שינויים בחזה בעקבות הנקה

שינויים בחזה בעקבות הנקה

היי..חדשה כאן. לאחרונה יש עניין שמטריד אותי מאוד ובעלי הוא היחיד שיכולתי לשתף בזאת, לכן אני פונה אליכן, לשאול לגשש ובעיקר לפרוק.
מאז ומתמיד היה לי חזה גדול ומלא, רגיש מאוד. ברמה שבעלי רק היה מתקרב והייתי נכנסת לטירוף חושים.
יש לי שתי בנות בגילאי חצי שנה ושנתיים. את הגדולה הנקתי חודשיים באמצעות משאבה ולא היה שום שינוי בחזה.
אצל הקטנה באופן מפתיע הסתדרתי עם ההנקה (אולי כי מראש שללתי התעסקות מתישה עם משאבה אז לא הייתה ברירה..) והנקתי במשך 5 חודשים!! זאת הייתה תקופה נפלאה ועם המעבר למזון מוצק הפסקתי בהדרגתיות בלב כואב.
כשהפסקתי לפני חודש, החזה עבר שינוי תהומי שלא ציפיתי לו. כבר לא מלא כמו פעם, ירדתי בשתי מידות בחזייה. אך העניין של הגדול לא מפריע לי כמו הדבר הכי גרוע שקרה- אובדן התחושתיות בפיטמה. הן כבר לא רגישות כמו פעם, מה שבעיקר פוגע לי בהנאה ביחסי מין. אני מניחה שזה בגלל עודף הגירוי שלהן בחמישה חודשים שהנקתי.
זה אולי יישמע אנוכי, אבל אני מרגישה ששילמתי מחיר כבד מידי, אני לא מפסיקה לחשוב שאולי היה עדיף לשאוב/להניק תקופה קצרה ואז לעבור לתמ"ל. זה לא שהנקתי שנתיים..בסה"כ כמה חודשים. אני יודעת שהנקה זה חשוב, עם הגדולה לא הסתדר ולא קרה כלום. האם זה קרה לעוד מישהי?
אני מחכה להיריון הבא שהציצים קצת יתפחו, מה הסיכוי שיישארו כאלה אם אבחר לא להניק/רק לשאוב? ומה לגבי התחושתיות? :(
רק אציין שבעלי ממש מבסוט מהגודל החדש, זה אפילו עושה לו את זה יותר. אין לי מושג למה.
אשמח לתשובות ותגובות. תודה ושבוע נפלא..

michal@gal

Active member
מנהל
את מתארת מצב מוכר

שמתרחש מייד לאחר שמפסיקים להניק. הרבה מניקות מתארות את ההרגשה כ"שתי שקיות שוקו ריקות".
תוך כמה חודשים את תראי שהחזה מתמלא בחזרה. לא בהכרח יגיע למצב המקורי, אבל יהיה הרבה יותר טוב מאשר עכשיו.
מהבחינה הזו אין הבדל אם מניקים ישירות או שואבים ובהרבה מקרים גם אין הבדל אם לא מניקים בכלל.
&nbsp
השינוי בגודל השדיים הוא לא בגלל ההנקה אלא בגלל שהגוף עבר הריון נוסף. ההתמלאות של השד במהלך ההריון היא הגורם העיקרי שמשפיע על השינוי בצורת השד.
&nbsp
אני מניחה שגם אובדן התחושתיות בפיטמה ישתפר אחרי שיעבור זמן נוסף ללא הנקה.
&nbsp
&nbsp

artemisia

New member
מזדהה מאד, עברו כבר 4 חודשים מאז שהפסקתי

להניק, הנקתי שנתיים.

כמה זמן לדעתך יקח עד שהמצב של החזה ישתפר?

michal@gal

Active member
מנהל
זה משתנה מאישה לאישה

ותלוי גם בדרך שבה נעשתה הגמילה.
ככל שהגמילה הייתה יותר הדרגתית, המצב משתפר יותר מהר.
אם כבר עברו 4 חודשים, רוב הסיכויים שאת תבחיני בשיפור ממש בקרוב.

niki11111

New member
הפטמות חוזרות לעצמן

לגבי הצורה והמלאות קצת פחות אבל הפטמות יחזרו לעצמן. זוכרת שהתחלת להניק וזה כאב מאד בהתחלה ואז הפסיק לכאוב? העור שם התחלף, כלומר לא בדיוק התחלף אבל עבר תהליך ששינה את הרגישות שלו. התהליך הזה הוא הפיך וחוזר בחזרה כמה חודשים אחרי שאת מפסיקה להניק.
גם לי זה קרה וזה חזר. סבלנות

אגב, בעניין הגודל

אני ירדתי מDD לB.
עכשיו אני מיניקה, לא רוצה לחשוב מה יישאר כשאחליט להפסיק...

michal@gal

Active member
מנהל
עד כמה שאני ראיתי בפורום ובסביבתי

המידה לא תהייה קטנה יותר מאשר זו שהייתה אחרי הנקה ראשונה.

למעלה