גם אצלי יש שביתת הנקה...

maya3366

New member
גם אצלי יש שביתת הנקה...

שלום לכולן,
כמו בסיפור שלפניי, אצלי קרה משהו דומה אבל שונה.
זה הסיפור שלי והוא קצת מתסכל...
יש לי תינוק בן חודשיים וחצי. הוא ינק יפה ולפני כחודש החלה נסיגה בהנקה, בגלל שלא היה שבע מהנקה, ושילבתי מטרנה. עם הזמן העדפת הבקבוק הזמין והקל מבחינתי, הפכה לברורה וחד משמעית, עד כדי כך שאם הוא יונק 5 דקות פעמיים בלילה, אני אומרת תודה על זה שהוא מקל על הגודש...
הילד פשוט מסרב לינוק. לא משנה מה אני עושה, הוא מתנגד, מותח את הרגליים, מרים את הראש למעלה, מתמרד ומחפש במבט את הבקבוק. אם הוא לא רואה אותו הוא ממש בוכה. גם אם הוא מסכים קצת לינוק, זה בד"כ רק בלילה בחושך כשהוא חצי ישן, וכשהוא קולט מה קורה, ש"עבדתי עליו" הוא מתמרד ובוכה.
לתחושתי, המפגש עם הבקבוק הרס את הכל, מבלי שהייתי מודעת לכך שזה מה שיקרה, כי הוא בהתחלה לא הפסיק לינוק, עד שכבר לא יכולתי יותר, והשלמתי עם בקבוק. לא דמיינתי שהוא לא ירצה לינוק בכלל, כי הוא כל כך אהב את זה.
כתוצאה מכך, אני מוצאת את עצמי, שואבת לו כל יום בקבוק טרי של 130 מ"ל, ועוד מה שאני מצליחה לשאוב לקראת הלילה, בין 60 ל- 100 מ"ל נוספים, וגם זה אם יש לי כוח, כשאני אוטוטו מסיימת חופשת לידה ובקרוב בקושי יהיה לי כוחות וזמן גם לזה..
יועצת הנקה של קופ"ח הציעה לי לתגבר חלב עם חילבה, אגוזי מקדמיה, עלי מורינגה ושאר ירקות כדי שלא יגמר לי החלב לגמרי.
לענין השאיבה, אמרה לי שכדאי להיפטר ממנה שאובה עדיף באותו יום, כך שאני מוצאת את עצמי שואבת (באופן ידני ללא מכונה) שעתיים לפני שעת האכלה משוערת ומרגישה ממושטרת לגמרי סביב הסיפור הזה, כי זה לא תמיד נגמר בחצי שעה וזהו..
הבנתי גם שיש ענין עם הבדלי טמפרטורות, כך שאם לא שאבתי מנה מלאה ושמתי אותה במקרר, אני צריכה את יתרת המנה העתידית לשים גם במקרר בבקבוק נפרד, להשוות את הטמפרטורה, ורק אז למזג לבקבוק אחד.
האם כך זה באמת? אני יודעת שאפשר לשים חלב קר במקרר עד 8 ימים.
שאלתי, אחרי כל הסיפור הזה:
האם אפשרי לשאוב מנה בלי לחץ, וכמה שיוצא לשים במקרר, ולהשלים אותה למחרת? בינתיים שואבת שעתיים לפני שעת האכלה וזה מתיש...

תודה לעונות :)

maya3366

New member
העדפת הבקבוק הזמין והקל "מבחינתי" = התכוונתי "מבחינתו"

את יכולה להמשיך לשאוב למחרת בלי חשש!!

אני עושה את זה כמעט קבוע, שואבת בשתי פעמים נפרדות ובסוף מאחדת את שתיהם לבקבוק אחד.
&nbsp

maya3366

New member
תודה רבה. ועוד שאלה קטנה

האם זה נכון שאסור לערב מטרנה עם חלב אם - כלומר יש לתת בבקבוק נפרד חלב אם נקי ואז להשלים את יתרת המנה עם מטרנה ?

