הנקה וגזים

דידו34

New member
הנקה וגזים

היי, הקטנה שלי חגגה חודש ואיתו, לפי הספר הגיעו הגזים. היא אוכלת הנקה מלאה. יש לי 2 שאלות: 1. מאיזה מאכלים כדאי שאני אמנע כדי להקל עליה 2.אני בעלת חזה גדול. מניקה בעיקר בשיטת פוטבול. האם יש דרך ללמוד איך להניק בלי אויר שיקל עליה? אתמול היה לי יום ממש קשה אני רוצה להקל על הכאבים שלה בכל דרך. אשמח לעצות שבת שלום

michal@gal

Active member
מנהל
לא תמיד יש קשר בין השניים

יש תינוקות שמושפעים ממה שהאם המניקה אוכלת ויש כאילו שלא.
אם נראה לך שיש השפעה, כדאי לעשות רישום של מה שאת אוכלת ורישום של התנהגות היונקת ולראות אם יש קשר בין השניים.
המאכלים החשודים ביותר כמשפיעים על היונקת מבחינת גזים הם אורז, פרי הדר, קטניות, ירקות ממשפחת המצליבים ומוצרי חלב. כל תינוק הוא אחר, אז נסי לברר מה משפיע על התינוקת שלך.
בדרך כלל מספיק להוריד מהתזונה מזון חשוד ל-3 ימים כדי לראות אם יש שיפור. אם אין שיפור אפשר לחזור לאכול.
מוצרי חלב צריך להוריד מהתזונה לשבועיים כדי לראות אם יש שיפור.
&nbsp
תנוחת פוטבול היא בהחלט מומלצת לבעלות חזה גדול. כשהקטנה תגדל יהיה קל יותר לעבור לתנוחת הנקה קלאסית. אם נעזרת ביועצת הנקה בתחילת הדרך, זה זמן טוב ליצור איתה קשר ולשאול לגבי תנוחות הנקה נוספות.
&nbsp
למה הכוונה להניק בלי אויר?

דידו34

New member
מסבירה

הכוונה היתה שהקטנה לא תבלע בועות אוויר בזמן ההנקה. יש דרך להמנע מכך?

michal@gal

Active member
מנהל
אין קשר בין גזים לבין בליעת אויר בהנקה

אם בולעים אויר בהנקה זה יוצא כגרעפס.
&nbsp
גזים, או קוליק, שזה אי נוחות בבטן, נובע מחוסר בשלות של מערכת העיכול.

עוד טיפים:

- לשים את התינוק על הבטן, על הזרוע שלך או על הברכיים שלך, עם טפיחות עמוקות על הישבן. יש תינוקות שאוהבים את זה ממש חזק.
- לצאת הרבה החוצה (תינוקות באופן כללי רגועים יותר בחוץ, לא משנה מה יש להם)
- משום מה עולה לי החשד שיש לך זרימה חזקה של חלב וזה מקשה על התינוק. הייתכן?

דידו34

New member
תודה...איך ניתן לדעת לגבי הזרימה?

ילדה ראשונה ואין לי למה להשוות

אם הזרימה מהירה

אז התינוק מתקשה להדביק את הקצב של החלב, לוקח שלוקים גדולים ומהירים בלי הרבה רווח באמצע, אולי גם בולע אויר כי לא מספיק לנשום נשימה מלאה לפני שהוא בולע, מטפטף לו חלב מזויות הפה, מעוצבן על השד (מתחיל ומפסיק פעמים רבות), ולפעמים גם יש שפריצים של חלב, לפני אחרי או תוך כדי היניקה.
לא חייב להיות כל הסימנים האלה, אלא רובם. ויש התנהגויות (למשל התעצבנות על השד) שמופיעות גם בסיטואציות אחרות.
&nbsp
נשמע לך מוכר?

שני דברים:

א. הנקה בתנוחה של הישענות לאחור - לשבת בנוחות על איזו ספה או משהו, לשים את התינוקת על החזה ופשוט להישען אחורה לחצי שכיבה, שהראש שלה יהיה גבוה מעל השד שלך ולא מתחתיו.
&nbsp
ב. אם זה לא עוזר או לא מספיק: לסחוט קצת חלב ממש לפני ההנקה, כדי לגרום לרפלקס שחרור החלב, לשאוב את ההתחלה שבאה בזרם חזק, וכשהזרם נרגע אז לשים אותה על השד.
אם השד משפריץ לבד, פשוט לחכות ולתת לו להשפריץ עד שהוא נרגע, ואז להצמיד אותה. במקרה זה אולי בכלל לא תצטרכי לשאוב.

למעלה