שאלות ליונק מתחיל

הייבי

New member
שאלות ליונק מתחיל

הגור בן שלושה ימים ובהנקה מלאה ואצלי התחילו להצטבר החששות/שאלות עברנו את הקפיצה בין היום השני לשלישי בלילה שלם של הנקה ועכשיו בסחיטה ידנית יוצאות טיפות חלב גדולות. כשהגור יונק שומעים גלוגלו ורואים תנועות בליעה. אבל - ההנקות התקצרו להנקות של רבע שעה-עשרים דקות ואחר כך הוא רגוע וישן. מצד שני הפער ביניהם הצטמצם לכל שעה וחצי בערך. נורמלי? תקין? אני מפחדת שככה הוא לא מגיע לחלב השומני. מצד שני השד מרגיש רך וקל יותר אחרי. היועצות הנקה בבית חולים אמרו שיש חיבור טוב ויש מספיק חלב. דבר שני - כמה חיתולים רטובים אמורים להיות ביום? בנתיים יש לנו בערך שניים רק פיפי ועוד 3-4 עם קקי. תודה מראש לעוזרות.

michal@gal

Active member
מנהל
ברוכה הבאה

כל מה שאת מתארת נשמע תקין. גם התקצרות ההנקות וגם המרווחים הקטנים כרגע.
המרווחים יפתחו בהמשך.
6 חיתולים רטובים ביום נשמע בסדר.
אני מצרפת טופס למעקב אחרי התינוק בימים הראשונים שיעזור לך להחליט אם את זקוקה ליעוץ מקצועי
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/317/19779/משפחה/הנקה
&nbsp
הדרך הטובה ביותר לוודא שההנקה מתנהלת בצורה תקינה היא לבדוק שהעליה במשקל היא תקינה. כדאי לקחת את היונק לשקילה בטיפת חלב כדי לקבל נקודת יחוס שממנה תוכלי לעקוב אחרי העליה במשקל.

הייבי

New member
תודה רבה

אני אקח אותו לשקילה ביום ראשון בטיפת חלב. ובטח אחזור בהמשך עם שאלות נוספות...

michal@gal

Active member
מנהל
מעולה

תינוקות חוזרים למשקל לידה בערך בגיל 10 ימים, אז אל תבהלי אם יסתבר בשקילה הראשונה שהוא עדיין מתחת למשקל לידה.
&nbsp
המטרה של השקילה הראשונה היא לקבל נקודת ייחוס שממנה מתחילים לעקוב אחרי המשך העליה במשקל, כי כל משקל הוא שונה קצת ולהשוות השקילה בבית היולדות לשקילה בטיפת חלב יכול להיות מטעה.

הייבי

New member
אכן ירד בהשוואה לבית יולדות

אבל האחות טיפת חלב והרופאת ילדים המדהימה שלנו לא נלחצו. הן אמרו בדיוק אותו דבק על כיול משקלים שונים וביקשו שנחזור בעוד שבוע... בכל מקרה בנתיים התחיל לתת קקי נוזלי של יונקים 6-7 פעמים ביממה אז אני מתחילה להירגע. ושאלה נוספת - חוץ מלנולין, יש עוד משהו לעשות עם פצעים/סדקים בפטמות?

michal@gal

Active member
מנהל
משחה לא מספיקה

פצעים בפטמות נוצרים בגלל תפישה לא טובה של הפיטמה.
הלנולין מרגיעה את הכאב אבל אם התפישה לא טובה הפצעים יפתחו מחדש בהנקה הבאה.
&nbsp
זה הזמן לקבוע פגישה אישית עם יועצת הנקה.

הייבי

New member
תודה

הפצעים/סדקים כבר מתחילים להשתפר לבד. זה תוצר של הנקת לילה שנמשכה 4 שעות לסירוגין ושהייתי כל כך מותשת שלא הקפדתי על החיבור...

אפשר גם לשקול בבית

את עולה על המשקל עם הילד ואחר כך בלעדיו. זה לא מדויק כמו בטיפת חלב, אבל חוסך את ההתרוצצות לשקילה בטיפה בימים הראשונים בבית. כך יעצה לי האחות בטיפה.
ומזל טוב

michal@gal

Active member
מנהל
לא הייתי סומכת על זה

לפחות לא בהתחלה כשמנסים לוודא שההנקה תקינה על ידי מעקב אחרי עלייה שבועית במשקל וכל העלייה הצפויה היא 150-200 גרם. הטעות האפשרית בשקילה היא גדולה מדי.
&nbsp
בשלב מאוחר יותר, כשכבר יודעים שההנקה תקינה, זה אפשרי.

לא במקום שקילה מדוייקת פעם ב... בטיפת חלב

כי כל יציאה מהבית בשבועות הראשונים יכולה להיות אתגר של ממש.
אז כדי להפחית את הלחץ, אפשר להישקל כך בבית. מניסיון אישי (ו בהמלצת אחות טיפת חלב) זה מאוד עזר.

הייבי

New member
בילד שני יציאה מהבית היא כמעט שגרה

צריך כל יום לאסוף את הגדול מהגן אז עוד טיול אחד לטיפת חלב לא כזה קריטי.. אבל תודה על הרעיון.

למעלה