נכון משום שכדאי להעדיף שיקבל קודם את החלב שלך

כך שתהי בטוחה שהוא אוכל את כל החלב שלך
ולא תזרקי שאריות של חלב אם (אם יש)
משום ששאריות של תמל , אי אפשר לשמור , אלא להכין ולזרוק
&nbsp
אם תערבבי עם חלב אם, לא תוכלי לשמור את השאריות ו...
באמת שחבל על כל טיפת חלב שאת שואבת במאמץ כה רב

michal@gal

Active member
מנהל

נשמע כאילו פספסתם את קפיצת הגדילה של גיל 6 שבועות.
גיל חודשיים-שלושה הוא השיא של שביתות הנקה.
&nbsp
אם הוא עדיין מסכים לינוק כשהוא מנומנם, ניתן לנסות להתגבר על שביתת ההנקה. זה יצריך הרבה מאמץ ועקשנות מצידך.
&nbsp
אין בעיה לצרף שאיבות משני ימים עוקבים למנה אחת. עם זאת, כמו שהסבירו לך בטיפת חלב, לא שואבים את החלב הטרי לתוך הבקבוק עם החלב הקר, אלא אם את מתכוונת להאכיל מייד בסיום השאיבה השניה. אחרת, מקררים בנפרד ורק אז מאחדים.

maya3366

New member
היי

הוא מסכים לינוק כשהוא מנומנם וזה הולך ומתקצר.. מדובר ב 2 עד 5 דקות, וגם אז הוא לא ממש נינוח כמו כשהיה לפני חודשיים.. כל דבר קטן מסיח את דעתו. נראה שהוא מכיר את הטכניקה, אבל אולי מתעצל ויודע שיקבל בסוף את הבקבוק, כי מה לעשות שצריך לאכול בכל זאת.
לפי מה שאת אומרת, מותר למזג חלב אם טרי לתוך בקבוק שהיה במקרר בתנאי שנותנים אותו בהאכלה הקרובה? ככה עשיתי, עד שקראתי שיש חילוקי דעות בכל מיני אתרים, והמחמירים כותבים שענין הטמפרטורות תקף בכל מצב. תמיד צריך להשוות טמפרטורות, ולא להשלים את השאיבה לתוך בקבוק קר בהאכלה הבאה לפני שמוודאים שהטמפרטורה זהה.

לכן אני לא לוקחת סיכון ושואבת מנה אחת בטווח של 3 שעות לקראת האכלה הבאה. בפעם השניה ביום, כשהשד פחות מלא, משלימה עם מטרנה בנפרד. לא יכולה כל היום להתעסק סביב זה, מתנחמת בעובדה שלפחות הוא מקבל משהו מחלב אם במקום בכלל לא.

michal@gal

Active member
מנהל
השלב הנוכחי

שבו הוא עדיין מסכים לינוק כשמנומנם, הוא השלב שעדיין יש בו סיכוי להתגבר על שביתת ההנקה.
אם יש לך את הכח ועצבי הפלדה להתמודד מול הבכי, את יכולה להתעקש על הנקה, להניק רק כשהוא מנומנם. יום יומיים, לראות אם עובד.
&nbsp
נסי להניק עור לעור, להניק באמבטיה משותפת, לשכב יחד במיטה ולתת לו לגשת לבד אל השד.
&nbsp
לא מוזגים חלב חם אל חלב שקורר כי זה שינוי הטמפרטורה יכול להביא להתפתחות חיידקים.
אם את במילא נותנת את הבקבוק קצת אחרי זה, זה חסר משמעות.

maya3366

New member
תודה ושאלה אחרונה שצצה לי..

מה קורה אם הוא לא מסיים בקבוק ונרדם ממש חזק לקראת שנת הלילה, כשאני יודעת שאין סיכוי לתת לו בעוד שעה ?
האם אפשר לשמור את היתרה במקרר (ולהעביר לכלי נקי ולא להשאיר בבקבוק) ולהאכיל מחר או שצריך לזרוק?
מצטערת על כל השאלות, כל כך הרבה פרטים קטנים יש בסיפור הזה...
תודה על העצות עד כה :)

michal@gal

Active member
מנהל
אם זה בקבוק שאוב טרי (שלא עבר הקפאה)

אפשר לשמור במקרר עד לארוחה הבאה, גם אם היא תהיה בבוקר.
אם זה תמ"ל או חלב שאוב שעבר הקפאה, צריך לזרוק.

למעלה