צריכה ריענון - אני ממש לא זוכרת כלום
.

מ צ ד ה

New member
צריכה ריענון - אני ממש לא זוכרת כלום
.

היי לכולם.
ילדתי לפני מס' ימים (לידה שלישית), הפעם, בניגוד לפעמים הקודמות, נראה שההנקה זורמת יפה (תרתי משמע), החל להיווצר חלב והפטמות שלי עדיין שלמות
.
ההנקה היא לפי דרישה (נע בין פעם בשעה לכל רבע שעה, או פעם בשלוש שעות). מתי/באיזה גיל אפשר לרווח יותר את ההנקות?
התחלתי מעט מאוד עם מוצץ - תקין? מבלבל? מה מומלץ?

אשמח לכל טיפ, הערה והארה שתוכלו לתת!

!

hatalya

New member
מזל טוב!

רק לגבי המוצץ, לי אמרו להציע מוצץ סביב גיל חודש. מזל טוב על הפיכתך לאמא לשלושה (;

michal@gal

Active member
מנהל
ברוכה החוזרת

לא מתחילים לרווח הנקות לפני גיל 3 חודשים. ברוב המקרים, ההנקות יתרווחו מאליהן גם ללא הכוונה מצידך.
&nbsp
מומלץ לא לתת מוצץ לפני שההנקה מתבססת מחשש לבלבול פטמות.
אם את רואה שפתאום החיבור לשד מתחיל להתקלקל, אחרי שהיה כבר בסדר, סיכוי גדול שזה בגלל המוצץ.
&nbsp
אם כבר שכחת, אז אני מזכירה שבהתחלה הלילות הם נוראיים. תינוקות ערים בלילה וישנים ביום. לוקח כמה שבועות עד שזה מסתדר.
קפיצת גדילה ראשונה אוטוטו לפנייך (בגיל 10 ימים), והשניה ממש לא רחוק אחריה (בגיל 3 שבועות). כשאת נכנסת לסחרור של הנקות צפופות תזכרי שזו רק קפיצת גדילה ותוך יומיים זה עובר. בואי לקטר כאן כשזה ממש מעיק
.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

מ צ ד ה

New member
ושכחתי לשאול לגבי שאיבות - מתי מומלץ להתחיל - בהנחה

שמנסיון קודם היה יוצא ממש מעט חלב בשאיבה והייתי צריכה לשאוב מס' פעמים כדי למלא 100 מל' - כך שהשאיבות התחילו ממש מוקדם.

למה את צריכה לשאוב כה מוקדם ?

האם יש סיבה לכך ..?
אם התינוק יונק יפה טוב, עולה במשקל
את מרוצה, אין כאבים
ואין צורך לשאיבה
לא חייבים לשאוב
&nbsp
אלא מאוחר יותר אפשר נאמר לשם יצירת איזה שהוא סטוק של חלב אם
בנתיים תהני מההנקה הישירה ללא הפרעות
&nbsp

מ צ ד ה

New member
אכן מיועד ליצירת סטוק. מה גם, שאני לא מאלה

שמניקות בפומבי (טרם פיצחתי את השיטה
) ואם יוצאים לאנשהו אתן בקבוק.

michal@gal

Active member
מנהל
רק כשיהיה צורך אמיתי

ולא לפני גיל 4-6 שבועות, שבמילא לא מומלץ לתת בקבוק.
&nbsp
&nbsp

מזל טוב - תחילתה של הנקה מופלאה

איזה כייף שאת מרגישה שההנקה הפעם זורמת יותר.
מאחלת לך ימים ולילות רגועים בחווית ההנקה.
כמו שאמרו כאן, לא כדאי ליזום רווחים בין ההנקות בוודאי לא בהתחלה עד ביסוס הנקה בערך בגיל 6 שבועות.
אם את רוצה לשאוב כדי לצאת עם בקבוק או להשאיר את התינוק וקצת להתאוורר - ממש מומלץ לאם טרייה
אז את יכולה לעשות זאת ממש לפני היציאה ואז לשמור את החלב טרי ולתת מיד את הבקבוק בהאכלה הבאה בצורה שתומכת הנקה.
אבל אם במקרה נפתח פער גדול בהנקות, (לדוגמא שינה רצופה בלילה) ממליצה לך כן לשאוב, כדי שלא יווצר גודש וכדי לשמור על ייצור רציף של החלב שלך.
חוץ מזה לזרום עם התינוק החדש, להכיר אותו ולהינות ממנו ומהקשר בינכם.

מ צ ד ה

New member
סליחה , לא הבנתי את עניין השאיבה לפני היציאה

ושמירת החלב להאכלה הבאה. חשבתי שאם אני שואבת לפני היציאה, הבקבוק יינתן ע"י מי שנשאר עם התינוק.

ומה זה פער גדול בהנקות? הלילה לדוג' ישנו ברצף כ - 4 שעות - קמנו, ינק רבע שעב וחזר לישון עוד כ - 3 שעות - ובאמת הרגשתי שהשד השמאלי שלי מלא מדיי. עד כדי כך שבהנקה הרגשתי שהוא לא מרוקן אותו דיי. אז לשאוב?

תודה!

למעלה