקה וללמד אותו איך לינוק.

תודה..

הוא אכן לא יונק אפקטיבי, אך היועצת אמרה שבגילו המופלג אין טעם לתרגילים וכו, אלא רק שהוא ילמד עצמו למצוץ. כי יש לו כוח מציצה, ומבנה תקין וכו.

michal@gal

Active member
מנהל
אני מופתעת מהתשובה

שמעתי על יועצות אחרות שלימדו לינוק בגיל הזה. אניי לא בטוחה שהייתי סומכת רק על היונק.
&nbsp
איך הולך בינתיים?
הוא מצליח לינוק ללא צורך בתוספת?

תשובה..

הוא ממש לא מצליח.. התיאשתי ..
לא רואים אצלו שום סיבה, הוא חזק, אין לשון קשורה.
רק חיכו שתגדל הלסת
...
אבל הוא לא יונק. עשיתי יממה של הרעבה. ברררר... זוועה. והוא פשוט לא מצליח הגם שמוכן לנסות.
איו לו מציצת עומק. בלי סיבה ברורה..

את חושבת שיש מה לעשות?

michal@gal

Active member
מנהל
הרעבה זה לא פתרון

הוא לא יודע לינוק ולדעתי צריך ללמד אותו איך, הוא לא ילמד לבד.
&nbsp
הכי טוב יהיה לפנות ליועצת הנקה תותחית, שתוכל לעזור.
אם את יכולה להגיע לד"ר ליבוביץ, זה יהיה מצויין. היא מקבלת במרכז הרפואי מעיני הישועה.

למעלה