שאיבה

איילה137

New member
שאיבה

שלום,
חדשה כאן..
הבת שלי בת שלושה חודשים.הנקה מלאה שהולכת מצוין טפו טפו..
הבעיה שלי היא עם השאיבות.אני מעונינת לשאוב כדי שאוכל לצאת מדי פעם.בשבועות הראשונים אחרי הלידה הייתי שואבת מדי פעם ויצא לי 120 מ"ל בקלות אחרי שהנקתי אותה.
לאחרונה וגם היום בבוקר הנקתי אותה ומיד אחר כך שאבתי ויצא לי בקושי 50- מ"ל. ניסיתי גם אחרי ההנקות הבאות ויוצא אפילו פחות..
המשאבה שלי היא חשמלית של מדלה מדגם סווינג (לא דו צדדית)
מה לעשות כדי להגביר את כמות החלב בשאיבות? שמתי לב גם שאחרי יום כזה שאני שואבת נוצרת לי כאילו סתימה בשד אחד.אני מרגישה גוש די כואב.יכול להיות שזה מהמשאבה?

סליחה שחפרתי
אשמח לעזרה

michal@gal

Active member
מנהל
ברוכה הבאה

את מתארת מצב רגיל לגמרי.
בדרך כלל בשבועות הראשונים הכמויות שיוצאות בשאיבה גדולות יותר. אחרי 3 חודשי הנקה, כשהגוף התאים עצמו בדיוק לצרכים של היונקת , הכמויות בשאיבות מזדמנות הן קטנות יותר.
&nbsp
לשאוב 50 מ"ל מייד אחרי הנקה זה יפה מאד. 2-3 שאיבות כאלה ואת צוברת לך מנה אחת למלאי.
אם כל מה שאת צריכה זה מלאי קפוא קטן, מספיק שתשאבי כמה פעמים בשבוע אחרי ההנקה בבוקר ואת מסודרת.
בהמשך, כל פעם שתצאי בלי היונקת וישתמשו במנה קפואה, תשאבי כשאת חוזרת הבייתה, ותחזירי מנה חדשה למלאי הקפוא.
&nbsp
אם את צריכה מלאי גדול יותר תשאבי באופן קבוע כל יום באותו שעה. הגוף ילמד שיש צורך בחלב בשעה הזו והכמויות יעלו.
&nbsp
יכול להיות ששאבת בעוצמה גדולה מדי ובגלל זה נוצרה סתימה. תקפידי על שאיבה בעוצמה יותר נמוכה, תעסי את הגוש הכואב כדי לשחרר את הסתימה.

איילה137

New member
תודה על התגובה

אני באמת אנסה לשאוב בעוצמה נמוכה יותר.
ועוד שאלה קטנה..אם אני שואבת כל יום 50 ומקפיאה,אפשר להפשיר כמה מנות ולשים אותם בבקבוק אחד?היא הרי אוכלת 120 מ"ל לפחות בארוחה..
המון תודה

michal@gal

Active member
מנהל
אין בעיה לערבב מנות קפואות

אם את יודעת שהיא אוכלת כמות של 120 מ"ל בארוחה, את יכולה להקפיא גם מנות של 25-30 מ"ל, כדי להפשיר כמות יותר מדוייקת.

נצל״ש

איך מצליחים לשאוב אחרי הנקה כשנמצאים עם התינוק לבד?

אני מרימה אותה איזה רבע שעה לגרעפס, ואז גם אם היא בסבבה יש לה סבלנות אולי 10 דקות ואז כבר צריכה בידור או לישון...
יש טריקים?

למעלה