הפסקת הנקה

mimi1506

New member
הפסקת הנקה

הי
אולי זה לא המקום ל"בעיה" שלי אבל תמיד התשובות שלך היו ענייניות ומעודדות. הקטנה בת 6.5 חודשיםנכנסה לפני חודש לגן התחילה גם לאכול מוצקים.
בהתחלה עשתה בעיות עם בקבוק כעת עושה רושם אחרי חודש שהיא מעדיפה בקבוק על ציצי ולא ממש רוצה לינוק.
אני מנסה להציע ציצי ולפעמים זה מצליח
קשה לי מאוד עם זה מאוד מרגישה רגשות אשם עם העובדה שהכרתי לילדה את הבקבוק.
איך משלימים עם העובדה שההנקה נגמרה?

michal@gal

Active member
מנהל
זה לא בהכרח סוף ההנקה

זו שביתת הנקה ואפשר לנסות להתגבר עליה.
&nbsp
איזה בקבוק היא מקבלת? איזו פיטמה? האם הקפדת לא לתת בקבוק בבית?
יש במאמרי הפורום מאמר שמכיל הרבה טיפים להתגברות על שביתת הנקה.
&nbsp
אין סיבה לרגשות אשם. היה צורך בבקבוק אז הצגתם אותו. בקבוק או הנקה זה לא כל מהות ההורות. זו רק ההתחלה ואת יודעת שגם אם לא תצליחו להתגבר על שביתת ההנקה, נתת לה התחלה טובה.
&nbsp
ה"תינוקת" שלי שהפסיקה לינוק בגיל 7 חודשים בגלל שביתת הנקה, כי התרגלה לבקבוקים אחרי שנכנסה לגן, גדלה להיות נערה נהדרת. הגמילה מהנקה הייתה רק שלב אחד בהתפתחות וגם אם לי זה היה נראה מוקדם מדי, זה לא פגע בה.

mimi1506

New member
הפסקת הנקה

שלום

קודם כל תודה על התשובה המעודדת.
הצלחתי להגיע למצב של הנקה אחת לפנות בוקר שבה יחסית היא יונקת יפה והנקה נוספת אחהצ אומנם ההנקה הנל קצרה והיא לא שבע ורוצה השלמה של בקבוק.
שאלתי האם יש טעם להמשיך ולהתעקש על ההנקה האחת?
אציין שאינני מצליחה לשאוב ( כנראה משהו פסיכולגי) ניסיתי כמה משאבות גם חשמליות וגם ידניות אז קשה לי לשמור על כמות החלב אני מנסה על שעה בערך לבצע סחיטה ידנית ל 5 דקות לערך.

michal@gal

Active member
מנהל
גם הנקה אחת תורמת

וכל עוד היא מסכימה, הייתי ממשיכה.
נסי גם בהנקה של אחה"צ להאריך את ההנקה, ולתת גם צד שלישי ורביעי.
&nbsp
סחיטה ידנית היא פתרון טוב למי שלא מצליחה לשאוב עם משאבה. סחיטה קצרה כל שעה היא שיטה מומלצת להעלות את הכמויות.

Caitriona

New member
זו באמת תשובה מעודדת

גם אני מנסה למשוך בכוח הנקה, עד כדי שהפכנו למקרה קלאסי של "יותר ממה שהעגל רוצה לינוק".
אני נאחזת בזה בכוח- הבן שלי בן שמונה חודשים, נמצא עם מטפלת ומקבל בקבוק שאוב אחד ביום, אבל גם את זה כבר קשה לי לייצר. כשאני אתו אני משתדלת להניק בלבד כדי שימשיך ייצור החלב, אבל הוא יונק ממש ממש קצת ממני, בטח שלא מנה שמשביעה אותו. אני עדיין מנסה לשאוב, אבל עם הזמן גם כמות החלב השאוב יורדת וזה כבר לא מספיק. שאלתי בשרשור אחר לגבי ווסת וכמות חלב- כי אני רוצה לראות אם אחרי שתגמר הווסת הכמות תעלה שוב. במידה ולא, אפסיק לשאוב. ואנסה להמשיך להציע לו לינוק, בתקווה שימשיך לנשנש קצת חלב מדי פעם ולא יפסיק לגמרי.
אני מבואסת מזה, ומצד שני, להכריח אותו לינוק זה בלתי אפשרי ונראה לי לא הוגן.

למעלה