שואבת חדשה באה לשכונה

חלבM

New member
שואבת חדשה באה לשכונה

נעים מאוד, קוראים לי חלבM
, והתינוק החמוד שלי יוולד בעוד חודשיים
, בתהליך פונדקאות. אני נחושה להיניק, מלווה על ידי רופא ויועצת הנקה משבוע 20. נטלתי גלולות ולאחר מכן הצטרף מוטיליום שאותו אני נוטלת עד היום. משלשום התחלתי מורינגה. שואבת כבר שבועיים כל 3-4 שעות (איזה קשה!), ולא הולך בקלות... מקפיאה הכול.
אז יש לי כמה שאלות של שואבת טירונית:
1. שואבת עם מדלה PUMP IN STYLE מינון של 1-5 מ"ל בלבד
. בסחיטה ידנית מגיעה ל-25-35 מ"ל (התחלתי מ-1 מ"ל). למה ההבדלים? ומה צריך לעשות כדי להגביר את הכמות שהמשאבה שואבת? מעייף מאוד לסחוט את השד במשך 10 דקות ולפעמים 20 דקות.
2. מתי אני אמורה לראות השפעה של המורינגה?
3. האם יש מאכלים שיכולים לעזור לייצר יותר חלב?
4. האם יש מאכלים שמהם אני אמורה להימנע?

יש מישהי שנמצאת בתהליך פונדקאות כמוני?
אשמח לקבל טיפים ורעיונות שיעזרו לי להגיע למצב שאני רק מניקה.

תודה ובהצלחה לכולן

hatalya

New member
וואו, איזה סיפור מעורר השראה! בהצלחה!

לא יודעת לעזור.. אבל שיהיה המון המון בהצלחה. כל הכבוד לך! לא ידעתי שזה בכלל אפשרי.. דרך אגב, הפונדקאית בארץ או שאת צריכה לטוס ללידה ולהישאר שם קצת?

חלבM

New member
תודה על החיזוקים

היא נמצאת בארץ.
מהבחינה הזו, שלא נצטרך לשהות בחו"ל, קל יותר.

michal@gal

Active member
מנהל
ברוכה הבאה

כל הכבוד על ההשקעה.
&nbsp
נשים שונות מגיבות באופן שונה למשאבות. יש כאלו שמוציאות יותר במשאבה חשמלית, יש כאלו שמעדיפות משאבה ידנית ויש כאלו שסחיטה ידנית היא הכי יעילה עבורן.
כדאי לך לנסות משאבה חשמלית אחרת, חזקה יותר, למשל המדלה סימפוני שאפשר לקחת בהשאלה ביד שרה עם מכתב מיועצת ההנקה שמלווה אותך.
אפשר גם לנסות משאבה ידנית, למשל אוונט איסיס, שאפשר לקנות ברוב החנויות למוצרי תינוקות.
&nbsp
המורינגה ישפיע תוך כמה ימים. יש מניקות שמעדיפות לקחת כדורי חילבה, שאיתם יש יותר נסיון בהגברת חלב.
&nbsp
מוטיליום + מורינגה/חילבה + שאיבות מרובות זה מספיק להגברת החלב. אין מאכלים שיכולים לעזור מעבר לזה.
&nbsp
מאכלים שמומלץ להמנע מהם - בשלב הנוכחי כדאי להמנע מנענע ופטרוזיליה, שיש להם השפעה מייבשת. אחרי שתתחילי להניק את התינוק, יהיו המלצות נוספות להמנעות בחודשים הראשונים לחייו כדי להקטין את החשש לקוליק.
&nbsp
כמות של כ-30 מ"ל כל פעם, 3-4 פעמים ביום, נשמע ככמות מכובדת למדי אחרי שבועיים בלבד של שאיבות. למעשה, הכמות הזו כבר מספיקה לתינוק שזה עתה נולד.
&nbsp
כדי להגיע למצב שאת רק מניקה תצטרכי ללמוד יותר על הקשר בינך לבין התינוק, איך מחזיקים נכון את התינוק, איך דואגים שיפתח פה גדול ויינק בצורה נכונה בלי לפצוע אותך, איך מזהים שהוא רעב.
עוד כמה שבועות, כשתרגישי שייצור החלב התייצב, קבעי פגישה עם יועצת ההנקה שמלווה אותך כדי ללמוד איך להניק בפועל. כשהתינוק יגיע הבייתה כבר לא יהיה לך זמן ללמוד.
&nbsp
&nbsp

חלבM

New member
תודה על התשובה המושקעת

ועל קבלת הפנים החמה.

יש לי פגישה עם היועצת לגבי הנושאים שכתבת.
אמרו לי שכדי להבטיח שתהיה רק הנקה, אצטרך להגיע לכמות של 700 מ"ל ליום.
לגבי משבה ידנית, האם יש סיכוי שהיא מתאימה למצב שבו צריך ללמד את הגוף לייצר חלב? הייתי בטוחה שהמשאבות הידניות מתאימות רק למקרים שבהם יש ממילא חלב (כמו אחרי הריון) ורק צריך להוציא אותו....מה נכון?

michal@gal

Active member
מנהל
את צודקת לגבי היעילות של משאבה חשמלית

בדרך כלל היא עדיפה, אבל במצב שלך, כשבסחיטה ידנית את מוציאה כמויות הרבה יותר יפות מאשר עם המשאבה החשמלית, כדאי לנסות עוד אפשרויות.
החלב כבר התחיל להיווצר, עכשיו צריך למצוא את הדרך הכי יעילה להוציא אותו כדי לעודד את המשך הייצור.

מורינגה

מורינגה לוקחים 2 כמוסות פעמיים ביום, בוקר וערב.
הגברת חלב תוך 3 ימים. אם לא מגיע - אולי לא משפיע.

חלבM

New member
השד מרגיש מלא יותר וכואב יותר,

אבל בינתיים הכמות לא גדלה.
יש לי הרגשה שאני לא מצליחה להוציא.

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע שהגוף מייצר יותר חלב

נסי כמה סוגים של משאבות עד שתמצאי את זו שהכי טובה עבורך.

למעלה