פיטמה פצועה

the witcher

New member
פיטמה פצועה

כבר שבוע שהפיטמה בצד שמאל צועה ברמה כזו שאני רואה כוכבים בהנקה (יש מעין לבן בפיטמה עצמה). ולכן אני רוב הזמן מניקה רק מצד ימין ושואבת משמאל.
היום בקושי יוצא לי כמות בשאיבה. עצות?
דרך אגב, איך יודעת שההנקה מימין מספיקה לה? אני מניקה בממוצע 30 דקות מצד ימין בכל פעם ולא מציעה את שמאל
תודה!

michal@gal

Active member
מנהל
את מטפלת בפיטמה הפצועה?

יש סיבה שהיא נפצעה ככה?
&nbsp
השאיבה נותנת פחות גירוי לשד ולכן ייצור החלב בו ירד. כדאי לטפל בפיטמה הפצועה כדי לחזור להניק בה. כשהתפיסה טובה בהנקה ניתן להניק גם מפיטמה פצועה.
&nbsp
בהנקה מודדים את מה שיוצא, לא את מה שנכנס. אם כמות החיתולים הרטובים והמלוכלכים היא מספיקה והעליה במשקל היא תקינה, זה הסימן שלך שההנקה מספיקה.
&nbsp
&nbsp

the witcher

New member
תשובות

טיפלתי בה עם משחת לנסינו והמשכתי להניק וכשזה הפך לבלתי נסבל והפסקתי להניק ממנה השתמשתי ברפידות של נורסיקר. האמת שכלום לא עוזר והיא נשארת פצועה.
הפטמה פצועה כבר מהימים הראשונים ואני חושבת שהסיבה היא שהנקתי בהתחלה לא נכון, אבל לא בטוחה כי הפטמה השניה בסדר גמור.
אני ממשיכה לטפל בפצועה ומניקה בה פעם ביום (לצערי לא עומדת בכאבים מעבר לזה). השאלה היא אם זה נכון להניק רק מצד אחד ולשאוב מהשני?
אני מחליפה חיתול כל פעם לפני/אחרי הנקה (שזה כל 2-3 שעות) והחיתול תמיד רטוב וגם עם קקי אז אני מניחה שהנקה של צד אחד בממוצע 30 דק עובדת?

michal@gal

Active member
מנהל
מדד החיתולים נשמע בסדר

קחי אותה לשקילה כדי לוודא שגם העלייה במשקל היא תקינה.
&nbsp
אם עדיין לא נפגשת עם יועצת הנקה, כדאי להפגש ולהעזר בה כדי לתקן את התפישה בצד שמאל.
דברי גם עם רופא. נשמע שהגיע הזמן למשחה טיפולית לפיטמה. לנסינו ונרסיקר כבר לא מספיק.

hatalya

New member
מה שהיה לי השבוע, אולי זה גם המקרה שלך

הרגשתי שלא יוצא לי חלב, אבל לא יכלתי להיות בטוחה. הגודש הצטבר והתחיל לכאוב לי, החלטתי לשאוב. בשאיבה יצא ממש מעט. נכנסתי להתקלח, זרם מים חמים עוזרים לי, וראיתי נקודה לבנה על הפטמה. מקרוב זה היה נראה כמו חלב שיוצא אבל תקוע. כתבתי בגוגל ״נקודה לבנה על הפטמה בזמן הנקה״ והסתבר לי שככל הנראה יש לי סתימה. מיד בבוקר דיברתי עם היועצת הנקה שלי, אמרה שזו בעיה יחסית פשוטה והציעה לי להניח קומפרסים של שמן זית חם ולהמשיך להניק / לשאוב. (כמובן לנקות לפני את השמן זית) היא הוסיפה שאפשר ללכת לרופאה/ אחות כדי שידקרו את זה. אוף דה רקורד היא אמרה שהרבה אימהות עושות זאת לעצמן. אז אחרי יום שלם של כאבים, הלכתי לקוסמטיקאית כדי שתדקור את הנקודה הלבנה. (ידעתי שרופא לא יעזור לי כי אין להם מספיק מידע על זה ולאחות בטח לא יהיה אישור לעשות את זה..) ההקלה הייתה מיידית. אחר כך הנקתי בקלות והגודש השתחרר. המשכתי עם הקומפרסים של השמן זית. אולי זה מה שיש לך?

michal@gal

Active member
מנהל
כטיפול בייתי

אפשר אחרי ריכוך הפיטמה במים חמים לשפשף אותה, לא חזק מדי, עם מגבת גסה. זה יכול לעזור לפתוח סתימה כמו שתיארת.

the witcher

New member
נקודה לבנה

אחרי 24 שעות של כאבים בלתי נסבלים נראה לי שהבחנתי בנקודה לבנה (לא בטוחה ב-100%). בשאיבה יוצאת עדיין כמות טובה מאוד (לא מסוגלת להניק בגלל הכאב).
איך עושים קומפרסים של שמן זית? איך אפשר לדקור בבית לבד?
מתחיל להיות מתיש עניין ההנקות....

michal@gal

Active member
מנהל
תספיגי מגבת קטנה במעט שמן זית

ותניחי על הפיטמה. לחילופין אפשר לשים מגבת עם מים פושרים או לעשות מקלחת ולהזרים מים חמים על הפיטמה.
כשהעור של הפיטמה מתרכך, תשפשפי אותו עם מגבת. עדיף לא לדקור לבד.
&nbsp
בנוסף, תוך כדי שאיבה, תעסי את האיזור של הסתימה. זה כואב, אבל עוזר לפתיחת הסתימה.

למעלה