הנקה ושאיבה

Avigailtol

New member
הנקה ושאיבה

יש לי בעיה לא ברורה... התינוקת שלי בת חודש וחצי והיא רק בהנקה מלאה... עד לפני שבועיים היא אכלה מהציצי בסדר גמור ולפני שבועיים היא התחיחה לבכות בזמן ההנקה, מוצאיה את הציצי מהפה ואז שוב מחפשת אותו וככה כול הזמן האוכל, עכשיו היא מנסה לאכול אבל היא מתחילה להשתעל... הבנתי שזה בגלל שהזרם של החלב חזק כי אפילו כשהיא מוציאה את הציצי מהפה זה ממשיך להשפריץ עד שאני לא מניחה משהו לעצור את זה. התחלתי לשאוב חלב לבקבוק והיא אוכלת יפה מאוד, אבל הציצי שלי מתמלה ממש מהר ואני ממלה בקבוק של 180 מ״ל משד אחד ב8 דקות... והשאיבה ממש כואבת לי... כל יום אני מנסה לתת לה לאכול מהציצי אבל אותו סיפור... וגם אם היא אוכלת שזה קורה לא הרבה אחרכך אני מרימה אותה לגרעפס היא מקיאה את כל מה שאכלה... מבקבוק זה לא קורה. מה אני יכולה לעשות? כי השאיבות נוראה כואבות לי

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע שיכולה להיות כאן בעיה של ייצור יתר

נסי לסחוט קצת מהשד לפני תחילת ההנקה כדי שהזרם הראשוני כשהיא יונקת לא יהיה מהיר מדי.
כשאת מניקה תשעני לאחור כך שכח הכובד עוזר נגד ההשפרצה של החלב.
כל הנקה תניקי מצד אחד. אל תציעי שני צדדים. תחליפי בין צדדים פעם ב 3 שעות.
&nbsp
הנקה מצד אחד כל פעם גורמת להקטנת כמויות החלב. שימי לב שהן לא יקטנו יותר מדי ולפי הצורך תחזרי להניק משני צדדים.

וגם...

כמה דברים שאפשר לנסות :...
1 להניק כאשר את שוכבת על הגב. לחבר אותה רגיל ואז ממש להישען לאחור. אפשר לשים את הראש שלך על כרית, כדי שתוכלי להיסתכל על התינוקת . כך שהתינוקת ממש שוכבת עליך ויונקת בניגוד לכוח המשיכה.
2 לא לחבר את התינוקת לשד כאשר השד שלך מלא. אם לא ינקה הרבה זמן מהשד, להוציא
קצת חלב (בסחיטה לא חייבים שאיבה) ואז לחבר אותה.
לגבי השאיבה...אם את חייבת לשאוב כי כואב ומלא לך. תשאבי. אבל ממש דקה או שתי דקות רק כדי קצת לשחרר קצת חלב ולא כדי למלא בקבוק. תזדקקי לכמה וכמה שאיבות
כאלו במהלך היממה, כדי שלא תסבלי מגודש.
&nbsp
בנוסף...שילוב בקבוקים בשלב מוקדם של ההנקה, טרם התבססותה (שזה בממוצע כ 6 שבועות) לרוב איננו מומלץ. אם את חייבת לתת בקבוק (יוצאת למקום שאין כניסה לתינוקות...פגישות...אירועים)...השתדלי שמישהו אחר ייתן את הבקבוק. כדי שהתינוקת
לא תקשר את הבקבוק עם אמא.
אמא נותת ציצי בלבד ...
&nbsp
מסייגת- שכל ההנחיות שרשמתי, הם בתנאי, שהתינוקת נולדה בשבוע תקין, בריאה
עולה כמצופה במשקל .

למעלה